• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

8. srpna 2017 
Kacka.va: Ještě máte na jméno čas :slight_smile: My ve jménech máme jasno: Martínek nebo Verunka. Jen, aby to miminko ještě vyšlo.... Já mám Dr. v Letňanech kde bydlím, ale odběr mi dělali u Libeňského zámečku na Ph8.
15. únor 2008 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,dik za podporu, ale je to fakt hruza. Ted jsem volala do gennetu, jestli me muzou na ty odbery vzit driv, tak nemuzou. Jen na konzultaci me vezmou v pondeli. Kazdopadne doktorka hned vedela, kdo jsem a mou gyndu, stacilo rict 1 z 8. Nechtela mi do telefonu ale rict nic vic, pry mam vydrzet do pondeli. Mozna bych se nemela tak hroutit, ale za posledni rok a pul se toho u nas v rodine stalo tak straslive moc, ze uz to proste nezvladam a o dobrych vysledcich uz nepremyslim, protoze cokoli se delo, tak se potvrdila ta spatna zprava.
15. únor 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
denses: jestli přímo tvoje Dr. není genetička, tak ti fakt řeknou víc až na té genetické konzultaci, to je běžná praxe. :wink:. A neboj určitě tu serii špatných zpráv prolomíš :wink:
15. únor 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jitdan: koukala jsem, ze mas termin take v cervenci. Drzim palce, at ti to vyjde a je vse v poradku
jitdan a kacka.va: pridam se k vam s tou Prahou... bydlim ve Vysocanech.
15. únor 2008 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Denses: drž se. Pokud je miminko v pořádku (a uvidíš, že bude), tak se mu snaž dát trochu klidu. Vím, že je to těžké. Já na odběr čekala týden a dva dny a věděla jsem, že pak budu ještě dlouho čekat na výsledky... Také jsem brečela a klepala se....Ale co den, tak to bylo trochu lepší. Člověk se s tím pomalu smiřuje.......Konzultaci jsem měla za 2 dny a uvidíš, že tě tam trochu uklidní. Mně trochu ano, protože mi vše vysvětlili a ujišťovali, že to nic neznamená, že jistota je v plodové vodě. Odběr mi dělali včera (toho se neboj) a teď to hrůzné čekání.... Opravdu si nic nedělej z výsledku 1:8. Je to úplně jedno. Já mám 1:65. Prostě to nemusí být tím miminkem. A my tomu musíme věřit!!! Do telefonu nic nechtějí říkat, ale není to tím, že je to tak hrozné. V telefonu není totiž ten, který bude u té konzultace a ten mám důležité informace a vysvětlení..... U nás v rodině se také odehrávají životní dramata a těžké nemoci......Také jsem si ještě před 2dny myslela, že na co šáhnu a co je kolem mě je špatně a špatně vždy dopadá....... Ale musíme věrit-smůla se nás nebude držet stále. Uvidíš!!!
15. únor 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
denzes: dle Dr. mám termín 18.7.-tak snad......
15. únor 2008 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jitdan - brali ti to v Zenklový, vedle tý sokolovny nebo co to je? Mě taky :slight_smile:
15. únor 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jabber: přesně tam :slight_smile: A byl to hodný pan doktor. Ty už máš výsledky???
15. únor 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jitdan: mluvila jsem primo s doktorkou, ke ktere mam jit na konzultaci v pondeli a nic rict nechtela, tak pry vydrzet. Uz nebrecim, ale nesmim cist konzultace o vysledcich na netu. Doufam, ze fakt ta smula se prestane lepit na paty.
Podle menzesu mam termin 30.7. Kez to nam vsem dobre dopadne
15. únor 2008 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
denses: je to pravda. Lepší je nic nečíst...... Každá jsme přeci jiná. Jinak já byla to samé. Ja si našla na netu i video toho odběru plodové vody a to byla bbost...Když to viděl i manžel, tak mi řekl, že mi do porodu odpojí internet!! A měj pravdu,protože mě ji dělali úplně jinak než někde v cizině..Tak to vypadalo hrozivě.
Tak držím pěsti.
15. únor 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
denses, já měla rytiko 1:170, ale jak jsem psala, tak znám holky,které to měly podobně, jako ty a vše bylo nakonec v pořádku.

Holky, ale určitě se hodně šetřte po tom odběru. Nic těžkého nezvedejte a hodně ležte !
Já jsem takhle s omluvou a krátkým vysvětlením odmítla pomoct jedné paní s kočárkem do tramvaje, bylo to sice trapné, ale horší by bylo, kdydych kvůli tomu potratila :unamused:
15. únor 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak video fakt nehledam. Spise info o stejnych vysledcich triplu, a pak vysledek z amnio. Nasla jsem zatim 4 pripady s hoooodne podobnymi vysledky a dva pripady potvrdily downa. hruza
15. únor 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
barke: já se snažím šetřit. Včera mi brali vodu a stačilo prý být dle Dr. v čekárně jen 10 minut...... Jeli jsme tedy domů a ležela jsem až do večera. Na dnešek jsem si vzala dovolenou. A doma jen sedím, uvařila jsem si rychlé jídlo a teď si jdu hajnout. A s tím kočárkem se Ti nedivím. Určitě ji pomohl někdo jiný-způsobilejší :grinning:
15. únor 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tim kocarkem jsi udelala fakt dobre, zvlast po odberu. :wink: Normalne vsem take pomaham, ale tuhle jsem narazila na fakt neprijemnou maminu. Omluvila jsem se, ze jsem v jinaci a neni mi dobre, tak jestli ji muze pomoct nekdo jiny. Hodila po mne ksicht a par nadavek a prani, at mi taky nikdo nepomaha. Asi mela blbej den, tohle preci nikdo nemuze myslet vazne, ze? :confounded:
holky, jak jste na tom s jidlem? Ja totiz nemam po celou dobu tehotenstvi vubec na nic chut a neco uvarit je desny problem. Sotva si vymyslim co varit, tak se mi za chvili zvedne zaludek, ze to jist, natoz varit nechci. A ted s tema nervama uz nemam chut ani na me obvykle zachrany. :fearful:
15. únor 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
denses, asi fakt měla špatnej den a nebo byla prostě blbá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: , lidi jsou různí. Hoď to za hlavu :wink:

Mě bylo špatně jen kolem 2-3 měs., hodně málo jsem i pila a udělala se mi z toho trombóza v noze. Ležela jsem s tim 4 dny v nemocnici a pak, až do konce šestinedělí jsem si píchala injekce do břicha na ředění krve :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
15. únor 2008 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jitdan - no já tam byla už před rokem :grinning: , ale ten doktor (kurňa jak se jmenoval?) byl fakt super, mě tam právě poslala moje gyndr s tím, že je výborný a neměl za ty roky jedinou komplikaci spojenou s AMC. A ta genetička vedle je taky fajn :slight_smile:
Když mi dělal odběr a píchnul tam tu jehlu, tak naše malá (to jsme ale ještě nevěděli co to je) se okamžitě šla normálně podívat co se jí to tam objevilo a šátrala tam ručičkou, snažila se jehly dotknout - pozorovali jsme to na UZ a chechtali se. On říkal, že většina dětí se krčí někde v koutku a spíš se bojí. Ta zvědavost jí každopádně zůstala :grinning:

Holky, nebojte se, všechno bude v pořádku :wink: držím palce!
15. únor 2008 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prave proto, ze nemuzu ovlivnit, jak amc dopadne, prestavam to ted resit do doby, nez projdu tou konzultaci a ta me bud vic vydesi nebo trochu uklidni. A pak zacne stres cekani na vysledky.
jabber: tipuju, ze to prte ve mne bude take pruzkumnikem,-ci , protoze co vyvadi behem UZ, tomu se smeji i na gynde. Jakoby vedelo, ze na ne koukame, tak vystrci zadek, aby naznacilo, ze chce soukromi, pak lita z jedne strany na druhou, promne si ocicka, prostoura ouska a pak si zatuka na celo s pohledem primo do UZ, jako jestli nejsme blazni, ze se vydrzime tak dlouho koukat na ty skopiciny. :grinning: Jen doufat, ze pri amc se na tu jehlu neposadi apod., aby mu to neublizilo.
15. únor 2008 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
denses - neboj to dr hlídá :wink: my jsme taky chvílemi už měli strach, že se jehly dotýká a dr nám říkal, že ne, že je dost daleko....on si to na tom ultrazvuku pohlídá. No nám dělala v břiše podobné věci :grinning: - a je to skřítek neposeda pořád :grinning:
15. únor 2008 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
denses-poslala jsem Ti IP :wink:
15. únor 2008 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jabber: ten doktor se jmenuje Vacek a u té genetičky jsem byla na té konzultaci, ale to nevím jak se jmenuje. Každopádně byli hodní a šikovní a to je důležité :grinning:
Naše malé normálně spinkalo. Nenechalo se ničím rušit. Doufám, že to bude kliďas :slight_smile: Já ani tatínek totiž moc nejsme..
denses: přesně tak...Nic už neovlivníme. Musíme to nechat a prostě uvidíme. Ale uvidíš, že Tě ta konzultace zklidní.
Tak přeji všem klidný večer!!!!!!!
15. únor 2008 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jitdan - jojo Vacek a ona je Jelínková, myslím, to je hrozný jak člověk všechno zapomene :unamused:
15. únor 2008 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jabber: máš pravdu-ona je Jelínková :slight_smile: U mě je to pár dní a už si to nepamatuji :grinning: Ale pokud to všechno dopadne dobře, tak si je moc ráda zapamatuji!!!!!
16. únor 2008 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jabber: doktorum budu verit, ze vedi, co delat, kdyby se mrne mrskalo. Uz to tak strasne moc chci mit za sebou, ale jeste budu asi 9 dni cekat, nez ten odber bude! Pokud ho vubec planovali hned po konzultaci....
Nastesti jsem aspon ukecala prave tu konzultaci na tyden driv, takze v pondeli. Jdu k Havlove a rovnou me upozornila, ze amc mi delat opravdu hned nebudou, nemaj dostatek personalu, nejaky dovci a nemoci a skoleni, a pak naobjednanych spoustu mamin. Ale aspon neco, popovidat si s odbornikem. I kdyz mam dojem, ze jsem o tom procetla tolik, ze uz mi snad ani o moc vic rict nemuze. :confused:

ceeruti: dik moc za maila, uz jsem ti odepsala.
16. únor 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj petule24, tak jakpak jsi dopadla u doktora?
napiš pa
16. únor 2008 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dik vsem za podporu. Vcera me vzali na amc o tyden driv, nez bylo domluveno, hlavne diky tomu riziku 1 z 8. Pred par minutami jsem si volala pro predbezne vysledky a je to v poradku. :slight_smile: A bude to kluk! :grinning:
19. únor 2008 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
denses: no tak to je super :slight_smile:
19. únor 2008 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Denses: moc Ti gratuluju k dobrým výsledkům, držela jsem Ti palečky ze všech sil!!! Mám taky výsledky zatím předběžné a doufám, že to bude dobrý i na ty konečné :confused: Jseš statečná, papa!!!
19. únor 2008 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo taky jsem se chtěla zeptat jak dlouho jste držely po amniu klidový režim a co jste v tom klidovém režimu dělaly a co ne? Já jsem 14 dní po a už se moc nešetřim, ale slyšela jsem, že některé holky už do práce ani nejdou a šetří se až do konce těhu?? :confused: To nevim jestli vydržííím... :astonished:
19. únor 2008 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
agy: urco nam to musi vyjit! Kdy se mas dozvedet vysledky konecne? Drzim take moc a moc palce! :wink:
19. únor 2008 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně řekli tři dny spíš ležet a pak týden být v klidu a nepřemáhat se. to jsem dodržela. brali mi ve čtvrtek, pátek jsem měla volno, sobota neděle pohoda a v pondělí jsem šla normálka do práce a když jsem jim to říkala, že půjdu do práce, tak se ani nedivili, jen mi řekli, abych všechno dělala v poklidu.
19. únor 2008 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek