Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

okurka
27. srp 2007

Cechtek: celý den tam travíš různýma testama a konsultacema s genetikem.Pak jdes na yákrok, což je podobný jako odběr plodové vodz, ale je to o něco riskantnější a asi o něco bolestivější, alespoň tak to všichni popisujou.Je to stejný postup odběru,ale na roydíl od plodovkz ti tam seškrabávaj jehlou v děloze zárodky placenty, takže cítíš velké tlaky.

lenkabu: díky trochu za uklidnění.Snad to bude OK.Už je mi lépe,ale první týden byl fakt děsnej.Všechno mě bolelo. No dneska jsem si volala pro konečné výsledky,ale prý to mám zkusit až ve čtvrtek, tak jsem pěkně napnutá.Doufám, že to bude všechno OK.

Jolco: Super, že jste oba v pořádku, gratuluju.

Ostatním držím palečky.

jolca
27. srp 2007

mandragora,fredanek. holky buďte v poho i když se to dobře řekne ale kdo to neprožil tak neví co to je ta nejistota ale určitě to bude dobré. Držím Vám oběma palečky , hlavně po zákroku alespoň dva dny ležte a dávejte na sebe pozor. Mě doktorka řekla tři týdny se šetřit , žádný sex,koupání, dlouho nesedět, žádné dlouhé procházky. Uvidíte že to dobře dopadne. Dějte vědět. Ahojda

mandragora
27. srp 2007

maja102,mně od začátku nebylo vůbec nic,jenom únava.blahopřeju moc k dobrým výsledkům.
jolco děkuji,já mám jenom trach,že po zákroku jdu domů s mnželem hodinu a půl autem,tak mám strach z té cesty,jelikož je to divoch,aby ze mně to mimčo nevyklepal.pak budu ležet dva dny jak přišitá,ale v pondělí mně jde syn poprvé do školy,tak budu mudet vylézt a jít s ním.

malagelo
28. srp 2007

Ahojda, také se připojuji s přáním hodně štěstí pro všechny, které čekají na výsledky.
Mně před odběrem dělali velmi podrobný ultrazvuk včetně měření právě té nosní kůstky a kontroly páteře a doktor mě uklidnil, že tam nic nevidí.
Také mi to vyšlo v pořádku a jak jsem zde psala měla jsem to 1:35. Takže nepropadejte panice a hlavně klid!
Jinak co se týká zákroku tak to bylo jako nic. Mnohem příjemnější než nabírání krve. Po celou dobu byl u mě manžel. Po zákroku se mě zeptali jestli se mi netočí hlava, když si sednu a poslali mě hned domů. Ležela jsem dva dny a v pondělí jsem už šupajdila do práce.
Asi nejhorší na tom čekání je to, že už mimi začíná kopat a vy se bojíte z toho těšit, abyste to nezakřikli. To pro mě bylo v těch 14 dnech to nejhorší!

jolca
28. srp 2007

mandragora,cestu zvládneš já jsem to měla domů také tři čtvrtě hodiny , domluv manželovi ať s Vámi jede jako s nejcenějším pokladem vždyť také jste ne 😉 Moc držím palečky.

mandragora
28. srp 2007

malagelo,zákroku se vůbec nebojím,možná o tom opravdu moc přemýšlím,ale po tom co jsem zažila už se mně o to mimi nechce přijít.
jolco,dík,manžovi to řeknu,on s nám radši pojede brácha,kterej v brně bydlí,takže budu trochu v klidu.pak sem písnu,jak to dopadlo.děkuju

seri
29. srp 2007

ahoj holky, v pondělí mě taky čeká amnio, trošku se bojim, ale snad to bude dobré. Vyšel mi výsledek na DS 1:350. Chci se zeptat, jestli po amnio píchají protilátky každému, kdo má Rh negativní? Někde jsem to četla, možná i v této diskuzi, ale chci se ještě ubezpečit, jestli to tak je. Mám totiž krev 0-.

gabba
30. srp 2007

ahoj mi na genetice řekli že se to bere jen ve středu v celé Evropě a jak to tu čtu tak mi to tak nepřipadá. čeká mě 14 dní čekání a jak tu čtu že volajíi dříve když to je špatné tak mi to pekně hraje s nervami ☹ tak budu čekat a čekat držím všem palečky 😵

mandragora
30. srp 2007

Mně moje mudr řekla,že se ty odběry posílají do Holandska,proto to tak dlouho trvá.
seri já mám 1:210,myslela jsem si,že nad 1:300 už neposílají na odběry 😒 ,ale myslím si,že ti ty protilaátky budou píchat určitě,někde jsem to tady četla
mně taky hrajou nervy a to ještě ty oběry nemám za sebou.tak nějak jsem přemýšlela,že i kdyby ten DS našly,že si mimi nechám,ale byla jsem v úterý se synem po doktorech a viděla dvě postižený děti,tak nevím.TO JE TAK TĚŽKÉ.doufám,že tohle nebudu muset řešit.ACH JO

seri
30. srp 2007

mandragora - to jsem si taky myslela, že tam při mým riziku už neposílají. Tobě držim palce na zítřek, ať to dobře dopadne a nebudeš muset řešit, jestli si mimi nechat nebo ne. A napiš pak, až budeš mít výsledky.

mandragora
30. srp 2007

Děkuju,určitě písnu

malagelo
31. srp 2007

Ahoj, já teda nevím jak jinde, ale u mě to bylo tak, že mě poslal doktor do Nemocnice na Bulovce, kam v pátek dochází genetička z Krče. Nabírali mi to Na Bulovce (úplně skvěle a s velice podrobným ultrazvukem) a buňky vypěstovali v laboratoři v Krči a tam jsem si i po 14dnech volala.

Jinak vám všem držím palce a ať už to máte zasebou!!!!

fredanek
31. srp 2007

Ahojky holky ,tak mám odběr za sebou.Trošku se jenom cítím unavená.Šlo to tam jak na běžícím pásu.Vůbec to nebolelo.Tak ted jenom čekat 14dní na výsledky 😕 .Zatím papa

.danda.
31. srp 2007

Ahojky, taky se pridavam. Odber me ceka ve stredu 5.9. Jedu do HK, mam trochu strach, pac nesnasim injekce...

macek28
31. srp 2007

Ahoj holky!Dnes jsem podstoupila odběr plodové vody.Výsledky budou za 14 dní,to bude dlouhé čekání ,asi se dám ted těch 14dní na modlení.Danda,neboj,zvládneš to!Za půl hodky jsem už odjížděla domů!Také jste dostaly baštit hořčík?Pak písnu,jak jsem dopadla!PA M

mandragora
31. srp 2007

tak se hlásím,po podrobném ultrazvuku mně doktor povídá,že 99.8 % nemá miminko DS,ale není to na 100% a jestli chci mít tu 100% jistotu,tak at jdu.Ale já po těch mích dvouch potratech za sebou(loni v září a letos v dubnu) mám fakt strach,tak nejdu.Věřím doktorovi a to riziko beru na sebe,ale viděly jsme uplně všechno,ledviny,plíce,mozek ,srdce.nosní kůstka je prý vpořádku i jazyk a měřil mu uši, a to je prý taky vpořáku.a je to kluk jako buk.CHtěla jsem holku,manžel kluka,už jednoho doma máme,takže budeme zakládat Klabzubovu jedenáctku 😀

gabba
31. srp 2007

tak to je super já byla na tom odběru a myslím si že je to bezpečné potratu jsem se fakt nebála ale to čekání na výsledky to je divné každému to dělají jinak mi koukla na ultrazvuk a říkala že je vše v pohodě ale nějak důkladně to nezkoumala asi proto že jsem na konci 17 týdne a ve 20 týdnu že mi udělají přesný a to už bych měla vědět i ty výsledky ☹ to čekání je šílené a člověk se bojí i toho že příjdou 😒 a co bude po nich 😨 hodně štěstí všem čekatelkám

jolca
1. zář 2007

danda, Ahoj. Neboj se ničeho také jsem před měsícem byla na odběru v HK. šlo ta tam jak na běžícím páse. Po zákroku tam budeš hodinku sedět pro jistotu kdyby se ti udělalo špatně a pak pojedeš domů. Sama uvidíš co Vás tam bude. Držím palečky a hodně štěstí.
🙂

.danda.
1. zář 2007

Diky holky za podporu. Az to budu mit za sebou tak pisnu 😉

acornika
2. zář 2007

Ahojík holky, já jsem byla ve středu taky na amnio, je pravda, že samotný zákrok nic není, jen to trochu píchne a pak je to nepříjemné, ten strach je mnohem větší, akorát mě mrzelo, že semnou nemohl být manžel, jinak jsem asi tak hodinu seděla a pak jsme jeli domů, tři dny hajala, ale cítila jsem se už druhý den po odběru fain, trochu mě pobolívával podbříšek ale jenom malinko, spíš mi přišlo divné, že jsem nedostala žádné magnesium, jak tady píší nějaké mamky a že mi po odběru neudělali už UZ, jsem objednaná až na 20tt, což mě přijde dost pozdě, výsledky prý budou za 14 dním tak jsem teď na nervy jestli je malý vpořádku po zákroku a jak dopadnou výsledky. Chtěla bych se zeptat maminek, které už to také mají za sebou, dělali vám po odběru UZ, nebo Vás objednali až na 20tt???Díky za odpověď. Jinak všem Vám přeji ať máte zdravé krásné miminka.

zdenucha
2. zář 2007

acornika-mě teda dělal Dr.ultrazvuk asi půl hodiny po odběru.Neboj vše dobře dopadne.......... 😉

jolca
2. zář 2007

acornika- ahojda mě také nedělali ultrazvuk na ten si mě objednal můj lékař asi 10 dní po odběru. Neboj vše bude v pořádku.

macek28
2. zář 2007

Ahoj holky!Mám dva dny po odběru a trošilinku mně sem tam tvrdne břicho,dostala jsem jako prevenci užívat hořčík.Za jak dlouho to přejde?Jinak všem přeji krásnou zářijovou neděli.

kamila3
2. zář 2007

MACEK28: TO BŘICHO TI NUTNĚ NEMUSÍ TVRDNOUT PO ODBĚRU.ZVYŠ SI O NĚCO TEN HOŘČÍK,JÁ BRALA PO ODBĚRU TŘIKRÁT DENNĚ 2 TABLETY A JEŠTĚ JEDNU NAVÍC TOHO ŠUMIVÝHO HOŘČÍKU.AKORÁT BY SI SE MĚLA SPÍŠ ŠETŘIT A VÍC ODPOČÍVAT,KDYBY SE TI ALE NĚCO NEZDÁLO ,JDI K DR.TO TVRDNUTÍ MŮŽEŠ MÍT Z NĚJAKÝHO TVÝHO PIOHYBU NEBO POHYBU MIMINA ,DR MĚ ŘÍKALA ŽE JE TO NAPROSTO PŘIROZENÝ ,AKORÁT TO NESMÍ BÝT ČASTO A BOLESTIVÝ.PRÝ MÁM CITLIVĚJŠÍ DĚLOHU A TAK MI TVRDNE O NĚCVO VÍC NEŽ NORMÁLNĚ.TAK VLASTNĚ BERU POŘÁD V TAHU TO MAGNESKO TĚCH 6 TABLET DENNĚ.JE TO I VÝBORNÁ PREVENCE KŘEČÍ A KŘ ŽIL.TAK NEBOJ...

gabba
3. zář 2007

acornika: taky mi ho nedělali po odběru a šla jsem tak do deseti minut domů manžel taky čekal venku prý tam sterilní prostředí a nemá tam co dělat ale určitě bych šla k lékaři dříve tak po těch 14 dnech lékař mi řekl že to zkusí vytelefonovat ty výseldky mě z toho čekání asi klepne už aby to bylo

katerinat
3. zář 2007

Ahoj acornika, mě si po odběru pozvali na ultrazvuk taky až na ten 20tt.Držím palečky 🙂

gabba
3. zář 2007

katerinat chtěla jsem se zeptat kde jste si volala pro výsledky?

renousek
4. zář 2007

Nevím, jestli už se to neprobíralo, ale podstoupila jste některá amnio na vlastní pěst, i když dopadly krevní testy dobře a nebyl žádný jiný vážnější důvod ji podstupovat? Zkrátka bez doporučení, jen pro klid duše?

gabba
4. zář 2007

no všude se píše že i když testy vyjdou negativní tak může být miminko nemocné tak je hodně maminek co o to požádají dobrovolně aby měly klid na duši záleží na vás jak se rozhodnete 😉

daluri
4. zář 2007

Já taky řeším dilema, jestli jít. Příští týden mi budou brát krev a ikdyby byly výsledky dobré, zvažují jít na amnio, ikdyž se trochu (mooc) bojím. Přece jen čekáme 4 dítko a jistota je jistota. Dr mi říkal, že to je zbytečné, že mám děti zdravé, že nemáme v rodině vady. Tak jsem mu řekla, že mladší syn má sluchadla, ale myslím si, že se mu sluch zhoršil vinou častého zánětu stř. ucha(během 1 roku mu snad 5x propichovali uši, ne-li víckrát) a navíc se ještě narodil přes antik.tělísko..tak kdo ví.. Sice já taky trochu blbě slyším, ale vrozené to taky nemám. Poslal nás na genetiku, poradit se. Tam jsem měla pocit, že jsem asi na jiné planetě, když nechápou, že chci mít jistotu, aby to mimi bylo zdravé. NO nakonec jsme se dohodli, že mi a synovi vezmou krev, udělají molekul.rozbor na tu sluch.vadu, ale že to by stejně nemělo vliv na případný potrat. No a jelikož jsme splnili jedinou podmínku pro amnio a to společný věk mě a manžela v den porodu, limit je 70let tak se rozhodnu sama, jestli na ten odběr půjdu. Jak to tady tak čtu, tak většina z vás radí jít, kamarádky taky, takže asi ten strach překonám a půjdu. Nebojím se tak bolesti, jako spíš, že bych mohla ucuknout, jak do mě píchne a pak se ještě trefí do mimi ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru