Amniocentéza. Máte zkušenost?

emjee
5. říj 2006

omlouvam se, omylem jsem zrusila tema, ktere sice na modrykonik.sk uz bezi jinde, no na modrykonik.cz jeste ne - prominte

muzete pokracovat zde, pro jistotu kopiruji i prispevky ze zminene temy:

terra • Dnes o 10:58
Ahoj budoucí maminy, Zareagujte a napište zda jste toto vyšetření absolvovaly, kolik vám bylo let, když Vás na ni Váš lékař poslal, Vaše pocity, zda je to opravdu tak bezbolestné, jak tvrdí chytré příručky.Na toto téma jsem tady narazila v jiné rubrice, ale zatím nic moc info 🙂

dorotka • 21tt • Dnes o 11:14
snad ti pomoze aj tato tema 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lamia • 20tt • Dnes o 12:54
Ahojky, sama jsem to nezažila, ale minulý školní rok jsem stážovala u Apolináře a viděli jsme jich několik, maminky si na bolest vůbec nestěžovaly, sestřička je upozornila na to,že jim odezinfikuje bříško a trošku to zastudí,pak je doktor píchne a protože žádná ani nepískla, tak asi to fakt nic nebylo. Navíc některé tam měly partnera, který je držel za ruku, doktor se je taky snažil rozptýlit a mluvil neustále o tom, co dělá, že už to bude a tak. Bylo to hodně rychle hotové, mamči říkaly, že se spíš báli toho, že je někdo píchá do bříška a samozřejmě i o mimi, ale žádná neříkala, že by jí to bolelo. Riziko potratu po amniocentéze je kolem 1%, ale zas na ní bezdůvodně neposílají,tak je to přijatelné. Jestli Tě to čeká, tak moc držím palce, ať je vše ok!!!

andrea73 • 1d, 23tt • Dnes o 17:57
Ahoj Terro, já jsem ji podstoupila a alespon mně to byla velice nepříjemná a tupá bolest. Ale podle mě je to individuální, někoho to bolí a jiného ne....a to ti řeknu, že mám vysoký práh bolesti. Je mi 33 let a vzhledem k věku jsem měla riziko 1:250, že bude postiženo Down. syndromem. Naštěstí se to nepotvrdilo. Na amnio jsem byla v 19 týdnu. Nejhorší je pak to čekání na výsledky ☹

Přeji Ti hodně stěstí a at Ti to dopadne dobře jako mně. 😉 🙂

danona • 1d, 38tt • Dnes o 18:04
Ahoj terro, amnio jsem podstoupila ve 20tt - teď jsem v 38tt, trvá to jen chvíli a dalo se to vydržet... je mi 29, měla jsem asi větší strach než jsem měla mít... 🙂 měla jsem 2x zlé výsledky z afp testu - byly vysoké, naštěstí amnio prokázalo, že je vše v pořádku. fakt nejhorší bylo čekat na výsledky., je to dlouhá doba. vyšetření jsem absolvovala v bratislavě na Kramároch, prováděl jej Doc. Hinšt. myslím, že se oplatí absolvovat to než být v nejistotě 😉 držím palce!!! 🙂

bobicek • Dnes o 19:52
baby, uz sa tu jedna amnio rozobera, chodte kuk tam, komplikujete to 😀 😠
---------------

jeste jednou se omlouvam

lucildol
29. říj 2006

Děkuju. Jsem fakt moc ráda, že to dopadlo dobře a vy co ještě čekáte, tak se nebojte, určitě to taky dopadne dobře.
Příští týden jdu na UTZ, tak doufám, že mi tam chlapečka taky potvrdí, ať už konečně vím, na čem jsem 🙂

danielah
1. lis 2006

AHojky,
nám vyšel triple test úplně v normě, ale na utz ve 20. týdnu mi Dr. řekl, že tam vidí zvápenatělou část srdíčka a že by to mohlo ukazovat na vývojovou vadu.
Musím říct, že jsem v první chvíli byla úplně vyřízená, ještě navíc mi ten Dr. nebyl schopný vysvětlit, jaká je pravděpodobnost že to bude vada, vlastně mi neřekl nic a rovnou jestli půjdu na amc... a já vyděšená ze všech článků jaké je aMC svinstvo jsem odmítla...
Nicméně pak se mi to rozleželo v hlavě a s manželem jsme se dohodli, že na ní půjdu - ať víme na čem jsme...
Samotný zákrok byl "pohoda" - při lokálním umrtvení, trvalo to asi 20 vteřin, kdy Dr. odebíral vodu a koukal při tom na ultrazvuk - také jsem četla články o tom, jak mimi instintktivně uhýbá před jehlou, jaký je to děsný zásah - naše sluníčko tam naopak neustále cpalo nožičky, až jí je pan doktor musel trošku jehlou "odstrčit"
Pak jsem tam v nemocnici ještě 3 hodiny ležela, další 3 dny raději ležela i doma a čekali jsme a čekali a čekali... bohudíky na dobrý výsledek

Je to "kontroverzní" zákrok, určitě ne zcela bez rizika, ale zároveň si myslím, že se kolem toho dělá "zbytečně" příliš negativní kampaň, která spoustu lidí vyděsí (já jsem byla vyplašená hodně a to myslím, že jsem vůči různým hrůzným historkám docela imunní)

Držím vám palečky všem, kdo čekáte na výsledky a vám, které to teprve čeká, držím palce ať to dopadne OK!!!

Jo a ještě s těmi "falešnými" výsledky u určení pohlaví - amc je prý spolehlivá na 98% - ty 2% jsou možná chyba lidského faktoru - jako že to ta doktorka špatně napíše do zprávy 😀

misas
3. lis 2006

Ahojky,nám vyšel také špatný test, byla jsem z toho hodně špatná, celá rodina moje mamka, tchýně, sestra, přítel všichni jsme si pobrečeli, ale stále jsme doufali,že to nebude špatný, dlouho jsme totiž nemohli mít mimčo a pak tohle.Měla jsem pravděpodobnost Down.s. 1 : 250, což je vzhledem k mému věku 25 docela hodně. Hned ten stejný týden jsme jeli do Plzně na genetiku, byli tam moc příjemný, vše nám vysvětlili a už mi odebírali plodovku, nebylo to příjemný, ale vydržet se to dá. Před tím mi dělali dlouhý ultrazvuk, tam jsem poprvé viděla, jak se mimčo hýbe a taky jsem se dozvěděla, že to bude prý holčička, ale že z plodovky to bude 100%. Je to sice deprimující, ale musíte věřit, že to vyjde. Držím palce.

hanulik
6. lis 2006

Ahoj holky. I já se připojím k téhle diskuzi. Před třemi týdny jsem podstoupila odběr plodové vody. Samotný odběr nebolel, ale ten vpich, to byla lahůdka. Ovšem nic, co by se nedalo vydržet. Když nad tím teď tak přemýšlím, bylo to to nejmenší. Naše miminko mělo totiž vývojvou vadu, takže za dva dny poté jsem absovovala potrat. To bylo mnohem horší. Ne fyzicky, ale psychicky. Takže se před tímto zákrokem nestresujte. Říkejte si, že vám to jen potvrdí zdravé miminko. My jsme s přítelem taky do poslední vteřiny doufali. Přeju vám všem, aby jste donosily zdravá a krásná miminka.

janinac
6. lis 2006

Ahoj holky, úplně jsem zapomněla dopsat jak jsem dopadla já. Takže po odběru choirových klků (odběr části placenty) dopadlo všechno dobře a čekám zdravého chlapečka. Teď ještě čekáme na vývojový vady, ale to bude snad taky v pořádku.

hankah
6. lis 2006

danielah - a jak jste dopadli? mě doktor podle výsledků krve zjistil, že jsme v pořádku, ale někde tady na diskuzích proběhlo, že to nemusí být vždy pravda. příští středu jdu na velký UZ a mám z něj samo strach. ani nechci kupovat výbavičku až jak to příští týden dopadne

hanulik: moc mě to mrzí a vím co prožíváš. my jsme o miminko přišli na jaře - zamlklé těhu, takže mimi taky nebylo v pořádku. chce to něco, čím by jsi se odreagovala - my se s přítelem rozhodli pro svatbu. takže jsme krátce po potratu začali plánovat. Hanulik - držím ti pěstičky, aby jsi to vše zvládla!!!! a brzy bylo na cestě zdravé mimísko...........

hanulik
6. lis 2006

No my se chceme začít znovu snažit po první MS. Ne každý to doporučuje, ale mě po hodně psychicky pomůže. Jinak to vypadá, že i my budeme tu svatbu plánovat. Budu na Tebe myslet, aby bylo všechno O.K. 😉

hankah
6. lis 2006

Hanulik, nevím kolik ti je. mě doktor doporučil minimálně 3 měsíce počkat, s tím, aby se tělo trochu se vším vypořádalo, ale je to vážně individuální. někteří říkají dokonce i půl roku. nejdůležitější jak se budeš cítit ty sama! a jestli brečíš, klidně breč, protože to pomáhá a čistíš si slzné kanálky, hlavně neupadej do deprese!!!!!

hanulik
6. lis 2006

Mě je 23. Mám názor několika lékařů a dost jsem o tom hledala na netu. Záleží hlavně na tom, jak rychle Ti naroste děložní sliznice, která se mě už dostavila. I mě lélař doporučil 3 měsíce klidu, ale tyhle názory se strašně dělí.Lékařka půl roku. Hledala jsem o tom dost na netu a je to prý spíš o tom, že kdyby se opět něco stalo, aby to měli lékaři na co svést. Samozřejmě jen pokud je žena v pořádku. Na genetice mi říkali, že se to nebude opakovat že takový případ ani neznají a lékař v nemocnici říkal, že klidně říká, za 10 dnů na to houpnout znova. Prý na to nejsou jednotné lékařské názory a nikdy nebylo nic ani potvzeno ani vyvráceno. A jestli brečím? Teď už ne, ale doktor, když mě viděl, napsal mi antidepresiva. Právě ta představa, že se budeme snažit o další, mě drží nad vodou.

danielah
6. lis 2006

Hanuliku: to mě mrzí...držím palce!!!! Teď jsem na baby-cafe zrovna četla diskuzi k tomuto tématu, jmenuje se to myslím Těhotenství v šestinedělí nebo tak podobně

Hankah: tak to víš že se vždycky něco může objevit, ale nemysli na to!!!! ( idkyž, to se tak snadno říká, viď...) U nás vše dopadlo dobře, narodila se nám krásná zdravá holčička, ale teď jí v 11. týdnu zjistila Dr. šelest na srdci, no dsoufáme že to nic nebude a jdeme na kardio...nicméně by to s tím problémem v těhu nemělo souviset
Držím palce, určo to bude dobré!!!!!

hankah
6. lis 2006

Hanulik, prosím, hlavně se na to neupínej. hupnete do té svatby

danielah: děkuju. přeju, aby vám to všechno moooc dobře dopadlo a bylo vše OK

hanulik
6. lis 2006

hankah, kdybych se neupnula na to, že můžeme a snad i budeme mít další mimi, už bych tu nejspíš nebyla. Co mě děsí víc je představa, že ten odběr budu muset teď absolvovat při každém těhu a to je labůzo. 🙂
Do svatby bychom rádi hupli, ale je otázka, jestli budou i rodiče ochotní přispět nějakou částkou, aby se to vůbec mohlo uskutečnit.

hankah
6. lis 2006

hanulik, možná jsem to špatně napsala, chtěla jsem tím říct, že je dobře, že se chcete snažit a budete na tom pracovat, ale úpínat se na jednu věc není dobré - nevím jestli mi rozumíš. ono, když se potom na něco moc soustředíš, tak to třeba nejde (nechci tě strašit, spíš bych tě chtěla trochu povzbudit). my se na to soustředit přestali, udělali jsme svatbu, jenom malou, bylo nás jen dvanáct - bohatě to stačilo, pak jsem odjela na dovolenou do hor, manža zůstal doma a když jsem se vrátila tak se to stalo.............

nebo třeba zařizovat domeček nebo byteček? nebo třesa si pořídit pejska nebo kočičku........??

hanulik
6. lis 2006

No my jsme se před tím snažili tři měsíce. Prý je to v normě. Je jasný, že ten první měsíc jsem na to myslela hodně a pak už ze mě ta euforie opadala ostatně jako při všem. Tak nevím, jak to bude, ale zatím se toho moc nebojím. První měsíc to zase obrečím a pak to bude o.k.
Na domeček zatím bohužel nemáme penízky. A pejsky máme dva. Jeden mi teď zrovna leží na klíně. Jsou fakt super léčiteli stesků. 😀

drozdovka
13. črc 2007

Ahoj já byla na amnio,místo neznecitlivý,ale opravdu to nebolí.Je to jen něpříjemné,u zubaře trpíme určitě mnohem víc.Teď ale čekám na výsledky-to je daleko horší. 🙂

lenkabu
26. črc 2007

Ahoj holky,

mohly byste mi napsat jak dlouho jste čekali na výsledky? Četla jsem něco o 3 týdnech..tak je to vždycky?

skuba
26. črc 2007

Hanulík, dovolila jsem si ti napsat do IP. Jinak přeju hodně štěstí.

skuba
26. črc 2007

Jinak se holky amniocentézy nebojte. Já jsem byla tak vynervovaná, aby bylo vše v pořádku, protože už UTZ ukazoval něco špatně, že jsem to ani nevnímala. Myslím, že to není nic hroznýho. Přeju všem dobré výsledky a zdravá miminka!

marcax
26. črc 2007

ahoj lenkabu, čekala jsem na výsledky 24 hod. Odběr mě dělali v Gennetu v Praze.(laboratorní test pro rychlou diagnózu. Jmenuje se FiSH-test a OF-PCR.)

lenkabu
26. črc 2007

Tak to je báječný. Nemáte někdo zkušenost s Fakultní nemocnicí v Hradci? Já vim že už chci moc 😀 Ty 3 týdny nejistoty jsou ale hrozný.

zusma
26. črc 2007

Lenkabu: mně to naštěstí nedělali, ale známé ano a v HK a myslím, že to trvalo taky nějaký ten týden 😖

gzk
15. srp 2007

v pondeli jsem byla v gennetu na amniocenteze,měla jsem hrozný strach, hlavně z nebezpeči potratu.výkon byl oproti mému očekávání docela v normě, paní doktorka profesionál.vcera jsem se dozvěděla první výsledky-hurá, dobré, jen přesně nevím, co kromě Downova syndromu ukazují, zapomněla jsem se v té panice zeptat.prosím marcax, poradíš mi? jsem tady na stánce poprvé. 😉

lenkabu
15. srp 2007

Určitě ukazuje rozštěpové vady..rozštěpy rtu, patra, páteře, břišní stěny..a ještě nějaké syndromy mimo Downa,ale přesné názvy ti nepovím.

acornika
16. srp 2007

ahojky holky, jsme s manželem uplně na dně, včera jsme probrečeli celý den, čekáme miminko a vyšlo mi z odběru zvýšené HCG ( nevím jak moc bylo vysoké ) a tak jdem na plodovku, cítím se tak prázdně, ještě kevšemu máme tuto sobotu svatbu, takže mám celý radostný pocit z ní, tak nějak utlumený. Výkonu se nebojím, mám strašný strach z výsledků, máte také nějaké zkušenosti s tou hladinou HCG a jak vám vyšla amniocentéza???

daluri
17. srp 2007

Ahoj, já čekám začátkem března 4té dítko, chci mít jistotu, že bude zdravé. Ptala jsem se dr. na plod.vodu, řekl, že nemám na to věk, že to je zbytečné, navíc když mám zdravé děti. Tak jsem mu řekla, že nejmladší i já máme menší potíže se sluchem, tak že nás pošle na genetiku. Tam se strašně divili, co po nich chci, nechápali, že když čekám 4té dítko, že chci mít jistotu, že bude zdravé. No nakonec jsme se dohodli, že mi i synovi vezmou krev na molekulární rozbor, ale kdyby se tam něco našlo k tomu sluchu, že to není důvod pro potrat. A že v den porodu budeme mít s manželem společný věk 70 a 4měs., že to je hranice na tu plod.vodu, takže se pak rozhodnu, jestli na ní půjdu. Jak to tady čtu, většina z Vás to doporučuje, takže asi nebudu váhat, ikdyž se taky trochu bojím.

adamka
17. srp 2007

daluri,taky čekám 4 dítko.Já zas na plodovku jít nechtěla ač mám na to věk,ale AFP mi vyšlo špatně na DS a na plodovku jsem šla a musím říct,že teď jsem ráda,že jsem to absolvovala. Za ten klid to stojí,určitě ti to chválím. Přeji ať je vše v pořádku. 🙂

daluri
17. srp 2007

Adamko, díky. Taky přeju ať se Ti narodí zdravé mimi a je vše v pořádku. Jak máš staré děti, určitě Ti budou aspoň trochu pomáhat. Já mám ve věku 13 a 9 kluky a 11 holku. Abych pravdu řekla, spíše jsme se nechali přemluvit, strašně si přáli sourozence, tak snad toho nebudem litovat. Už se těšíme.

marcax
17. srp 2007

ahoj gzk! U mě šlo hlavně, kvůli věku, o DS. Vím, že jde zjistit z PV také Edwardsův syndrom a vývoj. vadu-rozštěp páteře. Na genetice mě bylo řečeno ( v Gennetu), že si za rychlými výsledky "stojí", takže pak už jsem za 14 dní na konečené výsledky nevolala. 😉

laada
13. únor 2008

Ahoj,

chtěla bych se zeptat zda také některá z vás prodělala potrat po odběru pl. vody. Bylo to mé první těhotenství, vše bylo v pořádku, výsledky z tripple testů, ultrazvuky, odběry atd. na doporučení genetiky jsem podstoupila odběr plodové vody z důvodu rizika vývojových vad z rodiny mého manžela. V pátek jsem s rýmou a kašlem nastoupila na odběr plodové vody a následující týden ve čtvrtek jsem potratila ve 20 týdnu. Výsledek z plodové vody v pořádku, histologie v pořádku. Závěr lékaře: samovolný potrat z důvodu zanesení infekce při odběru pl. vody.

Vím, že jsem před odběrem podepisovala papír se souhlasem, kde uváděli riziko potratu 1%, ale pořád se ptám proč se stalo??? ☹

jitdan
15. únor 2008

Laada: ahoj, je mi to strašně líto co se Ti stalo. Já byla na odběru včera. Riziko 1:65. Je to také mé 1.těhotenství.
Kde Ti ten odběr dělali?
Prosím Tě, drž se. Vím, že to musí být hrozně těžké. Určitě budeš mít brzy krásné a zdravé miminko... Moc Ti to přeji.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru