Amniocentéza. Máte zkušenost?

emjee
5. říj 2006

omlouvam se, omylem jsem zrusila tema, ktere sice na modrykonik.sk uz bezi jinde, no na modrykonik.cz jeste ne - prominte

muzete pokracovat zde, pro jistotu kopiruji i prispevky ze zminene temy:

terra • Dnes o 10:58
Ahoj budoucí maminy, Zareagujte a napište zda jste toto vyšetření absolvovaly, kolik vám bylo let, když Vás na ni Váš lékař poslal, Vaše pocity, zda je to opravdu tak bezbolestné, jak tvrdí chytré příručky.Na toto téma jsem tady narazila v jiné rubrice, ale zatím nic moc info 🙂

dorotka • 21tt • Dnes o 11:14
snad ti pomoze aj tato tema 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lamia • 20tt • Dnes o 12:54
Ahojky, sama jsem to nezažila, ale minulý školní rok jsem stážovala u Apolináře a viděli jsme jich několik, maminky si na bolest vůbec nestěžovaly, sestřička je upozornila na to,že jim odezinfikuje bříško a trošku to zastudí,pak je doktor píchne a protože žádná ani nepískla, tak asi to fakt nic nebylo. Navíc některé tam měly partnera, který je držel za ruku, doktor se je taky snažil rozptýlit a mluvil neustále o tom, co dělá, že už to bude a tak. Bylo to hodně rychle hotové, mamči říkaly, že se spíš báli toho, že je někdo píchá do bříška a samozřejmě i o mimi, ale žádná neříkala, že by jí to bolelo. Riziko potratu po amniocentéze je kolem 1%, ale zas na ní bezdůvodně neposílají,tak je to přijatelné. Jestli Tě to čeká, tak moc držím palce, ať je vše ok!!!

andrea73 • 1d, 23tt • Dnes o 17:57
Ahoj Terro, já jsem ji podstoupila a alespon mně to byla velice nepříjemná a tupá bolest. Ale podle mě je to individuální, někoho to bolí a jiného ne....a to ti řeknu, že mám vysoký práh bolesti. Je mi 33 let a vzhledem k věku jsem měla riziko 1:250, že bude postiženo Down. syndromem. Naštěstí se to nepotvrdilo. Na amnio jsem byla v 19 týdnu. Nejhorší je pak to čekání na výsledky ☹

Přeji Ti hodně stěstí a at Ti to dopadne dobře jako mně. 😉 🙂

danona • 1d, 38tt • Dnes o 18:04
Ahoj terro, amnio jsem podstoupila ve 20tt - teď jsem v 38tt, trvá to jen chvíli a dalo se to vydržet... je mi 29, měla jsem asi větší strach než jsem měla mít... 🙂 měla jsem 2x zlé výsledky z afp testu - byly vysoké, naštěstí amnio prokázalo, že je vše v pořádku. fakt nejhorší bylo čekat na výsledky., je to dlouhá doba. vyšetření jsem absolvovala v bratislavě na Kramároch, prováděl jej Doc. Hinšt. myslím, že se oplatí absolvovat to než být v nejistotě 😉 držím palce!!! 🙂

bobicek • Dnes o 19:52
baby, uz sa tu jedna amnio rozobera, chodte kuk tam, komplikujete to 😀 😠
---------------

jeste jednou se omlouvam

rioko
21. říj 2008

tak já jdu zítra do poradny tak si taky řeknu o opakování těch testů - a Ty jsi měla ty druhé ok nebo špatné? Jsem v 18 tt tak by to mohlo být poznat zase víc. To víš teda nějak rychle ty výsledky na dawn, ne? Mě říkali výsledky že by byly za 14 dnů, nebo do druhého dne ale to by stálo 2000 kč

broskef
21. říj 2008

tak jo řekni si o to, za to podle mě nic nedaš, druhe byli ok, s tou rychlosti jsem taky překvapená, akorad nevim, kdo tam zavola, asi manžel, jsem z toho trochu dost nerv....

rioko
21. říj 2008

tak to se nedivím ale je dobře, že to budeš vědět tak brzy, aspoň nebudeš tak dlouho v nejistotě - a bude to v pořádku, uvidíš

broskef
21. říj 2008

díky, u tebe určitě taky!!!

petreva
21. říj 2008

Broskfi, zdravím, takže jsi prošla amnio? Na utz viděli vadu srdíčka nebo nějaké nejasnosti? Safra to jsou nervy! Alespoň že Dawna budeš vědít takhle brzy, na toho je asi podezření největší, viď. Moc na tebe budu myslet a juknu jestli už něco víš. Přijdou mi ty tripply nějak na nic, jak můžou být jednou pozitivní jednou negativní nebo nějaký falešný...Jaký ti teď po amniu doporučili režím, máš ležet nebo tak něco? Já bych nám všem taaaaak vykouzlila zdravá miminka ☹ nevím, prostě věřím, že to bude dobré! Drž se Broskfičko 😵
Rioko, taky zdravím, a zároveň taky držím palce, aby všechno dopadlo dobře!!!

broskef
21. říj 2008

jj včera, neni to vada srdička je to takova bíla tečka, která ničemu nevadi, ma ji dost plodu ale hodně těch s Dawnovým syndromem, hele nevim, ja měla negativni oba, ale atypicky vysoké HCG, tak si vyber..., říkali, že je to na tydenní neschopnost, tak 2-3 v klidu doma a pak prostě v klidu jako necvičti nebo tak...

holky, tak tam manža volal, z předběžnych vysledku je Dawnuv syndrom vyloučen!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 ostatní budou hotovy 4.11. Díky moc za účast!

a vám držim palce, i když zrovna u vas dvou bych řekla, že moc neni co řešit, proč by to nemělo byt ok 😉 🙂

rioko
21. říj 2008

broskef tak to je úžasná zpráva, moc blahopřeji 🙂 🙂
no já měla poprvé právě hcg krásné a v tom 16 tt vysoké, tak nevím čemu věřit, sama genetička řekla - neviděla ty první výsledky kdy bylo hcg nízké - že to tak moc nestoupne - poprvé jsem měla v tom 12 tt 103 a podruhé 225 a podle toho mi vyhodnotila to zvýšené riziko postižení

broskef
21. říj 2008

aha, ja ho měla v 16tt 5,5MoM a v 18tt 2, 7MoM... ale hlavně co jsem načetla, ta všichnui odbornici tvrdi, že tem skríning v I,trimestru je mnohem přesnější a že pokud je ok, tak ž bys na žadný další vůbec chodit neměla....viz www.porodnice.cz

rioko
21. říj 2008

no to já ho měla asi 1.3 poprvé a podruhé těch 2.5 špatně jsem to napsala. no a ta genetička právě nevěřila že mohly být ty první dobré - protože je neviděla, že kdyby byly dobré, tak proč by mi pak dělali ty druhé - ale můj gynekolog je prostě dělá. Já pak si vyzvedla ty první výsledky a byly fakt v pořádku, jenže té genetičce jsem už neměla možnost je ukázat. Tak je vezmu na ten velký UTZ ať to posoudí ten doktor zároveň s tím UTZ a pak mi řekne jestli je fakt to amnio tak důležité pro mě

broskef
21. říj 2008

to zní rozumně

petreva
21. říj 2008

Broskfi, zatím potichu říkám - výborně 😵 Mě zase trápí zažívání, plynatost ohromná, takže si jdu lehnout. Těžko se mi i dýchá a chudák malej je tam utlačovanej, i když Dr. tvrdí že být nemůže, když je v nestlačitelné vodě, že se mi o to víc nafoukne břich. Takže jsem už pěkně "velká" ☹ ale hlavně ať jsou mrňousci v pořádku...

lendafe
22. říj 2008

rioko,Petrova :díky za povzbuzení.Když budu schopná, sednu k netu a písnu,jak to dopadlo.Paní doktorka na genetice mi zařídila rychlejší test (amnio pcr) na Dawnuv syndrom,výsledek do 12 h- prý je to test pro uklidnění, do 3 týdnů výsledky všeho. Jenže jdu na amnio v pátek v 7 hráno a pochybuji, že výsledky budou ještě ten den, spíše až v pondělí. To bude víkend!
Broskev:gratuluji a doufám,že i ty ostatní testy budou ok.

broskef
22. říj 2008

Lendefe, díky a napodobně!

Petreva ja s tim mám také pořad problemy ☹ sama od sebe nejdu vubec a jednou mě tak holelo břicho, měla jsem strach o male, jestli se nic neděje, že jsem byla na pohotovosti za hysterku se zaraženými prdy 😎

holky,kdy vy vlastně jdete na ten velkej UTZ?

petreva
22. říj 2008

Broskfi, ahoj, je to hrozný ani nevím, kterým potravinám se vyhýbat, protože někdy vadí jindy ne...
Náhodou je dobře, že jsi jela na pohot. já zase byla u gyn. že mě už pět dní bolí symfiza a on že je to normál, takže jsem se zastyděla, ale byla jsem ráda, že mě prohlédl a ukázal mimčo 😉
Dneska jedu do ČB, vlastně bych se už měla připravovat 😅 k doktorovi, takže se stavím u sestřiček a objednám se, ale vychází to na první týden v listopadu. Rioko myslím psala, že jde 5. 11.

broskef
22. říj 2008

co to je, symfiza?

co řikal doktor?

rioko
22. říj 2008

přesně já jdu 5.11. jinak dnes jsem byla v poradně a ptala jsem se, jestli mě nemůžou zopakovat ty testy ze 16 tt na vývojovky a prý je to zbytečné a nedělá se to, že mám počkat na ten velký UTZ a nechat ty výsledky posoudit toho doktroa, že je to fakt kapacita a rozumí tomu, tak si prostě musím počkat - ale rozhodla jsem se na něho dát, když mi doporučí amnio tak půjdu, i když mám z toho strach

broskef
22. říj 2008

jasně taky jsem dala na doporučeni....rio neboj, ja zatim ok 😉

petreva
22. říj 2008

Zdravím vás všechny,
Broskfi, symfíza je stydká kost, prý je to normální...teda až déle než jsem já těhu, ale když je vše jinak dobré tak mám odpočívat při bolestech nebo si vzít prášek, ale to se mi nehce, takže to nějak přecházím. Teda snažím se. Ale musím říct, že mi pomáhá, když si sednu na míč 😉
Tak já jdu na utz 6. 11. tak RIOKO den po tobě 😉 Taky moc věřím Dr. a prostě dám na jeho rady.
Holky, držte se. Zase zajdu, co je nového 😉

rioko
23. říj 2008

petrevo tak to si budeme držet pěsti navzájem, doufám že partner dostane dovolenou aby tam mohl jít semnou, nechci být na to rozhodování sama...

petreva
23. říj 2008

Rio, určitě 😵 . Taky doufám, že se mnou manžel půjde, už jsem mu nahlásila datum, tak snad to vyjde. Brzy to uteče a budem vědět na čem jsme, viď. Aspoň z větší části.
Broskfi, jak se cítíš?
Holky, vy víte takhle hodnoty? Mě je nikdo neukázal, jen mi řekli negativní nebo je to dobré, ale ani nevím, jestli není něco hraniční nebo tak...ale asi moc přemýšlím.

kacka.va
23. říj 2008

petreva: většinou ti ten papír s hodnotama dává doktor na další poradně

rioko
23. říj 2008

já ten papaír dostala na gyndě kde přišly výsledky a poslal mě s nimi objednat se na tu genetickou konzultaci - to byly výsledky z toho 16 tt které byly pozitivní. A na základě toho jsem si vyžádala ty první výsledky v nemocnici kde mi to dělali - tam mi taky říkali jen po telefonu že to je negativní. A teď mám všechno okopírované v průkazce

broskef
23. říj 2008

ahojky,citim, se ok,díky, dneska už jsem byla normalně venku.... jj mamža byla taky semnou i na te amnio 😉 určitě se to vždycky lepší. Mě pořad boli kostrc a mič mi taky děla dobře.

wintrovka
23. říj 2008

Ahojda,já jsme podtoupila plodovku před 3týdny a vícekrát bych na to nemusela chodit.Ale co bych neudělal pro tu jistotu,že budu mít zdravé miminko,že?Mě osobně to trochu zabolelo a bylo nepříjemné to jak doktro vysával stříkačkou tu vodu,ale dá se přežít!!Ještě potom jsme 30minut seděla v čekárně a pak šla ještě na kontrolní UZ a pak doma ležela pěkně v klidu3 dny.

lendafe
27. říj 2008

Ahoj, v pátek mi dělali amniocenthézu. Dá se to vydržet,každej to snáší asi jinak.Zákrok trval 10 minut,byl prováděn na porodním sále FN Lochotín,takže manžel nemohl být u toho,přítomni byli 2 lékaři,genetik a 2 sestry. Po zákroku jsem asi hodinku seděla v odpočívárně a pak mne manžel odvezl domů. Cítila jsem jen píchnutí a tlak a pak štípání okolo rány. Takže se to dá vydržet a snad nenastanou komplikace jako potrat,ze kterého jsem měla obavy.Snažím se nic nedělat a jen ležet-ale moc to nejde.První den jsme nemohla chodit na záchod,vstávat z postele,sedět,jak jsem měla namožené břicho. Vzali mi 30ml PV a ještě odpoledne jsem volala na genetiku pro rychlé výsledky.Bylo mi řečeno,že se žádný vadný chromozom nenašel a tak to vypadá v pořádku.Ještě tedy počkat na celkové výsledky za 14 dní . Malej má prý také šelest na srdíčku,tak doufám,že z toho nic nebude a už bude klid až do porodu🙂 Nakonec jsem ráda,že jsem to podstoupila,alespoň vím,na čem jsem,protože představa,že mi řeknou,že test je pozitivní a riziko daw.s. 1:160 a já bych na plodovku nešla ,asi bych se zbláznila strachem,jestli bude mimi v pořádku a já neudělala chybu,že jsem nešla na amniocenthézu.Samozřejmě,kdyby byl test negativní,tak na to nejdu,ale takhle jsme ráda,že to mám za sebou a mám klid.Takže všem držím palečky.

teksas
4. lis 2008

Ahoj holky nevite nektera jak dlouho po zakroku se muz ubavat komplikaci? jako napr potrat atd.? diky

petreva
4. lis 2008

Teksas, neřeknu ti to přesně, ale když jsem se o tohle všechno zajímala já, bylo mi řečeno, že kdyby něco tak se to projeví do týdne...těžko na to nemyslet, ale jestli na ten zákrok musíš, tak takovéhle komplikace zkus posunout na vedlejší kolej. Nezmizí, ale aspoň se odsunou a bude místo na hlazení bříška a povídání miminku ať vše ustojí 😉 Držím palce

broskef
5. lis 2008

ahojky Petreva, Rioko, tak co ty UTZ???????????
já mám hotové komplet výsledky amnia a je to ok, obrovská uleva!!!! tak doufam, že si to těhu konečně trochu začnu uživat 😀

Ahojky Teksas, i ty brute?? ženou tě na amnio??? Kam??-nevim, zda si na mě vzpomínaš, ale zmame se určitě ze snažilkovskech diskusi.....

rioko
5. lis 2008

broskef UTZ je ok, miminko vypadá úplně v pořádku, nic nenasvědčuje postižení - dokonce říkal, že by rozhodně vyloučil down i rozštěpy - když se díval na obličej tak říkal, že tak rozhodně nevypadá miminko s down syndromem. Ale ještě mě pro jistotou objednal na 24.11 na jeden důkladný UTZ kdy na mě bude mít víc času a zároveň udělá 3D UTZ. Jo a čekáme chlapečka Vojtíška
Jo a blahopřeji k dobrým výsledkům 😉

broskef
5. lis 2008

Rio, tak super!!!!a Gratuluju!!!! to ráda slyším 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru