3D ultrazvuk. Dojmy, pocity, cena...

lucie.safrankova
26. črc 2007

Ahojky všem chtěla bych založit nové téma 3D ultrazvuk. Nejprve vám všem co vás to zajímá řeknu, že je to nezapomenutelný zážitek, z kterého si též odnášíte památku na celý život ve formě DVD vašeho miminka. Já už jsem o tom četla na jiné stránce a tak jsem si řekla že se objednám.Pozor mají všude dost plno, chce to objednávat předem. Dál musíte být těhotná víc jak 20 týdnů, aby bylo vše dobře vidět. Doporučuji s sebou vzít taky tatínky, můj manžel z toho byl ohromený. Ceny jsou hodně hodně odlišné od krajů. Já byla tady v Jablonci a platí se tu snad nejmíň co jsem kdy slyšela. Mě to stálo 20minutové dvd a jedna fotečka 3D 380,- ale třeba v Praze chtějí za 3D i přes 1200,- Jestli máte otázečky, nebo to tu chcete taky rozjet svými příspěvky, budu ráda. Ahojky všem a šťastné těhu. 😉

krista
17. říj 2007

Janula a co prcek byl dobře vidět? Všechno OK? 🙂

janula319
17. říj 2007

krista: jj, byla jsem tam už v 11tt a vše bylo super, už vypadal jako opravdickej člověk 😀 Jen hlavičku měl schovanou, jdu tam 30.10. i s taťkou a už se strašně těšim, taky zvažuju, jestli tam nepůjdu na to DVD, je tam bezvadnej doktor, všechno mi vysvětlil, pustil tlukot srdíčka, úplně se z toho radoval se mnou, no já byla na měkko 😀

krista
17. říj 2007

Janula tak to moc ráda slyším 😵 Taky se tam chystáme, jsem objednaná na 19.11. ale budu už ve 23tt tak mám trošku strach, aby bylo všechno dobře vidět, někdo si to chválí a jiný nadává a za ty prachy bych nerada nadávala 😅

gilotek
17. říj 2007

my jsme byli na 3d taky ale až v 26 tt a malej nebo malá se nám moc ukazovat nechtěl 😢 Viděli jsme ho více méně jen z profilu jak mi buší do břicha pěstičkama a video taky nic moc extra. Ale dojatá jsem byla i já i manžel. Ten byl z toho na větvi. Vlastně poprvé ho viděl. Pohlaví nevíme,mezi nožičkama mělo pupeční šňůru.... Tak snad ve 30 tt na kontrole 😵

krista
17. říj 2007

Gilotek asi to bylo už dost pozdě, já jdu právě ve 23tt a taky už to neni nejlepší, mě říkali že nejlepší je to kolem 21tt 😉 A kde jste byli? V Plzni asi ne co?

janula319
18. říj 2007

krista: a jak dlouho Ti řekli, že to bude trvat? Ráda bych aby mi tam udělali i velkej ultrazvuk ve 21tt, když už tam chodím, tak bysme to mohli vzít při jednom 😀

vlnka1
18. říj 2007

Janula, a mě dají taky razítko jako od doktora 😲 , abych si nemusela brát dovču?

janula319
18. říj 2007

vlnka: mně ho normálně dali, je to přece zdravotnický zařízení 🙂 Určitě Ti ho taky dají!

vlnka1
18. říj 2007

Já právě myslela, že když je to nadstandard a člověk tam jde jen proto, že chce, tak že se na to nebudou moc tvářit, kdybych jim předložila papírek, aby mi ho orazítkovali 😒

janula319
18. říj 2007

No jestli máš pochybnosti, tak si tam zavolej, ale mně razítko vždycky dali. 😉

krista
20. lis 2007

Ahojky,
tak musím sdělit zážitky z 3D UTZ - Genetika Plzeň 😵
(zkopírováno z jiné diskuze tak mě omluvte, že se opakuju 😀)

Malá byla na pana doktora až moc živá, takže si pořád před pusinku cpala ruce a mrskala sebou, ale nakonec jsme jí ukecali na pár fotek (viz album) 🙂
Na 100% čekáme holčičku (máme fotku pipinky 😝 ), váží 680g a měří cca 28-29cm 😵 Ukazoval nám pět prstíčků, dvě ledviny, žaludek, srdíčko ... krásně byly vidět detaily na hlavičce - nosík, pusinka, očička ... Máme z toho celkem 7 fotek a cca 20ti minutové DVD 🙂 😵

Takže těm co se na to chystají vřele doporučuju Za ty penízky to stálo, je to jednou za život 🙂

sju.v
21. lis 2007

Krista: mám na tebe dotaz. Nestrašili tě taky,že bude malá velká?? Ptám se proto,že nám doktorka řekla,že náš klučík bude asi velkej (měl 614g ve 23tt) s přitom, když jsem hledala v chytrých knihách a časopisech, tak mi všude vycházel jako normálně velkej v tomto období! 😝 Říkala nám, že se jí to odpovídá o týden víc a to se mi nezdá.. 😔 Vím, že na tom nesejde, ale zajímá mě to..Díky. 😉

mkr
21. lis 2007

sju:klučík není nějak extra velký my jsme ve 23 tt měli 616 gr a dr. říkal, že jsme ukázkový přesně podle tabulek

mkr
21. lis 2007

sju:jinak nám se termín od začátku liší o 6 dní a to je pořád ok

sonik05
21. lis 2007

Ahoj holky, tak koukám na ty ceny, jak se to šíleně liší. U mého doktora stojí jen fotka z normálního UTZ 100 Kč, určení pohlaví 600 Kč a nabízeli mi 4D UTZ a ten vychází asi na 1500 Kč videozáznam a když se nepodaří, tak fotka asi za 600 Kč. To je teda šílený, jak na tom někdo rejžuje.

mkr
21. lis 2007

sonik:tak to máš teda pěkně drahý já platím za fotku z UTZ 50 Kč a za záznam z UTZ 100 Kč takže si malou necháváme natáčet každou prohlídku, jinak pohlaví nám řekl zadarmo

aajina
21. lis 2007

My byli na 4D UTZ před 14dny ve 24tt v Gennetu v Praze.Cena sice 1200 😒 ale stálo to za to. Malá se akorát probudila a tak nám předvedla několik zívanců, pak házela úsměvy ale i pěkný šklebíky, přepočítávala si prstíky a pak se snažila nacpat paleček do pusinky.Mezitím mrskala nohama a rukama, no byla aktivní jako nikdy před tím a to jsem se bála že nic moc neuvidíme. 🙂 Takže my jsem byli ze 4D unešeni a byl to zážitek na celý život. Mimo jiné máme DVD cca 30 min a CD s několika fotkama + 2 fotky nám vytiskli přímo tam. 😉

r.o.s.s.i.b
21. lis 2007

Ahojky,měla bych dotázek,co je to přesně ten 3D ultrazvuk??? 😉

paolin
21. lis 2007

to ja bych spis chtela vedet, co je to ten 4D ultrazvuk. presneji - co je ten ctvrty rozmer?

aajina
21. lis 2007

Čtvrtý rozměr je prý čas 😉 takže dle mého vidíš v reálu jak se tam právě teď hýbe.

3D je obrázek který nevidíš jako placatý ale prostorově 😉

paolin
21. lis 2007

takze vlastne neco jako 3D animace. zajimave, co se dneska nevymysli 😀

sju.v
22. lis 2007

mkr: Tak to jsem ráda! Díky za odpověď. Vím že je to vše jen orientační, že to mimčo nikdy přesně nezměří, nezváží..ale víš jak to je. Vždycky mi někdo něco řekne a pak mi to šrotuje v hlavě.Na základě tohoto ultrazvuku mi tchýně se švagrovou tvrdily, že bude mít hodně přes 4kg, chytračky!! 😝 Jedinej důvod proč to řeším je, že mám strach, že bych ho nezvládla vytlačit a že by mi dělali císař. To bych nerada. 😎

mkr
22. lis 2007

sju:tak to znám tchýně ted do mě reje kvůli psovi, že ho budem muset dát ven,až se malá narodí

krista
22. lis 2007

Ahojky Sju.v ani mě nikdo nestrašil že malá bude velká 😲 a můžu ti říct, že bych se dost divila, protože nemá být po kom, já 48cm 3,12kg, manžel 51cm 3,65kg - řekla bych že celkem normální míry, navíc jsem za těhu ještě nic nenabrala, tak jsem na to zvědavá, docela bych koukala kdybych měla cvalíka 😀

janula319
22. lis 2007

krista: ahojky, tak to jsem moc ráda že jsi byla na 3D utz v Plzni spokojená, já tam jdu teď v pondělí (ne ale na placený 3D, ale na velký utz, páč tam chodím kvůli problémům), doufám, že už nám taky řeknou co čekáme. A který doktor Ti ten utz dělal? Jsou tam dva, s jedním jsem byla mocmoc spokojená a druhý nic moc 😒

krista
22. lis 2007

Janula prý to byl Dr. Plevák, takový proplešlý, vykulený, upnutý kalhoty 😀 Ale byl příjemný a kdo byl ten se kterým jsi nebyla spokojená? To pohlaví vám určitě řeknou, pokud to bude dobře vidět 🙂 😉

janula319
22. lis 2007

krista: jo a trochu měl slovenskej přízvuk, tak ten je naprosto skvělej a příjemnej, já z jeho přístupu byla nadšena, tak jsem tam vytáhla manžu a byl tam Dr. Lošan (mladší) a nevím, zdálo se mi, že to nějak odbyl 😖

sju.v
22. lis 2007

krista: Mě to taky přijde divný. Já jsem sice už nabrala dost (10kg), ale jak píšeš já jsem měla 3kg/50cm a manžel do 4kg taky nějakých 50cm. Ale kolik přibereš na to prý vliv nemá. Doktorka mi ještě tvrdila, že to neovlivním, že to je geneticky daný podle rodičů a nebo v případě cukrovky a tu nemám. Dokonce jsem měla cukr doslova krásný! Promiň jestli jsem tě postrašila, to jsem nechtěla.. ☹

mkr: taky máme pejsana. Spává s náma v ložnici (v pelíšku) a taky nás všichni straší, že bude malýho budit. S oblibou totiž v noci klepe ušiskama a odchází do kuchyně chroustat granule. 🙂 Ale já tvrdím, že je právě lepší, když si prcek na ty "její zvuky" zvykne rovnou, my už to taky ani nevnímáme..Horší to bude s místem (máme malou ložnici) a jestli se o psa párkrát v noci přerazím, tak stejně poputuje do obýváku.. Chudák.. 😉

krista
22. lis 2007

Janula jo tak to je on, s tím slovenským přízvukem 🙂 A mě zase říkala jedna těhulka jak na ni byl Lošan hodnej 😖 tak třeba měl blbej den nebo jsou hodný jen když za to platíš 😅

Sju.v nééé nepostrašila jsi mě 🙂 To je v pohodě, já si myslím, že Dr. by mi řekl, kdyby nebylo něco OK a on říkal, že OK je všechno, tak si tu povyprávíme po porodu jak velký budeme mít děti 🙂

sju.v
22. lis 2007

O.K. hlavně ať do dobře zmáknem a prcci taky!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru