Amniocentéza. Máte zkušenost?

emjee
5. říj 2006

omlouvam se, omylem jsem zrusila tema, ktere sice na modrykonik.sk uz bezi jinde, no na modrykonik.cz jeste ne - prominte

muzete pokracovat zde, pro jistotu kopiruji i prispevky ze zminene temy:

terra • Dnes o 10:58
Ahoj budoucí maminy, Zareagujte a napište zda jste toto vyšetření absolvovaly, kolik vám bylo let, když Vás na ni Váš lékař poslal, Vaše pocity, zda je to opravdu tak bezbolestné, jak tvrdí chytré příručky.Na toto téma jsem tady narazila v jiné rubrice, ale zatím nic moc info 🙂

dorotka • 21tt • Dnes o 11:14
snad ti pomoze aj tato tema 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lamia • 20tt • Dnes o 12:54
Ahojky, sama jsem to nezažila, ale minulý školní rok jsem stážovala u Apolináře a viděli jsme jich několik, maminky si na bolest vůbec nestěžovaly, sestřička je upozornila na to,že jim odezinfikuje bříško a trošku to zastudí,pak je doktor píchne a protože žádná ani nepískla, tak asi to fakt nic nebylo. Navíc některé tam měly partnera, který je držel za ruku, doktor se je taky snažil rozptýlit a mluvil neustále o tom, co dělá, že už to bude a tak. Bylo to hodně rychle hotové, mamči říkaly, že se spíš báli toho, že je někdo píchá do bříška a samozřejmě i o mimi, ale žádná neříkala, že by jí to bolelo. Riziko potratu po amniocentéze je kolem 1%, ale zas na ní bezdůvodně neposílají,tak je to přijatelné. Jestli Tě to čeká, tak moc držím palce, ať je vše ok!!!

andrea73 • 1d, 23tt • Dnes o 17:57
Ahoj Terro, já jsem ji podstoupila a alespon mně to byla velice nepříjemná a tupá bolest. Ale podle mě je to individuální, někoho to bolí a jiného ne....a to ti řeknu, že mám vysoký práh bolesti. Je mi 33 let a vzhledem k věku jsem měla riziko 1:250, že bude postiženo Down. syndromem. Naštěstí se to nepotvrdilo. Na amnio jsem byla v 19 týdnu. Nejhorší je pak to čekání na výsledky ☹

Přeji Ti hodně stěstí a at Ti to dopadne dobře jako mně. 😉 🙂

danona • 1d, 38tt • Dnes o 18:04
Ahoj terro, amnio jsem podstoupila ve 20tt - teď jsem v 38tt, trvá to jen chvíli a dalo se to vydržet... je mi 29, měla jsem asi větší strach než jsem měla mít... 🙂 měla jsem 2x zlé výsledky z afp testu - byly vysoké, naštěstí amnio prokázalo, že je vše v pořádku. fakt nejhorší bylo čekat na výsledky., je to dlouhá doba. vyšetření jsem absolvovala v bratislavě na Kramároch, prováděl jej Doc. Hinšt. myslím, že se oplatí absolvovat to než být v nejistotě 😉 držím palce!!! 🙂

bobicek • Dnes o 19:52
baby, uz sa tu jedna amnio rozobera, chodte kuk tam, komplikujete to 😀 😠
---------------

jeste jednou se omlouvam

mabe
30. říj 2009

Ahoj holky, chtela bych se preptat. V prvnim trimestru NT screening ok, triplle testy zvysene AFP - riziko rozstepu. Sla jsem na UTZ a tam vse ok, krome mensiho nosu. Dr. rikala, ze je to jeden z priznaku Downa, tak jsem postoupila odber plodove vody. Tedka je to paty den, poposedavam, polehavam. Nejdriv se chci zeptat, jak dlouho jste lezely? A co si myslite o nosiku? Cekam holcicku a ja pry taky mela malej nosanek. Mam ho polovicni nez by mel byt. diky

sumer
30. říj 2009

Sevaste my sme boli na tom zakroku v 16t.bala som sa ci to bude boliet este teraz si na to spominam,ale strach bol vacsi. 😅 Boli sme v Martine skrz sona. Doktorovy sa nepacil a tak nas tam poslal. Cakali sme asi mesiac na vysledky a bolo to asi najkrajsie citanie ake som kedy citala. Nie len ze to bolo v poriadku ale aj uz sme vedli co cakame. Teraz je to len spomienka ale mame doma krasnu Vanesku Vdaka Bohu 🙂

kutcher
5. lis 2009

Tak ja na ni byla taky rozhodne to neumrtvujou a je to tupa bolest, ktera se vydrzet da, ale je to hodne neprijemne, byla jsem tam ve 20 a riziko jsem mela misto 1:1500 snizeno na 1:160 a taky jsme diky bohu zdravi.

misicka455
5. lis 2009

Mabe tak já asi tři dny po zákroku jen ležela a pak se 24 dní jetšě šetřila. 😉

misicka455
5. lis 2009

Chtěla jsme napsat 14 dní 😉

nonitka
26. lis 2009

ahojte, neviete mi prosím poradiť ako sa hodnoty afp menia. mne to furt píšu v kIU/l a na internete sú hodnoty v IU/ml. takže by som to potrebovala nejako premeniť,aby som zistila,že čo a ako.
vopred ďakujem

ajina
2. pro 2009

Tak jsem včera byla na oděru plodové vody v Hradci Králové. Holky které na to teprve půjdete, nebojte se , dá se to.Já se bála hodně, mám strach z jehel. Když jsem viděla tu "pletací jehlici" tak jsem málem utekla. Ale skutečně o bolesti nemůže být řeč.Je to jedno píchnutí a pak tlak na bříško. Neodtékala mě voda, tak p.Dr trochu šťoural jehlou a to je trochu blbej pocit, ale i tak to celé trvalo pár minutek.
Pro info, mám podezření na Dawn S. 1:250 a teď 14 dní čekání na to aby to vše dobře dopadlo.

lendy123
3. pro 2009

Ahoj, já byla na odběru v úterý. Přežít se to opravdu dá, horší je čekání na výsledky.
Měla bych dotaz na ty z vás, které to mají také za sebou. Pokud jste dostali po zákroku neschopenku, měli jste vycházky? Chtěla bych si v pondělí o ně zavolat, abych si alespoň nakoupila, tak nevím jestli se běžně dávají. Díky za odpovědi.

spetra
3. pro 2009

lendy: doktor mi j pak vycházky na kontrole napsal....

jakelina
3. pro 2009

vycházky jsem měla 4 hodiny denně, ale lež pár dní

yes79
3. pro 2009

ahoj holky, je tu někdo? mám dotaz, v pondělí jsem byla na odběru plodové vody, do dnešního rána celkem pohoda, skoro nic nebolelo, beru magnezium tablety a po tom odběru mi dali i šumivé tablety magnézka, ale co mě začalo znepokojovat, jsou bolesti, které mě začali dnes, takový trochu tlak v podbřišku, jako kdybych měla dostat menses, stalo se to některé taky? ale nešpiním ani nekrvácím, teda zatim

lucie.krajcarova
7. črc 2010

ahojky, bohužel mi vyšly špatně triply, tak mi také hrozí amnio. nebojím se bolesti, ale spíš rekonvalescence potom. máme 15 měs. syna a neumím si představit, jak s ním mám udržovat klidový režim. slyšela jsem že tak 2-3 týdny.... máte takovou zkušenost???

mexxi
9. črc 2010

@lucie.krajcarova Krásný den Lucie...já jse podstoupila aminiocentézu 15.6. a můžu s klidným svědomým říct že vše proběhlo v naprostém pořádku a dva týdny po jsem měla takový klidový režim.Nevím jak s malým děťátkem..je to složitější,protože nesmíš nosit nic těžkého a vím že když už je doma prcek,těžko se vyhneš té péči.Snaž se během dne polehávat s nožkama nahoře a nedělat těžké věci.U nás doma jsem se měla fajn..měla jsem servis mého muže a syna...užívala jsem si to.Možná by to chtělo nějakou chůvu,která by během dne šla s malým ven a ty mohla v klidu odpočívat...je to složité s děťátkem...🙂

lucie.krajcarova
9. črc 2010

Mexxi, manžel si naštěstí domluvil do konce týdne home office, takže bude k ruce. myslím, že vařit můžu, občas vběhnout na zahradu taky a řídit taky ne? akorát nechci zvedat malého a těžké nákupy... ale určitě manžu vyšlu s malým ven, na prochajdu nebo na návštěvu, ať si můžu i dáchnout 🙂

lucie.krajcarova
13. črc 2010

ahoj holky, tak už to mám za sebou. dokonce i velký utz, ale moc nám nepomohl, mudr. tam našla nějaké odchylky.. takže riziko 1:40. plodovka byla nezbytná. zákrok ani nebolel, rozhodně míň, než když mi berou krev. ale už za půl hodiny jsem byla unavená, to je normální. prej klidně půl dne prospím.. tak si zítra nanosím věci do postele a budu ležet a číst a tak.. jinak už víme, co to bude, ale počkáme na výsledek. normálně je do druhého dne, ale při naší smůle zítra mají servis na ty přístroje, takže tobude až za dva dny.. nezbývá než věřit

ellaaee
17. črc 2010

Ahoj holky, tak ja se k vám přidávám. Jsem těhotná po ivf a triply dopadly dost zle riziko downa 1:20, jsem z toho dost špatná a ve středu jdu na amnio. Je to mé první miminko, o jedno jsme přišli. Hrozně se bojím, je to velké riziko, takové tady ani nikdo nemá.

sukubka
19. črc 2010

el prosím co se stalo,triple vychází hodně falešně pozitivní co ještě se teda doktorovi nezdálo?

boruvkova
10. zář 2010

ahoj holky, ještě jsem tady nebyla. Můžu se zeptat na váš názor? u nás je to totiž trošku jiné. Mně dopadly všechny genetické a tripple testy dobře, ale uzt ve 20tt byl ok až na profil obličeje miminka. Má malou bradu, trošku to vypadá jako předkus. Doktorovi se to nezdálo, tak si vzal na kozultaci ještě jednu doktorku a ta říkala, že já mám bradu taky menší, že to vypadá, že to bude mít po mě, ale doktor byl takový furt na vážkách, až nás ještě ten den poslal na konzultaci ke genetičce a pak na amnio. Moc tomu nerozumím, myslela jsem si, že ty testy, za které jsme platili ve 12tt jsou celkem spolehnlivé, tripple byly tako ok, co myslíte? Genetička říkala, že si taky myslí, že to bude jen fyziognomické, že to dítě bude prostě spíš po mě...

madelen
10. zář 2010

@boruvkova Ahoj, ono je to těžké.....Mně vyšly ty placené NT testy špatně, na triply už jsem ani nešla, podstoupila jsem plodovku. A výsledky z plodovky byly ok. Stává se, že testy jsou dobré a narodí se postižené mimi. MYslím si, že v Tvém případě to bude prostě dědičné, že mimčo bude po genetické stránce ok. Nikdo Ti neřekne, že je to na 100% dobré nebo špatné. Já měla podrobný UZ před odběrem plodovky super ale dr. mi říkal, že do chromozomů nevidí - má pravdu. TAk jsem amnio podstoupila, já osobně bych to asi psych.nevydržela. Takže záleží na Tobě.

boruvkova
10. zář 2010

madelen děkuju, už mám amnio za sebou, musela jsem na ní jí hned po utz, protože kdyby byly výsledky špatnél, už bych pak nemohla na přerušení, takže teď čekám, ale hrabe mi z toho, na další utz jdu až 30.,9. a do té doby se z toho asi zblázním.

madelen
10. zář 2010

@boruvkova to " hrabání " znám moc dobře . Taky jsem se snažila být klidná, zaplatili jsme si rychlotesty. Jenže mi plodovku brali v pátek odpoledne a výsledky byly až v pondělí.......Já byla na nervy i když jsem se pořád uklidňovala a v pondělí jsem byla nervní jak tygr v kleci. Ale neboj, bude to DOBRÝ. A udělala jsi dobře, že jsi amnio podstoupila, budeš mít klid. Já byla včera na 3D UZ, bylo to moc hezký. ALe měla jsem dojem, že malej má pupeční šňůru kolem krku. Ptala jsem se na to doktora a on mi odpověděl, že i kdyby měl, že mi to neřekne, že se pak maminy jen zbytečně nervujou.Prý je to kluzké a pružné a různě se to namotává a odmotává......Ale prý to má jen přes ramena.....Tak mi zase hlavou pochodují různé varianty. Nikam moc nemůžu chodit,jsem takový rizikovější případ a doma mi taky hrabe z těch " mozkových pochodů " 😠 😀 .

boruvkova
12. zář 2010

Tak holky, tak amnio na downa + takove ty vaznejsi vady v pohode. Podle plodovky cekame pry holku a podle utz se dva doktori shodli na klukovi.....no tak to fakt nevim. Plodovka je urcujici.. jen aby to nebyla holka s pindourem 😅

adrous
13. zář 2010

@boruvkova tak já to mám stejné jak ty vy všechny genetické testy v pořádku prostě vše negativní 😅 😕 a ve 20 tt našelnáznak hypoplazie mozečku po 3 týdnech porostl mozeček o 1 mm takže máme menší mozeček o 3 mm zítra mě čeká konzultace v praze a ve středu amniocentéza tady v olomouci je to děs ty moje nervy 😢 😢 😔

adrous
13. zář 2010

@boruvkova já chci taky holkuuuuuuuuuuu a taky mě 2 dr řekli kluka tak jsem zvědavá po amniocentéze 🙂 😉

fiallinka
13. zář 2010

@boruvkova no ono se zcela výjimečně prý může stát, že se i amnio v pohlaví splete - že naberou omylem tvé ženské buňky a podle toho se určí pohlaví... 🙂

boruvkova
15. zář 2010

Ahoj holky, takže čekáme kluka. Ono při tom amniu došlo k zápletce jmen, obě jsme se jmenovaly stejně🙂
adrous: my jsme stále ještě na čekačce na výsledky, měly by být 30.9. Ale moje gynekoložka říkala, že by se neděsila, že já mám opravdu taky malou bradu a kdyby dítě bylo postižené, mělo by ještě nějaké další vážnější vady.

tlap.ka
15. zář 2010

ahoj holky,chci se zeptat na váš názor. Podstoupily byste plodovku, když triply vyšly 1:960? mám prý teda snížená alfa beta protein, ale nic hroznýho, spíš je "problém" že v době porodu mi bude 35, tak jsem pozvaná na genetickou konzultaci. Ale zdá se mi, že 1:960 je dost velký skore, abych plodovku odmítla, co vy na to?

hamika
15. zář 2010

@tlap.ka hm... těžké rozhodování. Mně to přijde jako dobrý výsledek triple testů (já měla 1:270), takže se kloním spíše na plodovku nejít. Jde o to, jak pevné máš nervy, jestli když ji nepodstoupíš, nebudeš do konce těhotenství přemýšlet, jestli to nebyla chyba. Já osobně s odběrem plodovky neměla žádný problém, samotný zákrok není bolestivý, potom mi ani nebylo zle a po 2 dnech ležení (pro klid duše) jsem zase normálně fungovala. Někdo má zase hrozný strach z potratu po AMC, takže si spíše počká na konec těhotenství a věří než aby měl nervy z potratu. Těžko radit. Na screeningu ve 12. týdnu jsi nebyla?

adrous
15. zář 2010

ahoj holky tak já sice podstoupila amniocentézu,ale asi nám to není nic platné 😢 😢 😢 máme hypoplazie mozečku a bohužel je už o 1 cm menší než by měl být a dva doktoři mi doporučily pro přerušení těhotenství 😢 😔

dadous
15. zář 2010

@tlap.ka taky mě hnali na plodovku kvuli věku, ale ja to odmítla 😵 ale zaleží na tobě, jak píše hamika, aby sis pak třeba do konce těhu nedělala nervy, že jsi na ni nešla 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru