3D ultrazvuk provádí jen zdravotní sestra?

nemorosis
30. črc 2012

Dnes jsem se v centru, kam chodím a kde mám zaplacený nadstandard, ptala, který lékař mi bude dělat 3D ultrazvuk a slečna na recepci mi tvrdila, že ten dělají jen sestřičky, že k tomu doktora nepotřebují. Opakovala jsem jí 2x, že jde o ultrazvuk, ale slečna si stála na svém. Už jste o něčem takovém někdo slyšel? Nestojí zrovna málo a pořád nechápu, co má zdravotní sestra co dělat s ultrazvukem (nic proti nim, ale myslím, že jsou kvalifikované na něco jiného. 😉 ).

palomitacheca
30. črc 2012

Byla jsem na 3D/4D v Krči v nemocnici, kde UTZ dělají proškolené porodní asistentky (aspoň je to tak naspané na jejich stránkách) a nevidím v tom problém. Byla jsem tam ve 26.týdnu a máme pár moc hezkých videí a foteček. Co vím, tak není až tak neobvyklý, že 3D dělají sestřičky.
@nemorosis

slundo
30. črc 2012

tak pokud to dělají PA, tak to je asi v poho, ty jsou na to školený.

elana
30. črc 2012

@nemorosis v Českých Budějovicích to taky dělají jen sestry...je to pouze divadlo pro rodiče, nemá to extra vypovídací hodnotu (co je třeba, vidí zkušený doktor stejně dobře na 2D uzv, ten "třetí" rozměr je pouze počítačová simulace). Je fakt, že na většině pracovišť to dělá doktor, ale už jsem slyšela víckrát (nejen v těch Jižních Čechách), že to dělají sestřičky.

nemorosis
autor
30. črc 2012

@palomitacheca @elana Děkuji za odpovědi. 🙂 Jsem teda v šoku a od sestry si ho udělat nenechám. To ať mi radši vrátí peníze. 😉

palomitacheca
30. črc 2012

@nemorosis záleží na tobě, mně to nevadilo 🙂 u prvního syna mi 3D dělal doktor v Olomouci, teď u druhýho mi mrňouska ve 3D ukázal 2x můj doktor a jednou ta porodní asistentka v Krči a neviděla jsem v tom nějaký velký rozdíl 🙂 a kam jsi na to chtěla jít?

nemorosis
autor
30. črc 2012

@palomitacheca Do gyncentra v Praze Hloubětíně. S prvním synem jsem k nim chodila na Chodov a všechno bylo super. Ten ale zavřeli a v Hloubětíně je to jedna velká hrůza. Tam ani porodní asistentky nemají, tedy není to nedostatek, jen je tam nemají proč mít. 🙂

palomitacheca
30. črc 2012

@nemorosis já koukala na 3D v gennetu a taky tam mají, že ho provádí porodní asistentky, tak je to asi celkem běžná praxe, když jsou doktoři vytížení jinou prací 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru