Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

jabber
7. únor 2008

kacka.va - to nevím jestli to míchají všude stejně. Ta moje nesmrděla. Já jsem o tom četla předtím úplný horory, tak jsem byla připravená na nejhorší a pak mi přinesli akorát hrneček přeslazený tekutiny 🙂 - tak to bylo vlastně příjemný překvapení 😀 . Sladký to bylo hodně, to jo, řekli mi ať to vypiju na ex a nepřemýšlím nad tím jak to chutná, ale já to fakt čekala daleko hnusnější. A taky mi pak dali hořkej čaj na zapití.

kacka.va
7. únor 2008

jabber: to je divný, já měla obyč vodu, ale laborantka mi řekla, že až do posledního odběru to nesmím ničím zapít, protože jinak se to naředí a už jsou ty výsledky pak zkreslené. Stejně tak, jako jsem si myslela, že během odběrů půjdu po obchodech, ale musela jsem tam dřepět a mohla jsem akorát na jídlo, aby to mělo vypovídající schopnost ty výsledky

jabber
7. únor 2008

kacka.va - no já to vypila, pak mě vyhnali na dvě hodiny pryč, že prý ať si jdu kam chci 🙂, pak jsem přišla a vzali mi krev, ale jen jednou po vypití, tobě víckrát? 😕

kacka.va
7. únor 2008

no, když dělají glykemickou křivku na cukrovku, tak mají dělat 3 odběry, aspoň tak jsem se to dočetla na netu a i tak přesně mi to dělali. odebrali krev udělali rozbor, potom jsem během 5 minut musela vypít ten hnus a hodinu na to my brali další krev a po další hodině ještě jednou. Protože jsou dané meze, ve kterých by ses měla hladinou cukru pohybovat tu hodinu a dvě hodiny po vypití. Jinak , když někde chodíš, tak to ovlivňuje výsledky, protože pohybem se to do krve vstřebá rychleji.

jabber
7. únor 2008

hm, no to je zvláštní, tak to nevím. No hlavně, že to dobře dopadlo 😉
A ty máš teda v průkazce hodnotu po hodině i po dvou, jo? Já tam měla jen hodnotu po 2 hod. Asi to stačí ...

kacka.va
7. únor 2008

mám tam celkem tři údaje, jednu hodnotu před vypitím a pak hodinu po vypití a pak dvě hodiny po vypití. tohle jsem našla:
Test se provádí v době mezi 7–9 hodinou ranní za tělesného i duševního klidu pacienta, jenž po dobu testu sedí, nechodí, nekouří a nejí.
Normální jsou hodnoty: první hodnota nižší než 5,5 mmol/l, po první hodině nižší než 8,8 a po druhé hodině nižší než 7,7 mmol/l. Test se má správně dělat mezi 24. a 28. týdnem těhotenství.

kacka.va
7. únor 2008

a ještě celý odkaz o cukrovce: http://www.calibrum.cz/default.aspx/cz/chc/cali...
Ty jo, teď si uvědomuju, že pořád píšeme pod téma amniocentéza ☹

jabber
7. únor 2008

kacka.va - no jo, ale praxe je někde holt trošku jiná 😉

Ježiš no jo - HOLKY SORRY - to byla jen taková odbočka, debata o cukru končí, dále zas jen amnio 😀 - mimochodem všem vám gratuluju k dobrým výsledkům 🙂

kacka.va
7. únor 2008

🙂 se občas stává, no 😉

gimulka
8. únor 2008

HOlky tak já jsem si dneska volala o výslekdy z plodovky a dr. řekla,že je to v pořádku a podrobnosti pošle mejlem. Uffffff

petule24
8. únor 2008

ahoj Andrejko,
určitě ti v úterý napíšu jak jsme dopadli a co v tom bříšku teda nosím 🙂.
Na tu genetiku jsem se nedovolala, psala jsem paní primářce i email, ale zatím se neozvala, tak až se ozve, zkusím to znovu, ale už to bude spíš opravdu jen pro informaci...
asi ano, něco málo jsem o těch testech četla a tak na tu cukrovku půjdu, ale pokud mi bude špatně, tak to hold přeruším.
Jsem ráda, že vyšetření ti ukázalo, že je to v pořádku a doufám, že i ta bolest se ti brzy ztratí. Je to zajímavé jak ta naše těla fungují a dokáži se přizpůsobovat a orgány posouvat, viď....
Mě teď občas trápí křeče do lýtek a tak vidím taky všechny svatý... 🙂, zeptám se pana doktora, jestli se s tím dá něco dělat.
Práce ti určitě taky pomůže alespoň malinko se odreagoval a odsunout myšlenky jinam, je to moc dobře.
A k té tvé minulosti? jedině dobře.... ani mu to tak dlouho netrvalo, viď? 🙂, bude dobře, uvidíš.
K tvé maličké - určitě budeš klidnější, když budeš znut skutečnou příčinu, pak už budeš vědět, že to mužeš uzavřít a třeba ti to dopřeje i klid.
opatruj se a dej zase vědět. P

e.k.t
11. únor 2008

gratulace ke všem dobrým výsledkům, čekajícím na výsledky pevné nervy, bude dobře

gimulka
12. únor 2008

Holky co jste byli na odběru v Prenatalu v Brně, za jak dlouho Vám poslali výsledky? Mě řekli že budou nejpozději 8. února, ale že to dřív poštou mejlem a poštou, v pátek toho 8. jsem tam volala a řekli jenom že je to v pořádku, jinak zatím nic víc nepřišlo ani mejlem ani poštou...

agy
13. únor 2008

Moc Vás zase zdravím, jsme už po té amnio a už mi i volali předběžné výsledky a prý je vše OK! Tak mi trochu spadl kámen ze srdce, ještě se prý může prokázat nějaký jiný syndrom, ale já měla zvýšené riziko na DS, tak doufám, že to bude v pohodě. Je to fan pocit a jsem ráda, že to měli už do týdne vyhodnocený.
Všem držim palečky a věřim, že to dopadne tak jako mě!!!! 😉

denses
13. únor 2008

Ahoj holky, vsechny vas zdravim. Jsem tu nova a to jen diky tomu, ze mi dnes volala sestra z gyndy, ze mi vysly blbe TTP a v Gennetu si me rovnou objednali na 25.2. Zacla jsem byt trochu na nerva, protoze jsem nevytahla z te sestry, jake vysledky prisly, jen mi zamlela neco o tom, ze blbe na DS. A tak jsem zacla patrat na netu. No, jak tak koukam, mela jsem zacit hned v 7. tydnu cist takovehle stranky, ne az ted v 17. Jak jsem zjistila, tak vetsina z vas prosla ruznymi typy vysetreni. Mne snad delaj jen moc na zanety moc.cest, pak mi vzali jednou krev a ani nevim na co a ted na TTP. Co se tyce UZ, tak ty mam za sebou tri, ale jen kukacka na fazoli a pak na mimco,co se mrska ze strany na stranu. Zadne podrobnosti atd. proste nic dalsiho. Takze jak nic nevim, mam obavy vetsi.

agy
14. únor 2008

Denses, to co jsi zatím podstoupila je normální, to že pak vyšly testy TTP blbě je holt dneska taky normální, jak jses tady určitě všude dočetla, dnes to prostě víc hlídaj a tak posílají na amnio téměř každého. Někdo to odsuzuje někdo ne, je to jenom na tobě zda na amnio půjdeš. Ty hodnoty z odběrů kreve si ale nech říct, budeš klidnější, když budeš vědět jak na tom jsi. Pokud ti je neřekne sestra, to je myslim klasika, tak doktorka Ti je říct musí! Jim přijde výsledek takže ti to přečte a hotovo. Nedej se odbít !!! Já se taky bála stašně, ale není to tak zlé, ještě nemám konečné výsledky, ale doufám, že bude vše OK a tobě přeju TO SAMÉ!!!!!

denses
14. únor 2008

Ahoj Agy, chystam se k doktorce vlitnout a vyzjistit co a jak. Mam spise strach z toho, ze se behem AMC bude prte jako pokazde na UZ mrskat ze strany na stranu, nahoru a dolu, a nebude v klidku lezet a spinkat. Co znam holky, tak jich to spousta podstoupila a vsem vzdycky mrne spalo i na UZ, AMC ji vysla v pohode. Vcera me ale naprd manzel, kdyz jsem mu rekla, ze mam na odbery jit a on se vyjadril, ze ja musim mit taky vsechno a ze je ze me ve stresu. Fakt podpora! A ve finale jeste dodal, ze z jeho okoli tam nemusela zadna holka.

denses
14. únor 2008

Byla jsem si pro vysledky. Asi jsem to nemela delat, jsem ted strachy bez sebe, proste psychicky na dne. Mam riziko M.Down 1 z 8 v terminu, coz je hodnoceno jako velmi zavazne.

barke
14. únor 2008

Denses, chápu jak ti je, taky mi před rokem vyšly testy na DS ryzikově, byla jsem taky strašně ve stresu. A znám holky, kterým to vyšlo podobně, jako tobě a mají zdravá miminka a já taky. Tak se zkus trochu uklidnit, je to těžké, vím, ale kvůli miminku. Určitě bude vše v pořádku a narodí se ti krásné a zdravé mimčo 😉

denses
14. únor 2008

Barke, jaky pomer rizika ti vysel?
Snazim se uklidnit, ale je to tezky. Navic mi doktorka rekla, at urco na amnio jdu, protoze jsem v prvnich trech mesicich mela dvakrat virozu. ☹ Manzel se me snazi utesit, ze to je proste jen nejaky vysledek z krve, ktery urco ovlivnuje spousta faktoru a ve skutecnosti ten pomer muze byt mnooohem vyssi nez 1 z 8. Jasne, muze, jenze kdyz mas tohle na papiru, je tezky se odpoutat od toho co kdyz. 😒 Hlavne nevydrzim cekat jeste tak dlouho, resp. do 25., takze tam hned zitra volam, jestli me nemuzou vzit driv. Kez by. Chci to mit za sebou.

petruna
14. únor 2008

denses :chapu, ze ses z vysledku 1 : 8 nervozni, kdo by nebyl. Ja mela 1:140 a taky jsem tech 12 dni nez me v Gennetu vzali (my ale amnio nakonec odmitly) byla hrozne nervozni. Vim ale o holkach, co meli taky riziko kolem 1 : 9 apod a maji zdrava miminka, takze to nemusi nic znamenat. V genetu ti vse vysvetli a treba udelaji i poradny UTZ jako nam a amniocentezy se neboj. My ji sice odmitly (je tam male riziko potratu, ktere jsme pri vysledcich 1:140 nechteli podstupovat a navic nam tam pak delali nove triply, ktere uz vysli dobre.... 😕 ), ale v Genetu jsou fakt profici a urcite te to uklidni a budes patrit ke spouste holkam, co budou mit z amnio dobre vysledky. Triply ovlivnuje strasne moc veci a vetsinou amnio prokaze, ze byli falesne pozitivni. Moc drzim palce. ten stres fakt znam....Drz se !!!

denses
15. únor 2008

Zkousim se drzet, ale vubec mi to nejde. Vlastne brecim jak zelva. V noci jsem ani nemohla spat, jakmile se mi podarilo usnout, zdaly se mi tak hrozny sny, ze uz jsem se radej ani nesnazila spat. Uz jsem do gennetu volala, ale mam si zavolat pozdeji, takze do jedenacte budu odpocitavat kazdou minutu. Strach z toho pomeru mam i kvuli tomu, ze nez jsem vedela, ze jsem tehotna, delali mi dva rentgeny. Mne ted prijde, ze uz je asi rozhodnuto. ☹ ☹ ☹

jitdan
15. únor 2008

Ahojky, všem držím palečky. Vím co si prožíváte, protože patřím mezi Vás. J.

jitdan
15. únor 2008

denses: drž se, já se také snažím. Mám riziko 1:65. Včera jsem byla na odběru plodové vody. Měla jsem z toho hrůzu, ale nic to ve finále není... Mnohem horší je to čekání na výsledky. Musíme věřit, že i nám dopadnou dobře!! Krevní testy nic neznamenají. Bylo mi řečeno, že ty výsledky můžou být špatné proto, že my máme prostě zvláštní hladiny v krvi (hormony, atd.) a že ty výsledky neznamenají, že je dítě postižené, ale že to může být 1 příčina z mnoho proč nám ty testy z krve nedopadly dobře. Že jsme se prostě nevešly do tabulek (dle věku a stáří plodu)...... A v to budeme doufat.........
Držte se všichni, ahoj J.

kacka.va
15. únor 2008

Holky nebojte, určo to dopadne dobře. Držím palečky. Já měla 1:35 a doktor genetik mně utěšoval, že tam maminky mají i 1:2.

jitdan
15. únor 2008

kacka.va: díky za podporu. Vidím, že čekáš holčičku a tak ti přeji hezký a klidný zbytek těhotenství.

kacka.va
15. únor 2008

jitdan: děkuju 🙂. Je to pěkná dračice, dělá mi v břiše tsunami 😉 a vztekala se jim i pro odběru plodovky. Bránila si jí 😀

kacka.va
15. únor 2008

Holky, hlavně pak opravdu dodržte ten klidový režim. Prý je děloha citlivější, tak abyste si pak zbytečně komplikace nezpůsobily samy.

jitdan
15. únor 2008

Ahojky, klidový režim dodržuji. Včera mi ji brali-mimísek spinkal/a, tak to bylo v pohodě a dnes jsem si vzala dovolenou. Jen posedávám, polehávám. Zítra už budu aktivnější. Kacko: jak se bude ta tvoje dračice jmenovat? Koukám, že jsi také z Prahy 😀 Kde Ti tu plodovku brali??

kacka.va
15. únor 2008

jitdan: jméno ještě nevíme, jsou u nás boje 😀 , tak jsme si dali s vybíráním pauzu. Mně to odebíral přímo můj gynekolog, takže jsem nemusela nikam na žádnou kliniku, hezky pěkně v ordinaci naproti té jeho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru