Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

bamimi
25. říj 2018

Dobré ráno, jdu si sem pro radu nebo bych rada vedela jak byste se v mem případě zachovaly vy.Pred 5lety jsem poprve po 3letech snaženi našla //na tt,vše bylo v pořádku ale přišel utz ve 21tt a tam se zjistily vady,těhu bylo ukončeno pro VVV plodu,odběr plodovky proběhl rychle v pořadku, výsledek negativni pouze náhoda. V roce 2015 se mi narodila zdravá dcera.V loni jsem přišla o miminko ve 22tt,odtok plodové vody a zastava srdička,žádné testy jsem nepodstoupila,opět prý náhoda.Letos v dubnu jsem měla na 1.screening v 11tt a při utz nalezena vada(velké šijové projasněni),podstoupila jsem odběr choriových klků,a byli jsme s manželem na genetice.Nezjistilo že bychom byli přenašeni nějaké genetické vady,takže opět náhoda?!Genetička doporučila při dalšim těhu odběr plodové vody i když bude na utz a krev v pořádku.Nyní jsem v 16tt a včera podstoupila utz v genetickem centru, zatím vše je jak má být,testy v pořádku.S doktorkou jsme se domluvily že zatím plodovku odložíme,na kontrolu jdu za 3 týdny a tam se domluvíme co a jak.
Moje otázka tedy zní podstoupily byste odběr plodové vody když by utz byl opět v pořádku?

Pořád o tom přemýšlím,nějak ale uvnitř citím a věřím miminku že je vše v pořádku a je zdravé.

Mám strach spíše z toho aby nenastaly komplikace po odběru než ze samotného výkonu či výsledku.

Co byste udělaly vy,prosím o vaše názory.

Děkuji kdo dočetl až do konce.

emamaira
25. říj 2018

@bamimi Já jsem podstoupila se synem, když se našla srdeční vada, která může být součástí i mnoha osklivych syndromu (naštěstí je to jen srdeční vada). Podstoupila bych i ve vašem pripade, těch smutných náhod jste měli už hodně...já jsem taky na ni šla s překvapivým klidem, narozdíl od vyšetření srdce, kde se vada potvrdila. Také intuice, ale kdyby byl i jiný problém a já na amc nešla, strašně moc bych si to vyčítala. Hodně štěstí, ať vše dobře dopadne!

kajurell
25. říj 2018

@bamimi Ahoj. Ja o chlapecka prisla loni, 10.7.2017 kvuli vzacne VVV - monosomii 16 chromozomu (mozna take uniparentalni disomie, to uz nezjistili) ve 20tt. Za 3 mesice jsem otehotnela, vychazelo nam v 1.screeningu velice vysoke riziko na Downuv syndrom, instatne me odeslali na plodovku a nakonec se mi narodila nadherna, zdrava holcicka 🙂 Takze ja bych radeji na plodovkh sla. Ono.. Je to pro klid duse a to riziko je mininalni. Me navic pri odberu brali 40 ml vody (normalne se bere 20) a pichala me na 2x, a naprosto bez komplikaci, rodit jsem zacala presne na prvni urceny termin porodu 🙂

bamimi
25. říj 2018

Děkuji, já si to omílám pořád dokola, říkám si když nepůjdu a něco bude špatně tak ty výčitky svědomí, a pak mě napadne co když bude vše dobré ale po odběru nastanou komplikace a o miminko přijdu,takže mě teď čekají 3 týdny na to se rozhodnout Zase si i říkám že pokud bude miminko ok tak se zvládne i ten odběr plodovky, hlavně musím věřit miminku že to zvládne.No příští kontrolu mi bude provádět pan primář tak se s ním domluvím. Já u posledního těhu měla 12chromozomu a tato a jiné závažné vady lze zjistit pouze plodovkou.asi do toho půjdu ale ten strach bude neskutečný, teď se pokusím myslet na hezké věci a chystat se na Vánoce.
@kajurell
@emamaira

hribek
13. pro 2018

Ahoj holky jdu si pro radu. V pondeli jdu na amnio, muzu se pak sama odvezt jakoze ridit auto? Byla by to cesta cca 10min. Nevim totiz jestli manzel bude moci... dekuju

pucmelinka
13. pro 2018

@hribek ja musela mit doprovod

craki
13. pro 2018

@hribek Ja doprovod nemela, jela jsem mhd 10min... Nikdo se me neptal jak se dostanu domu....

emamaira
13. pro 2018

@hribek já jsem jela sama autem skoro hodinu a v pohodě. Ani se mě nikdo neptal, jak jedu domů.

hribek
13. pro 2018

@pucmelinka
@craki
@emamaira diky holky. Prave resim jak to udelat. Manzel bude Na mereni a uplne ho nechci tahat pac nevim v kolik prijdu na radu... parkovani je pred budovou tak snad by nemel byt problem.

alcar
13. pro 2018

@hribek davaji doporuceni mit nekoho s sebou, kdyby se ti treba udelalo spatne. Ale prikazat ti to nemohou. Neni to nic hrozneho, v klidu to muzes odridit sama.

vendelinka08
13. pro 2018

@hribek ja jsem mela manzela s sebou a jsem rada...po zakroku jsem mela stalou krec v podbrisku a asi bych mela problem ridit...takze doprovod doporucuji...

vendelinka08
13. pro 2018

Je to asi hodne individualni...

vendelinka08
13. pro 2018

@hribek jedes k Vlasinovi? A jak to ze az ted? Neco se jim nezda?

hribek
13. pro 2018

@vendelinka08 dneska sem byla na konzultaci u Leznarove, mam embryo s mozaikou, a k tomu nasli ted jeste fokus na srdicku. Tak mi doporucila odber at vime na cem sme... ta mozaika mi bylo receno ze muze byt artefakt mereni, ale i vada tak jdem jeste zjistit jestli budem mit zdravyho prcka a nebo bude nejaky postizeni.... NT i rozstep negativni tak verim ze bude vse ok

vendelinka08
13. pro 2018

@hribek tak uvidis..ale pro klid duse....tak budu drzet palce at je vse v poradku....

hribek
13. pro 2018

@vendelinka08 diky, verim ze bude, a kdyz ne nejak to zvladneme 🙂 ale urcite bude 🙂

hribek
16. pro 2018

@vendelinka08 kdys mela prosim te vysledky? dr mi rikala ze nejaky bych mohla vedet jeste do konce tydne a ty podrobny za ty 2-3 tydny... ja doufam ze na me nezapomnela a ze me veme. rikala ze mam jen dojit a ze me tam vecpe tak snad...

vendelinka08
16. pro 2018

@hribek vysledky jsem mela na downa jeste ten vecer a zbytek za 2 tydny...zalezi asi jaky rozbor delaji...

hribek
16. pro 2018

@vendelinka08 diky. Downa by mit nemel to mame vylouceny i z genetiky embrya. Tak uvidime co jinyho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru