Aký bol výsledok z amnio po pozitivnom triple teste?

martinka13
14. kvě 2011

Prosim Vas, kolke z Vas postupili amnio po pozitivnych tripple testoch a s akym vysledkom? Dakujem

lucie777
14. kvě 2011

Tripple testy vyšly na hranici, takže sem šla na amnio, ta dopadla dobře, ale i nadále se jim něco nězdálo, dohnali nás až na magnetickou rezonanci a až někdy kolem 25tt nám dali pokoj a řekli, že je to ok.. 😉

cincinnati
14. kvě 2011

Amnio dopadla dobře.

usounek25
15. kvě 2011

V prvním těhotenství jsem měla špatné výsledky triplů, miminko se vyvíjelo pomaleji než by mělo a proto jsem šla také na amnio. Výsledky byly v pořádku, ale bohužel těhu nedopadlo, měla jsem špatnou funkci placenty. Teď podruhé byly triply zase špatné, ale naštěstí na ultrazvuku bylo vše o.k., pozvaly si nás ještě na kontrolní ultrazvuk - kdyby přece jen něco, ale vše dopadlo dobře. Teď plánujeme druhé mimuško a chtěla bych jít na NT screening. A už teď počítám s tím, že triply zase vyjdou špatně a budu se zase nervovat.

gita73
15. kvě 2011

Já jsem měla pozit. krevní testy z NT vyšetření v 11 t.t. Ultrazvuk byl v pořádku. I tak mě doslova nahnali na amnio - prý i kvůli věku. Takže jsem podstoupila amniocentézu. Po příjezdu domů mě odtekla skoro všechna plodová voda, takže následovala 3-týdenní hospitalizace. ☹ Dostávala jsem antibiotika. Jak mě všichni řekli, jsem jedna z mála která přežila takové komplikace po amniocentéze. Voda se postupně doplnila,výsledky z amnia potvrdili zdravou holčičku. Nyní jsem ve 21t.t. a můžu říct,že nemám zdaleka vyhráno. Ten strach ve mně stále je. Kdybych se musela znovu rozhodovat zda jít na amnio nebo ne,tak se samozřejmě po takové zkušenosti budu přiklánět ke straně,že určitě ne. Na ty triply jsem už nemusela. Díky diskuzím znám již hodně maminek,co díky amniocentéze přišly o zdravé miminko. Je to smutné,ale to procento potratů co udávají po amniocentéze,je bohužel daleko větší.

bufina
15. kvě 2011

Tripply jsou to nejhorší co může být... Mám dvě děti a u obou mně vyšly špatně... Nešlo teda o dawnův syndrom, ale o roštěpový vady.. U prvního sem se nervovala asi 14 dní, musela jsem čekat do velkýho ultrazvuku ve 20tt, aby mimčo zkontrolovali a všechno bylo ok. A u druhýho jsem byla na podrobnějším ultrazvuku v 16tt a už se vědělo že je mimčo OK, takže že mně pak vyšly triply zase blbě na roštěpy jsem už nemusela řešit. By je měli zrušit, mnohem spolehlivější jsou ty mezi 11-13tt.

keckemet
15. kvě 2011

Samozrejme, tripple test se uz na nekterych pracovistich neprovadi vubec.
Nejdulezitejsi je I. trim. screening!!!!!!!!!!!!!!!
Mimo jine ja mela s prvnim ditkem vysledek tripple test riziko na DS 1:7!!!!!!!!!!!!!!!! Amnio jsem odmitla, pro negativni I. trimestralni screening a vysledkem je zdravy chlapec. 🙂
U druheho ditete uz mi tripple nikdo ani nenabizel, povazuje se za opravdu zastaralou metodu, kdy jeste nebyl screenig I a II. trim.Bohuzel ho obvodni gynekologove stale zenam odebiraji, pac ho pojistovny proplaceji ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru