• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

26. dubna 2017 
Piškotku ty tripple testy Ti fakt mohly vyjít zvýšené kvůli chřipce. A velký vliv má věk matky, čím je matka starší, tím větší je riziko vrozených vad. Vůbec se tím netrap, všechny kočeny co znám a podstoupily to, mají zdravé děti. :wink: :slight_smile:
20. říj 2007 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj piškotku,to jsem já Tvoje maminka.Věřím,že všechno bude v pořádku.V rodině nejsou žádné zdravotní problémy.Jen bud v pohodě,protože miminko cítí to samé co ty,ono vnímá Tvoje pocity,když budeš věřit,že bude vše v pořádku.Vaše miminko bude taky v pohodě.Moc se na Vás všechny tři těším,až Vás zase uvidím.Málokdy jsem to říkala,ale ty to víš,že Vás mám moc ráda a dala bych za Vás život.Věř,bude to v pořádku.
20. říj 2007 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Piskotku:Máš bezva maminku... Važ si toho. A má pravdu-nestresuj se a uvidíš že to všechno je v pořádku. Držím palečky a věřím že za dva tři týdny na to budeš mít už jen nepříjemnou vzpomínku-ale už budeš vědět že je všechno jak má a konečně se začneš chystat na to krásné...
21. říj 2007 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak mě čeká krev zítra, doufám, že to všechno vyjde dobře, i když uvidíme - v prvním trimestru jsem měla chřipku,datum podle poslední menstruace a ultrazvuku se mi liší skoro o dva týdny a před otěhotněním jsem měla rozházenou MS a to všechno prý ovlivňuje ty výsledky, tak uvidíme, jestli mě poženou na plodovku nebo ne :frowning2: ale jsem optimista, tak to snad dopadne :slight_smile:
21. říj 2007 v 19:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenkabu: moc gratuluji k výborným zprávám :grinning:
Taky jsi tušila, co budeš mít? Já jsem k němu i o něm od začátku podvědomě mluvila v mužském rodě a přítel taky uvažoval, kde sežene malé kopačky :grinning:
O víkendu jsme byli na ultrazvuku - doktor nám prcka nahrál na DVD a je to nádherný! Pořád se vrtí, zavírá pěstičku a pohybuje bradou :grinning:
Tak ještě jednou gratuluji tobě i zolikovi a přeji už jenom samé radosti při čekání na mimouška!
22. říj 2007 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaculi: děkuju :slight_smile: Tušila jsem to od začátku, byla jsem si skoro jistá že je to holčička,ale přece jen jsem byla pěkně napnutá když jsem se ptala :sweat_smile: Já jdu v pátek na genetický uzv do nemocnice...pak doktor si mně chce ještě zkontrolovat když jsem dělala na JIPce. Tak se těším, určitě mají lepší uzv :slight_smile:

tlap.ko: uvidíš, klidně to může být v pořádku. A kdyby ti vyšlo zvýšený riziko,zajdi sem...tolik holek už sem přišlo řešit amnio a všem dopadla dobře :wink:
22. říj 2007 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,mně je 25 a riziko z Triplů mi vyšlo 1:75. Ve středu jsem byla na plodovce a teď čekám na výsledek.Ale ať mi někdo něco říká o věku.. Ozvu se,jak jsem dopadla. Za dlouhé dva týdny.Všem držím palce, odběr není nic proti čekání. A to já se bojím všeho.
22. říj 2007 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
já u prvního dítěte byla taky na amniocentéze.Strach z odběru byl šíleně velký,ale opravdu horší bylo ty tři týdny čekání jak to dopadne.První těhu dopadlo dobře :wink: Přeji všem hodně štěstí
22. říj 2007 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
akisek neboj bude to ok to ti vyšlo na ds? čekání je hrozné ale pak ta uleva neboj bude to ok :wink:
22. říj 2007 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akisek: ahoj, také jsem byla na amnio - v úterý a máme stejné výsledky triplů 1:75. Mě je 28. To čekání je fakt hrůza a navíc už mám veliké bříško a jak cítím pohyby, tak si říkám, že to prostě musí dobře dopadnout. Vůbec nevím, jak bych se rozhodla, ale právě kvůli tomu bříšku a pohybům by rozhodování bylo mnohem mnohem mnohem horší. Tak snad nám řeknou radostnou zprávu - budeš volat nebo čekat na poštu? Já volat, měsíc bych nevydržela... Hodně štěstí.
23. říj 2007 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenulenka : neboj, určitě to dobře dopadne a nebudeš muset řešit nějaký hrůzy !!!
kamoska mela 1:35 a ma zdravou holcinu !!!
23. říj 2007 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
má kámoška měla taky 1:35, bylo jí asi 37 let a chlapeček je moc krásný :slight_smile:
23. říj 2007 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ahoj, díky moc za podporu. Jsem speciální pedagog, tudíž mám s dětmi s různými vadami zkušenosti a něco o tom vím, ale je jiné s nimi pracovat (ačkoli tuhle práci mám moc ráda) a jiné je čekat na vlastní výsledky. Nevím, jestli není horší o tom vědět podrobnosti, než být laik. Ale každopádně věříme s manželem, že to bude v pořádku. Je pozitivní, že většině maminek dopadne vyšetření dobře.
24. říj 2007 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Lenulenko máte krásné datum TP :dizzy_face:
24. říj 2007 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holciny.Chci se zeptat,jestli se vsude tak dlouho musi cekat na vysledky.Mam taky pred sebou za par tydnu odber a nevim,jestli za tu dobu cekani nezesilim.Klidne bych si i priplatila,ale chtela bych to vedet co nejdriv.
24. říj 2007 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj andreo, to máme - vychází to podle pohybů, jinak podle PM je to 2.3. :dizzy_face:

Makinka: výsledky u nás v HK posílají poštou do měsíce, jinak telefonicky to jde tak nejdřív za 14 dní (což je rozdíl). A pak prý někde jde za poplatek zjistit výsledek za 4 dny, ale to je jen myslím na Downův sy, na neurální trubici ani na jiné vady to nejde (myslím, že takhle, ale 100% o tom moc nevím). Zkus si zavolat na genetiku a zeptat se.
24. říj 2007 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
makinka: u nás v Brně ti to za 2000 řeknou ještě ten den, ale je to jen na Downův syndrom.
24. říj 2007 v 17:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky holky. :wink:
25. říj 2007 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, blahopřeji všem k super výsledkům, Já mám výsledky z amina od konce srpna takže jsem se odmlčela , ale přesto pravidelně sleduji Vaší diskuzi a mám z vás všech velkou radost..
Lenkabu moc moc blahopřeji, ty jsi mě tenkrát moc podržela a tak jsem netrpělivě čekala na tvé výsledky i když jsem věřila že ti to s miminkem dobře dopadne. Takže ještě jednou blahopřeji k holčičce. My také čekáme holčičku termín máme 31.12. Tak se opatrujte Ahojda.
:slight_smile:
25. říj 2007 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jolca: děkuju :slight_smile: to máte napínavý čekání jestli bude holčička ještě letos nebo napřesrok :grinning:
25. říj 2007 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak i já čekám na výsledky AMC. Amniocentézu jsem podstoupila včera, samotný zákrok vůbec nebolel, klasické píchnutí jehlou, trošku tupý tlak, když se nabíraly zkumavky, ale ne bolest. Potom jsem slezla z lehátka, vyslechla si poučení a jela s manželem domů. Každá maminka to ale snáší jinak. Přede mnou byla maminka, které asi po AMC nebylo dobře a ležela ve vedlejší místnosti. Radši jsem ale celý včerejšek proležela, trošku jsem potom cítila slabý tlak v podbřišku, ale nic vážného. Dneska jsem v pohodě. Nemocenská se dává 14 dní. Teď čekám na výsledky, prý mám počítat se 3 týdny. Z krve nám vyšly pozitivní výsledky na Downův syndrom a Smith-Lemli-Opitzův syndrom.
25. říj 2007 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
minda: co je ten druhý syndrom? Můžeš ho nějak ve zkratce popsat?
25. říj 2007 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lukin,
takové děti se rodí s různým druhem postižení, patří sem mentální retardace, zpomalení růstu, postižení orgánů, poruchy přijímání potravy. Konkrétně to bývá mikrocefalus (malá velikost hlavy), široký nos, nízko posazené uši, u chlapců nedovyvinuté genitálie, druhý a třetí prst u nohy jakoby spojené dohromady. Dále mohou být přítomny vady srdce, plic, ledvin, zažívacího traktu. Zajímavé je, že statisticky nejvyšší výskyt je ve střední Evropě, konkrétně v ČR a na Slovensku. V afrických zemích a v Asii se naopak skoro nevyskytuje.
26. říj 2007 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smith-Lemli-Opitzův syndrom - podle toho co mi genetik řekl a co jsem vyčetla, tak se jedná o poruchu ve tvorbě cholesterolu a projevuje se mnohočetnými vadami a těžkým duševním opožděním. Tento syndrom prý nevzniká sporadicky, ale jen když se sejdou rodiče, kteří oba nesou skrytou mutaci toho genu. U rodičů nositelů se to nijak neprojeví, jen u dítěte. Genetik mě trošku uklidnil, že je to velmi vzácná vada a on osobně se s touto vadou za svou praci 17 let setkal jen 2x. Doufám, že nebudeme další pár v jeho praxi.
26. říj 2007 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holčiny,

všem co tady čekáte na výsledky, strašně moc držím palečky. Je to dlouhé predlouhé čekání. Ale výsledek je opravdu z většiny v pořádku. V HK ho měli za 16 dní, tak snad ho budete mít taky co nejdřív. Budu sem na vás jukat a čekat na dobré zprávičky. takže tfuj tfuj pro štěstí
26. říj 2007 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuju za podporu, hlavne mamince. Tak jsme v patek byli na odberu, mame riziko na Downuv s. 1:220 a dle veku 1:1400, tak nevim kterym se ridit.Ultrazvuku je v poradku, akorat podle PM jsem mela byt 17+5 tt a podle mereni prcka jsme pozadu 17+1 neni to naznak te nemoci? Odber nic moc, neprijemnej pocit a tahani. Koukala jsem na tu obrazovku, ze zatajenym dechem,prcek byl nastesti v klidu a mista bylo dost. Jak jsem vstala, tak se mi udelalo nevolno, ale chvile sezeni a bylo to dobry. Ultrazvuk, byl uzasnej. Pan doktor nam v klidu vysvetloval, co prave dela a jake casti prcka nam ukazuje - srdicko, ledviny, vsechny prstiky a i pohlavi slo nadherne videt a mame pindika. Nevedela jsem jestli se smat ci brecet, ale to urcite znate. Vysledky na DM budu vedet zitra, jsem docela nesva, ale kdo by nebyl.
28. říj 2007 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
piskotku: držím palce, to je dobře že vám výsledky řeknou tak brzy :wink: To bude dobrý uvidíš :wink: Teď pěkně lež a odpočívej ať se pak můžeš pustit do nákupů v modrém :slight_smile:
28. říj 2007 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
piskotku:tak hned napis jak se dozvíš výsledky.Budou v pořádku uvidíš. A pak hurááá na nákupy v modrém!!!! Myslím na tebe a věřím že je vše jak má být
28. říj 2007 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky přeji vám všem k dobrým výsledkům a ty co na ně čekáte,ať to taky dopadne co nejlépe.Já to první amnio prožívala šíleně.....Teď s druhým těhu taky už mám strach jenom z odběru krve na AFP,aby dopadlo dobře....Ale ještě máme čas...
29. říj 2007 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky co chodite do prace...jak dlouho jste zustaly doma? Doktor mi rikal o tydenni neschopnosti...ale cetla jsem ze byvaji nejake mamci doma i tri tydny. Ja mam termin na 4.12., takze mi to vychazi akorat na vanocni silenstvi...tak z toho mam stres uz ted:slight_smile:
29. říj 2007 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek