Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

carlisse
14. črc 2007

johando ono záleží na tom, jakou metodu při tom zjišťování výsledků dělají. Normálně se dělá nějaká kultivace buněk a to právě trvá takhle dlouho, o té rychlometodě vím, že ji dělají v Gennetu a ještě snad někde na jednom místě v ČR, ale není to zatím moc rozšířené.

jajcka
19. črc 2007

Ahoj holky dlouho sem se neozvala, musím vám jen zdělit, že plodová voda vyšla na jedničku a čekáme holčičku. Jsem štastná. pááááááááááá

carlisse
19. črc 2007

jajcka: Tak to mooc gratuluju a užívej si těhu🙂 To je supr, že budeš mít páreček🙂

jajcka
20. črc 2007

carlisse-děkuji, koukám, ty už to máš za chviličku, úplně ti závidím, taky bych to chtěla mít za sebou.

lenkabu
26. črc 2007

Ahoj holky...můžete mi prosím napsat jak dlouho jste čekaly na výsledky? Máte někdo zkušenosti s fakultní nemocnicí v HK?

carlisse
26. črc 2007

lenkabu: já čekala 24 hodin na výsledky na Downův syndrom a 17 dní na kompletní výsledky.
Jinak mám dojem, že v HK byla na AMC kacici od nás ze srpna, ale nejsem si 100% jistá, je to už dávno... Zkus jí napsat do IP

kamila3
26. črc 2007

HOLKY, MÁTE NĚKDO ZKUŠENOST? DOST MĚ TO TRÁPÍ... JE MI 31 A VE 12TT JSEM BYLA NA NEDSTANDARTNÍM PAPP-A TESTU A BYL NEGATIVNÍ , TEĎ JSEM BYLA NA TESTY AFP (DOWN AJ...) A TA JEDNA HODNOTA BYLA POZITIVNÍ.I ULTRAZVUK CO MÁ MOJE DR NIC NEPROKÁZAL ŽÁDNOU CHYBU.PRÝ JE TENTO TEST HRAZENÝ POJ A DĚLANÝ VŠEM MAMINÁM HROZNĚKRÁT FALEŠNĚ POZITIVNÍ A NIC SI Z TOHO NEMÁM DĚLAT.DR MĚ POSLALA NA CENTRUM PRENAT DIAGNOSTIKY DO BRNA NA VELKEJ ULTRAZVUK,ALE NA PLODOVKU TO PRÝ NENÍ NUTNÝ.MĚLA JSTE TO TAKY TAK NĚKTERÁ? MÁM STRACH ,ŽE MIMINO BUDE NEMOCNÝ...

lenkabu
26. črc 2007

Díky carlisse, už jsem jí napsala 😉

kamilo.: teď jsme tady s luckou seděly a hledaly všechno možné a myslím, že tvoje doktorka má pravdu. Triple testy nejsou spolehlivé, genetický ultrazvuk je přesnější. TT už ani některé státy nedělají, právě kvůli jejich nespolehlivosti. Neboj, miminko bude zdravý.

jolca
26. črc 2007

Ahojda holky . Dnes jsem oběvila tyto stránky , dozvěděla jsem se výsledky skriningu a bohužel jsou pozitivní. Riziko Daw. syndromu 1:100a vzhledem k věku 1:550. 8.8. mě čeká odběr plodové vody. Je mě 33 a čekáme první miminko. Mám strach , ale doufám , že bude všechno v pořádku. Moc mi pomohla Vaše diskuze. Držím Všem palečky ať nám to dobře dopadne .

lenkabu
26. črc 2007

jolco: to tě pozvali pěkně pozdě na odběr, tak dlouho nejistota 😠 Ael bude to určitě dobrý, screening vychází bohužel tak často pozitivně. Chtělo by to začít s něčím lepším ve 21.století 😉

jolca
26. črc 2007

Ahoj lenkabu děkuji za podporu. 8.8. jedeme také do fakultní nemocnice HK

lalula
26. črc 2007

Ahoj holky. Včera jsem byla na ultrazvuku a doktor mi řekl, že jsem měla mít dvojčátka, ale to jedno se nevyvíjelo a zaniklo a druhé je živé. Akorád, že je dle ultrazvuku o týden mladší, než dle měsíčků. Takže jsem teď v 10. týdnu. Moje švagrová mi dneska nasadila brouka do hlavy. Řekla mi, že jedna její kámoška měla to samé, co já, že taky měla mít dvojčata a že pak když jí dělali krevní testy, tak jí všechno vycházelo blbě a musela na plodovku, kde se nic nepotvrdilo a mimi se jí nakonec narodilo zdravé. Prý jí doktor řekl, že ty krevní testy vycházely špatně vlivem toho zanikajícího plodu (který se vstřebá). Nemáte s tím některá zkušenosti? Bojím se, že by mi taky mohly ty test vycházet špatně!

doriska
26. črc 2007

Ahoj Lalulo,
mrkni na tenhle odkaz: http://www.porodnice.cz/default.asp?rubrika=12
a otevři si třetí od shora "Prenatální screening poruch vývoje plodu", je tam vše, co potřebuješ vědět, navíc moc hezky vysvětlené. Je to opravdu tak - u dvojčat, po redukci plodů, ať už umělé či přirozené, jsou krevní testy v 16tt neprůkazné (to se tam také dozvíš), takže jediná jistota je amniocentéza. Pokud se ti na ni nechce, možná by šel provést kombinovaný test v 11. až 13.tt. Nevím, jestli nebude stejný problém, ale zkus se na to přeptat. Umí to zatím jen pár pracovišť, v Praze např. Gennet (www.gennet.cz), nebo MUDr. Miroslav Břešťák na Praze 4, ul. Pekárkova, u toho jsem byla já - dá se k němu objednat buď přímo nebo přes Pronatal. Tak držím palce, ať je vše OK.

kamila3
27. črc 2007

dorisko,
píšeš o tom testu mezi 11-13tt,já na něm byla u nás na znojemsku ho dělá jen moje dr.vyšel mi úlně v pohodě negativní a i ultrazvuk byl v pohodě,ale teď mi dělali triplle test a vyšel mi pozitivní.prvně jsem z toho byla vedle,plakala jsem ,ale snad to bude v pořádku.mám jet za týden k dr do brna do centra prenatíní diagnostiky na ultrazvuk,ale na plodovku prý ne.tak nevím...

skuba
27. črc 2007

Ahoj Kamilo, holky mají pravdu. Tripple testy vycházejí falešně pozitivní, to znamená, že vyjde pozitivní, ale přitom je všechno v pořádku. A v některých státech se vůbec neděla. Jestli si měla vše v pořádku v 1. trimestru, tak se neboj. Kdyby byly hodnoty extrémně vysoké, tak by si šla na amniocentézu. A v centru prenatální diagnostiky jsou dobří, vše ti vysvětlí a ukážou. Hodně štěstí!

doriska
27. črc 2007

Ahoj Kamilo,
mně ve screeningovém centru řekli, že když test vyjde negativní, tj. riziko 1 : 1000 a lépe, na ty testy v 16tt už vůbec neposílají, právě proto, že často vycházejí falešně pozitivní. Tak myslím, že můžeš být klidná. Asi tě pozvou ještě na velký UZ mezi 20 a 22tt, kde všechno zkouknou a přeměří, hlavně srdíčko. Uvidíš, že to bude dobré. Držím palec.

andilekir
28. črc 2007

Ahoj holky!
jsem v 16tt a taky mi vyšel tripple test špatně, ultrazvuk byl vpohodě, veškeré hodnoty vyšli dobře, až pak tak krev. Taky jsem to obrečela, byla jsem v genetcké poradně, kde mi všecho vysvětlili a druhý den jsem šla na odběr plodové vody,z rychlotestů, o které jsem si volala už druhý den, vyšlo vše dobře. Teď ještě čekám na zbytek testu do příštího pátku, i když se utěšuju, že to bude určitě dobré,už začínáme i cítit pohyby, ale dokud mi to opravdu neřeknou, že je to všecho dobré, stejěn klidná nebudu, to čekání je dlouhé.
Takže držím všem palečky, ať vám to dobře dopadne!!!!

lenkabu
30. črc 2007

Ahoj holky, moc děkuju všem co se ozvaly. Švagrová měla dneska konzultaci se svojí doktorkou...riziko že je mimi psotižené je 1:1500, doktorka říkala, že je pravděpodobnost asi jako když spadne meteorit. 🙂 Amniocentézu doporučila jen kvůli klidu rodičů. Napíšu pak ještě jak jim to dopadlo,ale vypadá to výborně. Včera už jsme koupily i nějaký bodyčka 😀 Přeju vám aby to všem dopadlo výborně. Jo a mají holčičku, Lucka ji moc chtěla 😉

maja102
31. črc 2007

Milé holky,vše co jsem si o tomto tématu v diskusi přečetla mě jen utvrzuje v rozhodnutí na amnio nejít. Jsem v 16. týdnu, dnes mi brali krev na screening.U našeho posledního dítěte mi vyšly testy dobře, ale vzhledem k věku 38 let mi doporučili amniocentézu. Nešla jsem, bojím se rizika a stejně bych nedokázala děťátko ze sebe nechat vyrvat.Jen jsem si zaplatila 3D ultrazvuk, tam jsem viděla nádhernou holčičku, která má vše, co má mít a podle toho, jak se tvářila, jsem si byla jistá, že je v pořádku. Teď už jí budou tři roky a je úžasná.Teď čekám na výsledek screeningu a je mi jasné, že věk 41 jim zase bude trnem v oku. Ale na Amnio nepůjdu.Máme tři krásné zdravé děti a věříme, že i toto bude takové.Ale na ten 3D ulrazvuk si zase zajdu, tam žádné nebezpečí nehrozí.
Držím Vám všem palečky, ať máte zdravé dětičky. A Vám, co je nemáte zdravé a přesto je necháváte žít, přeji hodně, hodně sil a moc Vám fandím. 🙂

pabli
31. črc 2007

Ahoj holky, moc mi pomohly vaše příspěvky, jsem v 19tt a v pátek 3.8.mě také čeká amnio v Brně, zvýšené riziko DS. V rodině jsou všichni zdraví a první testy i ultrazvuk byly v pořádku, tak pevně věřím, že bude miminko zdravé, ale trošku se bojím. Snad to dobře dopadne.

terkakell
31. črc 2007

Ahojky holky, byla jsem dnes na NT+, na testech na downův syndrom, paní mi řekla, že je vše v pořádku, že mám riziko 1:18000, ale doktor na UTZ mi řekl, že má moje miminko malý nosík, že to mývají downi, jsem v 13tt, tak teď nevím, jestli mám jít na plodovou vodu nebo ne, myslíte že to riziko mám malé z testů co my vyšli z krve?

andilekir
31. črc 2007

Ahoj holky!
Když mi řekli, že mi tripple test vyšel špatně, nerozmýšlela jsem si ani chviličku a s odběrem plodové vody souhlasila. Chtěla jsem tu jistotu zdravého miminka mít. Jen to čekání na ty výsledky je dlouhé. I když odběr plodové vody není vůbec příjemný, šla bych na něj znovu, abych věděla jak na tom miminko je.Má nejlepší kamarádka má postiženého bráchu, takž vím jaké to je se o někoho takového starat a hlavně musíte i přemýšlet co bude dál, kdo se o toho nemohoucího človíčka postará až jednou.... Myslím, že je moc dobře, je už existují takové testy a dá se spostu věcí odhalit.

lenkabu
31. črc 2007

Terko já osobně bych šla kvůli svému klidu. Jinak švagrová má 1:1400 na Downa auž jí říkali že to bude v poho.

gilotek
1. srp 2007

ahoj holky, potřebuju radu, tripple test vyšel prý v pořádku, ale nevím vůbec v jakém poměru, sestra mi ho do telefonu neřekla. Vám ho řekla až doktorka ve 20 tt kdy se chodí na ultrazvuk a kontrolu?

lenkabu
1. srp 2007

Já myslím,že když je v pořádku,tak se žádný poměr neurčuje. Jen u rizika vad. Můžeš se zeptat doktorky jaké máš hodnoty alfafetoproteinu,ale jestli vyšel v pořádku, nemusíš si dělat starosti.

malagelo
1. srp 2007

Ahojda, já jsem byla na odběru plodové vody v pátek 27.7. a teď čekám než si za 14 dní zavolám. Je to snad nekonečné!!!
Odběr byl naprosto v pohodě, jako když berou krev. Od pondělí jsem v práci.
Jen to čekání.......

andilekir
1. srp 2007

Ahojky!
Holky musím se pochlubit, já dneska volala po 14-ti dnech na výsledky z plodovky aaaaaaaaaa jsme zdraví!!!!!!!! a čekáme holčičku, no prostě to je úžasný!!!!!!!Všem moc držím palečky ať čekání vydrží a ať vše dobře dopadne!!!!! 😵 😵 😵 😵

lenkabu
2. srp 2007

andilekir: GRATULUJU!!!!

pabli
2. srp 2007

andilekir: taky ti moc gratuluji!!! 😵 Máš pravdu je to úžasný vědět, že je miminko zdravé. Mě to čeká zítra tak mi prosím držte pěstičky.
Kamilo,i tobě přeji zítra hodně štěstí!

kamila3
2. srp 2007

PABLI,
TAK JSEM ŠLA DNESK OPĚT K DR PROTOŽE MĚ ZAČALO POSLEDNÍ DNY NĚJAK TVRDNOUT BŘICHO,NAPSALA MI MAGNESIUM A ŘÍKALA ,ŽE JE VŠE OK A ŽE MI NIC NEHROZÍ.ČÍPEK TAK JÁ MÁ BÝT ...PTALA JSEM SE JEŠTĚ JEDNOU NA TEN NÁŠ PROBLÉM S POZITIVITOU TĚCH BLBEJCH TESTŮ A UŽ JSEM TOMU PŘIŠLA NA KLOUB,ALE MOŽNÁ TO VÍŠ.MÁM POZITIVNÍ NTD,COŽ JE ROZŠTĚP PÁTEŘE ATAKOVÝ VADY,NE DOWN SYNDROM ,JAK JSEM SI PŮVODNĚ TAKY MYSLELA.PLODOVÁ VODA SE BERE JEN V PŘÍPADĚ ŽE JE TEST POZITIVNÍ NA DOWN,PROTOŽE TEN SE NEMUSÍ ULTRAZVUKEM ODHALIT.NAOPAK POZITIVNÍ NTD SE ODHALÍ JEN ULTAZVUKEM,ODEBÍRAT PLODOVNKU JE ZBYTEČNÝ,TAM TY HODNOTY SE NEUKÁŽOU.A DR KDYŽ MĚ DNESKA VIDĚLA VYVALENOU JAKO PONDĚLÍ,TAK MI MIMOUŠA UKÁZALA JEŠTĚ JEDNOU A ŘÍKALA,ŽE TO BRNO MÁM JEN JAKO BONUS ,ŽE SE NEMUSÍM BÁT,ŽE TO JEN VELKÁ SICHROVKA.KDYBY PRÝ DÍTĚ BYLO POSTIŽENO NĚJAKOU TAKOVOUHLE VADOU ,TAK BY TO VIDĚLA UŽ PŘI TOM PRVNÍM SKRÍNINGU V 16TT.A DNESKA MIMOUŠ ZROVNA SPAL,SRDEČNÍ ČINNOST V POŘÁDKU TAK SE DÁ ŘÍCT ,ŽE JSEM SKORO NA 100% V POHODĚ.SAMOZŘEJMĚ TO BUDU AŽ ZÍTRA...JSEM OBJEDNANÁ NA 9,30H...
JINAK JSEM DNESKA ČETLA DISKUSI TADY NA KONÍKOVI MÁ POSTIŽENÉ DÍTĚ PRÁVO ŽÍT.MÍSILY SE VE MĚ POCITY,POSTIŽENÝ DÍTĚ MŮŽE MÍT OPRAVDU KDOKOLIV A MĚLA JSEM ZNÁMOU CO MĚLA CHLAPEČKA S HYDROCEFALUSEM,JEN JSEM SE V DUCHU PTALA ,KDE BERE TU SÍLU ...
PABLI ,TAK SE NEBOJ A ZÍTRA NAPIŠ,JAK SI POCHODILA.JE TO SICE TAKOVEJ STRAŠÁK,ALE JESTLIŽE STRAŠÍŠ SEBE ,STRAŠÍŠ I SVOJE DÍTĚ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru