3D ultrazvuk. Dojmy, pocity, cena...

lucie.safrankova
26. črc 2007

Ahojky všem chtěla bych založit nové téma 3D ultrazvuk. Nejprve vám všem co vás to zajímá řeknu, že je to nezapomenutelný zážitek, z kterého si též odnášíte památku na celý život ve formě DVD vašeho miminka. Já už jsem o tom četla na jiné stránce a tak jsem si řekla že se objednám.Pozor mají všude dost plno, chce to objednávat předem. Dál musíte být těhotná víc jak 20 týdnů, aby bylo vše dobře vidět. Doporučuji s sebou vzít taky tatínky, můj manžel z toho byl ohromený. Ceny jsou hodně hodně odlišné od krajů. Já byla tady v Jablonci a platí se tu snad nejmíň co jsem kdy slyšela. Mě to stálo 20minutové dvd a jedna fotečka 3D 380,- ale třeba v Praze chtějí za 3D i přes 1200,- Jestli máte otázečky, nebo to tu chcete taky rozjet svými příspěvky, budu ráda. Ahojky všem a šťastné těhu. 😉

kosovarenata
7. dub 2013

Ahojky, já jdu na 3D teprve zítra, začínám 13. týden a doktor už mě objednal není to brzo?

coccinella
27. zář 2013

Ahojky,
našla jsem na internetu tento článek a z více zdrojů jsem zaznamenala, že ultrazvuky nejsou zrovna prospěšné miminku.. tak jen o tom chci informovat, obrázek si udělejte samy..
pá 🙂
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultrazvu k.pdf

coccinella
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martina_81
27. zář 2013

@coccinella a nemyslíš, že by to stačilo dát jen do jedné diskuze a ne tím tady zasírat všechno???? 😠

luckaa_n
1. říj 2013

Ahoj, chci se zeptat jestli někdo neví kolik stojí 3D nebo 4D ultrazvuk v Jihlavě? Pan doktor mi rikal, že se mohu objednat, ale zapoměla jsme se zeptat kolik to bude stát, tak se chci zeptat jestli o tom někdo neví kolik to tu stojí abych se nemusela ptát a rovnou se objednat. Děkuji za odpověd 🙂 😉

petra2411
3. dub 2014

Ahoj, chci se zeptat, jakou máte zkušenost ze Zlína z 3D ultrazvuku? Platí se to? Jsem objednaná na 21.týden těhotenství na screening. Při objednání mi bylo řečeno, že když budu mít doporučení od svého gynekologa, tak platit nebudu. švagrová doporučení neměla a nic neplatila, jen vyplnila nějaký dotazník a měla to zdarma v rámci nejakého výzkumu. . . . .tak jak to tedy je?

leila1992
11. čer 2014

Ahoj holky, jsem ve 4týdnu, a doktor mě poslal na ultrazvuk,chtěla jsem se zeptat jestli nevíte kolik stojí zjištění jestli bude malý v pořádku nebo jestli bude mít nějakou tu vrozenou vadu,děkuji za odpovědi

wildy
11. čer 2014

@leila1992 První screening zhruba ve 12týdnu stojí kolem 1000,- nehradí ho pojišťovna, ale můžeš na to využít příspěvek od své pojišťovny. Záleží u který jsi. Nejdřív ti odeberou krev a pak udělají po asi týdnu UTZ a zjistí tak riziko vývojových vad. A pak se to samé dělá kolem 20 týdnu a 30. týdnu, ale to je už bez odběrů krve, jen UTZ. A to se neplatí.

wildy
11. čer 2014

@leila1992 Všechno by ti ale měli říct na gyndě, jaká vyšetření tě čekají.

jajinka25
15. led 2015

@marketa137 a bylo vidět uz pohlavi????

sweiinst
9. únor 2015

ahoj maminky chtěla sem se zeptat byla ste některá z vás na 4D ultrazvuku ve 28tt (27+5)? Bylo,miminko dobře vidět?mám takového pojucháného pana doktora a stále nevíme co čekáme ,překvapení nechci emoticon ,a už bych chtěla dělat velké nákupy oblečení emoticon ..má některá z vás s tím zkušenosti?předem vám děkuju za odpověď emoticon

andrejka1234
9. únor 2015

@sweiinst Já byla na 3D v 28+0 a bylo vše krásně vidět. Ale my tedy pohlaví máme jisté už od druhého screeningu ve 20. tt 🙂

palomitacheca
9. únor 2015

@sweiinst byla jsem na 4D minuly tyden, to jsem byla zrovna 28+4tt. Miminko bylo videt celkem dobre, jen nebylo idealne otocene, oblicej melo smerem dozadu k me pateri. Pohlavi ale bylo videt dobre, to taky zalezi na poloze miminka, takze ti nikdo nezaruci, ze se dozvis, co cekas 🙂

sweiinst
9. únor 2015

děkuju vám 🙂 , no u nás pořád nevíme protože jednou sme otočený zadečkem a jindy sme zas měli zkřížené nožičky,dneska sem byla na kontrole a dr mi ani ultrazvuk nedělal prý je to zbytečně jen mě prohlédl dělohu atd. prý mi udělá ultrazvuk až za 4 týdny což bude ten poslední a to taky nevím jestli by mi to řekl tak chci právě na ten 4D 🙂

veronika182
26. kvě 2015

U nás se chodí od 24-26tt, a pokud 3D vyjde a něco z toho je platí se 1000,- pokud se miminko nepodaří zachytit nějak ideálně, neplatí se nic. Což mi přijde fér.

ajina10
26. kvě 2015

Děvčátka prosim kdyz mam jit na ultrazvuk ve 20tt do genettu je to to 3D nebo ne? Ja tomu moc nerozumím.. Nebo se na to musim. Objednat zvladt a vzít si sebou své Dvd 📀 pokud to budu chctit nahrát?

veronika182
26. kvě 2015

@ajina10 to bude podle mého velký UTZ ve 20tt..chodí na něj všechny- je to další UTZ na vady, na 3D se musíš objednat

ajina10
26. kvě 2015

@veronika182 myslis ze přímo v tom genettu?

veronika182
26. kvě 2015

@ajina10 jo, dělají 3D i 4D: Nejvhodnější období je od 24. do 28. týdne těhotenství - píšou.

dubnacek
26. kvě 2015

presne jak je tady napsana,3D je jen na objednavku a plati se za to.Ja taky bya v gennetu je to na vrozene vdy atd.,ja mela jen obr televizi a mimis byl krasne videt,ale neni to 3D😉.3 a 4D ti udelaji jinak i v tom gennetu po objednani 😉

lussiane
20. črc 2015

@luucia mohu se zeptat kde jste byla? děkuji

luucia
20. črc 2015

@lussiane V Sanusu 😉

mplhalova
28. únor 2016

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat jestli je možné vzít sebou na 3D ultrazvuk dvě osoby.. Sestra a tatínek by chtěli jít se mnou a mezi nimi by bylo těžké si vybírat =D

domca89
28. únor 2016

My byli na 4D UTZ. Platili jsme 1000,- a jediné co mě tam nebavilo bylo to hodinové přemisťování, otáčení a natáčení, aby se mimčo otočilo a něco jsme z toho měli, ale nakonec máme super DVD a k tomu spoustu fotek.

456pata
23. dub 2017

Chci se zeptat jsem v 22tt a ve 25 TT by nám měli dělat 3D/4D chtěla bych pouze fotečku bez videa jde to? Děkuji :slight_smile

ajina10
26. dub 2017

@456pata ja byt tenou pockam az po tom 30tt mimonko ma hejkou tvaricku ale muzes vim ze v genettu staci se objednat 🙂

456pata
27. dub 2017

Děkuji 🙂 dnes na kontrole v 22+2 TT nám doktor řekl že fotečka 4D jde udělat ale že je to zbytečné pouze fotka, on ten soustrojí nebude také tak levný , jinak celé z videem 1 100 Kč to si raději počkám a budu se víc těšit na meleho 🙂

11stefani
30. srp 2017

tohle je naše miminko ve 12 týdnu 🙂

rosa106
30. srp 2017

Mne udelali 3D ultrazvuk a vytiskli deset fotek za sto korun. Byla jsem v 23 tydnu a bylo videt krasne uplne vse - oblicej i pohlavi 🙂

11stefani
31. srp 2017

@rosa106 nám ve 12 týdnu zadarmo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru