4D ultrazvuk, ano nebo ne?

mijave
19. únor 2013

Poraďte prosím - 4D ultrazvuk ANO/NE? A pokud ano - kam v Praze na něj? Díky moc

ovenka1
19. únor 2013

To by Ti mohl poradit Tvůj lékař, myslím 😉

petrapavlikova
19. únor 2013

@mijave ahojky, my jdeme na 4d ultrazvuk zítra a objednal nás tam sám dr. bude velké měření míma a taky se dozvím kolik váží a nechám si udělat fotku obličejíčku Denisky :D ale jdu do Liberce, v Praze nevím kam, ale určo si tam zajdi, můžeš mít i video miminka 😀

palomitacheca
19. únor 2013

@mijave my byli na 4D ultrazvuku v Krči v nemocnici a povedly se nám pěkný krátký videa

https://www.youtube.com/watch?v=OoNCz2SLCiw

Byla jsem ve 26.týdnu.

adelajn555
19. únor 2013

Já byla v Ostravě na 4D ultrazvuku a je to krásný zážitek takze urcite doporucuju. Gynekoložka řekla at si zavolam do nemocnice a objednam na něj, a že nejlepší je okolo toho 18tt 🙂 video se povedlo suprově tady kdyz tak prikladam odkazek

https://www.youtube.com/watch?v=IaIA3qZDZyk

🙂

adelajn555
19. únor 2013

@mijave A koukam ze jsi ve 22tt takze bych rozhodne na něj už šla 🙂

adelajn555
19. únor 2013

@mijave Jo a jestly budes chtit to video tak me to stalo 600kč ale je to jak kde tak si to musis pozjištovat 😉

vladla
19. únor 2013

U dvou těhu jsem nebyla a při třetím jsem šla.Vzala jsem tchánovce a byly blahem bez sebe.Krásný zážitek!!
Sice cena 1000 Kč,ale stojí to za to!!Za mne ANO!! 😉

mijave
autor
19. únor 2013

Moc děkuji za reakce a videa! 🙂 Určitě se teda někam objednáme, teď jen zbývá vyřešit kam... 😒 Dost jsem to hledala na internetu a nemůžu se rozhodnout. Asi nakonec stejně vyhraje Gennet na Letné, kde jsem už byla na screeningu... I když na tu Krč jsem taky četla dobré recence, ach jo - to jsou starosti 😀 😀 😀

palomitacheca
19. únor 2013

@mijave do Gennetu jsem taky chodila na screeningy, bylo to tam fajn 🙂 tak uvidíš. Zkus si zavolat, jak mají volno a podle toho se rozhodni 🙂 mně se na Krči líbilo, že jsem tam volala koncem týdne a objednali mě hned na pondělí, čekala jsem delší objednací lhůtu 🙂

martinka24
19. únor 2013

Doporučuju, byli jsme minulý týden ve 25 TT a bylo to hezký, a hlavně nám ukázal pan doktor všechny orgány, že pracujou tak jak mají a vyloučí vývojové vady (rozštěp rtu apod.).My jsme byli v Plzni a stálo to DVD + fotky 1000,-

veruska007
20. únor 2013

My nebyli ani jednou. Myslim, ze ty penize lze investovat lip. Miminko lze dobre videt i na beznem utz. a podobu-tu stejne poradne zjistis az pri porodu.

aktaka
20. únor 2013

Byli jsme v Gennetu, berou to tam čistě pro rodiče, nedělají to ani doktoři, jen sestřičky. Neměřila, nevážila, jen nám potvrdila pohlaví. My tam byli asi hodinu, protože naše madam nohy před obličejem a ne a ne se hnout 🙂 Nakonec mame jen pár fotek, video bylo zbytečné, když obličej ukázala asi tak na 2 vteřiny. Teď hodně zvažuji, jestli jít s druhým.

aktaka
20. únor 2013

Jinak jsem do Gennetu chodila i na screeningy a to je nebe a dudy, to je opravdu vyšetření, ale ten 4D je prostě jen sranda pro rodiče.

janicka312
29. bře 2013

Ja byla v Usti nad Labem a je to opravdu krasne, mam i videa a fotky! 🙂

verimo
2. dub 2013

@adelajn555 Ahoj, koukala jsem na Tvé video,je to super. Byla jsi na něm ve FN Ostrava - já jsem se dnes ptala na sekretariátě porodnicko-gynekologické kliniky, jestli je u nich ultrazvuk 4D a řekli mi že ne. Tak jsem koukala, že teď
vidím DVD záznam právě z této kliniky. Nebo je to 3D? Ale četla jsem,že 4D je v reálném pohybu,takže to je 4D.
Prosím Tě, u koho ses tam objednávala, já jsem právě v 19 tt a příští týden ve středu jdu na vyšetření UZV prenatální diagnostiky a kardio ve 20tt. Díky za jakoukoliv radu.

adelajn555
2. dub 2013

@verimo Objednavala jsem se sama po telefonu, dostala jsem na ně číslo od gynekoložky a všechno bylo v pořádku. Byla jsem na 4D tak nevim proč by ti to neudělali...

verimo
2. dub 2013

@adelajn555 Díky moc, já jsem hned když jsem zkoukla Tvé video volala do té fakultky,
opět jsem sice nedocílila objednání, ale doporučili mi,ať se domluvím přímo s Dr. Maturou,
který dělá 4D. Tak to zkusím,dnes už tam nebyl.
Ještě jednou díky.

adelajn555
3. dub 2013

@verimo Neni za co 🙂 pak sem hodte to vase video jestly se povede 🙂 hodne zdravicka 🙂

veverka33
26. dub 2013

Teda holky, jak to tak čtu, jímá mě docela hrůza...Mám mezi gynekology dost známých ( pohybuju se ve zdravotnictví ) a ti říkají, že se před ultrazvukem "pro zábavu" varuje a zvlášť u těch 3D, 4D, kdy jsou ty přístroje navíc silnější. I když je považován za bezpečný, přece jen bylo pár studíí, jejichž závěry nebyly jednoznačné. I v lékařské literatuře se dočtete, že by se měl dělat jen v situacích, kdy přínos převáží možná rizika. Stejně tak nesouhlasí s prováděním ultrazvuků apriori při každé těhotenské poradně pokud k tomu samozřejmě není lékařský důvod. je to holt velký byznys, co si budeme povídat. Jak tyhle placené 3D, 4D, tak ty placené v ordinacích soukromých gynekologů. A taky mě šokovalo, že 4D dělá sestra a dokonce hodinu!!!! Jednak má ultrazvuk obsluhovat jen lékař, jednak se má dělat co nejkratší dobu kvůli ohřevu tkání a tvorbě vzduchových bublin. No je to fakt smutný, že to ví odborníci a laikům se to nedonese a nechají je platit a žít v domnění, že je to na 100% neškodné...Ach jo...

kajalka
26. dub 2013

@veverka33 Souhlasím s tebou, jsem také zdravotník, tak jsou mi některé informace přístupnější. Před nedávnem jsem četla dokonce o možných teratogenních účincích. Pokud mám soudit z vlastní zkušenosti, vždy, když mi moje gyndr. dělá UZ, mimčo se probudí a začne kopat, i ona říká, že je jasný, že se mu to nelíbí, a to je opravdu jemná a vůbec netlačí, takže reaguje na přístroj samotný. Jsem přesvědčená o tom, že to, co dokážou vnímat právě vznikající nervové buňky plodu, si nedokážem ani představit.
Takže za mě ne. Radši koupím mimču něco pěknýho.

kaczenkahrachova
26. dub 2013

Ahoj 🙂 potrebovala bych poradit,jsem v 19. tydnu tehotenstvi a mam uz od detstvi spatne kompenzovanou cukrovku,takze mam nejake problemy a vetsi komplikace. Pani doktorka mi nedelala v prvnim trimestru ani screening ktery se pry delat ma. Nejsem si tedy stopro jista jestli je s malym vse v poradku. Proto jsem chtela na ten podrobnejsi ultrazvuk coz je pry ten 3D nebo 4D. Nevim ani kam a jestli v 19 tydnu tento ultrazvuk delaji. A kdyz mam takove problemy a rizikove tehotenstvi jestli budu platit za cele vysetreni nebo jen za neco,pokud nejaka maminka nebo tehulka vi a ma s timto zkusenosti prosim o radu. Dekuji

ppmarikaa
12. čer 2013

ahoj holky potrebovala bych poradit muj dr mi tvrdil v 17tt ze cekame chlapecka pak ve 20tt ze asi holcicka no v 25tt mi holcicku potvrdil vse na normalnim ultrazvuku no a ted jsem ve 27tt byla na 3D/4D ultrazvuku kde mi pani doktorka rekla ze cekame stoprocentne chlapecka co si myslite cemu mam verit?prikladam foto ze 3D/4D

zrzzynka
11. zář 2013

@mijave Ahoj všem, já byla na 4D včera a vřele mohu doporučit nemocnici na Bulovce v Praze 🙂
Velice milá a vstřícná doktorka, trvalo to hodinu, naprosto bezbolestné ani nepříjemné, krásné, klidné a intimní prostředí 😉
Máme jen fotky, Sofinka zrovna měla relax a nehýbala se tolik, aby z toho bylo video ale je to super!!
Doporučuji!! 😉

kacenka1979
17. zář 2013

Taky doporučuji je to úžasné malej stagnoval ale i tak máme hezké fotecky🙂 jinak za pár dni tu bude se mnou takže vám písnu jestli jsi je podobný🙂 zatím je vic po tatovy...po mě bradu obočí a ksychtiky🙂

lenus202
12. pro 2013

@petrapavlikova Ahoj, vim, že je to už dlouho co jste byla na 4D, ale píšete, že jste byla v Liberci, byla jste tam spokojená? A byly jste v Gennetu nebo v nemocnici? Děkuju 🙂

petrapavlikova
18. pro 2013

byla jsem v nemocnici a byla jsem spokojená :D

lonida
19. pro 2016

Ahoj holky,chci se zeptat,nebyla některá z Vás v poslední době na 4D utz v Liberecké nemocnici? Zajímá mě,co přesně je v ceně. Zda dostaneme na cd video i nějaké fotky nebo si musíme vybrat,co tam budeme chtít?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru