Amniocentéza a výsledky do druhého dne. Máte zkušenosti?

eluska87
7. led 2014

Zdravím hci se zeptat : 15. ledna mám jít na odběr plodovky, kvůli pozitivnímu screeningu v 1.trimestru.S manželem jsme si řekli, že si necháme výsledky zaplatit,aby byly do druhého dne,ale teď mi psala paní z prenatální diagnostiky, že výsledky jsou pouze telefonicky a papírově budou až za 3 týdny kdy všechno pan doktor zhodnotí dohromady..takže top budu jako v nejistotě i tak? celé 3 týdny??to se mi teda moc nelíbí..co se tím jako dozvím??jsem z toho smutná nervozní..ach jo..máte s tím někdo zkušenost?

mili00
7. led 2014

ano taky jsem na tom byla a vysledky až za 2-3 týdny, celou dobu v nejistotě 😒

eluska87
autor
7. led 2014

@mili00 a takys měla nějaké výsledky telefonicky do druhého dne,? my si je chceme zaplatit aby byly a´t nemusíme čekat, ale celkové shrnutí až za tři týdny..ach jo

nasekuratko
7. led 2014

@eluska87 do druhého dne máš výsledky nejčastějších postižení -asi 5-6 typů. Zbytek až opravdu za 3 týdny, ale to je prý vzácné, když se něco ještě potom prokáže.

eluska87
autor
7. led 2014

@nasekuratko děkuju trochu jsi mě uklidnila..moc děkuji

nasekuratko
7. led 2014

@eluska87 nemáš zač, vím, jaké jsou to nervy... taky jsme si platili výsledky do druhého dne

baraka1
7. led 2014

já byla v létě také a platila jsem si zrychlený výsledek na downa. Také mi to sdělili telefonicky, hned v den odběru a kompletní zpráva přišla za 14 dní. Byla jsem v prenatalu v Brně. Těch 14 dní jsem byla už klidná, to riziko, které nás trápilo nejvíc bylo vyloučeno.

mili00
8. led 2014

tak to já byla v roce 2009 a nikdo mi zrychlený výsledek nenabídl ☹

helulela
9. led 2014

@eluska87 dělá se to tak, že když ti z testů vyjde vysoké riziko například na Downův syndrom, vyšetří ti ho jinou metodou a do druhého dne víš, jestli se Down potvrdil nebo ne. Kompletní genetické vyšetření trvá ty 2-3 týdny, ale to už je malá šance, že se něco dalšího špatného objeví.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru