Amniocentéza. Máte zkušenost?

emjee
5. říj 2006

omlouvam se, omylem jsem zrusila tema, ktere sice na modrykonik.sk uz bezi jinde, no na modrykonik.cz jeste ne - prominte

muzete pokracovat zde, pro jistotu kopiruji i prispevky ze zminene temy:

terra • Dnes o 10:58
Ahoj budoucí maminy, Zareagujte a napište zda jste toto vyšetření absolvovaly, kolik vám bylo let, když Vás na ni Váš lékař poslal, Vaše pocity, zda je to opravdu tak bezbolestné, jak tvrdí chytré příručky.Na toto téma jsem tady narazila v jiné rubrice, ale zatím nic moc info 🙂

dorotka • 21tt • Dnes o 11:14
snad ti pomoze aj tato tema 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lamia • 20tt • Dnes o 12:54
Ahojky, sama jsem to nezažila, ale minulý školní rok jsem stážovala u Apolináře a viděli jsme jich několik, maminky si na bolest vůbec nestěžovaly, sestřička je upozornila na to,že jim odezinfikuje bříško a trošku to zastudí,pak je doktor píchne a protože žádná ani nepískla, tak asi to fakt nic nebylo. Navíc některé tam měly partnera, který je držel za ruku, doktor se je taky snažil rozptýlit a mluvil neustále o tom, co dělá, že už to bude a tak. Bylo to hodně rychle hotové, mamči říkaly, že se spíš báli toho, že je někdo píchá do bříška a samozřejmě i o mimi, ale žádná neříkala, že by jí to bolelo. Riziko potratu po amniocentéze je kolem 1%, ale zas na ní bezdůvodně neposílají,tak je to přijatelné. Jestli Tě to čeká, tak moc držím palce, ať je vše ok!!!

andrea73 • 1d, 23tt • Dnes o 17:57
Ahoj Terro, já jsem ji podstoupila a alespon mně to byla velice nepříjemná a tupá bolest. Ale podle mě je to individuální, někoho to bolí a jiného ne....a to ti řeknu, že mám vysoký práh bolesti. Je mi 33 let a vzhledem k věku jsem měla riziko 1:250, že bude postiženo Down. syndromem. Naštěstí se to nepotvrdilo. Na amnio jsem byla v 19 týdnu. Nejhorší je pak to čekání na výsledky ☹

Přeji Ti hodně stěstí a at Ti to dopadne dobře jako mně. 😉 🙂

danona • 1d, 38tt • Dnes o 18:04
Ahoj terro, amnio jsem podstoupila ve 20tt - teď jsem v 38tt, trvá to jen chvíli a dalo se to vydržet... je mi 29, měla jsem asi větší strach než jsem měla mít... 🙂 měla jsem 2x zlé výsledky z afp testu - byly vysoké, naštěstí amnio prokázalo, že je vše v pořádku. fakt nejhorší bylo čekat na výsledky., je to dlouhá doba. vyšetření jsem absolvovala v bratislavě na Kramároch, prováděl jej Doc. Hinšt. myslím, že se oplatí absolvovat to než být v nejistotě 😉 držím palce!!! 🙂

bobicek • Dnes o 19:52
baby, uz sa tu jedna amnio rozobera, chodte kuk tam, komplikujete to 😀 😠
---------------

jeste jednou se omlouvam

adenka84
16. kvě 2011

Ahoj holky,
mám výsledky z amniocentézy...vše je v naprostém pořádku..Chromozomální odchylka nebyla potvrzena..maruška bude mít chromozomy po mě...Což byla ta nejlepší varianta...Mám obrovskou radost..Moc jsem se toho bála...
Opět 100% potvrzené pohlaví, už jsem ani nevěřila, že by se mohlo změnit..
Jsem moc šťastná, že naše Maruška bude zdravá holčička..

jeta
16. kvě 2011

Ahoj. Tak to je super, že si takhle dobře dopadla. Moc gratuluji a dále držím palce všem ostatním, které to čeká nebo čekají na výsledky.

sipkova1
25. čer 2011

Ahoj holky, chci se zeptat, měla jste některá po amniocentéze dojem, že se Vám zmenšilo břicho ???

daniela1605
8. únor 2013

Milé maminky vzhledem k tomu , že mám za sebou amniocentézu kterou jsem absolvovala před 9 lety a při druhém těhotenství mi ji opět doporučili rozhodla jsem se absolvovat podobné vyšetření s údajně 99 procentní spolehlivostí a to pouze z kapky krve. Běžný odběr ze žíly. Toto vyšetření všem doporučuji neboť neohrozí Vás ani miminko. Před 9 lety tato metoda ještě neexistovala ale můj osvícený lékař mi ji doporučil a vše proběhlo beze strachu a bolesti. Mimi je v pořádku ...Pravda zaplatíte 14000 kč ale za tu jistotu , že se mimi neohrozí to stojí. Vše provádí v GENETU na Letné nebo v Liberci. Ještě doporučuji krásnou knihu od paní Jordánové -DÍTĚ JAKO ŠANCE PRO TEBE 🙂.
🙂

jani001
4. črc 2013

Ahoj ,minulý týden jsem dostala výsledky z amc a vše je v pořádku,krevní testy byly špatné jen proto,
že se spletli v tt...nervy jsou to hrozné dny vubec neutikaly bylo to jako obrovské břemeno, které si sebou neseš.
když mi p.dr oznámila že je vše v pořádku chtěla jsem jí líbat ruce.
bolestivost bych přirovnala k odběru krve, ale nedoporučuju se dívat...
je mi 29,všichni v okolí říkaly že to bude ok,že testy jsou často falešně pozitivní ale vím jak se cítíš,žadné chlácholení
ted nepomáhá...prostě jdi bud statečná a za 2týdny budeš štastná a budeš psát podobný text jako já...
byla jsem na gen.klinice v libni-byla jsem spokojena s lidským přístupem a profesionalitou.
jen výsledky byly o dva dny později než byl stanovený termin, tak si umýš představit jak jsem vyšilovala..

pevné nervy a věř že je to OK

luckap91
9. srp 2013

.. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo má podobný výsledek ze screeningu a následné doporučení na gen. konzultaci. Screening mi vyšel negativní, což mi spadnul největší kámen ze srdce, ale připsali k tomu poznámku, že mám nižší afp, a tudíž doporučují konzultaci. Jinak rizika pro Downa mi vychází 1:700 a na defekt neurální trubice 1:4000. Už sestřička na gyndě mi říkala, že se není čeho bát, že ta rizika jsou poměrně vysoká, a že to bude jen takový popovídání. Tak jsme už jeli do Hradce s tím, že nás paní doktorka ujistí, že se mi mohly zbláznit hormony a nebo kdoví, jak placenta propouští hormony od miminka do mojí krve. A tak jsme tam dorazili, sestřička si mě zapsala do počítače a když viděla výsledky, sama řekla, že to není tak hrozný. Pak si nás zavolala paní doktorka. Vůbec nám nedodala žádnýho optimismu a to dokonce ani poté, co viděla náš rodokmen, kde se nevyskytují žádné vvv. Když mi nabídla amniocentézu, řekla jsem, že zájem spíš nemám, protože když zhodnotím rizika pro vvv a riziko potratu po odběru plodovky, bylo to jednoznačný, pro co jsme se s manželem rozhodli. Když jsem se jí zeptala, co by dělala ona na mým místě + výsledky + rodinná anamnéza, řekla mi, že to je čistě na mě, jak se vnitřně vypořádám s tím, jestli bychom byli připraveni na to, kdyby se mělo narodit dítě s nějakým postižením. Podepsala jsem, že amnio nechci a jeli jsme po čtvrt hodině domů. Přišlo mi to zbytečná ztráta času a peněz za 3hodinovou cestu. Dneska jdu na velký utz k doktorovi, a jestliže se něco nebude doktorovi líbit, teprve pak podstoupím amc, i když to bude na poslední chvíli. Dřív nevidím důvod. Akorát nás zbytečně vystrašili... 😔

muddledgirl
9. led 2014

@daniela1605 ahojky, můžu se zeptat,to jsi měla prenascan,viď? Já ho asi taky podstoupím....riziko z krve 11tt 1:55 down,celkový výsledek 1:704....no,ale stejně jsem posr....však víš...tak v 16tt další testy...za jak dlouho jsi měla výsledky z prenascanu a v kolikátém týdnu Ti ho dělali?Děkuju za odpověď.. 😉

daniela1605
10. led 2014

Ahoj, omlouvám se ale
mimčo máš už zdravé na světě ASI .) já sem moc nechodím, tedy hodně štěstí Vám oběma ...

muddledgirl
19. led 2014

@daniela1605 jestli to patřilo mně,tak nemám,jsem v 15tt.... 😉

andriss
23. bře 2014

Dobrý den, i já podstoupila 2x odběr plodové vody a bohužel při druhém odběru nemám dobré zkušenosti. Při prvním jsem skoro ani nevěděla že mi ji odebirají a vše bylo v pořádku. U druhého miminka jsem mi vyšlo z krve na downa 1:100 a opět jsem podstoupila odběr s tím že to bude jako u prvního. Kdybych tušila jak šeredně jsem se spletla. Už samotný odběr byl bolestivý a nechápu proč mi brali plodovku když brali i krev a z toho se to zjisti už za 3 dny. Po odběrech už jsme chtěli odjet ale začala jsem krvácet i s plodovou vodou, takže okamžitá hospitalizace a nevíme co bude dal. Buď to zvládneme a nebo budu muset porodit a potratit. Pokud nedej bože přijde ta druhá možnost a znovu otěhotníme, odběr plodovky odmítám. Nechci nikoho strašit ale je dobré znát i druhou stránku věci

mar8
23. bře 2014

@andriss je to fakt smutné, třeba to ještě bude dobré, určitě napiš, jak ti to dopadlo, držím pěstí. Mě posílali na plodovou vodu kvůli věku, i když výsledek byl negativní, ale odmítla jsem, přečetla jsem hodně diskusi a sem tam někdo napsal špatnou zkušenost, tak jsem nechtěla riskovat, když si myslím, že je dítě zdravé. Čeká mě druhý screening, tak doufám, že tam bude vše ok.

andriss
27. bře 2014

Tak to zatím vypadá vše dobře. Plodová voda mi přestala odtékat ale ještě musím ležet v nemocnici do pondělka pokud se nic nestane. Miminko to zvládlo a výsledky z genetiky z krve vyšli dobře. Ťuk ťuk. Ale určo budu mít rizikové až do konce těhotenství ale to nevadí. Hlavně aby bylo miminko zdravý

verusky
28. bře 2014

@andriss Moc drzim palce!! My s mar8 jsme plodovku odmitli, ja si zaplatila krevni testy Prenascan za 14 000Kc a cekam na výsledky, myslela jsem, ze mi dva tydny utečou a dnes je mi trochu teskno...
At je miminko silne a uz je jen dobre!!

andriss
29. bře 2014

Mě taky dělali z krve testy na nějakých 5 syndromů a myslím si že je to právě Prenascan, my jsme měli výsledky za 4 dny. Ale nic jsme neplatili a když mi brali krev tak nechápu proč i plodovku když se to zjistí právě i z té krve. Věruš tak ať ti výsledky dopadnou dobře a miminko je zdravé. Poku bude vše dobré tak mě snad pustí v pondělí domů. Ty víkendy jsou v nemocnici dlouhý ☹ ale mám jistotu že je vše v pořádku

verusky
31. bře 2014

@andriss tak uz je pondeli a jste zdravi doma, doufam!! Prenascan to mozna nebude, ten se posila do Hongkongu na rozbery, ale zajimalo by me, co to teda bylo za odber krve. Amniocenteza je nejspolehlivejsi... Ja budu cekat na vysledky jeste pres tyden. Svagrova bydlela v Berline a sla na kontrolu az koncem 5.mesice a doktor se pry na ni skarede podival a rekl, ze ji teda preje opravdu zdrave miminko (svagrova 38let a bylo to mysleno ne ze ironicky, ale absolutne pohrdave, ze odmita medicinu). No verili s brachou svym telum a bratr pak doma porodil nadhernou holcicku a jeste v plodovem obalu (jeden pripad asi z tisice).
drzim palecky, andri 🙂

martinkas1981
17. črc 2014

@lenkabu Ahoj,
na velkém UTZ mi vyšel rozštěp páteře, ale plodovka vyšla dobře. Chci tím říct, že pokud je vada spojena s nějakým syndromem (Down, Edwards, Pataaův), tak je výsledek jednoznačný (3 chromozomy místo 2). Ale rozštěp páteře může vzniknout i vlivem jen několika genů a TY ONI NEZNAJÍ. Takže ne vždy je odběr plodové vody k něčemu. 😠

lizaira
23. dub 2015

Ahoj holky,
mám měsíc po odběru plodové vody. Downa jsem měla z krve 1:90, ale vše je v pořádku 🙂 Byla jsem Brno Veveří 🙂 A super 🙂 Na downa mně dělali rychlotest takže jsem výsledky věděla ještě ten den 🙂 A zbytek vyšetření jsem měla do 10 dnů. Vážně je to bezbolestné jen takový nepříjemný tlak, doporučuji se řádně vymočit jelikož já se málem počůrala. Bála jsem se úplně neskutečně, ale byl se mnou přítel a držel mně za ruku 🙂 Měla jsem ale celý týden po odběru štiplavý pocit v břiše, ale jak se ukázalo vše bylo a je v pořádku. Čekáme třetí chcandulínu 😀

aneztuzka
23. dub 2015

Ahoj holky, já vám radím, na amniocentézu nechoďte, je to invazivní zásah a může vyvolat potrat!

mammoth007
29. dub 2015

Ahojky, tak musim rict, ze jsem v prvnim tehotenstvi na amniu byla, jen ne prvorade kvuli Downovi, ale kvuli svalove distrofii, ktera se objevuje v nasi rodine. Odber sam o sobe pro me byl tezky hlavne psychicky a kdyz sem odchazela z ordinace, byla sem rada, ze sem v poho, ale bolest se dostavili doma. Nicmene hlavni zprava, cekame holku, tudiz je to ok ( nemocni mohou byt jen chlapci).
Pri druhem tehotenstvi mi doktor doporucil odber klku v osmem tydnu. ....nnu dobra. ....kdyz jsem dorazila na genetiku, nejdriv jsem si vyslechla, jak nezodpovedna jsem, kdyz jsem otehotnela znovu. Nu coz hloupych reci uz sem slysela spoustu, to me nerozhodi. Ovsem
tento zakrok mi dal zabrat. Odber sam o sobe byl neprijemny a dost bolestivy. A bolesti po nem trvaly nekolik dni. Jen sem se modlila , abych o dite neprisla a premyslela, jestli to za to stalo. Odpoved prisla zahy, ne stalo! Doktorka na genetice mi oznamila, ze cekam kluka, a ze vazby moji DNA a DNA otce jsou si tak podobne, ze nejsou schopni urcit, kdo predal ktery gen. Zaroven s tim mi oznamila, ze koncim dvanacty tyden, takze abych stihla potrat domluvila mi ho na pozitri, at sem v tolik a tolik v nemocnici. Kdyz jsem dorazila domu a vsechno si srovnala v hlave, zavolala jsem doktorce, ze potrat nechci, a ze si miminko necham. Po jejim vylevu o nezodpovednosti a mysleni na spolecnost jsem asi poprve v zivote nekomu zavesila telefon v pulce jeho vety. Dnes si rikam, ze se tak mozna chovala, protoze sem byla pomerne mlada a vyjukana a tohle je ji chovani nezarazila hned na zacatku. Nicmene dnes je nasemu chlapeckovi bez dvou mesicu devet let a je zdravej jako ripa.
V navaznosti na tyto udalosti jsem ted, kdyz jsem tehotna potreti , odhodlana nepodstoupit zadne vysetreni. Uvedomuji si riziko a dokazu ho prijmout. Chapu maminky, ktere se rozhodnou pro. Je pravda, ze pokud clovek neni smireny s tim co muze prijit, je to mnohem lepsi nez stress cele tehotenstvi, to asi muze ublizit mnohem vic nez vysetreni samo o sobe. Ja a muj manzel jsme se ale rozhodli, ze zivot naseho miminka je to nejdulezitejsi a nebudeme ho nikterak riskovat.

zdennicka
29. led 2017

Ahoj holky,mě amnio čeká asi za tyden to budu v 18. týdnu a mám stoho docela strach. Ale jít chci 2x vysledky z krve pozitivni na Down. Tak se chci ujistit že mimi bude ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru