Amniocentéza. Máte zkušenost?

emjee
5. říj 2006

omlouvam se, omylem jsem zrusila tema, ktere sice na modrykonik.sk uz bezi jinde, no na modrykonik.cz jeste ne - prominte

muzete pokracovat zde, pro jistotu kopiruji i prispevky ze zminene temy:

terra • Dnes o 10:58
Ahoj budoucí maminy, Zareagujte a napište zda jste toto vyšetření absolvovaly, kolik vám bylo let, když Vás na ni Váš lékař poslal, Vaše pocity, zda je to opravdu tak bezbolestné, jak tvrdí chytré příručky.Na toto téma jsem tady narazila v jiné rubrice, ale zatím nic moc info 🙂

dorotka • 21tt • Dnes o 11:14
snad ti pomoze aj tato tema 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lamia • 20tt • Dnes o 12:54
Ahojky, sama jsem to nezažila, ale minulý školní rok jsem stážovala u Apolináře a viděli jsme jich několik, maminky si na bolest vůbec nestěžovaly, sestřička je upozornila na to,že jim odezinfikuje bříško a trošku to zastudí,pak je doktor píchne a protože žádná ani nepískla, tak asi to fakt nic nebylo. Navíc některé tam měly partnera, který je držel za ruku, doktor se je taky snažil rozptýlit a mluvil neustále o tom, co dělá, že už to bude a tak. Bylo to hodně rychle hotové, mamči říkaly, že se spíš báli toho, že je někdo píchá do bříška a samozřejmě i o mimi, ale žádná neříkala, že by jí to bolelo. Riziko potratu po amniocentéze je kolem 1%, ale zas na ní bezdůvodně neposílají,tak je to přijatelné. Jestli Tě to čeká, tak moc držím palce, ať je vše ok!!!

andrea73 • 1d, 23tt • Dnes o 17:57
Ahoj Terro, já jsem ji podstoupila a alespon mně to byla velice nepříjemná a tupá bolest. Ale podle mě je to individuální, někoho to bolí a jiného ne....a to ti řeknu, že mám vysoký práh bolesti. Je mi 33 let a vzhledem k věku jsem měla riziko 1:250, že bude postiženo Down. syndromem. Naštěstí se to nepotvrdilo. Na amnio jsem byla v 19 týdnu. Nejhorší je pak to čekání na výsledky ☹

Přeji Ti hodně stěstí a at Ti to dopadne dobře jako mně. 😉 🙂

danona • 1d, 38tt • Dnes o 18:04
Ahoj terro, amnio jsem podstoupila ve 20tt - teď jsem v 38tt, trvá to jen chvíli a dalo se to vydržet... je mi 29, měla jsem asi větší strach než jsem měla mít... 🙂 měla jsem 2x zlé výsledky z afp testu - byly vysoké, naštěstí amnio prokázalo, že je vše v pořádku. fakt nejhorší bylo čekat na výsledky., je to dlouhá doba. vyšetření jsem absolvovala v bratislavě na Kramároch, prováděl jej Doc. Hinšt. myslím, že se oplatí absolvovat to než být v nejistotě 😉 držím palce!!! 🙂

bobicek • Dnes o 19:52
baby, uz sa tu jedna amnio rozobera, chodte kuk tam, komplikujete to 😀 😠
---------------

jeste jednou se omlouvam

lendafe
17. říj 2008

Nemáte některá zkušenosti z plzeňským genetikem Mudr.Šubrtem?

lendafe
17. říj 2008

lenkabu, kacka.va -no taky mne to zarazilo,ale sestra mi jen zavolala,že výseldek screeningu byl pozitivní a že jsem v pondělí objednána do nemocnice na genetiku ,že mi udělají ultrazvuk a amino. Snad tedy bude ten ultrazvuk a další vyšetření,než přijde na řadu amino.Kéž by na ní nedošlo. Fakt mám strach z toho potratu.

kacka.va
17. říj 2008

lendafe: to je fakt divný, nejdřív je vždycky ta poradna, tam s tebou sestaví "rodokmen", kdo na co umřel, jestli jste měli v rodině nějaké postižení a amnio pak doporučí právě i s přihlédnutím na zdravotní stav v rodině.

rioko
17. říj 2008

taky mi to přijde divný, mě teda doporučili amnio na základě druhých horších výsledků - první byly zcela v pořádku, ale nemyslím že by Tě rovnou mohli poslat na amnio, protože oni ho můžou pouze doporučit, ne ho hned dělat když se k tomu nerozhdneš

petreva
17. říj 2008

Lendafe, určitě tam jděte se svým názorem a nenech se k ničemu nutit. Je dost času na všechno, takže si můžete rozmyslet co a jak. Ne, aby vás prostě objednali bez rozhodnutí!! Je to vaše miminko.
Abych řekla pravdu, nikoho kdo potratil já osobně neznám, ale i pro mě je ta možnost asi rozodující...

broskef
17. říj 2008

Ahoj holky, Rioko, Petreva, jdete na amnio?

rioko
17. říj 2008

broskef já asi ne, zatím jsem to odmítla, protože ty výsledky v 12 tt jsou úplně dobré a v 16 tt najednou horší a tak chci počkat na velký UTZ - ale spíš na amnio nepůjdu vůbec

petreva
17. říj 2008

Broskfi, ahoj, moc ráda tě vidím. Co ty tu? Já asi taky zatím nepůjdu. Počkám na velký utz ve 20 t a uvidím. Pořád přemítám to, že z amnia asi stejně nic moc navíc než z NT+krev se nevyčte. A postižení bratrance stejně není genetické, takže by ho stejně neobjevili.

broskef
17. říj 2008

🙂 jsem ve stejné situaci nebo velmi podobné, taky jsem se rozhodla že počkám na UTZ ve 2Ott... jdu v ponděli...

broskef
17. říj 2008

taky tě rada vidim 🙂 chodiš do I.Trimestru? ja se trochu přesunula do Klokanu...ale spíš nestíham....

petreva
17. říj 2008

Brosk, nechodím, popravdě mi to tam nepřirostlo k srdci. Tebe čeká už v pondělí, tak to je napětí, viď. Myslím na tebe! Musí to přeci dopadnout dobře...ráda bych napsala něco povzbudivýho, ale nějak nemám myšlenky. Přesto moc moc štěstí a určitě pak dej vědět, jo? Budu napnutá!

rioko
17. říj 2008

holky to je stres, co? já pořád věřím, že miminko je prostě zdravé, že by se snad měco ukázalo už v tom 12 tt vc krvi a navíc větší vady tělesné by šly na tom velkém UTZ ve 20 tt poznat a třeba mentální postižení se nezdjistí ani z amnio...já vím už o třech holkách které po amnio přišly o zdravé miminko

petreva
17. říj 2008

Rioko, já jsem tak nerozhodná nebo jak to říct. Říkám si, udělám to tak a pak zase přemýšlím, jestli to co jsem vymyslela je to nejlepší pro oba...Přesně jak píšeš, vada by se aspoň naznačila určitě z NT - si myslím. Musíme se držet 🙂

broskef
17. říj 2008

holky pravě, a třeba autismus,ten vam stejně nezjisti.... ja nevim, opravdu už je na mě hodně pozdě, aby bylo všechno špatně! 😠 Rioko, fakt, tak to by mě opradu kleplo!!!!- jako potratily i po tom, jo? Petreva diky, de fakto vubec nevim co bude, ale na tom UTZ ve 2Ott stejně tředa Dawna neodhalí, ale to by byvalo mělo byt na to NT a to bylo ok, nosní kustka, šijové projasněni! Myslim, že v tom 2OTT by třeba mohli poznat rozštěpy...

rioko
17. říj 2008

broskef jo prostě špatně udělané amnio u jedné a u dvou zavlečení nějaké infekce do plodové vody a mimi to nezvládlo...prostě se mi do toho rizika nechce jít

petreva
17. říj 2008

Broskfi, a tobě vyšli tripply nějak špatně? A byla jsi na NT? Zrovna včera jsem četla...
http://www.repromeda.cz/genetika/cs/index.php?l...

broskef
17. říj 2008

Byla jsem na NT kombinovanem v prvni trimestru- byl negativni-Závěr: kombinované riziko z výsledku T21: 1/17 600, dle věku 1/740.ALE z důvod výsledku krve, které vykazovali zvýšené riziko, ale to prý mohlo byt způsobeno, špatným předpokladem staří těhotenství, mám bylo genetikem doporučeno absolvovat v II, trimestru ještě triple testy.
Triplle opět negativní ALE-prý s atypicky vysoké HCG, 5x vyšší než by mělo byt.
Genetička a i můj obvodní gynekolog vesměs doporučili AMC.
S manželem jsem se dohodli, že chceme zopakovat triple testy, což jsem absolvovala přeminulý týden, cca konec 18 tt, a že se rozhodneme o AMC při ultrazvuku ve 20 tt.- to skóre pravděpodobnosti VVV mám připadalo vcelku nízké. no nevim, no, nechce se mi do toho moc, ale všichni na mě koukaj jak na blazna, že je to dnes standard....

koukal jsem na Vas, u Rioko, co jsem četla tak odbornici tvrdí, že NT je mnohem přesnějši a pokud je negativni, že by se tripply vůbec už neměli dělat...

Patreva vy jste měli alles Ok, takže do toho chceš jit kvuli postiženi v rodině..

broskef
17. říj 2008

jo riziko u tech tripllu: Risk MD 1/50 000, NTD 1/5 100

petreva
17. říj 2008

Broskef, co je prosím tě MD a NTD? Přesně tak, testy jsou dobré, ale sestřenice i bratranec jsou postižení.
Před pár lety byla moje sestra na konzultaci u genetika a ten jí řekl, že májí stejné riziko postiženého mimi jako jiné páry a to je 3%. Taky na mě zejm. příbuzní koukaji divně, že nechci na amnio nebo že o tom vůbec přemýšlím. Připadá jim to jasné tam jít, ale pořád si říkám, že by se něco přeci ukázalo na NT...a na amniu se taky nepozná vše. Vyšetřuje se jen něco a zbytek jen na doporučení nebo u lidí co jsou nosiči nějaké nomoci...
Takže zatím jsem rozhodnutá stejně jako vy. Jít na utz.

broskef
17. říj 2008

to si také myslim, jako nikde nemaš zaruku, že bude všechno ok, pokud se v rodině nic takového nevyskytlo... a když jsou všechny testy ok....

lucka02
17. říj 2008

Ahoj holky, me je 27 a z NT (3.2mm v 11tt) mi dali pravdepodobnost vady 1:24, poslali me na genetiku a doporucovali amnio, ale kdyz se to prepocita, tak to jsou jenom 3-4%--vysoke na muj vek, ale na obecnou populaci prumer. To je na 97% zdrave dite, no a na stopro clovek nic nevi ani po amniu, miminko bysme si nechali tak i tak, takze jsem se rozhodla nejit. Prijde mi, ze to riziko potratu je srovnatelne s rizikem vady, tak je to zbytecny risk... ale chapu, ze to je u kazdeho jinak a nekdo chce mit vetsi klid. Jenom bych doporucovala, abyste si vsechny prepocitaly ty jejich cisla na procenta, me to strasne uklidnilo. 1:24 zni strasne (aspon v jejich podani), 3-4% zas az tak ne, zvlast v tom obracenem pomeru (97% bez vady). A taky cim dyl je clovek tehotny, tim to procento jde jeste dolu, takze pokud vam daji tohle procento v 11tt, tak v 17tt uz je mensi, protoze nedoslo k samovolnemu potratu...

kacka.va
17. říj 2008

broskef: jestli jsi měla 1:740, tak to bych teda o AMC neuvažovala. my tehdy měli 1:35

petreva
20. říj 2008

Broskfi, celý den na tebe myslím...jak jste dopadli???

lendafe
20. říj 2008

zdravím všechny,tak mám po návštěvě genetiky. Paní doktorka mi vše vysvětlila a já se rozhodla na amnio jít.Asi bych to do konce těhotenství nevydržela a říkala si,že jsme měla jít ,tak takhle alespoň budu mít jistotu. Snad vše dobře dopadne. V testech mi vyšlo riziko na dawnův syndrom 1:160. Ideál je prý nad 300 a výše. Také mám dnes po USG a ode dneška vím,že je to kluk. Prý je riziko potratu po odběru menší,než to,že budu mít dawna.Tak na mne v pátek myslete a držte palečky,díky.

lujza2
20. říj 2008

ahojte, pre mna uz sice neaktualna tema, no napriek tomu som sa chcela len spytat, tym kockam, co vychadzaju pravdepodobnosti vyssie ako by mali v prvom screeningu pri NT meraniach, neponukli vam lekari namiesto cakania na amnio skorsie vysetrenie odber chloriovych klkov? Ja osobne som ho absolvovala v 13 tt, robi sa od 11 - 14tt. Vysledky som mala za 2 dni... Stretla som sa totiz s par maminkami, ktore cakali od cca 11tt, kedy im vysli zle hodnoty pri screeningu na amniocentezu do 17tt potom este na vysledky a boli akurat tak zrele na psychiatriu 😒 . V mojom pripade to sice dopadlo zle ☹ , ale u mna je pravdepodobnost 1:4, ale co sa samotneho zakroku odberu tyka, urcite by som odporucila...

rioko
20. říj 2008

lendafe tak držím pěsti ať to dobře dopadne a výsledky jsou negativní a miminko v pořádku, já jsem rozhodnutá počkat do toho 20 tt na genetický UTZ a pak se uvidí, ale spíš se přikláním na amnio nejít
broskef tak jak jsi dopadla?

petreva
21. říj 2008

Lendafe, takže v pátek na tebe nebo spíš na vás dva 😵 budu myslet, když se ti pak bude chtít přijď nám říct jak to probíhalo. Moc držím palce, aby jste oba byli v pořádku, čekání na výsledky rychle uteklo a mohli jste "slavit" jen dobré zprávy.

broskef
21. říj 2008

ahojky holčičky, takže opakovany triplletest opet neganivni to HCG kleslo o pul, takže jsem byla rozhodnuta na amnio nejit, ale na tom UTZ to nebylo uplně 100% ok, takže jsem to včera obsolvovala....

rioko
21. říj 2008

broskef a co se jim na tom UTZ nezdálo? a Tobě brali krev na další triplletest sami od sebe nebo sis to vyžádala?
jak se cítíš, jsi v pořádku? a kdy budeš vědět výsledky? Moc Ti držím pěsti ať je mimnko v pořádku

broskef
21. říj 2008

rio, jj já řekla, že to chci, opakovat triplla, na to maš nárok.On se má dělat mezi 16-20tta většinou čim se děla pozdeji tim se ty hodnoty rovnaj lip.Ma nějakou tečku v srdičku LV hyperechogenní fokus, řikal, že to maji i děti s dawnovým syndrom, ale i spousta normalnich, že pokud bych měla jen toto a všechny testy ok, že by to neřeši, ale pokud byla i krev blbě... ty vysledyn na Dawna snad dneska večer, zbytek 4.11 při kontrolnim UTZ.Diky za palce, citi se dobře, až na ty nervy 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru