3D ultrazvuk. Veveří versus Helios. Je v něčem rozdíl?

marfuska01
14. lis 2007

Holky ahoj, kde jste byli na 3D ultrazvuku v Brně?

Jsem objednaná jak na Veveří tak do Heliosu, ale ted mě překvapilo, jak je to na Veveří v porovnání s Heliosem dražší..

Nevím přesně kolik stojí na Veveří foto + DVD..
V Heliosu to stojí 500 + 100..

Je v něčem rozdíl? Dělají na Veveří něco navíc?
Jdu tam ve 20tt a ted jsem z toho matěj 🙂

Díky 😀

flumina
14. lis 2007

zen, myska: plně s Váma souhlasím, taky si myslím že až budu držet mimi v náručí tak si na nějaké 3D ani nevzpomenu, teď je to spíše taková euforie že my co čekáme první mimčo tak jsme rády že ho můžeme vidět 😀

myska
14. lis 2007

Flumina, já vám to nevyvracím 😉 , byla jsem úplně stejná 😀 Takže směle do 3D 😵

marfuska01
autor
14. lis 2007

Jo to jo, to souhlasím.. Pak už bude jen miminko a na fotky z bříška už se nebude chtítí dívat nikdo..

Ale to miminko až vyroste tak se třeba taky rádo podívá jak vypadalo 🙂

Známá má pětiletou slečnu a ta úplně zbožnuje, když si může listovat tou knížkou po narození.. V krabici má těhotenské testy, tu knížku a kdesi cosi a ona šíleně ráda poslouchá, jak se do bříška dostala a tak..

Já už v té knížce (je vyfocená v albu) mám nalepené testy a ještě čekám až si tam dám 3D foto.. 🙂

flumina
14. lis 2007

marfus: 😀 říkáš 33. týden, jo? Tak to už jim na ten 3D víš co... ? 😀 To už bych si radši těch pár týdnů počkala až to bude venku a uvidím to live! 😝

zen
14. lis 2007

flumia, ale já to taky děsně prožívám, první dítko už velký a hlavně jsme tohle s ním neměla..... je to o tom co člověk chce a co nechce. každá jsme jiná. Někdo nejde ani na to NT ůprotože věří, že je mimou zdravej a nezazlívám jim to. Prostě každá si jdem na co zrovna chcema a co si dopřejem, není to zase až tak o té 1000,- navíc.....tu utratím lehce hned 😉 Já se prostě děsně těším do Heliosu a některá z vás zase na Veveří, ale nakonec je to stejná touha vidět miminko 😵 Takže 3Dčkům ZDAR 🙂

flumina
14. lis 2007

zen: taky jsem to nemyslela zle, navíc jsem psala že s Váma souhlasím, že je to úplně jedno jestli máš záznam takový nebo makový, hlavně když tam něco vidíš a když víš že je všechno dobré a mimís je zdravý, je to tak? 😉

atreides
14. lis 2007

tak to nechám jak to je, ufff 😝 😀

sju.v
14. lis 2007

V nějaké jiné diskuzi o 3D ultrazvuku jsem ty ceny vypisovala. Myslím to bylo na Veveří 1200Kč včetně podrobného vyšetření, FN Bohunice 800Kč, Helios těch 600Kč a Unica ho nemá. My jsme byli v Heliosu, záznam máme na DVD cca 20min. a byla jsem tam ve 23 týdnu. Je to hezká památka na mimčo v bříšku, určitě doporučuju. Ale nechoďte tam dřív, mimčo nemá ještě tukové vrstvy a byla by to taková kostřička, vlastně by nebylo asi moc poznat jak vypadá. I my jsme mohli ještě týden, dva počkat. Víc asi ne, pak je to prý špatně vidět. 😉

atreides
14. lis 2007

sju: dřív ne? ☹ my tam jdeme ve 20tt,tak nás paní objednala

sju.v
14. lis 2007

Já nevíím! ☹ Těžko říct. Nemáme podle všeho prcka (23tt asi 600g) a přitom mi přišel docela ještě hubeňour..Ono se to těžko radí. Řeknu ti to asi takhle.. K tomuto kroku mě inspirovala kamarádka,která mi řekla, že když malýho viděli na 3D, tak přesně tak jak vypadal tam, tak vypadal i když se narodil. Vlastně už znala jeho obličej. A jelikož jsem zvědavá a hlavně jsem to dvd chtěla mít pro prcka na památku, tak jsme tam taky šli. Ale obličejíček byl ještě takovej hubenej, nebyly tak poznat rysy. Zato jsme ale viděli šulečka (bude to kluk), má pršáček, plný rty, pořád si hraje s pupeční šňůrou, pije plodovou vodu, zíve, máve nožičkama..Takže v tom 23tt to bylo fajn. Možná to bude srovnatelné i v tom 20tt, těžko říct, když nemám s čím srovnat. Zkus to a v nejhorším půjdete znovu ne?? 😉 Tím "dřív" jsem mylsela výrazně dřív, třeba pod 20tt, to si myslím nemá ještě cenu!

pavlina05
27. led 2008

Holky, opět otázka na tohle téma?????!!!!
Kam jít na 3D?
Jedny se přikláníte k Heliosu - cena přijatelná, jiné k Veveří - cena velká, kvalita zřejmě super?!
A v kolikátém tt je to nejvhodnější???
Uvažuji o tom.
Díky 😀

kalerat
27. led 2008

Tak ségra byla na 3D v Heliosu a na 4D na Veveří. Říkala, že kdyby si mohla znovu vybrat, tak by volila 100% Veveří.

pavlina05
27. led 2008

kal 😎 čauky! Ty taky půjdeš?
Holky tady taky tvrdí že příště jen Veveří. Ale jestli to není zbytečná pálky za 3D??

kalerat
27. led 2008

pavli já bych šla na tu Veveří, bohužel na Helios nemám moc dobré vzpomínky-ale na to nesouvisí s ultrazvukem

pavlina05
27. led 2008

hm..budu o tom uvažovat. Já tam jdu na 14 dnů na velký ultrazvuk, tak se optám....
Doma mám brožurku, tam se dělá 3D okolo 23-26tt

dzej
27. led 2008

ahojky, já jsem byla na Veveří ve čt a pěkně se tam zhoršili. Měli jsme UTZ na 10h a dr přišla až v 10.45h!!!! Jinak jsem četla, že 3D dělají i na Obilňáku v porodnici a stojí tam kolem 500Kč.

pavlina05
27. led 2008

dzej a kolik stál na Veveří? Myslíš že na Obilňáku bude ok kvalita?

dzej
28. led 2008

pavlina já jsem byla na normálním UTZ v 31tt. 3D nemám, to jsme prošvihli. Na Veveří stojí snad 1200Kč. ...kvalita...si myslím, že jo. Ono to je taky podle toho jak dlouho ten UTZ mají a jestli ho splácejí nebo ne. A na Obilňáku bude asi ze státních peněz, tak nemusí stát tolik. Nevím no, můj názor.

atreides
29. led 2008

tak my byli na 3D v Helisou, kvalita si myslím, že v pohodě (viz. foto v albu) a stejně až se malá narodí, tak na to koukat ani nebudu 😅 , takže si myslím, že za ty peníze bych na Veveří nešla i když musím říct, že tam byli mnohem příjemnější doktoři 😉

pavlina05
29. led 2008

atreides díky. No já o tom přemýšlím...zda tam a nebo tam... V heliosu je to za 800,-?

atreides
29. led 2008

na DVD 600,-, podle mě nemá cenu dávat 2x tolik

pavlina05
29. led 2008

atrei, to asi ne, to můžu za těch zbylých 600 koupit něco na miminko 😉

atreides
29. led 2008

no vidíš 🙂

pavlina05
29. led 2008

😀

pavlina05
29. led 2008

Ale do Heliosu se chodí dříve na ten 3d, co?

atreides
29. led 2008

no my tam byli ve 20tt a bylo vše krásně vidět, ale příště bych tam šla trošku později, ale však když tam zavoláš, tak slečna ti řekne 🙂

pavlina05
29. led 2008

jj, díky. Já jdu příští týden k dr. a na velkej ultrazvuk , tak pa to začnu obvolávat. Teď jsem četla že je to dobré do 23 tt.

atreides
29. led 2008

no my jsme totiž dle UTZ o týden mladší, takže taky proto, ale ty jsi zrovna dobrý tt, takže teď je to tak nějak dobrý 🙂

lucinecka
29. led 2008

Pavli, já jsem četla že je to nejlepší mezi 23-26tt. Já se taky chystám na 3D, zřejmě vyhraje Helios kvůli ceně. Za ty prachy co ušetříme můžem něco mimčům koupit 🙂

atreides
29. led 2008

jéé ahoj luci, símtě jaký je ten kolotič z ikei? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru