Amniocentéza. Existuje prý alternativa

hojda
29. kvě 2011

Teď bylo v TV v magazínu TEP24 na čt řečeno, že existují nějaké jiné bezpečnější metody než amnio, ale pojišťovny je nehradí, víte někdo jaké to jsou a kolik stojí?

spaagetka
29. kvě 2011

Napadá mě jen odběr choriových klků, o ničem jiném nevím. Provádí se mezi 10. - 13. týdnem a výsledky jsou rychlejší. Kolik to stojí(jestli vůbec něco), netuším 😅

fiallinka
29. kvě 2011

I kdyby existovala alternativa, tak nepochybně jen částečná, celý karyotyp dítěte určitě nemají šanci zjistit.
Jsem laik, ale já sama jsem před rokem po amniocentéze dávala krev do jakého amerického výzkumu, který zkoumal možnost zjistit D.syndrom z krve, a dokonce jsem za to dostala prachy - no pochybuju, že by Amíci byli tak pozadu a nevěděli, že už ta možnost existuje a oni zkoumají marně 🙂

helulela
1. čer 2011

Pustila jsem si to na netu a jestli myslíš tuhle reportáž http://www.ct24.cz/vysilani/2011/05/14/10315080... mluvili o testu na DS z krve matky založeném na principu, že i v krvi matky se vyskytuje určité množství DNA plodu... možná někdy v budoucnu to půjde, zatím metoda ve výzkumu... ale bylo by to pěkné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru