Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

petruna
13. lis 2007

hellca : jako ja dovedu pochopit, ze tam doktori posilaji holky s rizikem vetsim nez 1:100 (i kdyz ja bych i tak nesla - nejspis), ale ze tam posilaji i holky, co riziko moc velke nemaji nebo jen proto, ze jsou starsi !!!to je u me fakt hazard s detskymi zivoty....ruska ruleta 😠

janula81
16. lis 2007

Všechny zdravím, pročítala jsem vás a hodně jste mě utěšily ... byla jsem na odběru před 14ti dny a před chviličkou jsem si volala na výsledky ... byla jsem relativně v pohodě, i díky vašim příspěvkům, jen dnes jsem byla nervozní a rozklepaná a jsem ještě ted ... ale prý je to ok, tak jsme hrozně šťastná, hormony se mnou mlátí ... chvilkama brečím a chvilkama se směju

lenkabu
16. lis 2007

janulo: gratuluju 🙂

vpitris
16. lis 2007

ahoj holky ja měla riziko 1:350 ve středu 14 jsem byla na plodovce tak to snad dobře dopadne tak se držte a přeji jen dobré kontroly a správy všem maminám o miminách 😀 😝

jabber
17. lis 2007

Ahoj holky, já jsem taky byla na odběru plodové vody. Tripl test mi vyšel skvěle, ale já jsem si o AMC řekla, protože vím, že bych neměla stejně klid. Výsledky z tripl testu můžou být jak falešně pozitivní tak i negativní a já jsem prostě chtěla mít jistotu. Samozřejmě ve mně malá dušička byla, přece jen je tam to procentní riziko potratu, ale musím říct, že ta jistota a tím pádem zbytek těhotenství v klídku a bez věčného přemítání a přemýšlení CO KDYŽ... za to stála. Taky jsem se mojí gynekoložky ptala, kam že mě na ten zákrok posílá a řekla, že se nemusím vůbec bát, že je to doktor, který ještě za celou dobu neměl jedinou komplikaci spojenou s AMC, protože těch vyšetření dělá desítky týdně. Ono je totiž rozdíl, jestli to dělají někde, kde to provádějí jednou za měsíc anebo někde, kde to jde jak na běžícím pásu a mají s tím zkušenosti. Naštěstí bylo všechno v pořádku a zákrok samotný nestojí za řeč - nebylo to o nic horší než normální injekce 😉 . Takže vám všem držím pěsti, ať se rozhodnete tak anebo tak 🙂

gabba
19. lis 2007

ahoj holky všem moc gratuluji já a co cukrovka tu jsem vyblila 😉 takže super držte máme ještě dlouhou cestu před sebou!! 🙂

caganl
20. lis 2007

Ahojky rada bych vsem podekovala za prispevky do teto diskuse moc a moc mi pomohly.17.října jsem si i já volala o vysledky tripl testu a ty mi vysli spatne.Spatne znamena 1:2 na downův syndrom a 1:86 jeste na jine postizeni,nejdrive jsem si myslela ze jsem se preslechla ale opravdu to bylo 1:2 a tak 31.10. jsme jeli do geneticke poradny v Usti nad Labem a 2.11. jsem podstoupila odber plodove vody (vsechny ktere to ceka musim uklidnit ze to opravdu nic neni).Lhala bych kdybych rekla ze jsem si nepobrecela ale jen prvni dva dny,pak se ve me neco zlomilo a dala jsem na svuj vnitrni pocit ze bude vse v poradku a ze budeme mit zdravou holcicku tak jsem se utesovala celych dlouhych ctrnact dni.Vcera 19.11.jsme si byli pro vysledky a na podrobnem ultrazvuku ,vse je v poradku jen na to ze mame mit kluka.Vsem maminkam ktere to ceka drzim palce a nestresujte se horsi vysledek nez ja jen tak mit nemuzete. 🙂

kacka.va
20. lis 2007

caganl: tak to velká gratulace. My měli 1:35 a doktor mi právě říkal o případech, kdy je i 1:2.

kinsli
20. lis 2007

Ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, může být důvod falešných tripple testů to, že je matka Rh - a otec Rh +.
Dnes mi volala moje dr. zítra mám jet do nemocnice na genetiku. Vyšlo mi zvýšené riziko na down. choroby. 1:240 ( věk 25 let ) šly by jste na amnio nebo ho odmítly??? Myslím, že je to zbytečné. Screaning v 12tt byl naprosto v pořádku 0,9 mm.

lukin
20. lis 2007

kinsli: Já jsem amnio odmítla a to jsem měla vyšší riziko než ty. 1:190. Takže kdybys šla, tak máš i mnohem vyšší riziko potratu než že se potvrdí riziko DS. Stejně amnio neodhalí všechny vady.

jabber
20. lis 2007

caganl - obrovská gratulace 🙂 , o takovýmhle obrovským riziku jsem ještě neslyšela.

jabber
20. lis 2007

kinsli - já bych šla určitě, pro jistotu. Ono je to taky o tom, jestli by sis případně mimčo nechala stejně, protože jestli ano, tak to vážně nemá cenu tam chodit. Riziko potratu po AMC je 1%.

caganl
20. lis 2007

Dekuji Vam za gratulace.Jen chci pripojit svuj nazor na odber plodove vody.Jsem rada ze medicina umoznuje jeste pred narozenim ditete odhalit nektere vyvojove vady.Myslim ze at se pak rozhodneme jak chceme jestli si dite ponechat nebo ne muzem se na to pripravit.Neumim si predstavit,ze bych se to dozvedela az po porodu.Ja bych nevahala a sla na odber znovu.

kacka.va
20. lis 2007

kinsli: myslím, že zrovna v Rh to nebude. Já jsem byla rozhodnuta nejít na amnio, pokud bych měla lepší výsledek než 1:300, ale s mým rizikem jsem nepřemýšlela a šla, kór když jsem nebyla na tom velkém prvotrimestrálním screeningu a hlavně jsme věděli, že bychom nechtěli přivést na svět mimčo, o kterém se už předem ví, že je postižené.

klaudies
22. lis 2007

Ahoj holky, opravdu jste poctivě ležely po amnio? V úterý mi ji dělali a mám jen občas píchnutí v místě odběru...je to normální?

jabber
22. lis 2007

klaudies - já jsem neležela vůbec, měla jsem hned ten den ještě nějaké pochůzky. Dělali mi to ve čt a v po už jsem byla v práci 🙂

kacka.va
22. lis 2007

Mně říkali, že musím jeden den ležet a pak být ještě tak 3 dny v klidu. Takže jsem fakt jeden den polehávala a pak byl víkend tak jsem lenošila a v pondělí už jsem byla v "normálním provozu"

vercicek
22. lis 2007

Ahojky, tak já jdu do gennetu příší pátek a mám pocit, že do té doby to nevydržím a pak ještě čekat na výsledky.... Zítra už začínám 20. týden.
Mám zvýšené riziko na rozštěp páteře... Co jsem si tady pročítala, tak většina má podezření na Downův s. Sreening ve 12. týdnu mi vyšel v pořádku, riziko 1:21000, takže jsem špatné výsledky triple testu nečekala ☹ A ještě jsem se dočetla, že z plodovky je spolehlivost jen 90% u rozštěpu... Takže jsem vystrašená, už jsem dva dny nespala, neustále mi to v hlavě šrotuje..

lukin
22. lis 2007

vercicek: A tripply ti vyšlo jak přesně? Myslím tím to riziko.

klaudies
22. lis 2007

vercicek: mě vyšlo riziko 1:250 ☹
Já si ale taky myslím, že vzhledem k tomu, že předchozí testy byly ok (teď jsem 21tt), tak to bude dobrý 😉 Spíš se bojím samovolnýho potratu 😢 holky, za jak dlouho po amnio myslíte že už je to ok?

vercicek
22. lis 2007

Bohužel to riziko mi nikdo neřekl... tak se to dozvim asi až při té konzultaci příští pátek 😖 Kde jste to měli napsané?? Ptala jsem se sestry jak moc byla velká odchylka odle těch jejich tabulek a řekla že to neví...

klaudies
22. lis 2007

Já to riziko měla napsané ve zprávě pro mojí gyndr.

kacka.va
22. lis 2007

klaudies: říká se, že rizikové jsou tři týdny.
Vercicek: já měla výhodu, že jsem šla na genetickou konzultaci asi 3 dny po tom, co mi oznámili, že výsledky vyšly blbě a hned za další dva dny jsem šla na amnio. Jinak já mám zkušenost, že ty výsledky dávájí genetici gynekologovi až po té konzultaci.

klaudies
22. lis 2007

kacka: a měla jsi nějaké bolesti v místě vpichu nebo tak něco?

lukin
22. lis 2007

vercicek: Já mám riziko napsané v těh. průkazce.

kacka.va
22. lis 2007

první dva dny jo, hlavně když jsem si o to trochu zavadila.

vercicek
22. lis 2007

Aha, tak já ještě nebyla ani na té konzultaci... takže to je hrozný ☹ Takže až za týden z té kunzultace oni mi udělají nějaké pravděpodobné riziko a pak teprve se rozhodne jestli podstopit ten odběr? Já myslela, že tam při té konzultaci vyplním nějaký dotazík a pak mi udělají ultrazvuk a pak rovnou odběr plodové vody... Teda fakt mě štve, že mi sestra k tomu nic neřekla...

lukin
22. lis 2007

vercicek: A co kdyby sis zavolala do ordinace na to riziko? Jinak odběr plodovky je dobrovolný, tak tě nikdo nutit do ničeho nemůže. Já jsem nešla a nelituju.

jabber
22. lis 2007

Holky hlavně klid a neplašte, nebojte se, buďte v klidu a pohodě - je to to nejlepší co můžete udělat 😉 a taky to jediné.

vercicek
22. lis 2007

Tak do průkazky jsem koukala, tak tam nic nemám... Ale je divný, že mi to sestra od doktora neřekla... je možný že to taky neví? Jinak ten odběr pro svůj klid podstoupím, když bude třeba, je to tedy i na přání manžela, ale strach z toho možného potratu samozřejmě mám velký. Nejhorší je, že už cítím mimíska občas kopnout a to je hrozný ☹ Před chvílí jsem si volala na tu genetiku, jestli by ta konzultace nešla dřív, ale bohužel maj prý plno...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru