3D ultrazvuk v 10. týdnu těhotenství. Má smysl?

jeudi
2. led 2012

ahoj mamky chci se zeptat jsem v 10tt zitra jdu k doktorce a chtela bych snimek s 3D ultrazvuku myslite ze uz by to mohla byt hezka fotecka? diky za odpoved 🙂

dlabinecka
2. led 2012

ne

ladybugie
2. led 2012

myslím, že 3d utz v tohle "VĚKU" prcka je zbytečný. U mě v tomhle období teprve zjistili, že čekám dvojčátka a na obyčejném utz vypadali jak dva ufounci. A dcera v téhle době nevypadala o nic líp 😀 Nech si to na později, třeba ve 20tt bude 3d perfektní zážitek a vzpomínka 🙂

katka_21
2. led 2012

Doporučuji až tak po 20. týdnu 😉

caricia1
2. led 2012

Rozhodně to smysl nemá.Já jdu na 3D ve 22 tt 😉

kammka
2. led 2012

tak dle mého dr. to rozhodně smysl má, kvůli důkladnému změření všech rozměrů určujících nejen stáří plodu, ale i vrozené vývojové vady, genetické poruchy a td.. kvůli fotce ne, ale já si ji klidně pořídím, až bude mimi venku 🙂

verusinek
2. led 2012

Já kdyby byla možnost, tak bych tedy 3D fotečku brala 🙂, i takhle na začátku, koukni takhle by jsi mohla mít prcka zachyceného, mně to přijde úžasné 😵
http://preg.fertilityfriend.com/ug/entry/761855...

megy
2. led 2012

tak to ti mohu napsat, že tě akorát dr. lanaří :-/ jelikož stáří a další rozměry se dají kvalitně změřit právě ne 3D, tak prqví právě můj lékař odborník na patologická těhotenství a navíc s certifikací na NT screening VVV. 3D ti neukáže právě nic moc na VVV.

mamkamarketa
2. led 2012

jasne,z e jo. v 10tt se ti alespon prcek vejde v cely/a na foto 😉 to uz se ve 20tt nevejde 😉

hhranolka
2. led 2012

V 10tt je to spis mimozemšťan - dle mého zbytečnost, mimco hezke nebude .... já mám 3d fotku z 12tt, 20tt a 22tt - všechny fotky jsem měla zdarma na cilenem 3d ultrazvuku jsem nebyla ... Jinak 3d ultrazvuk nemá z medicínského hlediska vůbec zádný vyznam - to co píse kammka, tak to vse lékař určuje klasickým ultrazvukem

hribek
2. led 2012

pokud je zdarma tak ano pokud se plati tak idealne kolem 23-25tt.

hpaja
2. led 2012

Já mám fotku z konce 12tt - když jsme byli na genetice v rámci screeningu, byla v ceně https://www.modrykonik.cz/fotoblog/hpaja/album/...
Jinak bych 3D nechala určitě až tak na 25tt, nás dr. z genetiky "překecal" ve 21tt, když jsme tam byli na velkým utz, že prý se mimi zrovna pěkně ukazuje (což byla pravda) a že za pár týdnů by se už ukázat nemuselo (se synem jsem byli 2x, protože se ukázat nechtěl - platili jsme jenom jednou, hodný pan dr. 🙂 ). Ale stejně to ani v tom 21tt nebylo úplně ono, lepší je, když je to mimčo trošku větší 😉

denousek
2. led 2012

presne jak píše mamkamarketa vleze se ti cele na fotečku to jsou moc roztomilé fotecky. vsak zkus bud se povede nebo ne..kdz ti dr rekne ze to nejde tak ti ji ani neudela...aspon u nas to tak je.zkusis to a kdyz blbe lezi a fotka by byla škareda tak to nedela...

apollo11
2. led 2012

Mám obyč "2D" snímek z gen. screeningu v 12tt a je moc pěkný, dokonce myslím, že v tomto období lepší než by byl 3D - jde tam spíš o tu siluetu 😉 Taky myslím, že 3D UTZ je trochu byznys pro maminky (ale jako proč ne), doktoři si vše určí normálním ultrazvukem.

jennyska
30. črc 2013

Ahoj maminky,

máte-li jakékoli zážitky, zkušenosti, vzpomínky na první trimestr a nebo na konkrétní týden těhotenství, prosím, vložte je do naší knihovničky modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme 🙂

Své příspěvky můžete vkládat zde: https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-...

Přeji Vám krásný den!
Jennyska
Asmira team - Modrý koník

simdan
14. črc 2017

Já měla z 13tt z genetiky 3D a mě se fotka líbí 🙂 a mimi jde krásně vidět,asi záleží jaký typ ultrazvuku lékař vlastní 😉

lucccinek
14. črc 2017

@simdan to je krásný ❤

tehulka1167
14. črc 2017

@simdan tak tohle je nádherna fotka. Já byla asi v 25 tt a takhle to Teda nevypadalo. Bylo to zase jiný no 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru