3D ultrazvuk. Dojmy, pocity, cena...

lucie.safrankova
26. črc 2007

Ahojky všem chtěla bych založit nové téma 3D ultrazvuk. Nejprve vám všem co vás to zajímá řeknu, že je to nezapomenutelný zážitek, z kterého si též odnášíte památku na celý život ve formě DVD vašeho miminka. Já už jsem o tom četla na jiné stránce a tak jsem si řekla že se objednám.Pozor mají všude dost plno, chce to objednávat předem. Dál musíte být těhotná víc jak 20 týdnů, aby bylo vše dobře vidět. Doporučuji s sebou vzít taky tatínky, můj manžel z toho byl ohromený. Ceny jsou hodně hodně odlišné od krajů. Já byla tady v Jablonci a platí se tu snad nejmíň co jsem kdy slyšela. Mě to stálo 20minutové dvd a jedna fotečka 3D 380,- ale třeba v Praze chtějí za 3D i přes 1200,- Jestli máte otázečky, nebo to tu chcete taky rozjet svými příspěvky, budu ráda. Ahojky všem a šťastné těhu. 😉

urbi
18. lis 2008

ahoj Petrevo, my byli na 4D v Jihlavě a moc fajn 😉 za 1000,- záběry 4D i 3D, pak také pan doktor "projel" miminko v normálním 2D záznamu, kde všechno vysvětloval a namluvil to i k DVD, všechno změřil apod. ... doktor moc milý, Filípek se nechtěl ukazovat, tak se doktor hodinu!!! snažil, aby z toho něco bylo - takže velká spokojenost

petreva
18. lis 2008

Urbi, děkuju,můžeš napsat, jak se Dr. jmenuje? a v kolikátém týdnu jste tam byli?

urbi
18. lis 2008

Petrevo, tady je odkaz

http://www.pp-gyn.cz/sluzby-foto2.htm

my jsme byli ve 24. týdnu, ale záleží to na vás - mrkni do alba, mám tam fotky 😉

dolda
18. lis 2008

My jsme byli na 3 D v Brně, cena 1200, fotek 5 DVD 20 minut, moc úžasný Dr. Vlašín, byli jsme v 25 tt,prý jde nejlíp vidět obličej, pouštěl nám i zvuk srdíčka, všechno krásně popsal, stálo to za to. 😵

petreva
18. lis 2008

Holky děkuju moc!!

sabuse1
28. lis 2008

Ahojky, holky vy co jste byly na 3d ve Vodičkově, chci se zeptat, to 2d vyšetření se týkalo jen zjištování velikosti nebo zjišťovali i případné vývojové vady?

simounah
5. pro 2008

My jsme byli ve 25.týdnu na 3D ultrazvuku v Brně, Sanatorium Helios. Stálo to 600,- asi 20 minut nahrávky na DVD a 4barevné fotky. Záběry byly černobílé jak je známe z normálního ultrazvuku i barevné 3D - ty jsou samozřejmě nejlepší a pokud se mrňous natočí je to pěkný zážitek - jde krásně vidět obličej, ručičky, nožičky.... Přístup paní doktorky byl hezký. Vše popsala a krásně nám ukázala. Nejdřív jsme byli objednaní na 3D na Veveří, Centrum prenatální diagnostiky, ale tam to stálo 1200,-...a když jsem zjistila, že tady je to o polovinu levnější přeobjednali jsem se.

jalka11
11. pro 2008

ahoj bubule 🙂 , chci se zeptat jaky je rozdil mezi 3D a 4D ultrazvukem, nebo je to uplne to same?? d 😅 Dekuji za odpoved. =D

misa.ottovka
11. pro 2008

Ahojky,
tak já jsem byla na 3D UTZ už 2x tady v Mostě, a ještě 2x půjdu. Jeden UTZ vyjde na 600,- Kč, k tomu dostávám nahrávku na DVD a 3 fotky. Je to úžasný zážitek, navíc lze spolehlivěji zjistit pohlaví miminka i příp. vývojové vady.

jalka11
11. pro 2008

Tak to pohlavi by se mi siklo protoze mi doktor v 20 tydnu nevedel ric pohlavi, pri za cely den nemel ta necisty utz.. tak to se musim co nejdriv objednat do varu... ale mam pocit ze tam pujdu sama, bez manzilka, a to neni vono.. 😠 Tak pozvu tchyni, ne?? 😅 ☹

ajicek_z
28. pro 2008

Ahojky,
my byli na 4D ultrazvuku (to je jako 3D ale i s pohybem) v Liberecké porodnici. Bylo to na 25.týdnu. Jsme moc rádi, že jsme tam šli, protože to byla opravdu krása. Stálo nás to 500,- a je v tom nahrané DVD a 5 fotek.

deathy
28. pro 2008

Ahoj, jen sem se chtěla zeptat, ten 3D se dělá normálně přes břicho že?
Jinak pro ty, co sou z Prahy, tak můj dr. to dělá za 800,- Jdu tam teda až v úterý, tak uvidím jak to tam má, ale říkal, že mu klidně reklamu můžu udělat 🙂
Je to dr. Starý, ul. Zárubova, Praha 12.. Tak kdyby jen někdo sháněl trochu levnější.

smardik
29. pro 2008

deathy ahoj, ten ultrazvuk se dělá normálně přes břicho a je to krása 🙂

deathy
29. pro 2008

smardik, děkuju. Já jen abych veděla jakou přípravu tomu věnovat 😀 Hrozně se těšim, a doufám že malá bude zrovna dělat nějaký vylomeniny, mrzelo by mě kdyby zrovna spinkala. Ale i tak, vidět toho čumáka..to bude príma.

mar26
29. pro 2008

Ahoj holky, mě můj MUDr. dělal 3D už teď v 10+2tt...jukněte do albíčka. Jinak u něj nic neplatím,protože mám zaplacenou nadstandartní péči a v té je vše zahrnuto,tak ty ceny jinde nevím. A můj MUDr. má 3D přímo v ordinaci. A ta cena za tu nadstandartku se u něj rozhodně vyplatí.
ajicek - já myslela, že i 3D je s pohybem, ale o pár sekund zpožděně, že 4D je co dělá v momentální chvíli.

janika7
30. pro 2008

Ahoj, my byli v Gennetu, bylo to moc hezky, jen nas milacek byl rychlejsi nez sestricka a porad ji utikal a schovaval se. Byla jsem asi ve 25tt, rikali mi, ze driv by to nemelo moc cenu, protoze by nebyly videt moc detaily obliceje. Mimisek je skoro o 2 tydny vetsi, nez by mel byt, tak jsme videli jeho krasny faldiky🙂 Stalo to 1200,- a byla v tom fotka a dvd.

smardik
30. pro 2008

deatky držím palečky at princezna spolupracuje, ten náš lumpík ukázal co má mezi nohama a pak se k nám otočil zády takže spolupráce žádná

deathy
30. pro 2008

smardik, princeznička se na mě pěkně vybodla 😀 Byla otočená zády a obličej kamsi vražený, takže se nic nekonalo 😀 Jen mi pan doktor potvrdil, že teda na 100% máme slečnu. Prý to ještě zkusíme 12. ledna, to sem objednaná na normální prohlídku, tak uvidíme, jen si nejsem jistá zda už nebude malá moc velká 😠 😀

mysak83
31. pro 2008

Ahojky, přikládám zkušenost z Plzně. Objednávala jsem se na 3D (měsíc předem) a než na mě došla řada, tak z toho stihli udělat 4D. Spokojenost 200%, viděli jsme naprosto všechno, fotky i video luxusní. Doporučuju všem. Doktor si fakt vyhrál, aby bylo všechno krásně vidět a bylo ostré. A že to s náma neměl jednoduché, protože máme prcka hodně aktivního. Byli jsme v 25 týdnu a náš chlapeček je 100% kopie tatínka. Fotka našeho plodíka a fotka novorozeného manžela je jak přes kopírák.

Jinak k tomu rozdílu, obraz 3D a 4D je bez rozdílu, akorát 4D je reálné, tzn. že ihned vidíte to, co doktor snímá. U 3D ten obraz vidíte s několika vteřinovým zpožděním.

Ještě k tomu, jestli se to mimču líbí nebo ne, taky zastávám názor, že to musí miminko nějak vnímat, protože zhruba od půlky UTZ malej začal řádit. Hrozný kopance, tak silné to do té doby ani od té doby nebylo.

jana.cb
22. led 2009

Ahojky holky - dneska jsem byla na 3D-4D UTZ v Jihlave a jsem vic nez nadsena 😉 moc sympatickej a ochotnej pan doktro i sestrika a maimalne se vam venuje zadny 15 min a nazdar ale kompletne ukontroluje mimco taj pomoci 2D tak pak i 3D UTZ od hlavy az k pate cim vse zmeri a zadava se to automaticky do celkove tabulky kde pak vyjedou rozmery stehen, hlavicky, telicka, vaha delka apod. proste trvalo to cca hodku a my jsme byli moc spokojení ..taky jsme resili zda Praha ci neco jineho ale za 1000 kc co to stoji v Jihlave dostanete maximalni venovani se vam a ysvetleni detailne vseho jak 3D tak 2D i s komentarem k plodu fotecky 😉 utz dela sam Dr zadny sestricky a zadna plna cekarna kde to jde jak na bezicim pasu 😉 nahodim vam tu odkaz kdyby jste mela nektera zajem ale predcilo to moje i manzovo ocekavani a tsalo to to v te Jihlave za to!! 😉
Tady je link: http://www.pp-gyn.cz/sluzby-foto2.htm

deathy
22. led 2009

Moc závidím. Já se na to strašně těšila, a ani na podruhý holka nespolupracovala. Byla ve stejný poloze, ksichtíkem ke křížový kosti. Takže z toho nic nebylo a já si musím počkat až do března, dokud nevyleze.. 😢 Fakt závidim, já sem totiž vždycky při každym ultrazvuku na měkko, když prcka aspoň na chvíli vidim. A tohle sem si vyloženě přála a těšila se jak malý dítě a byla na ní moc zvědavá.

jana.cb
23. led 2009

Deathíku kocko nebud smutna ..tenhle pan Dr vzdy kdyz prijede nekdo z daleka tak fakt treba tu hodku ceka zda se neotoci aby bylo neco videt bo se to tam alespon castecne pokousi natocit a udelat fotecky sam rikal ze se toho boji aby ty lidi tam nejeli zbytecne ale holt miminku se porucit neda mo .-(((takze nehaz flintu do zita!!!!Kazdy mimco je indivodualni a koukam ze za chvili budes mit malou u sebe v naruci a tomu se nevyrovna zadny 3D UTZ 😉

andykov
23. led 2009

My jsme byli taky na 4D a je to moc fajn. Utz 4D nám dělali už podruhý, poprvé jen na fotku, když jsme byli na kontrole srdíčka v genetu, to malá nebyla ještě taková dorostlá, vypadala jak ufoun a podruhé teď ve středu. Schovávala se před náma ručičkama, ale nakonec něco se natočilo 🙂 je to moc pěkné, bude podobná tatínkovi, to jsem moc ráda a hlavně nám po 4. potvrdili holčičku 😵

jirinkas
30. led 2009

Ahoj, prosím nevíte někdo, jak je na tom aktuálně Gennet s termínama? Jak moc dopředu se mám objednat? Díky moc.

deathy
30. led 2009

jana.cb, jo jo, už je to za pár.. Ale i tak mě to mrzí, protože mám jen dvě fotky z normálního ultrazvuku, jenže jedna je asi z 6tt, to je jak fazole 🙂 a druhá asi z 17tt, což taky neni dvakrát nic slavnýho, ale je tam teda vidět obrys človíčka. A pan dr. už pak nějak ultrazvuk ani nedělal, tak nebyla šance si o nějakou tu fotečku říct. Tak sem si řikala, mít pořádný fotky nebo dvd by bylo moooc fajn. Na druhou stranu, co je fotka oproti originálu, že?
Ale byla sem zvědavá, jestli uvidim, komu je třeba podobná, nebo tak. To mě dost zajímalo 😀 No, ale malá nechtěla, tak už to neřešim. Si počkáme 😀

mirka755
31. led 2009

ahoj jirinkas: já se objednávala před 14 dny do Gennetu na 4D a termín bych měla 15.3. (objednávají mezi 24 a 28tt), takže si tam klidně už zavolej. Ale to jsem ještě netušila že mi vyjdou blbě krevní testy, takže jsem Gennet zrušila a čeká mě 4D u Apolináře. Pokud nemáš doporučení od gyndr, tak ti akorát řeknou co to je. Kontrola plodu, jeho měření nebo jestli nemá vadu ti dělat nebudou-mě na to hned upozornila sestra při objednání. Měj se krásně

jirinkas
2. únor 2009

mirko díky moc, brnknu tam. Chceme tam z vlastní iniciativy, všechny testy nám díkybohu vyšly dobře. Chystám se tam i na velký UTZ ve 20tt. Držím pěsti, at dobře dopadnete!

mirka755
2. únor 2009

jj já právě chtěla do Gennetu také sama od sebe, ale když nám pak řekli o testech a že nás doporučí na 4D k Apolináři a už teď v únoru, tak jsem Gennet zrušila. Moc děkuju 🙂

handa1303
4. únor 2009

Ahojky holky 🙂
nevíte některá jestli se dělá 3D - UTZ .........Chrudim, Pardubice,Hradec Králové,Kolín....děkuji moc 🙂

mirka755
4. únor 2009

http://poradny.pritelkyne.cz/poradny-1/tehotens... tady je diskuse na to 🙂 HANDO1303 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru