Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

macek28
13. zář 2007

Gabba,mně dělali odběr 31.8 defakto před 14dny,bez 1 dne.Myslím si,že kdyby bylo něco špatného,že Ti už zavolají oni sami a dříve,aspon takhle mi to řekla doktorka v poradně,když něco objeví,tak hned volají z důvodu,aby se mamina třeba rozhodla těhu co nejdříve ukončit!Což není tvůj případ,když to takhle natahují,takže bud v pohodě.Já vím,říkáš si,že mně se to už píše,ale je to tak!Vydrž,nic jiného Ti nezbývá a pak hurá do nakupování!Jo a pohlaví chceš vědět?Zatím pa,jdu baštit 😝 už za dvě!

gabba
13. zář 2007

no to se taky uklidňuji ale papír je papír tak si dej já měla špagety ale nic moc 😉

hellca
13. zář 2007

Já čtu tyto stránky poprvé. Docela mi pomohlo zjistit že nejsem zdaleka sama s trápením typu špatné tripl testy... Ale i přesto se pořád bojím. Mám strach jak z odběru plodové vody,který mám podstoupit příští středu,tak i z výsledků na které jak čtu budu čekat možná i tři týdny... Je mi 32 let a toto mimi je moje třetí.Nikdy jsem špatné testy neměla a proto meě to tak děsí.Mám podezření na D.S. 1:230 ostatní je v pořádku. Ale D.S.je vlastně to nejhorší co by mě mohlo potkat-tak jsem z toho dost na dně. Podle oho co jsem si přečetla jsou i horší prognozy,které nakonec dopadnou dobře...ale nemůžu na to nemyslet a strach mám pořádný. Závidím všem kdo už to všechno mají za sebou a mají dobré výsledky. Moc vám to přeju a doufám že i já budu ta šťastná...

hellca
13. zář 2007

Chtěla jsem se ještě zeptat-na tom papíru s výsledky a hodnotami testů...Mela jsta některá ještě dole uvedenou poznámku? Já jsem tam měla v poznámkách větu která mě docela vystrašila. Je tam napsáno"Výsledné riziko M.Down je vyšší než riziko pouze vzhledem k věku matky(1z620)". Je tam sice ještě úplně dole věta ,která mě naopak trošku uklidnila-ale tu asi píšou všem-nebo se pletu? -"Pozitivní výsledek skríningu znamená pouze zvýšené riziko postižení plodu Downovým syndromem nebo defektem neurální trubice.Většina plodů matek s pozitivním výsledkem skríningu však tyto vady nemá."... To je z toho dopisu jediná věta která se dá číst klidněji. Já to čekání snad nevydržím-ještě skoro týden než půjdu na odběr a pak... Už ať to je za mnou

labell
13. zář 2007

hellca tu větu tam mám taky a je mi 26.

zuuu
13. zář 2007

hellco, neboj, oni mají z tabulek podle věku danou pravděpodobnost postžení a když ti z tripla vyjde nižší, musí to prověřit - takže to je srovnání s rizikem jenom podle věku 😉 a pravděpodobnost 1:230 je hodně malá 😉 nevím, co tě s tím vůbec straší! (já mám 1:70 😒 )

macek28
13. zář 2007

hellca,neboj,vše bude OK,nejhorší je to čekání na výsledky..Ted Ti písnu co mně napsali,když jsem byla ve 13tt na UZ.1 plod ASP+,NB+,TP 20.2 2008.Morf.anom nezastiženy,lin.nuchea 1,3mm,kombinované riz M.Dowm,věk+NT 1:210 pozitivní,dle věku 1:55.Snaž se být v pohodě,vím ,že je to hodně těžké,ale napsat tam něco musí,čtu,že doma máš už dvě děti určitě zdravé,tak tohle třetí bude také zdravoučké!

lenkabu
13. zář 2007

Oni doporučí amnio asi při každé odchylce v testech...moje švagrová měla riziko 1:1400 a stejně ji poslali..

fredanek
13. zář 2007

Ahoj Hellco,určitě to bude v pořádku.Já sice neměla poz. test DS ale na rozštěpový vady,vyšlo mi to 1:3 a druhý výsledek 8:9 😲 .No prostě hrůza,doktoři když viděli ty výsledky na genetice tak se tvářili taky divně.Ale podle UZV a plodovky to mám ted v pořádku,ještě čekám na nějaký výsledky,ale prý by mělo být mimi zdravý.Tak Ti budu držet palečky at je všechno v pořádku. 🙂

lenkabu
13. zář 2007

fredanek: gratuluju...to je povzbudivý slyšet že i riziko 1:3 může být v pohodě 🙂 Já jdu na triply příští týden, díky týhle diskusi budu rozhodně klidnější.

hellca
13. zář 2007

Tak moc dík za povzbuzení... Já si taky pořád říkám,že přeci nemůžu být ta jedna z 230-ti,ale stejně mi to vrtá hlavou. Včera jsem se to dozvěděla a říkala jsem si že na to nebudu myslet-ale nespala jsem celou noc.A stačila mi jen třeba reklama na ordinaci kde drží miminko v náručí a už mi bylo do breku. Snažím se to nebrat ale moc se to nedaří. Ale vaše příběhy mi dávají větší sílu. Tak moc dík

fredanek
13. zář 2007

Mě tyhle diskuse hodně pomohly,hlavně od stresu.To čekání nebylo tak hrozné,i když mi taky někdy do breku bylo a jak.Hodně maminek mě uklidnilo,a proto všem děkuji. 😉

gabba
13. zář 2007

hellca hlavně se zeptej za jak dlouho si můžeš zavolat mi po 14 dnech řekli že když nevolalí hned tak je to dobré! A DS se ví do 48 hodin ono se to všechno nějak otestuje a jeslti to je zle tak hned informuji matku i lékaře!! A to ti podle mě pomůže 2 dny nejsou tak moc . Já ma 1:140 už je to 16 dní a výsledky nikde je toho prý teď hodně tak musím čekat ale ty první testy jsou prý v pořádku jinak by mě dávno volali to mi řekl doktor i nějaký genetik co to zpracovává!! V ostravě to trvá ty tři týdny což je šíííleeenééé!! Odběr nebolí ale odpočívej a navař si dopředu ať nemusíš zbytečně vstávat atd. hlavně hodně pij mi řekli čaj sladky a citron at máš dost plodové vody. Já se těším až to skončí a já se konečně vyspím v noci padnu unavou a v jednu jsem vzhuru a koukam do stěny a ve čtyři usnu. Neboj bude to fajn přejí všem pevné nervy a rychle výsledky!!!! 🙂 já až v po nebo v ut 😒

hellca
13. zář 2007

gabbi:Já jdu právě do Ostravy-tak to asi budu ty tři týdny čekat... Ale zkusím se tam zeptat za jak dlouho bych si mohla zavolat. Držím ti taky pěsti ať všechno v pořádku-teď už to snad uteče.Ty budeš v úterý vědět výsledky a já až ve středu půjdu na odběr. A dáš si říct jestli je to holčička nebo chlapeček?

gabba
13. zář 2007

jo chtěla bych to vědět 😉 mě se ani neptali takže mi to příjde domu 🙂 do Fakultky?

daluri
14. zář 2007

Holky kamarádka byla ve F-M a proč to píšu, protože tam měla výsledky do 14dnů, tak je to o týden míň mít nervy než v té OV, nevím jak je přesně ta adresa, ale odbočí se jak byla hospoda Střelnice, teď tam je ta španělská rest., (naproti se odbočuje k nemocnici)jedeš dolů a je to asi druhá odbočka doprava, v rodinném domku, je tam gynekologie,i dětská a dělají tam ty odběry.
Mi brali včera krev, příští týden výsledky. Už jsem tu psala jednou, že bych na tu plodovou šla, protože to už je 4té dítko, přece jen chci mít jistotu, ale nesplňuji parametry, jako věk nebo vady v rodině. Dr mě ale poslal na konzultaci na genetiku, tak tam snad, že by dle společného věku mě a manžela v den porodu, hranice je 70, my ji překročíme o 4 měs. Tak uvidíme, jak vyjde ta krev, navíc mi i na genetice brali krev na molekul. rozbor, výsledky by taky měly dojít do příštího týdne. Ale začínám si myslet, že jak bude ta krev dobrá tak mi na tu plodovku nikdo nedá doporučení. A teď nevím, jak se zachovat, jistotu bych chtěla mít, takže jedině to uhrát na ten věk, tak to říkali i na té genetice, podotýkám, že se tam na mě dívali jak na marťana, co po nich chci, když jsem řekla, že chci jít na amnio, protože čekáme 4té a chceme mít jistotu, že bude zdravé..

hellca
14. zář 2007

daluri:Tak ty už jsi zasloužilá mamča.Čtvrté dítě-to se budeš mít co otáčet.Ale je to fajn mít velkou rodinu. Já si myslím že vzhledem k věku by ti to sami měli nabídnout a je na tobě jak se rozhodneš. Moc tomu nerozumím-někoho tam ženou skoro násilím a někdo má sám zájem to podstoupit a dělají s tím caviky.Já sama jsem asi srab-tak dobrovolně bych tam nešla.Ale když je tam podezření tak se bojím to nepodstoupit. Jsem rozhodnutá tam jít i když mě někteří známí odrazují že je to ve většině případů zbytečné strašení maminek... Chci mít jistotu. Ale zároveň fakt trnu strachy,aby to amnio nepokazili...ať se nic nestane v důsledku toho odběru.

hellca
14. zář 2007

A nevěděla jsem že má vliv na to jejich posuzování i věk partnera.Mě se zatím ani na věk partnera nikdo neptal. To asi až na té genetice... Tak to mi to riziko ještě snad stoupne-mi je 32 partner má 40... To mě ještě víc postraší... Ale zase na druhou stranu-jsou i chlapi.kteří zplodí dítě po šedesátce-jak je teď moderní mezi celebritami a děti jsou zdravé. Nesmím asi tak panikařit...

gabba
14. zář 2007

no já byla v tom fm ale stejně se to posílá do fakulty a protože je toho hodně tak se čeká 😉 holky hlavu vzhuru 🙂 už to mám za pár

hellca
14. zář 2007

gabbi:tak dej hlavně vědět jak jsi dopadla. Až se ti uleví tak by sis měla udělat rados a jít koupit něco pro prcka... Já zatím ještě počkám-ale až budu mít jistotu že je všechno v pořádku tak něco už začnu nakupovat.. A navíc už můžu kupovat cíleně na holčičku nebo na chlapečka... Zatím bych musela kupovat neutrální barvy

hellca
14. zář 2007

gabbi:ty máš termín 6.2. Už cítíš pohyby? Já mám termín dva týdny po tobě-zatím asi ne,ale ve vaně v klidu se mi zdá že snad už něco cítím. U třetího to prý bývá dříve-ale takové to pravé hemžení to není... Už se na to těším

daluri
14. zář 2007

Hellco,mi je 33, jak jsem byla na genetice tak mi bylo 32.Plodovka se vlastně dělá všem ženám od 35. Tudíž věk na to nemám. Vysvětlovali mi tam ty podmínky, věk matky, vady v rodině, Down v rodině, pokud dítko, které třeba už máš něco má, a pak ten společný věk manželů v den porodu. Ten se vlastně počítá jak rok tak plus měsíce, takže u nás to je dohromady 70 a 4 měs v tom březnu, kdy mimi čekáme. Jak píšeš, že Ti je 32 a partnerovi 40, tak ten věk máte taky.. A nejsi sama, já se taky bojím, ale jistota je jistota. Ikdyž si zas říkám, mám 3 děti, jsou zdravé, tak proč by to 4té mělo být jiné. Ale člověk nikdy neví..

gabba
14. zář 2007

hella:no nic moc sem tam nějaký kop ale tak jednou za tři dny u prvního už to bylo více to si pamatuju úplně přesně tak uvidím snad to brzo příjde a co ty?

hellca
14. zář 2007

daluri:no já mám obě děti zdravé(co se týče dědičných chorob) a Dawn s. taky v rodině nemáme-tak věřím že to dobře dopadne a půjdu na ten odběr pro klid v duši. Musela bych být nervozní jinak až do porodu-a tím bych malému uškodila asi víc než tím vyšetřením. A ty jsi přemýšlela co bys dělala kdyby to dobré nebylo? Nebo to raději neřešíš dokud nemusíš...

hellca
14. zář 2007

gabbi:Já právě vnímá cosi jen občas v klidu-ale taky nic moc a né pravidelně... Ale na sonu to se hemží jako divoch. Asi bude neposeda

gabba
14. zář 2007

jo jo to si taky říkam na ultrazvuku se mrská mrška jedna ale jinak nic 🙂

daluri
14. zář 2007

Hellco, já na tu amnio asi půjdu, pro klid v duši, když nebude krev dobrá, tak je to jasné. Kdyby dobrá byla, asi budu apelovat na ten věk. Chci mít jistotu, proto ani nic ještě nekupuju, nesháním..

macek28
14. zář 2007

Daluri, máš stejné myšlení jako já a jsi na tom stejně jako já,také čekám čtvrtý,ale bohužel opět holčičku.Teprve od včerejška si užívá těhu,poněvadž jsem se dozvěděla výsledky z plodovky.Ted teprve začíná u mně mini nákupní horečka.Na plodovku jsem šla ,že jsem chtěla mít 100% jistotu,že je vše OK a vzhledem k věku.Neboj,čtvrtý mimčo bude také zdravé.A co chceš,tuším že holčičku,co aby to bylo 2:2.

daluri
15. zář 2007

Ahoj macek, kluci chtějí kluka, holka holku, já bych asi chtěla holku ať je to vyrovnané, navíc se těším, že bych zase šila šatičky. Ale abych pravdu řekla, na druhou stranu je lepší kluk, lépe si s nimi rozumím, vždy jsem říkala, raději 10 kluků než 1 holka. Uvidíme, hlavně ať je to zdravé. Děcka spíše vedou boj o jména, ani já zatím nevím, pro jaké se rozhodnu, ale máme ještě čas.. Takže vy budete mít doma přesilovku, viď?! No možná to 5té se pak podaří 😉

hellca
15. zář 2007

macek:Moc blahopřeju k výsledkům.Potěšilo mě to.Mám podobné riziko jako jsi měla ty tak mám zase o něco víc optimismu.Jestli se můžu zeptat-přišlo ti to poštou,nabo sis volala? A jak dlouho jsi na to čekala? A ještě jedna-jak to napsali,nebo řekli... Myslím jestli se v tom hned na první pohled vyznáš,nebo čteš a pochopíš to až později...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru