Amniocentéza. Máte zkušenost?

emjee
5. říj 2006

omlouvam se, omylem jsem zrusila tema, ktere sice na modrykonik.sk uz bezi jinde, no na modrykonik.cz jeste ne - prominte

muzete pokracovat zde, pro jistotu kopiruji i prispevky ze zminene temy:

terra • Dnes o 10:58
Ahoj budoucí maminy, Zareagujte a napište zda jste toto vyšetření absolvovaly, kolik vám bylo let, když Vás na ni Váš lékař poslal, Vaše pocity, zda je to opravdu tak bezbolestné, jak tvrdí chytré příručky.Na toto téma jsem tady narazila v jiné rubrice, ale zatím nic moc info 🙂

dorotka • 21tt • Dnes o 11:14
snad ti pomoze aj tato tema 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lamia • 20tt • Dnes o 12:54
Ahojky, sama jsem to nezažila, ale minulý školní rok jsem stážovala u Apolináře a viděli jsme jich několik, maminky si na bolest vůbec nestěžovaly, sestřička je upozornila na to,že jim odezinfikuje bříško a trošku to zastudí,pak je doktor píchne a protože žádná ani nepískla, tak asi to fakt nic nebylo. Navíc některé tam měly partnera, který je držel za ruku, doktor se je taky snažil rozptýlit a mluvil neustále o tom, co dělá, že už to bude a tak. Bylo to hodně rychle hotové, mamči říkaly, že se spíš báli toho, že je někdo píchá do bříška a samozřejmě i o mimi, ale žádná neříkala, že by jí to bolelo. Riziko potratu po amniocentéze je kolem 1%, ale zas na ní bezdůvodně neposílají,tak je to přijatelné. Jestli Tě to čeká, tak moc držím palce, ať je vše ok!!!

andrea73 • 1d, 23tt • Dnes o 17:57
Ahoj Terro, já jsem ji podstoupila a alespon mně to byla velice nepříjemná a tupá bolest. Ale podle mě je to individuální, někoho to bolí a jiného ne....a to ti řeknu, že mám vysoký práh bolesti. Je mi 33 let a vzhledem k věku jsem měla riziko 1:250, že bude postiženo Down. syndromem. Naštěstí se to nepotvrdilo. Na amnio jsem byla v 19 týdnu. Nejhorší je pak to čekání na výsledky ☹

Přeji Ti hodně stěstí a at Ti to dopadne dobře jako mně. 😉 🙂

danona • 1d, 38tt • Dnes o 18:04
Ahoj terro, amnio jsem podstoupila ve 20tt - teď jsem v 38tt, trvá to jen chvíli a dalo se to vydržet... je mi 29, měla jsem asi větší strach než jsem měla mít... 🙂 měla jsem 2x zlé výsledky z afp testu - byly vysoké, naštěstí amnio prokázalo, že je vše v pořádku. fakt nejhorší bylo čekat na výsledky., je to dlouhá doba. vyšetření jsem absolvovala v bratislavě na Kramároch, prováděl jej Doc. Hinšt. myslím, že se oplatí absolvovat to než být v nejistotě 😉 držím palce!!! 🙂

bobicek • Dnes o 19:52
baby, uz sa tu jedna amnio rozobera, chodte kuk tam, komplikujete to 😀 😠
---------------

jeste jednou se omlouvam

teksas
5. lis 2008

jo jo i ja ....ale ja uz se mam zitra dozvedet vysledek ..tak tise tedy doufam ze potratovou dobu mame tedy za sebou ....
jinak rio uz jsem ti psala k nam 🙂

petreva
6. lis 2008

Ahoj holky,
BROSKFI, moc přeju, aby jsi se už mohla jen radovat a jsem ráda za výsledky!!! 😵
RIOKO, včera jsem si vzpomněla, že jdeš na utz...a dopadl dobře...to se ti taky ulevilo. Ještě tam jednou skákneš a dokonce na 3D, to bude hezký. Uleva, viď.
TEDSAS, dneska výsledky? Tak držím palce, abyste oba byli v pořádku!!
My jdeme nebo spíš jedeme dnes na utz...mám z toho obavu, ale nic nezměním, takže jsem nějak oddaná osudu. Spala jsem tři hodiny ☹ a jsem dost nachlazená, rýma, trochu bolí krk, ale teplotu nemám. Snad to mrňousovi neublíží...

rioko
6. lis 2008

petrevo tak na Tebe moc myslím ať to dobře dopadne a uklidní Tě jako mě, dej pak vědět 😉

broskef
6. lis 2008

ahojky, tak co? taky jste dopadly?

petreva
7. lis 2008

Včera už jsem nezvládla napsat, ale závěr je, že je miminko bez zjevných vývojových vad. Téda ani nevíte, nebo vy možná víte, jak se mi ulevilo...poslední dobou se mrňousovi nechce moc hýbat, tak jsem měla ještě o to větší strach. Tak snad je všechno dobré. Dr. mě trošku sklamal tím, že jaksi "soukromničil" a nic moc nám neukázal. Jak on pozná všechno hned, tak než jsme se stačili rozkoukat co kde asi je, tak už zase mířil jinam. Je jasný, že na tom nesejde. I video je ve stejném duchu, takže jsou vidět více méně fleky a šmouhy...ale důležitý je závěr a miminko. Koupili jsme broučkovi v ČB rychlozavinovačku 😵
Díky vám za palce a všem nám moc moc přeju, abychom nemuseli pochybovat a bylo všechno dobré až do porodu, vlastně i ten ať proběhne co nejpohodověji 😵
Mrňous je větší než odpovídá týdnům, tedy asi o jeden týden, takže nám posunuli termín porodu na 21. 3. je to první jarní den 😵
Mějte se a ať je vám dobře

Teksas, co výsledky???

teksas
7. lis 2008

ahoj tak u nas taky vysledky teda nemeli uplne hotove ale vypada to bez vad a na chlapecka 🙂))
takze su stastna ja blecha a hura do objednavani kravin 🙂))
a v pondeli jeste UZ

petreva
7. lis 2008

Teksas, mám radoooost!!!

teksas
7. lis 2008

ja z tebe taky 🙂)))) gratuluju 🙂)) a vis co cekate ?

broskef
7. lis 2008

holčičky to jsem ráda!!! 😵 😵 😵
tak ať už to doklepeme bez problemu, myslim, že už jsme si užily dost, teda mě už to stačilo 🙂

rioko
7. lis 2008

petrevo tak to je super, jsem ráda, že jsi dopadla dobře jako já. A mimochodem náš Vojtíšek je taky větší o týden - podle doktora jsme spíš ve 21 tt a taky mám termín kolem 21.3 ale říkal že miminko si stejně samo řekne kdy půjde ven, takže termín počítám prostě 20-31 a uvidíme 🙂

petreva
7. lis 2008

Holky díky! Teksas, nechtěli jsme to vědět 🙂 Tak se všechny držte!! A už jen to dobré!!

teksas
7. lis 2008

no to ja taky ne ale za vsechny ty obstrukce jsem neodolala 🙂))))
jinak broskfi m eot teda taky stacilo a to na dlouho ..ale furt mam strach jestli to nebylo moc stesti a jeste se neco neposere ..no uz aby byl venku a meli jsme klid

broskef
7. lis 2008

takže vy taky čekate březnaky 🙂
my teda spiše rybku, vy asi už spiše beranky 🙂

lenkabu
7. lis 2008

V týhle diskusi jsem se zapojovala před rokem,tak teď občas mrknu....všem kdo už vědí výsledky gratuluju a ostatním přeju ať už je vědí taky a mají klid 😉

fifa79
7. lis 2008

RIOKO,
jsem strašně ráda,že ti ultrazvuk dopadl dobře a teď už si můžeš v klidu užívat těhotenství.Moc ti to přeji.

rioko
7. lis 2008

fifo díky moc 🙂

teksas
7. lis 2008

broskfi my spis prave dubnatko ale urco beran ¨🙂)) jeste ze tak jsme s manzelem oba byci 🙂)

rioko
8. lis 2008

no to já budu mít berana a jsem býk, chudák manžel 😀

petreva
8. lis 2008

Rioko, tak jsme na tom "zase" stejně 😉 Taky jsem býk...vy tomu trochu rozumíte?? Jaký je beran, krom toho, že si umím odvodit, že asi tvrdohlavý?? Manžel je váhy, tak to snad zvládne 😅

rioko
9. lis 2008

petrevo já tomu moc nerozumím ani nevěřím, ale vím že jsem jako býk hodně tvrdohlavá a manžel má strach, že bude Vojtíšek taky 😀

vikula
10. lis 2008

Ahoj Broskef pamatuješ si na mě byly jsme i s Rioko na společném tématu 😉

broskef
11. lis 2008

ahojky, jasně, že pamatuju! Jak to jde??? Pro které Jané jste se rozhodli? 🙂

vikula
12. lis 2008

Brosk jané kočárek?Nechceš se připojit zase k nám?jsme v začínající druhý trimestr 😉

lenditko
15. lis 2008

Ahoj, zdravím všechny.Tak mám výsledky amniocentézy.Mimčo je bez vývojových vad a je to chlapeček. Dost se mi ulevilo ale těch 18 dní čekání na výsledek bylo strašných.Tak všem maminkám, co mají po amniocentéze a výledky jsou ok gratuluji a těm,co na výsledek čekají držím palce,ať je vše ok a už se můžeme těšit z miminek.

nikita79
16. lis 2008

ahoj holky tak jsem našla tuhle diskusi kde jsme si hodne početla,a taky se chchi podelit.
Bylo mi zjisteno zvyšené riziko Dow.syn. 1:25.nevim jeslti je to hodne,ale asi podle toho co jste tady napsali tak usuzuje že ano.Po dlouhém rozhodování jsem 14,11 podstoupila AMC,a už bych na to v životě nešla.Pichali me dvakrat pač na poprvé nechtela plod.voda vubec tect.Byla sem z toho hodně špatná a brečela jsem jak želva.Plod.Voda byla čirá tak nevím mno.
A ted čekat a modlit se at nemám komplikace,a nedokážu si predstavit že by to melo vyjit špatně.Asi bych to hodně špatne nesla.
Jinak mám 29,mám už jednu dcerku zdravou,a v rodině nic.
Holky tak co myslite je to taká hruza tech 1/25?

rioko
16. lis 2008

Já měla 1:55 a přišlo mi to dost, na druhou stranu jsem měla první odběry na vývojové vady negativní a ty jsou přesnější, takže jsem na amnio nešla...na genetickém UTZ doktor vyloučil daw i rozštěpy, tak věřím že je to v pořádku

mirjanka
16. lis 2008

Já taky nešla, ale genetika v 16. týdnu vyšla dobře, nepřesvědčovali mě ani kvůli věku, ale doporučili mi pro vnitřní klid podrobné ultrazvukové vyšetření, které vady vyloučily...zrovna jako u Rioko...mám bezvadnou gynekoložku z vrchlabské porodnice...i tak jsem musela podepsat, že amnio nechci podstupovat...na druhou stranu, kdo ji podstupuje, musí určitě zase podepsat riziko, že jí postupuje
Nikito, držím palce, abys byla bez komplikací...miminko zdravé bude, oni doktoři jen těmi čísly, procenty a poměry trochu straší

evinka001
18. lis 2008

ahojky,tak jsem na tom podobně. Bylo mi zjištěno riziko Daw. a minulý týden jsem byla na amnio. Dalo se to v pohodě přežít, jen to čekání na výsedky je hrůza. Mám je mít příští pondělí, tak doufám že to bude v pořádku.

martina26
19. lis 2008

Ahoj holky,
také jsem byla na amnio. Už je to dýl, čekání na výsledky bylo dlouhé a stálo mne hodně nervů ale výsledky jsou v pořádku a čekáme zdravou holčičku.ˇMám od více zdrojů zjištěno, že první co se z odběru zkoumá je právě ten downův syndrom, ten je hotov brzy asi tak do týdne a když se jim v laborce něco nezdá, tak volají dřív sami. Všem Vám držím palečky.

evinka001
21. lis 2008

ahojky všem, tak dnes jsem konečně dostala výsledky. Naše holčička je naprosto v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru