3D ultrazvuk. Dojmy, pocity, cena...

lucie.safrankova
26. črc 2007

Ahojky všem chtěla bych založit nové téma 3D ultrazvuk. Nejprve vám všem co vás to zajímá řeknu, že je to nezapomenutelný zážitek, z kterého si též odnášíte památku na celý život ve formě DVD vašeho miminka. Já už jsem o tom četla na jiné stránce a tak jsem si řekla že se objednám.Pozor mají všude dost plno, chce to objednávat předem. Dál musíte být těhotná víc jak 20 týdnů, aby bylo vše dobře vidět. Doporučuji s sebou vzít taky tatínky, můj manžel z toho byl ohromený. Ceny jsou hodně hodně odlišné od krajů. Já byla tady v Jablonci a platí se tu snad nejmíň co jsem kdy slyšela. Mě to stálo 20minutové dvd a jedna fotečka 3D 380,- ale třeba v Praze chtějí za 3D i přes 1200,- Jestli máte otázečky, nebo to tu chcete taky rozjet svými příspěvky, budu ráda. Ahojky všem a šťastné těhu. 😉

mar23tinka
26. črc 2007

Ahojík Lucko, mám dotázek- když jsi byla na 3D UZV jaktože nevíš pohlaví 😕 (máš to u té ikonky když se najede na foto) ? To jste vědět nechtěli nebo ani 3D to neodhalí na 100%? Nám to totiž při vyš. řekl doktor že to bude SPÍŠ kluk,ale...jistě to nevíme.Tak právě mě zajímá jestli se to na 3D dá prokázat.Děkuji 🙂

lucie.safrankova
autor
27. črc 2007

No vidiš to, ještě jsem si toho nevšimla, čekáme holčičku. Na 3D ultrazvuku to bylo vidět nádherně, i já jsem to viděla, ukázali nám stydké pysky a uprostřed čárečku. Ale nikdy to nemáš na 100%. Když jsem byla na normálním ultrazvuku na 21 týdnu, tak mi řekl taky že čekám holčičku na 98%. Ale je to tím že na každém to není tak dobře vidět a taky záleží na poloze miminka.Proto jsem si to nechala říct i na tom 3D. Bude bomba, kdyby se nám teď narodil kluk 😀

mar23tinka
27. črc 2007

Hihi,tak když miminko má čárečku,tak už se z Verunky snad kluk nestane 😉

lucie.safrankova
autor
27. črc 2007

Snad ne.Vím jen že dřív to tak bylo pravidlem, mý mamce taky řekli že čeká chlapečka a narodila se mi ségra. Ale dnes je technika zaplať pánbůh na jiný úrovni

majka07
27. črc 2007

Takovéhle téma už tu někde je 😉 Já třeba s 3D spokojená nebyla, normální byl o hodně lepší, páč su měla placentu na přední straně a byla to horší kvalita, tedy díky hlavně té placentě 😒 Měla jsem ho 2x, ale naše málá se bohužel schovávala a tak to stálo za prd, záleží hodně na štěstí, ale fakt zajímavé bylo, jak normální byl v pohodě prostě super a když se to převedlo na 3D tak nic moc, byla su hodně zklamaná. Paní doktorka říkala, že je to holt risk, někdo má super 3D, někdo bohužel ne 😒

pecule
27. črc 2007

Ahoj,jsem ráda,že takové téma se tady vyskytlo.V úterý jsem byla na UTZ a bohužel mi nezjistili co to bude ☹ nechce se ukázat,stydlín.Tak jsem přemýšlele,že by šla na to 3D,ale nevím ani kam a chtěla bych jen fotečku o DVD ani nestojím,ale jedna fotka v Praze stojí 900,-kč.Neznáte někdo kde je to vPraze levnější?Vůbec nevím kam se obrátit a na natu jsem nic nenašla. 😒 Budu ráda za každou radu. 😉

lucie.safrankova
autor
27. črc 2007

V Praze Podolí v Ústavu pro péči o matku a dítě je 3D ultrazvuk k dispozici, buď jako součást standardního UZ v 20. a 30. týdnu zdarma, nebo na žádost těhulky za cca 1 000 Kč. Videozáznam stojí 150 Kč, foto 80, otec může být přítomen. Více viz http://www.upmd.cz/faq.htm.

pecule
27. črc 2007

Luco díky,ještě uvidím co a jak,ted tady brouzdám po netu a nic jsem nenašla 😢

lucie.safrankova
autor
27. črc 2007
pecule
27. črc 2007

to mám taky s kouknutý,to si radši připlatím a budu to mít i stím DVD,ted to píšu tomu mýmu chlapovi,že půjdem na půl.Už mi opověděl,že je to nechutný! 😅 .Nejsem žádný škudlilci,ale všude mimo Prahu to mají za polovic to je vejvar jako prase 😀

lucie.safrankova
autor
27. črc 2007

To je pravda, Praha je hrozne draha, me stala fotečka 3D 30korun a dostala jsem místo jedný dvě.

maja102
30. črc 2007

Pecule, já jsem byla na 3D při našem třetím dítěti v brně na Kozí ulici v centru prenatální diagnostiky. Byla jse už v 27. týdnua dělají to tam do 28.,takže jsem to chytla taktak.V sanatoriu Helios už mě nechtěli vzít, tam končí 25. týdnem.
Byl to ohromující zážitek, maličká byla krásně natočená obličejem a předvedla nám vše co uměla. celé vyšetření, dvě fotky a 20min záznam na kazetě nás stálo 300Kč. Když se pak malá narodila, hned jsme ji poznali, ta podoba se od 27. týdne vůbec nezměnila. Mohu jen doporučit.

luucia
30. črc 2007

Holky, já byla na 3DUZ v HK a bylo to krásný! Dr. si s náma dal fakt práci, strávil s náma přes hodinu, všechno ukázal a pak nahrál! Máme asi 10fotek! Stálo to 950kč! Ale je to hezká vzpomínka!! Už teď bylo vidět, že bude mít malá nosánek po mě! 😀

lucek
5. srp 2007

Ahoj, já o 3D uvažuju, ale zatím nejsem úplně rozhodnutá - teda narozdíl od šťastného otce, který je přesvědčen, že prcka musíme nutně vidět. Slyšela jsem, že se má ultrazvukem šetřit - co vám na 3D řekl gynekolog?

ammalka
6. srp 2007

Já pořád nerozumím rozdílu mezi 3D a 4D? Do centra Genett v Praze chodím, byla jsem na UZ,ale nevím, byla to normální černobílý fotečka.

selu
6. srp 2007

ammalko, nekdo to nekde na MK psal, ale myslim, ze to bylo tak nejak, ze 4D bylo mysleno i se zaznamem DVD??? 😕 😕 😕
Jinak my uz jsme se objednani a jdeme za tri tydny a bylo mi receno, ze po domluve s lekarem to jde udelat tak, abychom pohlavi nevideli, kdyz ho nechceme znat, mate s tim nektera zkusenost? Diky 😉

ammalka
6. srp 2007

Selu, když mi se chceme sice nechat překvapit, ale já bych na UZ chtěla vidět, co tam je, ať mi to nikdo neříká, já se jen mrknu 😀 😀

selu
6. srp 2007

ammalka 😀 😀 😀 to bych taky zvladla, ale asi bych pak podvedome kupovala ruzovou nebo modrou 😀 😀 😀

ammalka
6. srp 2007

Já mám známou, které říkali do 7 měs.,že to bude kluk a pak najednou 2 měs. před porodem jí řekli, že je to holčička, takže je asi lepší nevědět, co to bude, kdyby mi řekli, že to bude kluk, jdu a kupuju vše do modra 😉

selu
6. srp 2007

no ja furt premyslim, abychom tam nenechali litr a odchazeli zklamani, ze vime co to bude 😕 snad ti doktori vi co delaji 😉

ao
12. srp 2007

ahoj holky, 4D znamená, že 4. rozměr je pohyb dítěte, tedy natočení na DVD 😉

nutela
28. srp 2007

Ahoj holčiny,my byli s manželem na 3D v Hradci v Sanusu a bylo to bezva.Pan doktor velice příjemný a ochotný.Čekáme třetí,tak jsme si pohlaví nechali říct,po dvou holčinách budeme mít kluka.Jinak jsme koukali,že malý je hodně podobný naší první dceři.Májí stejný nosánek a pusinku. 🙂

lucinamamina
28. srp 2007

nutela:taky se chystáme do Sanusu,tak jsem ráda,že jste byli spokojení 😉 V kolikátém tt.jste tam byli?Nám říkali,že je nejlepší kolem toho 25tt.A koukám,že bylo vidět pohlaví,já jsem podle řeči sestřičky pochopila,že snímají jen obličejíček.Tak jsi mi tím udělala radost.Co všechno Vám u toho mudr.povídal?Dík moc za info 😀 😀 😀

petrolejka
28. srp 2007

Holky, byla jste některá v Praze v Gennetu? V jakém týdnu je tam nejlepší jít a jak dopředu se musí objednávat? Díky za každou reakci. 🙂

olivie
28. srp 2007

Ahoj Petrolejka - já byla v gennetu pře šesti týdny - tzn 25 týden mého těhotenství.Byla jsem nadmíru spokojená a nikdy toho nebudu litovat.Objednávala jsem se v cca 17 týdnu (takže celkem hodně dopředu) a takovou ochotu a vstrícnost jsme snad ještě nikde nezažila.Samotný utz ti dělají sestřičky,v mém případě to trvalo cca 50 minut a snažili jsme se aby bylo co nejvíce vidět.Cena - nepamatuju si přesně ale i s 8 foto a 50 minutovym DVD cca 1300...jsou to peníze kterých bych nikdy nelitovala a nechápu jak někdo muže napsat že se mu nechce "vyhazovat" peníze za něco tak hezkého.....No tak to vše zvaž a uvidíš že to stojí za to 🙂

liaa
28. srp 2007

Nutelo-nemáš prosím na ten Královehradecký Sanus telefon-na ty UZ??Pokud ti to neva napiš mi a nebo do in boxu.Díky 🙂

listicka77
28. srp 2007

Holky a jak na to reagovaly vaše mimča? Mě můj gynekolog přesvědčuje, že je UTZ naprosto neškodný, čemuž já tedy stroprocentně nevěřím... A přijde mi zvlášť nevhodné, že právě 3D se dělá strašně dlouho (někdy i hodinu). Kamarádka na 3D byla a její holčička si prý pořád schovávala obličej ručičkama, když jí po něm rejdil doktor tou UTZ "hlavou" (nevím, jak se tomu říká) a pak byla hrozně neklidná, celou noc kopala. Tak si myslím, že jí to asi příjemné nebylo... Co na to říkaly ty vaše? Snášely to dobře?

sisstin
28. srp 2007

listicka:prý miminka cítí ty zvukové vibrace..tak proto 😉

grainne
28. srp 2007

Ahojky, já mám to štěstí, že mají u nás v ordinaci zbrusu nový UTZ, který umí i 3D 😉 (4D ne). Takže v rámci velkého UTZ ve 20-22tt mi na závěr pan doktor udělal fotku našeho prcka za 300,-(na Prahu slušné). Trvalo to jen o pár minut déle.
Musím ale přiznat, že ten náš mrňous UTZ zrovna nemiluje, ale mám spíš pocit, že je to tím ježděním sondičkou po břiše (to je nepříjemné i mě) plus to že se u toho leží na zádech (to se mimnkám prý nelíbí, protože je tlačí páteř). Zda to má souvislost s UTZ samotným nedokážu odhadnout.
Vidět malého, ne jen jako kupu kostiček, bylo super, ale přiznávám, že si nejsem jistá, že bych na to šla speciálně ještě jako na další UTZ. Mrňous je fakt vždycky naštvaný. Ale to jak snáší ten váš poklad UTZ určitě víte samy nejlépe.

terezkaaa
29. srp 2007

Holky, já jsem z 3D moc nadšená domů nešla.Na to, že to stálo 800,docela vyhozené peníze.Za prvé,malý si skoro ani jednou nesundal rucicky z obličejíku,kvůli čemu jsem tam vlastně šla,abych ho viděla.Ty ručičky si tam ale dávají normálně a sono na to nemá žádnej vliv.Za druhé,sice máme CD,ale stejně na tom nic nevidím.Když jsem o týden později byla u mé gyn,tak jsem na tom jejím klasickém ultrazvuku i něco poznala.Asi holt záleží,jak moc jen ten 3D kvalitní.Já na tom byla v Plzni na Genetice a nic moc...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru