Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

hellca
15. zář 2007

macek:blahopřeju k výsledkům... Potěšilo mě to-mám podobné riziko na D.s.jako jsi měla ty-takže si dodávám další síly a naději. Jestli můžu chci se tě zepta-přišlo ti to poštou,nebo jsi tam volala? Pokud poštou-je to srozumitelné? Jaká volí slova-máš hned jasno nebo to musíš chvíli studovat než to pochopíš? Píšu to už podruhé-nějak se mi to asi neodeslalo...

kamila3
15. zář 2007

hellca:
taky jsem byla na plodové vodě, byxla jsem v brně v centru prenatální medicíny,nebo jak se to jmenovalo.výsledky mi řekly do telefonu přesně za 14 dní a poštou mi to taky přišlo ale asi za dalších 14 dní,ale je to úplně srozumitelné,minimálně odborných slov,a stručný.takže tomu v pohodě porozumíš.ahoj

hellca
16. zář 2007

kamila:tak to jsem ráda že nebudu muset luštit čísla a pdborné výrazy... Doufám že v té Ostravě mi taky řeknou po telefonu něco dříve.. Tak zatím dík...

gabba
16. zář 2007

hellca: no to nevím mi teda ve fakultce nic neřekli mám čekat ve středu to budou tři týdny a mam si volat tak v úterý tak nevím je to šílené ale držím palce. 🙂

hellca
16. zář 2007

gabba:no asi to tam dřív nebude-za zeptání nic nedám,ale nedělám si iluze... Hlavně ať mám za sebou už alespoň ten odběr a ať nejsou komplikace... Pak hold budu čekat.V tu středu dej vědět-věřím že to máš v pořádku,když to tak trvá... Jestli je fakt že pokud něco najdou volají sami a brzo-tak raději vydržím to čekání,jen ať je to dobré.

macek28
16. zář 2007

hellca,dík za gratulaci k výsledkům.Nic mi ještě poštou nedošlo,jen jsem si ve čtvrtek zavolala.Stačilo mi to hlavní,že je vše v pořádku a dál to už nerozpytvávám.A jak píše kamča,vše tam bývá napsáno srozumitelně a celkem jasně.Budu držet palce,pak hned napiš!

gabba
17. zář 2007

ahoj holky tak dneska ve tři si mám zavolat prý se na tom dneska pracuje a doladuje snad to bude vše ok tak ještě musím vydržet 😉

hellca
17. zář 2007

gabbi:myslím na tebe... Držím pěsti ať je to dobré-a určitě bude! Hned dej vědět...

fredanek
17. zář 2007

Ahoj holky tak už mám výsledky všechny a je to v pořádku.Jsem fakt štastná 🙂 a budeme mít holčičku tak hned začnu konečně nakupovat,nemám ještě nic.
gabbi: držím palce,určitě to bude v pořádku 😉

hellca
17. zář 2007

fredanek:Gratuluju-to je super. A na holčičky se nakupuje krásně... Já už chci taky...

macek28
17. zář 2007

fredanek,také si přidávám ke gratulaci,to je psychická uleva,že?Koukám,že převažují více princezny a chválím Ti jméno Eliška.Gabba,neboj večer Ti také už pogratuluji a třeba zase k princovi,vydrž máš to za pár!

gabba
17. zář 2007

ahoj holky tak jsem tam volala bude to dobré a bude to kluk jako buk 🙂 díky Vám všem taky a přeji hodně zdravíčka těm našim miminkám a pevné nervy maminkám 🙂 holky já jsem tak šťastná 😀 😀

fredanek
17. zář 2007

gabba: Mooooooooooooooc gratuluuuuuuuuuuujiiiiiiiii 😉 😀 A všem přeji hodně štěstíčka 🙂

gabba
17. zář 2007

děkuji děkuji 🙂 🙂

daluri
17. zář 2007

Připojuji se taky ke gratulaci, mě ve čtvrtek čekají výsledky krve, amnio později, už ať to mám jako vy za sebou 😉

hellca
17. zář 2007

gabbi:To je krásné-moooooooooc ti to přeju!!!! I pro mně je super číst takové krásné zprávy. Zvedá mi to náladu a více věřím že i já budu ta šťastná....

hellca
17. zář 2007

gabbi:můžu se prosím na něco zeptat? Tebe na tu amnio poslali kvůli špatným výsledkům z krve(těm tripl testům)? A na co a jeké riziko jsi měla? Pokud se ti nechce nechce k tomu vracet tak nemusíš...

acornika
17. zář 2007

ahojík maminky, taky jsem byla před více jak 14 dni na AMC ( kvůli zvýšenému HCG ), odběr byl v poho, jen to trochu štíplo a pak to bylo trochu nepříjemné a pak jsem 3dny hajala a další týden se šetřila, od středy víme výsledky, v bříšku máme zdravou Jasmínku. Přeji všem maminkám zdravé dětičky ale věřím, že všechny budou, odběru se nebojte, horší je to čekání na výsledky, držím Vám všem pěstičky

gabba
17. zář 2007

Hellca: měla jsem ten tripple test špatný DS 1:140 a bude mi 31 tak mě automaticky poslali na plodovku na ultrazvuku bylo vše ok a doktor mi sice řekl že to bude dobré ale jistota je jistota 😉 hned se zeptej kdy si můžeš zavolat ja jsem si sice připadala jak blázen ale pan doktor přímo ve fakultce mi to zjistil 🙂 jinak neboj ten odběr je v pohodě dělají to profesionálové 😝 nejhorš je to čekání 😎 a ty máš riziko na co a kolik?

hellca
17. zář 2007

Já mám riziko na DS 1:230 Mám dvě děti-obě zdravé a je mi 32 let. Tak se utěšuju že možná taky k věku přihlídli a proto tam musím. A to sono dělají také v té fakultce? Ještě před tou amnio? Mi zatím dělala sono jen naše doktorka z poradny. Jinde ne

gabba
17. zář 2007

jak jsem šla na tu plodovku tak před tím mi dělali ultrazvuk a pak po odběru, pak jsem to 14 dnech byla u mého doktora a ten mi dělal sono znovu 😉 je fakt že takových dětí se rodí málo ale jistota je jistota. Měřili ti tu šíjí? já měla 1,5 tak mi doktor řekl že to bude dobré

hellca
17. zář 2007

Neměřili nic-já jsem měla sono jen v poradně a to se doktorka dívala na srdeční akci apod. Ale od těch výsledků z tripl testu už jsem žádné sono neměla.Dostala jsem pozvánku ke své doktorce a ta mi bez prohlídky řekla o co jde a že se mám objednat na tu plodovku. Sestřička mi tam zavolala a hned mě na sředu na půl osmé objednali... Tak jsem ani neměla čas o tom v té ordinaci popřemýšlet-a bylo rozhodnuto že tam půjdu. Ale šla bych stejně.

gebi
17. zář 2007

Holky,
tak sa chcem pochvalit aj ja mám dobré
výsledky z amniocentézy, dnes som volala, tak som stasnááá!
Za 14 dní ma čakajú celkové výsledky+ultrazvuk!
Pohlavie zatial neviem, myslíte, že by mi ho povedali
do telefonu?

gabba
17. zář 2007

mě se v telefonu ptali jestli chci vědět co to je a já že jo tak mi řekl budete mít chlapečka 🙂 mi to trvalo tři týdny 😒
Hellca: já jsem byla taky automaticky rozhodnuta že půjdu jistota je jistota neboj bude to fajn někde jsem četla že někteří posílají až od 1:100 😉
gebi: gratuluji to je úleva 🙂 že?!!

gebi
17. zář 2007

Gabba-to je úleva a velká, to keby som vedela, že
mi pohlavie povedia do telefonu, tak si určite nechám povedat,
no nic,tak až o dva týždne. Máme stejné termíny, všimla si si to?
Mne kvoli predošlému nevydarenému tehotenstvu,(miminko
malo vela vývojových vad)poslali priamo na amnio.
Nerobili mi ani tripple test.

hellca
18. zář 2007

Už zítra mě to čeká... Hned ráno na půl osmé-tak se asi chvilku neozvu a budu poctivě ležet. Pak dámvědět jak to proběhlo a budu čekat a čekat... Nejraději bych hupla hned o měsíc dál ať to je za mnou. Tak zatím pa

gabba
18. zář 2007

gebi: no tak vidíš ted to bude zdravé miminko!! 🙂 si tam zavolej znovu 😉 já budu taky dneska volat a necham si všechno vysvětlit na kolik nemocí se to dělá atd. ten pan doktor je super díky za něj 😅
hellca: neboj jedou pěkně pomalu uvidiš svoje miminko jak se tam váli 😉 a pak si doma odpočiň já jsem to nepodceňovala a tři dny jsem fakt ležela 😉 a víš co když ti bude úzkou tak si zpívej já jsem si pobrukovala lalalal la a hned to bylo lepší jsme přece velké holky 😉 zítra na tebe budu moc moc myslet 🙂 G.

hellca
18. zář 2007

gabbi:zatím díky... Pomalu ve mně roste nervozita-ale hlavně že už budu mít zítra za sebou ten odběr.S tím zpěvem u mně...nevím nevím-asi by všichni utekli jak bych zapěla. Na ulrazvuk se těším-až prcka zase uvidím. No já až budu mít za sebou všechno a budou už i výsledky tak se mi uleví jako nikdy v životě. . .

gabba
18. zář 2007

ve fakultce v Ostravě mi to pan doktor všechno pěkně vysvětlit takže si tam klidně zavolejte pan je moc hodný a všechno mi vysvětlil a dneska mi řekl že to to úplně super nic tam není navíc ani nechybí 😉 takže ho klidně bombardujte říkal že mě chápe 😉

macek28
18. zář 2007

Gabbuška,také se přidávám k velké gratulaci k zdravému princovi,však jsem Ti to už psala,že budeš mít zdravého chlapečka,no vidíš!Tak hurá na nakupování modrého.Já magořím denně s nakupováním co vím výsledky.A neboj do třetice to bude určo už holčička! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru