3D ultrazvuk. Řekne mi doktor, jestli je vše v pořádku?

verushe20
8. kvě 2014

Ahoj, chci se zeptat jestli je 3D ultrazvuk jen abysme se podívali jak náš prcek vypadá nebo mi doktor i řekne jestli je všechno v pořádu ? Zkrátka k čemu je 3D ultravuk dobrý?

luccy.luccy
9. kvě 2014

Ahoj, na tomto ultrazvuku se vývojové a jiné vady nezkoumají, aspoň nám to tak řekli. Jde jen o to, že vidíš miminko líp než na normálním ultrazvuku, trvá dýl a většinou ti dají CD s videem nebo fotkama. 😉

zuza01
9. kvě 2014

Jj, přesně tak, je to komerční utz, nic se tam nehledá, max. pohlaví 🙂 Já jsem váhala, zda jít i ve druhém těhotenství, protože je dražší a v minulém těhotenství jsme skoro nic neviděli... Ale zjistila jsem, že mi ho proplatí pojišťovna, tak jsem byla a fotky mám moc pěkné 😉

apacheee
AMBASADORKA
9. kvě 2014

My jsme byli u pana doktora, který si nejprve vše zkontroluje na normálním UTZ - srdíčko, rozštěpy, ledviny, atd. A až teprve pak najede na ten placený 3D utz. Už se mu prý stalo, že při tom 3D objevil závažné vady, tak to radši vše zkontroluje předem, aby rodiče ušetřil případnému o to většímu zklamání. ASle myslím, že tenhle přístup je spíš výjimečný:(

nupta
4. kvě 2016

@verushe20 Diskuzi jsi zakládala před 2 lety, jak jsi se nakonec rozhodla? Já to taky zvažuji, o peníze mi nejde, ale pokud to nemá praktický důvod, tak se nám do toho moc nechce. Pravděpodobně to mimču neuškodí, ale stejně si říkám, že to asi musí vnímat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru