Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

kamila3
3. srp 2007

AHOJ PABLI ,
TAK JSEM DNESKA BYLA V TOM BRNĚ.PRVNĚ JSEM SI MYSLELA ,ŽE TO BUDE JEN NA UTZ,ALE CHYBA...ŠLA JSEM DO MALÉ ORDINACE S DR GENETIČKOU,PTALA SE MĚ NA AŽ NA PRABÁBU A NEMOCI KTERÝ SE MĚLI A NEMĚLI.VZHLEDEM PRÝ K TOMU,ŽE SE TAKY NĚKTERÝ VROZENÝ VADY MIMO DOWNA DAJÍ POZNAT JEN Z PLODOVKY ,BYLA MI DOPORUČENA,ALE JAK PRÝ CHCI.Z VODY JE 100% JISTOTA.PODEPSALA JSEM PAPÍRY A TAKY SE PTALA JESTLI CHCI VĚDĚT POHLAVÍ.JÁ ŽE NE A TAK JSEM PODPSALA DALŠÍ LEJSTRO A ŠLA JSEM.DR NA ULTRAZVUKU BYLA FAJN,VŠECHNO MI IKÁZALA AVYSVĚTLILA,DETAILNĚ HLEDALA TŘEBA HORNÍ RET NEBO ZÁDA A BŘÍŠKO JESTLI TO NEMÁ ROZŠTĚP.PODLE MÍ JE MIMOUŠ TAK JÁ MÁ BÝT,ŽÁDNOU ODCHYLKU NA NĚM NEVIDĚLA.PTALA SE ,JESTLI JSEM V NA ZAČÁTKU KRVÁCELA A JÁ ŽE JO ,DVAKRÁT.PRÝ JE PRAVDĚPODOBNÁ POZITIVITA TESTŮ PRÁVĚ Z TOHO KRVÁCENÍ A MYSLÍ SI ŽE TO BUDE V POŘÁDKU.MÁM ALE PRÝ POČKAT NA VÝSLEDKY ZA 14DNÍ.NEŽ JSEM SE NADECHLA MĚLA JSEM JEHLU V BŘIŠE.NEBOLÍ TO ,ALE JE TO NEPŘÍJEMNÝ.MOC JSEM SE PRAVDA JIM PO TOM "NÁŘADÍ" NEKOUKALA ,PROTŽE JE MI HNED NA OMDLENÍ,ALE VIDĚLA JSEM NA UTZ JAK SE MIMOUŠ HÝBE ,KOPE NOHAMA A VEDLE ČOUHÁ DLOUHÁN JEHLA.NO I JSEM MĚLA STRACH,ŽE SE "SÁRAHONZIK" PÍCHNE.VZALI MI 2 VELKÝ AMPULE VODY,PROTOŽE JÍ MÁM PŘEHRŠLE A TAK BUDOU MÍT VÍC NA VZORKY.ALE MÁM RADOST,ŽE TEN UTZ JE DOBREJ A TAK SE TÍM SNAŽÍM NETRÁPIT.MÁM JÍT JEN 24.8 NA POSLEDNÍ VELKEJ UTZ ZA DR VLAŠÍNEM,NA KONTROLU.
A JAK SI POCHODILA TY?KDY JSI TAM BYLA ,JÁ V 9,30.

pabli
3. srp 2007

Ahoj Kamilo, myslím, že jsem tě zahlídla měla jsi červené tričko, pokud jsem se trefila, já na vodě byla taky, taky jsem se snažila nedívat, tak jsem to ani moc nevnímala. Ale je fakt, že to nic není. Mě hrozil právě ten DS, ale taky jsem věřila, že je to v pořádku, jen mě překvapilo, že tady děsí holky s daleko nižším rizikem jako 1:200, já jsem měla 1:35, takže podstatně větší. Nabídli my možnost, samozřejmě za příplatek a ne malej udělat ty zrychlené testy, které odhalí odchylku chromozomů, a mě nic jiného nehrozilo. Takže jsem tam přišla v 8 nevím v kolik mohli brát tu vodu asi někdy po 9 a večer před 9 už mi volali, že miminko DS nemá. HURÁ!!! 😵 😵 Další výsledky za 14 dní, jinak kompletní ultrazvuk dělali taky a paní doktorka i sestřička byly skvělé. Takže to máme snad šťastně za sebou a dalším přejeme hodně štěstí.

kamila3
4. srp 2007

AHOJ PABLI,
V DUCHU JSEM NA TEBE MYSLELA ,ALE BYLA JSEM NAKONEC TAK VYVALENÁ,ŽE JSEM SE KOLEM SEBE NEKOUKALA,ALE TY TADY STEJNĚ FOTKU NEMÁŠ.ŠKODA,MĚLA SI SE OZVAT.MĚLA JSEM ČERVENÝ TRIKOS BÍLÝM PROUŽKEM A ČERNÝ SPORTOVNÍ TEPLÁKY.JEN CO TAK SI PAMATUJU BYLA TAM JEDNA MAMINA V ORANŽOVÝM TRIKU S PARTNEREM,NĚJAKÁ V ČERNOBÍLÝ HALENCE,ALE JAK ŘÍKÁM,MOC NEVÍM.JSEM NAKONEC RÁDA ŽE JSEM ŠLA ,NIC MI PO TOM NENÍ,A ANI NEBOLÍ PODBŘIŠEK JAK MĚ JEDNA ZNÁMÁ STRAŠILA ,CÍTÍM SE ÚPLŮNĚ V POHODĚ.AKORÁT SE NA RADU DR ŠETŘÍM ,KDYBY NĚCO...BERU TAKY 6 TABLET DENNĚ MADNESIA TAK JE TO TAKY MOŽNÁ TÍM.
ANI NEVÍŠ JAK JAK TI ZÁVIDÍM ,ŽE UŽ TY VÝSLEDKY MÁŠ.JÁ NEPOCHYBUJU O TOM ,ŽE TEN MIMOUŠ JE ZDRAVEJ ,ALE RADŠI S RADOVÁNÍM POČKÁM DO VÝSLEDKŮ.
TAK SE DRŽ...

pabli
5. srp 2007

Ty se nemáš vůbec čeho bát tady ty výsledky byly opravdu jen na ty chromozomy a řekla mi i ta paní na genetice, že u mě nic jiného nehrozí a u tebe je to riziko DS tak malé, že se klidně radovat můžeš, věř mi. Jo v oranžovém tričku jsem byla já, ale už jsem měla po zákroku, tak jsem se snažila v klidu sedět a na nic nemyslet, ale moc se mi to nedařilo, minule se mi udělalo po tom odběru dost zle, tak jsem čekala co bude, ale tím že jsem tam chvilku seděla, tak to bylo v pohodě, ani jsem nedokázala ležet jak doporučují, opravdu jsem se cítila dobře, tak aspoň můžeme uklidnit další holky, které to právě čeká, mě ty předešlé příspěvky, taky dost pomohly. Zatím se měj a dej určitě vědět, jak porodíš, zatím to vypadá, že by jsi měla být dřív ty. Tak se potom nezapomeň ozvat.

kamila3
5. srp 2007

PABLI,NO URČITĚ SE OZVU.MODLÍM SE PORODIT TAK NĚJAK V TERMÍNU IKDYŽ NEMUSÍM BÝT PRVNÍ V REPUBLICE KDO PORODÍ 1.1.2008.TERMÍN MÁM 28.12. A DRUHÝ 1.1.2008,SPÍŠ BYCH CHTĚLA PRORODIT V TERMÍNU PROTOŽE SE BOJÍM ,ŽE TO BUDE MOC VELIKÝ MIMINO.PETŘÍK SE NARODIL JEN DVA DNY PO TERMÍNU,PANÍ DOKTORKA MI SICE POMOHLA,ALE ON UŽ MĚL 3900KG A 51CM.A TAK KDYBYCH TŘEBA TÝDEN , DESET DNÍ PŘENÁŠELA ....BYLA JSEM HODNĚ ŠITÁ I VEVNITŘ A NESTAČILA JSEM LEDOVAT,TRÁPILY MĚ HEMOROIDY A ŠESTINĚDĚLÍ MI BYLO MÁLO,TAK PROTO BYCH RADŠI DŘÍV NEŽ POZDĚ....ALE AŤ JE TO JAK CHCE NA ŠTĚDRÝ DEN BYHC CHTĚLA BÝT DOMA ,AŤ S MIMINEM NEBO BEZ.
TAKŽE ZAS NAPÍŠU...TY NEPÍŠEŠ DO NĚKTERÉHO REGIONU?MY MÁME DISKUSI TĚHULKY ZE ZNOJMA,TAM KECÁME.

pabli
5. srp 2007

Tak ty už máš taky jednoho kluka doma? Já už mám 2 a ten druhý se narodil dost předčasně, v 32. týdnu. Bylo to docela náročný, takže teď budu ráda, když to dotáhnu na ty vánoce už proto, že mám problémy s vysokým tlakem. Jo a poprvé jsem rodila přesně na termín, takže je to pokaždé rtochu jinak. Tak já píšu taty v této diskuzi http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums.... Jsou tam holky které mají rodit v lednu, jo a moje jméno je Pavlak. Taky bych byla ráda na vánoce doma, tak jak to píšeš, ale uvidíme. Teď se snažím brát vitamíny, aby bylo miminko právě větší, aby mu neuškodilo, kdyby se narodil třeba o těch 14 dní dřív, tak snad to pomůže.

perisu
6. srp 2007

Ahoj holky,dnes jsem se dozvěděla,že PV vyšla v pořádku.Ještě jsem objednaná na kontrolu,v dopise stojí,že vyhodnocení genetické prognosy bude provedeno při dalším genetickém vyšetření spolu s ultrazvukem.Nevíte co toto vyšetření obnáší? Může se ještě zjistit nějaká vada?!

pabli
6. srp 2007

Perisu, myslím, že se jedná jen o kontrolní ultrazvuk po amnio, kde ti vysvětlí, ten výsledek, že je to všechno v pořádku, protože každý tomu asi nemusí rozumět. Ničeho se neboj, pokud vyšla PV v pořádku, tak je miminko naprosto zdravé, máš to černé na bílém. Gratuluji!!

perisu
6. srp 2007

Pabli, děkuju.

kamila3
6. srp 2007

pabli: mám doma kluka ,bylo mu v dubnu 7 let.protože jsem pak musela a taky chtěla pracovat,založila jsem s manžou firmu a koupily na dluh dům k podnikání ,takže jsem si o druhým mimoušovi mohla nechat jen zdát.ale já jsem nechtěla nikdy děti moc po sobě,je to taky pro tu maminu dřina a tak mám takhle čas si to užívat.mám kamarádku tady ve znojmě ,která má doma holkzu 7 měsíců a čeká v lednu dvojčata ,tak jí to ani nezívidím.ikdyž jsou třeba páry který nemůžou mít děti tak co ty by za to dali ,že?!

lu777
6. srp 2007

jo, jo, svatá pravda, Kamilo, já když šla na IVF, tak bych brala i čtyřčata 😔 to je děsná bezmoc 😔 (ale mimi je teď nakonec "dělané podomácku"
😉 )

malagelo
14. srp 2007

Chtěla bych sem jen napsat pro další, které sem zabrousí, že mně výsledky vyšly v pořádku. A chtěla bych všem budoucím dodat odvahu, protože podle krve jsem měla riziko 1:35.

fredanek
15. srp 2007

Ahoj všici,taky se přidávám k diskuzi.Dneska mi volala ráno sestřička, že i druhý triple test mám pozitivní a že už jsme objednaná v pátek na genetiku.Jsem z toho pěkně vyděšená.Jsem podruhé těhotná.O první mimi jsme přišli v 7 t.t. byl to zamlklý potrat.Tak si nedovedu představit , že by to zase skončilo.V rodině žádný vady nejsou ani nemoci, tak mě to překvapilo.Zítra jdu ještě na gyndu a scválně se zeptám jaký já mám riziko DS. ☹ Nebyl jste někdo v Ústí na genetice??

perisu
15. srp 2007

fredanek: já už mám tedy tohle čekání a trápení za sebou, vše dopadlo v pořádku, ale když mi sestřička řekla,že jsme pozitivní na downa taky jsem z toho byla pěkně vyděšená a docela jsem se o to začala zajímat...Zjistila jsem,že ta krev vychází hrozně lehce pozitivní,stačí prý rozdílné oko laboranta,každý to vidí trošku jinak a rozdílný výsledek je tu hned nebo prý matčiny protilátky v krvi. Takže hlavu vzhůru určitě to všechno dobře dopadne... 🙂

lenkabu
15. srp 2007

Ahoj holky...před časem jsem psala do téhle diskuse kvůli švagrové a pozitivnímu triple testu...už má po amnio a všechno je v pořádku, čeká zdravou holčičku. Asi už to bylo mnohokrát řečeno,pozitivní triple testy většinou nic neznamenají,tak se zkuste stresovat co nejmíň.

fredanek
15. srp 2007

Ahojky,už je mi trochu líp.Ráno se mi chtělo ještě brečet.Budu doufat , že to dopadne dobře.Nejhorší je asi to čekání.Já už od začátku těhotenství mám takovou smůlu.Hned od 4 t.t. my začli nevolnosti,pak ještě v 8t.t. lehké krvácení.Tak jsem si poležela v nemocnici týden.Ty nevolnosti mám stále.I když ne tak často.Děkuji všem za podporu. 🙂

evulin
16. srp 2007

Ahojda, chtěla bych Tě uklidnit. Jak už bylo několikrát napsáno, triple testy jsou často falešně pozitivní. Prý to i souvisí s krvácením na začátku těhu. Amnio nebolí, jen je trochu nepříjemný ten vpich a pak to čekání na výsledky. Ale máš pak 100% jistotu že mimi nemá žádnou gen. vadu. Stává se že tt vyšly negativně a narodilo se mimi s dawnem. To se Ti po plodovce nemůže stát. Držím palečky ať je vše v pořádku. 😉

fredanek
16. srp 2007

Tak jsem dneska byla u doktora si pro žádanku na to genetický vyš. Čeká mě to zítra v 9:OO 😖 .Tak jsem se ho zeptala jak ty testy vyšly jestli na DS nebo na rozštěpový vady.Řekl mi ,že na ty vady.A že to mám vysoký.Zítra mi prý udělají velký UZV a pak asi i odběr,ale neví jestli všechno zítra.Májí ted v Ústí nad Labem toho hodně.Tak se budu modlit.

acornika
16. srp 2007

ahojky holky, jsme s manželem uplně na dně, včera jsme probrečeli celý den, čekáme miminko a vyšlo mi z odběru zvýšené HCG ( nevím jak moc bylo vysoké ) a tak jdem na plodovku, cítím se tak prázdně, ještě kevšemu máme tuto sobotu svatbu, takže mám celý radostný pocit z ní, tak nějak utlumený. Výkonu se nebojím, mám strašný strach z výsledků, máte také nějaké zkušenosti s tou hladinou HCG a jak vám vyšla amniocentéza???

lenkabu
16. srp 2007

acornika: výkonu se neboj, je to nepříjemné, ale komplikace se vyskytnou tak v 0,5 %. Zeptej se lékaře jak vysoké riziko na vady ti vychází. Pro srovnání: třeba 1:1000 a víc je už velmi vysoké,ale jsou tu i holky co měly 1:35 a zdravé děti. Triple testy vycházejí falešně pozitivně často, naprostá většina maminek co jdou na amniocentézu má děti zdravé. A budete mít 100% jistotu. Tak hlavu vzhůru.

michelle.k2
16. srp 2007

Ahoj holky, naprosto souhlasím , také jsem měla hraničně pozitivní triple test..., který bývá ve velké většině falešně pozitivní 😠 😠

Následovala konzultace s genetikem a pak odběr plodové vody, nervy jsem měla absolutně nadranc.....to dlouhé čekání na výsledky.... 😖 😖

Odběr plodové vody není žádný děs, trvá to chvilinku a jedná se jen o jeden vpich...

Holky všem držím palečky, ať jsou vaše mimi a vy v pořádku 🙂

kamila3
16. srp 2007

SOUHLASÍM S MICHELLE...
JÁ MĚLA TO STEJNÝ.AKORÁZT KDO MÁTE TROCHU PENĚZ NAZBYT,ZAPLAŤTE SI TEN RYCHLÝ TEST CO MÁ VÝSLEDKY UŽ ZA DVA DNY.MĚ NEBYL NABÍDNUT A TĚCH 14 DNÍ BYLO.... V BRNĚ NA WWW.PRENATAL.CZ KDE MI TEN TEST DĚLALI MI TO BOHUŽEL NENABÍDLI ,TAK JSEM TO NEVĚDĚLA A ČEKALA JSEM.ALE ASI 1200,- SE TAM DĚLÁ.
NEBOJET SE,DRŽÍM PALCE.
ACORNIKA : PSALA JSEM TI DO IP

lenkabu
17. srp 2007

Ahoj, rychlý test udělá i Gennet v Praze...výsledky do 24 h,ale nedělají to každému, musíte mít vysoké riziko. Jestli někdo chcete kontakt, písněte do IP.

kamila3
17. srp 2007

aha tak to se možná nedělá všem maminám,já myslela ,že mi to jen nenabídli.ale těch 14 dní je hroznejch....

fredanek
17. srp 2007

ahoj holky.Tak jsem byla na tom gen . vyš.Zatím to vypadá dobře.Na uzv ani echu srdíčka nic nenašli.Ještě jsme si odnesli fotku obličje v 3D 😉 .Doktorka říkala,že ty testy asi dopadli kvůli tomu krvácení na začátku těhotenství,protože stále mám na placentě zbyteček hematomu.Tak nás uklidnila, že z 99% to bude zdravé mimi,ale radši ještě abychom měli jistotu tak mě objednala na plodovku. Už se cítím líp,mimi už začíná pomalu kopat 😅 .

lenkabu
17. srp 2007

fredanek: skvělýýý

mandragora
17. srp 2007

kamila3,prosím tě,dnes jsem byla v Brně v genetickém centru,kvůli tome,že mně dopadly špatně tripl testy.1:210 na DS.měla jsem jít na UTZ za doktorem Vlašínem,ale má 14dní dovolenou,a ta genetička mně chtěla hned dělat plodovou vodu,což jsem odmítla,jelikož jsem tam byla vlakem a bez partnera a ještě k tomu mně moje gynekoložka nedoporučuje amnio,kvůli tome,že jsem před tímhle těhu dvakrát potratila.tak jsem to odmítla s tím,že za 14 dní už tam mudr.Vlašín bude,koukne na mně přes UTZ a pak se domluvíme na amniu.
Ptám se proto,že jsem tady v diskuzi četla,že jsi u nich byla taky.byla jsem dneska tak vyzmatkovaná,že jsem se ani nezeptala,jestli dělají ty zrychlené výsledky do 24hod.nevíš,prosím.já si tam v pondělí zavolám,jenom mně to vrtá v hlavě.

mandragora
17. srp 2007

Samotného zákroku se nebojím,jen mám strach z toho,že o mimi zase přijdu.

kamila3
17. srp 2007

rychlo testy tam dělají ,ale pravděpodobně jen těhulím co mají to riziko moc veliký,nevím jak je ta hodnota přesně.já měla DS negativní ,ale pozitivní vrozený vady (rozštěpy a tak...)na to amnio jsi ale měla jít když to to bylo doporučeno,DS se na 100% pozná jen z plodové vody,ultrazvukem taky ,ale není to až tak spolehlivé .na ty testy pak čekáš 14 dní,hrůza.... nemohla jsem se dočkat.jo ,dělali mi to v Centru prenatální diagnostiky a mám tam jít ještě 23.8 za dr Vlašínem na kontrolu lednin a moč měchýře.a to se mi plodovka ukázala jako v pořádku.sice mi bylo řečeno,že ty vrozené vady jsou výborně odhalitelný ultrazvukem,ale i tak mi nabídli ten odběr plodovky.DS je na stopro poznatelnej jen z vody. já jsem ze znojma a jela jsem do brna autem ,taky sama jsem to odřídila,nic mi nebylo ani břicho netvrdlo nic.po odběru tam zůstaneš chvíli ležet a když ti bude dobře tak pak odejdeš,ale hlavně se toho neboj,není to tak hrozné.neměla jsem ani další dny žádné problémy,jen jsem víc odpočívala.fakt se toho neboj ,hlavně zůstaň v pohodě a nestresuj se,na ten odběr ale běž co nejdřív,čeká se pak na výsledek,nebo tam zkus zavolat co a jak.
neboj a držím palec.

mandragora
17. srp 2007

děkuji Kamilo.nejsem žádná třasořitka,jen jsem z toho pořádně vyděšená.půjdu se ještě domluvit v pondělí k mojí gynekoložce,jelikož mne ta genetička říkala,že si amnio můžu objednat kdykoliv.tak to promyslím přes víkend.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru