3D ultrazvuk. Dojmy, pocity, cena...

lucie.safrankova
26. črc 2007

Ahojky všem chtěla bych založit nové téma 3D ultrazvuk. Nejprve vám všem co vás to zajímá řeknu, že je to nezapomenutelný zážitek, z kterého si též odnášíte památku na celý život ve formě DVD vašeho miminka. Já už jsem o tom četla na jiné stránce a tak jsem si řekla že se objednám.Pozor mají všude dost plno, chce to objednávat předem. Dál musíte být těhotná víc jak 20 týdnů, aby bylo vše dobře vidět. Doporučuji s sebou vzít taky tatínky, můj manžel z toho byl ohromený. Ceny jsou hodně hodně odlišné od krajů. Já byla tady v Jablonci a platí se tu snad nejmíň co jsem kdy slyšela. Mě to stálo 20minutové dvd a jedna fotečka 3D 380,- ale třeba v Praze chtějí za 3D i přes 1200,- Jestli máte otázečky, nebo to tu chcete taky rozjet svými příspěvky, budu ráda. Ahojky všem a šťastné těhu. 😉

akisek
10. pro 2007

Ahoj, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s Gyncentrem v Hloubětíně? Jsme tam objednaní na 4D ultrazvuk a pokud z příspěvků na diskuzích chápu dobře, bude vidět jen obličejík? A jak dlouho tento ultrazvuk trvá? Díky za názory a odpovědi.

krista
11. pro 2007

Akisek nebyla jsem na 4D ani v Hloubětíně, ale myslím si, že nebude vidět jen obličejík, samozřejmě jak už je mimi větší tak bude muset Dr. zaměřit každou část těla zvlášť, takže vám ukáže buďto obličejík nebo jinou část těla, bohužel v tomhle tt už neni možný aby bylo mimčo vidět na UTZ celé 😉 🙂

romcatko
13. led 2008

Ahoj holky, chci se zeptat na vaše zkušenosti s Gennetem a Podolím. Případně, jestli nemáte zkušenost někde v budějcích. Jka dlouhou nahrávku máte? A máte nahrávku v čase nebojen fotečky? Chci na 3D jít, jen nevím kam. Ceny v Praze sjou přibližně stejné.

krista
13. led 2008

Romcatko psala jsem ti do tématu České Budějovice 🙂 V Budějovicích bohužel 3D UTZ neni 😉

vikvik
13. led 2008

ahojte tehule
ja jsem byla na 4D u meho doktora, 30min DVD, dve fotecky za 1.000Kc
fakt se moc snazil, ale nase mala se pekne schovavala a navic byla v ceste placenta. Ale i tak to byl uzasny zazitek, videli jsme jak se skrabe na hlavicce, jak se rype v nosiku, jak si protira ocicko, pocita prsticky, ukazuje nam fuck off a tak 🙂 udelali jsme z toho uzasne video, pridala jsem hudbu, fotky meho pupiku tyden po tydnu, fotky z uzv a mame nejkrasnejsi pamatku...
jsem uplne rozhodnuta zkusit jit v 29tt jeste jednou, jestli se nam slecna neukaze lip.

lucicineccka
17. únor 2008

Zdrawím slečny a nastáwající maminy...tag sem byla w Plzni na 3D a musím říct že to je nezapomenutelnej zažitek..malá byla nádherně widět a wůbec wšechno bylo fajn..🙂wřele doporučuji..🙂

ceeruti
18. únor 2008

Byla jsem na 4D a taktéž..bomba,otky nadherně čiste-a DVD zaznam krasa,byla jsem v GENNETU a třičtvrtě hodiny jsme se kochali,sestřicka,ktera nam to dělala byla uuuuplně fantasticka!!!!!!!!!! Video jsme vlastne zkoukla až doma,páč jsme celou dobu kecali 😀

snezenka123
18. únor 2008

Ahojky,prosím jsem z Českí Lípy(severní čechy) a 16tt a chtěla bych se někam objednat na 3D UTZ(na tom 24tt).Poradíte mi,kde v nejbližším okolí ho dělají,kolik stojí a jak dlouho dopředu se mám objednat? Děkuji moc. 🙂

anngie
19. únor 2008

ahoj holky, já jdu do Podlí na 3D zítra, takže vám pak budu moct říct pocity. Ale hodně chválí Gennet, pokud se mimi nechce ukázat a nepovede se ho natočit tak ani neúčtujou celou cenu.

janisa
19. únor 2008

Holky a v gennetu se můžeš objednat sama, nebo musíš mít doporučení od svého doktora? A kolik to stojí? Díky

ceeruti
19. únor 2008

Do Gennetu se objednas sama-nejlepe už ted,pác maji nabito!!!Volno mela až na duben,teda v Gennetu v Praze a fakt to bylo super,platila jsem za 1x foto na papíře+DVD(pul hodinový zaznam) a ještě CD s fotkama=1340Kč a stalo to za to!!!

lucinecka
19. únor 2008

Ahoj holky, já dnes byla na 3Déčku v Heliosu a spokojenost veliká! Máme půlhodinový video a 4 fotečky za 600Kč, paní dr se nám perfektně věnovala, podrobně popsala a vysvětlila, byl to fakt super zážitek 😵

denses
20. únor 2008

ahoj holky, jsem take objednana do gennetu na 4D. Termin v druhe pulce dubna. Delaji ho od 24.tydne, a pak podle toho, jak maji volno. A do te pulky dubna to maji pry docela zaplnene. Takze si urco zavolejte a objednejte se, abyste to do porodu stihly! 😉

pavluskak
20. únor 2008

Sneženko, v Liberci je pobočka Gennetu,tam 3D UTZ dělají cena myslím cca 1200 - 1300 záleží, co všechno chceš, nebo se můžeš objednat do Jablonce n. N., to už je trošku dál, dělá to MUDr. Jörgová, cena 500,- je v toom záznam na DVD, podrobnosti zatím nevím, jdeme tam až 14. 3., ale objednávala jsem se před 10 dny, takže to tam také mají trošku našlápnuté...

montis
20. únor 2008

Všechny moc zdravím, chtěla jsem zjistit jaký je rozdíl mezi 3D a 4D?

ceeruti
21. únor 2008

montis-laicky-3D je jakoby plastický statický obraz
4D je plastický a navíc pohyblivý

kakauko
22. únor 2008

Ahojte holčiny! 🙂 Jsem objednaná přes kamarádku na 3D ultrazvuk, ale až na 1.4....to už budu ve 29.tt., myslíte si, že už je to moc pozdě?? 😒 My totiž o 3D neuvažovali, původně jsme pohlaví znát s manželem nechtěli, ale nakonec byla zvědavost silnější a paní primářka nám při ECHO vyš.plodu pohlaví prozradila (bylo to v 21.tt), tak jsme si to chtěli nechat potvrdit, ale můj dr.mi řekl, že další UTZ bude až ve 30.tt, mezitím mi ta kamarádka domluvila to 3D, ale nemají volno dřív, než budu ve 29.tt.....Uvidíme tam ještě vůbec něco?? Ptám se, protože když by to nestálo za to, tak bych do toho ty peníze nerada dávala, když o týten později budu mít klasický UTZ....Prosím poraďte jestli máte někdo zkušenost.. Jeeeejej, to jsem se to rozepsala... 😅

pipisek
22. únor 2008

kakauko
optimálně kolem 26tt
já jsem byla na 4D dokoce 3x 🙂
poprvé ve 27tt nám malá ukázala záda, takže páteř byla vidět fakt pěkně, ale nic víc 😒
podruhé ve 28tt jsem měla pár fotek obličeje, ale před ním pupečník, nebo máchla rukou, tak bylo vidět jedno oko, nos a konec a dr. byla moc hodná a vecpala mě ještě napotřetí někam mezi dvě maminy a to bylo v 29tt. no a konečně se malá umoudřila a mám asi 12 fotek na CD, 3 fotky vytištěný a pak na CD fotku (model) obličeje jak se otáčí jakoby z profilu do profilu (zprava doleva).
byla jesm v Gyncentru v P9, tam mám i dr. a byli na mě fakt milí a když to nedopadlo, tak se snažili mě obj. na jindy a platila jsem pouze jednou a to za ten poslední, co se povedl.
ve 29tt se stejně dělá prakticky 3D nebo 4D UZ jen se zaměřením na oblčej, ale vím, že pokud chceš celé mimi, tak se chodí dřív, kolem 16tt. to už fakt nestíííháááš 😀

smardik
10. čer 2008

ahoj holky, už tu dlouho nikdo nebyl tak doufám že mi odpovíte. Nebyla jste některá na 3D v Ostravě-Výškovicích v gynetu? chtěla bych vědět jaké to tam je 🙂

jitulka
11. čer 2008

Ahoj, jdu taky do Gennetu na 4D ultrazvuk a zajímalo by mě jestli si to prázdné CD musím přinýst s sebou nebo mi ho tam dají? Už se nemůžu dočkat až tam půjdem, doufám, že bude prcek dobře vidět 😉

apfele
11. čer 2008

Ahoj, i my jsme byli na 3D UTZ ve 24tt. Pro mě i manžela to bylo úplně úžasný, malej se nejprve schovával, ale pak se alespoň ukázal z profilu. Stále se usmíval a otvíral pusinku. Zážitek na celý život 😀
Cena 890,- Kč. Dostali jsme fotku + DVD
odkaz: http://www.gynaecology.cz/cz

rezetka
11. čer 2008

Tak my jsme byli s malým na 3D ve FN v Olomouci, máme 17ti minutovou nahrávku na DVD za 500Kč, dělá to sám pan primář, je mladý a moc příjemný. A i když jsme neviděli pusinku, protože si ji Tobík schovával ručkama, byl to úžasný zážitek, doporučuju. A jinak já byla až ve 28tt a bylo vše normálně a pěkně vidět. 😉

konja
11. čer 2008

Ahoj Holky.Tak já taky přidám svoji zkušenost.Před pěti lety jsem byla na 3D ultrazvuku v Brně a bylo to perfektní.Malého máme natočeného na videu,je natočen jak normální utz tak potom 3D obraz.Vše ve výborné kvalitě a ještě jsem dostala kompletní lékařskou zprávu o mimi. Teď čekáme druhé mimi, ale nechtělo se nám až do Brna a tak jsem šla do Sanusu v Hradci Králové (je to tu poměrně nové). Byla jsem tam dvakrát, protože ani jednou se to nepodařilo natočit. Malá měla pořád ručičky před obličejem. Ale pan doktor je velice milý,věnoval se nám velice dlouho, pokaždé mimčo důkladně prohlédnul, vše nám ukázal a popsal (orgány, pohlaví, ...). Jen z toho záznamu není nic, ani normální fotky z utz ani žádná lékařská zpráva. Je škoda, že se to nepodařilo, ale nic jsme neplatili ( jinak se platí 950,-) a jsme aspoň klidní, že miminko roste tak jak má, že se mu daří dobře a že je to opravdu naše vysněná holčička :o)))

holly1
20. čer 2008

ahoj, jaký je rozdíl mezi 3D ultr. a 4D ultr. Ví někdo, kolik stojí v Gennetu v Praze?

vrana
20. čer 2008

Ahoj, taky přidám svoji zkušenost v Praze ve Vodičkové, viz. příspěvek od Apfel výše. Můžete si vybrat z různých variant, my měli tu nejdražší za 1290,- - v ceně je: provedení 3D sonografie, nahrání několika nejlepších sekvencí na DVD, 1x barevné 3D foto, sonografické (2D) vyšetření plodu, změření jeho tělesných proporcí, a na základě těchto parametrů odhad jeho váhy a délky, zhodnocení množství plodové vody, uložení a kvality placenty, určení pohlaví, pokud je to technicky možné. DVD nosič vám dají.

Prostředí krásné příjemné, moc milý personál, super vybavení, není to jako na běžícím pásu a věnují se vám. Prostě pocit, za který si člověk rád zaplatí.

Info na http://www.gynaecology.cz/stranka-3d-ultrazvuk-59

Jinak původně jsme byli objednaní do Gennetu, ale odradilo mě, že to dělají jen asistentky, kdežto tady lékaři.

A ještě zpráva pro baculky, existují mýty, že se doporučuje 3D utz až kolem 30tt, kvůli tomu, že přes tuk nebude nic vidět apod. Je to nesmysl. Byla jsem ve 24 tt a naprosto v pohodě.

vrana
20. čer 2008

Jo a ještě mě napadá, že v té Vodičkové to dělají i před 20 tt, má to tu výhodu, že mimi vidítě celé v jednom záběru. Ale na obličejík je lepší později.

holly1
20. čer 2008

už jsem si to našla 🙂

ilci
20. čer 2008

tak já byla teď ve FN v Olomouci, mám DVD cca 18 minut, něco málo je tam i 2D, pak 4 ČB fotečky obličeje
doktorka mimčo změřila, zkontrolovala, pohlaví už vím z velkého utz, ale je to i detailně na DVD 😀
jo, stálo to 500,-

petreva
15. lis 2008

Zdravím všechny...chtěla bych se zeptat...nevíte,jestli někdo dělá 3(4)D ultrazvuk v Jižních Čechách?? České Budějovice, Jindřichův Hradec, Tábor??? Přemýšlíme o něm 😵 díky!!

petreva
18. lis 2008

Holky, žádná jste na Jihu nebyla na tomhle ultrazvuku??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru