3D ultrazvuk. Dojmy, pocity, cena...

lucie.safrankova
26. črc 2007

Ahojky všem chtěla bych založit nové téma 3D ultrazvuk. Nejprve vám všem co vás to zajímá řeknu, že je to nezapomenutelný zážitek, z kterého si též odnášíte památku na celý život ve formě DVD vašeho miminka. Já už jsem o tom četla na jiné stránce a tak jsem si řekla že se objednám.Pozor mají všude dost plno, chce to objednávat předem. Dál musíte být těhotná víc jak 20 týdnů, aby bylo vše dobře vidět. Doporučuji s sebou vzít taky tatínky, můj manžel z toho byl ohromený. Ceny jsou hodně hodně odlišné od krajů. Já byla tady v Jablonci a platí se tu snad nejmíň co jsem kdy slyšela. Mě to stálo 20minutové dvd a jedna fotečka 3D 380,- ale třeba v Praze chtějí za 3D i přes 1200,- Jestli máte otázečky, nebo to tu chcete taky rozjet svými příspěvky, budu ráda. Ahojky všem a šťastné těhu. 😉

handa1303
4. únor 2009

děkuji moc 😉

zuzule
14. říj 2009

Ahoj holky. Mám dotázek. Nevíte náhodou jestli jdou z dvd z 3D/4D (nevím jaký je v nich totiž rozdíl) udělat fotky??? Asi ne, co? Přišel s tím manžel, tak nevím..mě se to moc nezdá. Díky 😉

lucinecka
20. říj 2009

Ahojky, chtěla jsem se zeptat holek z Brna, nemáte někdo čerstvou zkušenost s 3D UTZ na Veveří nebo v Heliosu? Jaká je teď cena? Na stránkách Heliosu mají 1000Kč (což zvedli oprosti roku 2008 kdy jsme tam byli se synem), tak by mě zajímala cena na Veveří? Popř. s kým s doktorů jste byly spokojený?

Zuzule, já jsem si fotky z dvd udělala. Spustila jsem si to v nějakým přehrávacím programu v pc, pauzla, vyfotila a uložila. 😉

adelaine
29. lis 2009

ahojte, ma niekto skusenosti s 3D ev.4D v Bratislave?
ak ano, prosim hodte tu nejake info, kde a za kolko a v akom tyzdni sa tam oplati ist?
za odpovede dakujem 🙂

elikuk
16. pro 2009

Ahoj! Nevíte jestli dělají 3D/4D ultrazvuk na klinice u Apolináře a kolik to stojí?

efii01
17. pro 2009

Ahoj Holky, tak jsem si to tady tak procitala a nakonec jsem se nechala strhnout a taky se objednala do Sanusu v Hradci Kr. na 4D UZ, tak jsem zvedava, ale chteji za to 1250 😒 , tak uvidime, jak budeme s tatkou spokojeni. Hezke Vanoce preju vsem, pa

crawler
17. pro 2009

efii: tak to už by se vyplatilo dojet si do Pardubic na G-med - tam je utz (4D) zadáčo a zaplatíš jen 600kč za dvd nebo 250kč za 3Dfotku😉 ale chce to objednávat dost dopředu, je tam nával...pokud budeš chtít kontakt, tak do IP...

allye1
27. čer 2011

@efii01 : Ahoj. Neevím, jestli si ještě pročítáš stránky, ale dočetla jsem se, že jsi šla do Sanusu na 3D ultrazvuk. S manželem tam jedeme taky a jsem vážně zvědavá, co a jak to všechno dopadne. Na jednus stranu mám strach, ale na tu druhou se strašně moc těsím a nemůžu dočkat. Máš dobré zkušenosti? Koukala jsem a cena 1250 Kč je stejná. Moc díky.

kasparci
27. čer 2011

My jsme byli v Olomouci ve fakultce - platí se tam 350kč a fotek udělají, kolik miminko dovolí a který se Vám budou líbit - my jsme jich měli 7 - takže myslím, že cena super!

ronyx
30. črc 2011

U nás ve F-M to stojí kolem 600 a je to půl hodinové.Včera jsem ale úplnou náhodou šla na gindu pro papír na peníze a sestra mě odchytla jestli nemám čas,že stejně mám jít v nejbližších dnech na orgány miminka. Že přijel nějaký doktor z Brna a instaluje našemu doktorovi nějaký 4D ultrazvuk a jestli bych jim nemohla dělat figuranta,že ty orgány při jednom vyšetří. Tak jsem šla.Ležela tam 45 minut,ale v pohodě. Je to fakt dělo mašinka. Pokrok jde fakt kupředu. Dostala jsem za to zadarmo fotečku synáčka. Bohužél se nechtěl ukázet v celé své kráse a ukázal se jen zezadu. Tak tady je

anieanne
8. pro 2011

Ahoj holky, nevíte, kam nejlépe na 3D/4D, když jsem od Slanýho ? Díky 🙂

kacenka1111
17. pro 2011

Ahoj, nebyla jste nektera na 3D UTZ v Pardubicích? Pripadne kde, v jakem tydnu a hlavne - kolik to stoji? Predem dekuju za radu🙂

baibies
8. led 2012

@kacenka1111 Ahojky, taky se o to zajímám kdy, kolik a co a jak zvažuju Snaus HK 1250,- a nebo Pardubice.. pokud si něco vyzjistila dej mi prosím vědět. díky...

kacenka1111
9. led 2012

@baibies Ahoj🙂 Zatim jsem to vypustila, uvidim, co rekne dr. ted na ko, snad uz bude vdet...Tech 1250 je na me dost ☹ Budu muset pockat....JInak delaji v Pcich v G.med, je na ne cislo, mozna tam cinknout.... 😒

salomee
19. únor 2012

Ahoj Všichni, chtěla bych se jenom zeptat..: Není mi úplně jasné, jestli se na 3D ultrazvuk můžu objednat sama, nebo potřebuju nějakou indikaci,....?

apollo11
19. únor 2012

@salomee Indikaci nepotřebuješ, 3D je "něco navíc" pro maminy (rodiče), proto je to i zpoplatněné. Doktoři to nepotřebují, ti si všechno zjistí z normálního utz. Objednat se právěže musíš sama 😉

sunnymood
19. únor 2012

@salomee holky já zrovna ve středu u kamarádky koukala na její 3D ultrazvuk (dělali jí ho v Podolí) a prostě je to bomba...stojí to za to..maličký se různě protahoval, mával palečkem...podle nosánku se už podobal tátovi no prostě za ty prachy to stojí - zážitek na celý život - a rozhodně se koukněte, zda vám pojišťovna nepřispívá na nějaké nepovinné prohlídky...třeba by se vám to z toho zaplatilo;) já bych určitě chtěla jít do Gennetu v Praze, pokud bude vše v pořádku! 🙂

misula.g
20. únor 2012

My jdeme tuto sobotu do Gennetu, jsme objednaní už 6 týdnů a nemůžeme se dočkat, až se nám malej ukáže 🙂

majinka1981
20. únor 2012

@misula.g my jsme taky objednaný do Gennetu,ale až na 24.března. Jsem taky zvědavá 🙂

marketa137
20. únor 2012

my jdeme na 4D ve čtvrtek 😉 a tady je fotka z 3D v 15tt 😉

tekisek
21. únor 2012

můžete mi někdo říct, když jsem objednaná také do Gennetu na 2. screening, jestli mi udělají při tom také 4D nebo to musím zvlášť. Možná mám hloupé otázky, ale nějak se v tom teď plácám 😒 🙂

sunnymood
21. únor 2012

@tekisek no nevím to stopro ale já si myslím, že je to v Gennetu zvlášť - když jsem tam byla na odběry krve, tak jsem si vedle všimla místnosti právě pro 4D a i podle popisu to dělají vyškolené sestřičky..zatímce screening dělají specializovaní lékaři - přeci jen tam jde o něco víc než jen ukazovat mimi...a tak to bude i v jiné místnosti a na jiném přístroji - tedy možná kecám, ale přijde mi to tak 😉

misula.g
27. únor 2012

@tekisek Je to zvlášť - malá místnost s velkou obrazovkou, přístroj miminko ani neměří a neváží. Ultrazvuk provádějí porodní asistentky.

petrajavor
27. únor 2012

Ahojky holčiny my se chystáme do Baťovky ve Zlíně...video tam stojí 650,- a každá fotka 100,- což je slušná cena 🙂 Jsem hrozně zvědavá jak náš malej bude vypadat a moc se na něj těším 🙂

palomitacheca
12. bře 2012

U prvního syna jsme byli na 3D/4D asi ve 23. týdnu. Ze začátku to vypadalo, že z toho nic nebude, protože se prcek schovával moc nízko, kam 3D sonda pořádně nedosáhla. Naštěstí se po chvíli umoudřil a ukázal se. Platili jsme něco přes 1000Kč a dostali jsme DVD a asi 3 fotky. Z DVD jsem si pak v počítači udělala další fotky 🙂 Teď čekáme druhé a v pátek v poradně jsem poprosila doktora, jestli by nám prcka neukázal ve 3D, když ten UTZ má taky. Sice nám říkal, že je ještě brzy, jsem v 19. týdnu a že drobek nemusí být pořádně vidět, ale fotka se podařila. Platila jsem za ni 200Kč a jako bonus jsme dostali i 2D fotku zdarma. Někdy po 20. týdnu a pak znovu před 30. týdnem bych chtěla jít na 3D znovu, abych měla na památku DVD, tak snad se nám drobek ukáže 🙂

verulik
12. bře 2012

ahoj holky, já byla minulí týden v 16+1tt. na 4D utz, prováděla ho mladá dr. a PA zapisovala do pc míry miminka, psáno mají, že dávají dvd a 3x foto, všechny co jsme byli jsme jich dostali 5 😉 stálo to sice 1300,- ale za ty peníze to stojí, na 75% holčička ale dr. si nebyla jistá.
k tomu všemu jsem dostala vytištěný papír s mírama co dr. ruzně měřila hlavičku stehenní kost a asi celkovou délku

petraprostejov
12. bře 2012

@listicka77 Jo, pokud vím, tak se to miminkům nelíbí... Slyšela jsem, že i když se o tom moc nemluví a ne všechno se o tom ví, tak že to může mít nežádoucí účinky včetně poškození vyvíjejícího se mozku. Proto bych do dvacetiminutového videa nešla... A dělat UZ hodinu je podle mě šílenost... :-/
Jsem v zahraničí, chodím na kontroly 1x za měsíc, doktor dělá UZ vždy a vždy (nedělá vůbec vaginální vyšetření) přepne na 3D. Byla bych radši, kdyby to zkrátil na co nejkratší dobu, na druhou stranu přiznávám, že mě těší miminko vidět a vidět, že je všechno v pořádku, doktor nám vždycky poukazuje co a jak... Ale jen tak cíleně kvůli natočení videa bych do toho nešla...

petraprostejov
12. bře 2012

Jinak platím 50 E každou 2. návštěvu (je to soukromý doktor, toto jsou peníze pro něj do kapsy, když jsem chtěla lístek, tak řekl, že OK, ale budu paltit pokaždé). Vždycky dostanu vytištěný papír s vyšetřením, je tam 4-6 fotek, ne všechny jsou ale 3D.
U nás je to chlapeček řekla bych na 100 %, pan doktor nám ukazoval úplně všechno, včetně toho, že je na správném místě dírka močové trubice... 😉

nikmik
2. lis 2012

Ahoj holky, zvažuji, jestli jít na 3D ultrazvuk. Chtěla jsem se zeptat, je to jenom o tom, že budu mít fotky a video 3D nebo z ultrazvuku zjistí doktor i něco víc o zdraví miminka?

palomitacheca
5. lis 2012

@nikmik 3D utz je hlavně pro rodiče, kteří chtějí svoje miminko vidět reálněji ještě v bříšku, ale mám pocit, že se díky 3D dá odhalit třeba rozštěp rtu, nejspíš i něco dalšího 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru