4D ultrazvuk v Benešově. Jak dlouho to trvalo?

lisounek
5. kvě 2008

Ahojky, zajimalo by me, zda jsem nektera byla a jak dlouho to asi tak trvalo, jake mate pocity a tak? Me to laka a uz jsem si nejake info zjistovala, ale neznam nikoho, kdo by na tom byl, tak to zkousim takto 🙂 , snad se nekdo najde. Diky za prispevky...

x.j.x.
5. kvě 2008

Ahojky, také se moc přidávám k prosbě lisounka, zda jste někdo byl v Bene na 4D. Já jsem sice už objednaná, vím základní info, ale chtěla bych slyšet, jak to tam probíhá od někoho, kdo tam byl ...

lisounek
autor
5. kvě 2008

x.j.x. jsem rada, ze nejsem sama - snad se nekdo objevi, kdo tam byl 🙂 . Ja jsem se prave jeste neobjednavala, ale rozhodnuta v podstate jsem....a objednali te hned nebo az za 14 dni prosim??

x.j.x.
5. kvě 2008

lisounek: tak já jsem se objednávala, když jsem byla v poradně, sestřička mě objednala rovnou, ale to tak že si vypočítala, kdy budu ve 28.tt, kdy je to prý nejlepší a na ten den mě objednala. říkala, že berou v termínu 26.-30.tt. taky prý mají rušit na 4D čtvrtky, takže se to asi víc nafoukne. pak mi povídala, že to dělá doktor, s manželem tam budeme tak kolem 20 minut, podle toho, jak bude mimi otočené a že kdyby se třeba fotka obličeje nedala udělat, kdyby se mimi neukázalo nebo tak něco, tak platit nebudem.

x.j.x.
5. kvě 2008

lisounek: já jsem nejprve chtěla jít do Podolí na 4D, kde dělají i video, ale když jsem to viděla u kamarádky, taky měla jen jednu fotku a video tak cca 5 minut na DVD, tak se mi to nelíbilo. když se mimi nehýbe, tak je to hezké, ale pak se začalo mlít a to je obraz hodně rozmazaný. takže jsem do toho nechtěla zbytečně tolik dát, tady to mám doma a fotečka stačí 🙂

lisounek
autor
5. kvě 2008

no to mas pravdu, vsak my to mame taky kousek a ani to neni tak drahy...jsem na to sama zvedava.... 😵

lisounek
autor
5. kvě 2008

ze by nikdo ?? 😢 😕

x.j.x.
5. kvě 2008

hm, tak to vypadá, že asi budu první, nebo ses už objednala? 😉

lisounek
autor
5. kvě 2008

neee jeste ne zkusim to asi zitra.... 🙂 psala jsem ti do IP

lucky.lady
6. kvě 2008

Ahoj holky 😉 . Já budu rodit taky v Benešově. Nevíte, kolik ten 4D ultrazvuk stojí?

lisounek
autor
6. kvě 2008

ahoj vitej 😉 ten 4D stoji 500,- kc, coz je slusny...jen prave nevim, jak dlouho to trva a tak, protoze nikdo kdo by na nem byl se tu neukazal 😕

lucky.lady
6. kvě 2008

No to je slušný 🙂 . A co x.j.x.? Ta tam půjde za 3 týdny? Já jedu do Benešova v pondělí, abych si konečně prohlídla porodnici 😀 . Strašně se těším. Možná bych se na ten 4D ultrazvuk taky objednala. Ale co jsem viděla obrázky ze 3D, tak se mi to moc nelíbilo. Ty dětičky tam vypadají jako bubáci. Taky nechceme znát pohlaví, které by se při tom mohlo docela dobře ukázat. Ještě o tom budu přemýšlet 🙂 .

lisounek
autor
7. kvě 2008

ahooj no x.j.x. je objednana prave, ale taky zrejme jeste nevi do ceho jde...no ja porad nevim, jeste jsem se neobjednala...oni ty miminka vypadaji jakoby plasticky, takze mi to prijde hodne vse podobny, ale je fakt, ze kdyz to clovek vic zkouma, tak vsechna stejna nejsou to nee 🙂 manzel taky dnes rikal, ze uz si mozna radeji pocka po porodu az ji uvidi osobne, takze zase otaznik, zda jit ci nejit 😕

lucky.lady
7. kvě 2008

Tak to máme podobné. Před spaním jsme to včera probírali s manžílkem. On se chce nechat tak moc překvapit pohlavím miminka, že přišel s nápadem, ať si ten ultrazvuk nechám udělat a skoukneme ho až po porodu 😀 . No chlapi 😀 . Já jsem si zase říkala, že jak se mi nelíbí, jak mimča na tom ultrazvuku vypadají, tak že to "moje" mimčo budu vnímat přeci jenom jinak. No... v pondělí tam jdu, tak se poptám a asi bych se objednala. Ale nevím, jestli by se mi tam chtělo jet. Docela se bojím řídit po dálnici sama a aby tam se mnou jel manžel teď na ten kurz a další týden na ultrazvuk, to se mu určitě nebude chtít. No ještě ho zkusím zpracovat 😠

lisounek
autor
7. kvě 2008

lucky: tak to je dobry divat se po porodu 😀 😀 . Tak my pohlavi vime, jen prave nas zajimalo jak to bude vypadat, ale proste jsme nerozhodny....zda to stoji fakt za to no 😕 me to ale laka, takze spis pujdeme 😅

lucky.lady
7. kvě 2008

Tak je to jen 500,-, což není tak strašný. Já si říkám, že třeba kdyby bylo něco v nepořádku, tak ultrazvuk taky napoví. No víckrát už šance nebude, tak proč tam nejít. Manžel měl docela hezkou myšlenku, že jestli třeba někdy budeme dělat video o dětech, tak to tam frkneme 😀

lisounek
autor
7. kvě 2008

no tak to je pravda 🙂 . Ja nevim, kdyz me dnes muj znamy gynekolog rikal, ze tento 4D je spise pro rodice, ze neni moc na odhalovani vyvoje a tak....ze jak je to plasticky, tak to mate a tak...ale jinak pry zazitek...ze spis clovek vidi oblicejicek a tak, kdyz se teda zrovna mimco neschovava 🤐

lucky.lady
7. kvě 2008

Tak uvidíme. V pondělí napíšu co a jak 😉

lisounek
autor
16. kvě 2008

ahojky, tak mam nejake info na 4D v Benesove byla ma kamaradka, psala ze je to hezky zazitek, ale ze se to hrozne rychle meni a nejvice se tam opravdu vejde jen ten oblicejicek a kdyz je mimco v klidku, tak se da i krasne vyfotit...jenze to pry vseho vsudy trvalo tak do 10 minut, takze nevim, zda se to diky tomu vyplati, ale to zalezi na kazdem...ja jsem se porad jeste nerozhodla 🙂

lucky.lady
16. kvě 2008

Jéé, úplně jsem zapomněla napsat co? No... nakonec jsem se rozhodla, že na ten ultrazvuk nepůjdu. Jednak... manželovi se se mnou na ten ultrazvuk opravdu nechce, s dcerou tam jet nemůžu a taky jsem si prohlížela dalších pár obrázku ze 4D ultrazvuku a ty děti mi vážně připadají jako příšerky 😅 . Počkám si, až uvidím drobečka na vlastní oči 😀

lisounek
autor
16. kvě 2008

ahoj lucky, no ja prave taky nevim, je fakt, ze ty miminka jsou takovy plasticky jakoby nabobtnany....manzel rikal, ze po tom taky nejak extra netouzi, takze nakonec asi nepujdeme...je fakt, ze uz to tak dlouho trvat nebude a uvidime je na vlastni oci 😉

lucky.lady
16. kvě 2008

Ahojky 😀 . No tak já bych nerada, abys toho později třeba litovala. Ale je fakt,že já třeba nemám z těhotenství s dcerou ani obrázek z ultrazvuku a vůbec mi to nechybí. Člověka to asi potěší v tu chvíli, kdy má miminko v břiše, je mu v tu chvíli nějak blíž a pořádně si uvědomí, že má v tom břiše vážně mimčo 😀. Tak si to ještě rozmysli. Máš na to kdyžtak ještě 3-4 týdny,ne?

lisounek
autor
16. kvě 2008

nooo mam jeste dost casu, porad jsem na vazkach, ale je to jak pises, kdy se na to pak budu divat a dat jen za jednu fotku tu petistovku (ikdyz je to porad malo oproti jinde), ale tak to ji radeji dam do neceho uzitecnejsiho 😀 ...asi je to pekny zazitek, ale proste myslim,ze se bez toho obejdu 🙂 teda snad 😀

lucky.lady
16. kvě 2008

😀 Jasně, že obejdeš 😉 . Udělej si třeba radost a něco si kup. Nebo kup něco mimču. 😎

lisounek
autor
16. kvě 2008

noo prave oni penize totiz jen litaji uz jen za ty drobnosti a vybavicku 😲 takze asi tak...a pak jeste ruzny ty kurzy a nevim, zda jit na predporodni a tak...jako obhlidka nemocnice asi dobry..ze clovek vi, do ceho jde a tak... 😉

lucky.lady
16. kvě 2008

a Ty budeš rodit v Benešově? Já si pamatuju výdaje v prvním těhu. Jenom kočárek(trojkombinace) stál 23.000,-- . V tom teď vidím velkou výhodu. Nic moc neřeším. Snad jen to, že dceruška byla pěkné kvítko a postýlku docela solidně rozvrzala a rozkousala 😀 . Takže ji musím trošku přetřít a znovu přilepit tyčky, které vypadávají. Jinak všechno mám a budu kupovat jen ty "levnější" věci, jako jsou třeba dudlíky 😀.

lisounek
autor
16. kvě 2008

hmm mam v planu rodit v Benesove 🙂 no je fakt, ze na druhe dite uz je pak clovek pripraveny...co se techto veci tyce...ted toho je ale fakt strasne moooccc 😖

lucky.lady
16. kvě 2008

lisounku, hlavně se tím nestresuj 😉 , moje babička mi vyprávěla, jak první narozené dítě spalo několik dní v šuplíku, než koupili postýlku 😀 . Né, že by ji nemohli sehnat, nebo neměli peníze, ale babča je dost pověrčivá, takže na prcka radši nic nekupovala 😀. Důležitá je tak ta postýlka a potom kočárek. Samozřejmě autosedačka, aby si Vás mohl manžílek odvézt domů. Jinak stačí pár hadříků a plenky. Já jsem měla nakoupeno třeba strašně moc kosmetiky. Všechno od Johnson/Johnson. Ale nějak nám tahle značka nevyhovovala, tak jsem to pak stejně dala všechno ségře 😀.

lucky.lady
16. kvě 2008

A na ten předporodní kurz máš taky času dost. Je každé pondělí od 13h. A ani jsem tam neslyšela žádnou novinku. Spíš je příjemné, když vidíš to prostředí 😉, ale bez toho se taky obejdeš. Poprvé jsem rodila u Apolináře a nebyla jsem tam na žádném předporodním kurzu, ani na prohlídce a taky jsem odrodila 😝

lisounek
autor
16. kvě 2008

diky za utechu a podnety 🙂 vsak ja to taky moc neresim, protoze presne jak pises, jen to zakladni a zbytek se pak uvidi..ja ani kosmetiku kupovat zatim zadnou nebudu, moc tomu neverim a dr. ke ktery budeme chodit, to taky moc nepropaguje, max. nejakou mastnou emulzi do koupele, ale pockam az co mi poradi pak ona...az podle mimca - a dle jeho pleti 😉 vzdyt dnes se da vse lehko sehnat, takze neni proc plasit. Kocarek uz mame a ostatni dokoupime, jde o tu autosedacku,prebalovak, vanicku a postylku (a tu asi budeme mit pujcenou, takze to jde)...no a nuzticky, hrebinek,odsavacku a takovy drobnosti...vsak se to nejak zvladne 😉

lucky.lady
16. kvě 2008

No já se vždycky nestačím divit, jak tady občas vidím album nějaké těhule, která je těhotná 3 týdny a už nakupuje oblečky a vybírá si kočárek. To mi vážně přijde ujetý. Je hezký si to těhotenství užívat, ale až tak😀? Ale je fakt, že se těším, až se pustím do praní oblečků a sestrojování postýlky 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru