Amniocentéza. Máte zkušenost?

emjee
5. říj 2006

omlouvam se, omylem jsem zrusila tema, ktere sice na modrykonik.sk uz bezi jinde, no na modrykonik.cz jeste ne - prominte

muzete pokracovat zde, pro jistotu kopiruji i prispevky ze zminene temy:

terra • Dnes o 10:58
Ahoj budoucí maminy, Zareagujte a napište zda jste toto vyšetření absolvovaly, kolik vám bylo let, když Vás na ni Váš lékař poslal, Vaše pocity, zda je to opravdu tak bezbolestné, jak tvrdí chytré příručky.Na toto téma jsem tady narazila v jiné rubrice, ale zatím nic moc info 🙂

dorotka • 21tt • Dnes o 11:14
snad ti pomoze aj tato tema 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lamia • 20tt • Dnes o 12:54
Ahojky, sama jsem to nezažila, ale minulý školní rok jsem stážovala u Apolináře a viděli jsme jich několik, maminky si na bolest vůbec nestěžovaly, sestřička je upozornila na to,že jim odezinfikuje bříško a trošku to zastudí,pak je doktor píchne a protože žádná ani nepískla, tak asi to fakt nic nebylo. Navíc některé tam měly partnera, který je držel za ruku, doktor se je taky snažil rozptýlit a mluvil neustále o tom, co dělá, že už to bude a tak. Bylo to hodně rychle hotové, mamči říkaly, že se spíš báli toho, že je někdo píchá do bříška a samozřejmě i o mimi, ale žádná neříkala, že by jí to bolelo. Riziko potratu po amniocentéze je kolem 1%, ale zas na ní bezdůvodně neposílají,tak je to přijatelné. Jestli Tě to čeká, tak moc držím palce, ať je vše ok!!!

andrea73 • 1d, 23tt • Dnes o 17:57
Ahoj Terro, já jsem ji podstoupila a alespon mně to byla velice nepříjemná a tupá bolest. Ale podle mě je to individuální, někoho to bolí a jiného ne....a to ti řeknu, že mám vysoký práh bolesti. Je mi 33 let a vzhledem k věku jsem měla riziko 1:250, že bude postiženo Down. syndromem. Naštěstí se to nepotvrdilo. Na amnio jsem byla v 19 týdnu. Nejhorší je pak to čekání na výsledky ☹

Přeji Ti hodně stěstí a at Ti to dopadne dobře jako mně. 😉 🙂

danona • 1d, 38tt • Dnes o 18:04
Ahoj terro, amnio jsem podstoupila ve 20tt - teď jsem v 38tt, trvá to jen chvíli a dalo se to vydržet... je mi 29, měla jsem asi větší strach než jsem měla mít... 🙂 měla jsem 2x zlé výsledky z afp testu - byly vysoké, naštěstí amnio prokázalo, že je vše v pořádku. fakt nejhorší bylo čekat na výsledky., je to dlouhá doba. vyšetření jsem absolvovala v bratislavě na Kramároch, prováděl jej Doc. Hinšt. myslím, že se oplatí absolvovat to než být v nejistotě 😉 držím palce!!! 🙂

bobicek • Dnes o 19:52
baby, uz sa tu jedna amnio rozobera, chodte kuk tam, komplikujete to 😀 😠
---------------

jeste jednou se omlouvam

laada
15. únor 2008

Ahoj, dělali mi ho v Ústí nad Labem, ale asi tomu bylo i příčínou mé nachlazení, které prý nevadí, ale pak najednou vadilo.....

laada
15. únor 2008

držím pěsti ať vše dobře dopadne

jitdan
15. únor 2008

Laada: já Ti přeji také hodně sluníčka v životě. Díky. J.

doriaa
16. únor 2008

Ahoj Jitdan, mna caka amnio v stredu a riziko mam 1:67. Uz mam syna 8 rocneho a je zdravy takze ma ten vysledok sokoval. Prajem vam vsetkym aby to vsetko dobre dopadlo.

jitdan
16. únor 2008

Ahoj Doriaa, držím Ti také pěstičky. To máme, dá se říct, úplně stejnou pravděpodobnost...☹ U mě je to 1.dítě a vůbec jsem s ničím takovým také nepočítala. Všichni jsme a byli v rodině zdraví a tak když mě zavolali, tam mě to dost zaskočilo, vynervovalo a všechno..... Vím, co si teď prožíváš, ale musíme věřit, že to bude dobré, že jsme se prostě s těma hodnotama z krve nevešli do jejich tabulek (náš věk,stáří plodu,naše hladina hormonů a že to prostě není mimískem).. Já si mám volat o výsledky 28.2. a už jsem celá napjatá....Kde Ti budou ten odběr dělat? (vůbec se ho neboj-já měla z něj hrůzu, ale není opravdu proč)

doriaa
16. únor 2008

Mne to budu tu v Bratislave ale vysledky budu zevraj az o tri tyzdne, dovtedy budem asi sediva. Som z toho tiez velmi zaskocena lebo v rodine su vsetci zdravi. Potom daj vediet co a ako. Drzim palce su to fakt nervicky. Ale musime to zvladnut 😉

jitdan
16. únor 2008

Doriia: uvidíš, že odběr proběhne hladce a že se po něm trochu uklidníš. U mě to tak bylo......Vím, že až bude tak týden před výsledkama, tak se celá zase rozklepu a budu na to ustavičně myslet a propadat panice, ale tajně doufám, že ten velký balvan pak ze mě spadne. Dr. říkala, že to tak bývá u většina případů. Stále ale nevím, jestli budu mít JÁ tu odvahu tam zavolat.... Ale to je ještě daleko. Musíme všichni myslet do poslední chvíle pozitivně. Nevíme přeci nic jistě, že?!!!

Tak přeji všem krásný den!!!!!!!!!

ceeruti
16. únor 2008

Laada-to je važne strasne,at už Tě nikdy nic takoveho nepotka-vubec nevím,co mam napsat.. ☹
Já nebyla na AMC,ale na CVS,měla jsme riziko DS 1:9 z prvotrimestrialního screeningu-špatné vysl.z krve a geneticky UTZ-nepritomnost nosní kustky(jeden ze znaku DS)
Na rozdil od AMC me teda odber choriov.klku bolel a to tak,že ukrutně..Nkonec VYSLEDEK-ZDRAVA HOLČIČKA..Holky,jak ja Vám přeji at to matre vse za sebou a hlavne at jsou Vaše miminka v poradku!!!

petulina.b
3. bře 2008

ahojky..ja na amnio.byla..me to bolelo a vysledky prisly v poradku..pak se narodil syn a my se dovedeli krutou pravdu..diagnoza..cisticka fibroza..takze zadne vysetreni neni stoprocentni...

kacka.va
3. bře 2008

ale já měla za to, že amnio není na zjištění cystické fibrozy 😖

petulina.b
4. bře 2008

kacka.va:ahojky amno.je na zjisteni jakekoliv nemoci..jen to musi urcit lekar na kterou nemoc bude odber udelan...

kacka.va
4. bře 2008

nechci se hádat, ale některé se poznat z amnia nedají.

dasty
4. bře 2008

laada:je mě tp moc líto ☹ Jen si vzpomínám,že se mnou při prvním porodu ležela maminka a šla na plodovku kvůli věku a měla to co ty,ale nachlazení nebyla a přišla o miminko,kdy jí doktor řekl,že spadla do těch procent co podepisuješ.Čekala chlapečka a když o mimi přišla do půl roku otěhotněla a čekala zase chlapečka. 😕 Přeju ti aby to co nejdříve přebolelo 😲
kačka.va má pravdu vše se s amina poznat nedá 😉

laada
7. bře 2008

ahoj dasty: měla jsem stejný termín jako ty 😔
časem snad všechno přebolí a v květnu hurááá na nové snažení 🙂

ada80
7. bře 2008

Holky chtěla jsem se zeptat byla jste některá na odběru plodovky ve fakultce v HK?kdy jste měli výsledky?Díky

dasty
7. bře 2008

laada:já jsem o mimi nepřišla,ale ta paní se mnou na pokoji ☹ ,ale naštěstí mě to vyprávěla když už v náručí měla po tomhle potratu své dítko 😵
Já plodovku odmítla a jsem ráda,mimi bylo vymodlené a po IUI na poslední pokus pak už jen iVF,nechtěla jsem přírodu pokoušet ☹ ,objednala jsem se raději na genetický ultrazvuk a tam nám bylo vyvráceno ,že by mimčo mělo být postižené 😉
Laada:je mě to líto ,drž se a neboj určitě se brzy zadaří,držím moooooooooc pěsti 😉

martinataylor
3. dub 2008

Ahojky holky,jsem maminka 3 měsíční Klárky,čekali jsem na ni 2 roky,byly jsme i na umělém oplodnění,nakonec se zadařilo normální cestou.Takže taky vymodlené dítko.A věřím,že vám je hrozně,protože mi když Klárku čekali,tak nám taky vyšlo z tripltestů že máme 1:12 podezření na Dawnů syndrom.Byla jsem z toho uplně na dně,tak dlouho na to čekáme a ted toto.Tak jsme byly na odběru plodové vody,nebolí to je to rychlovka,ale ty nervy-Je tu riziko potratu a 3 týdny čekat na vysledky co bude dál.Naštěstí to dopadlo všecko dobře.A dr.na genetice nám říkal že ty testy a všecko neberou gynekologové přesně jak mají a stačí jeden den odlišnosti a vždy skoro vyjde že dítě bude nemocné. A V 90 % jsou miminka zdravá.

Laado,je mi to moooc líto...,a bohužel znám.Moje kadeřnice se 8 let snaží o mimi,po 8 letech otěhotněla,šla na odběr plodovku a do 3 dnů po odběru potratila:taky infekce.

Nejhorší když se pak dovíš,že mimi bylo uplně zdravé a v pořádku,je to hrozná bolest.

mandulka
7. dub 2008

Ahoj holky,tak mě čeká odběr plodovky ve středu.Bojim se.Ne samotného výkonu,ale rizika potratu a především co bude kdyby... ☹ ☹ ☹
Rychlé výsledky na DS budu mít už v pátek a konečné my slíbili do 14dnů.
Tak snad už teď uslyšíme jen dobré zprávy 😔

mandulka
7. dub 2008

omlouvám se mi slíbili 😉

lukin
8. dub 2008

mandulka: A jaké ti vyšlo riziko?

mandulka
8. dub 2008

Lukin: riziko vyšlo 1:70 😖

lisounek
8. dub 2008

mandulko tripply jsou hodne falesne pozitivni a 90% plodovy vody je pak v poradku...taky jsem byla, bude to 3 tydny...prvni vysledky jsem vedela po tydnu a konecne za 14 dni, ted jen cekam kdy mi to prijde domu...a kdyz budes po odberu pekne par dni jen lezet a odpocivat, tak pro to udelas maximum...hodne stesticka 🙂

martinataylor
8. dub 2008

Jo jo jak píše lisounek,já ležela poctivě týden a další týden nedělala nic náročného,doporučují 14 dní klidu a bylo to v pohodě. Kamoška šla po odběru za týden do práce a přišla o to....

lisounek
8. dub 2008

no ja jsem taky pro jistotu proste polehavala a nic nedelala ani netahala (to uz vubec nezkousej) a bude to v klidu...stejne je mi lito, kdyz nekoho potka ta horsi varianta...ja se bojim jeste ted, ale snad uz neni ceho... 😕

kacka.va
8. dub 2008

Marti: záleží jak měla dráždivou dělohu, já ležela jen 3 dny, tak jak mi řekli u doktora a pak jsem se šetřila, ale normálně jsem chodila do práce. 😉

mandulka
11. dub 2008

Ahoj kočky.Musí napsat,že mě teda odběr plodové vody bolel celkem dost.Samanotný odběr by asi nebyl tak strašný,ale 2x se jim ucpala jehla a tak jí museli 2xprošťuchovat. 😠 Tím se odběr prodlužovala a nejspíš i kvůli tomu tolik bolel. ☹
Ale nechci tu děsit ostatní,které amnio teprve čeká.Myslím,že pro naše broučky vydržíme cokoliv.
Jo a skvělá zpráva na závěr:podle předběžných výsledků jsme s broučkem v pořádku 😵 😵 😵 .
Definitivní výsledky budou až za 14dní.
Přeji hodně štěstí všem,které amnio čeká 😉

lisounek
11. dub 2008

ahoj mandul: no to je sila teda 😲 😲 , ja musim rict, ze me to fakt vubec nebolelo, ale jak se jim to mohlo ucpat?? To jsou veci...ale dulezity je,ze to bude v poradku. Nam to taky dobre dopadlo...Tak at je dobre 🙂

mata35
21. dub 2008
Uživatel mata35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od mata35.

Pri mojom odbere sa im tiež asi ucpala ihla a tiež to prešťuchávali, bolo to nepríjemné, ale nie bolestivé. A čakala som na okamih, kedy tú ihlu vytiahnu.

lucie.safrankova
12. zář 2008

AHoj všechny těhulky, z krevních testů mi vyšlo riziko 1:75 na rozštěp páteře, mám už jedno zdravé miminko doma, nic mu není a teď takhle, navrhli mi jestli chci podstoupit AMC ale já se toho docela bojím a pak taky jsem někde četla že bez doporučení lékaře to stojí 2500,- Nemáte někdo zkušenosti?

spetra
12. zář 2008

Nevím jestli to bez doporučení něco stojí, ale to že ti navhl lékař jestli nechceš podstoupit AMC , už je v podstatě doporučení ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru