Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

jitdan
27. únor 2008

denses: zítra by to měly být kompletní výsledky. Neměla jsem žádné rychlé výsledky.... Takže vůbec netuším. Říkali ale, že je možné, že budou ještě o týden později. Tak snad je po těch 14 dnech už budou mít.... Ten Tvůj bude mít asi kamaráda.... vidím, že jsi z Prahy a já taky. 😅
Jinak já chodím normálně do práce. Do 3.měsíce těhotenství jsem ale byla na neschopence-hematom a tak vím, že ta nemocenská není zrovna brutální přísun peněz 😠
Zítra jsem si ale vzala dovolenou, protože bych nebyla v práci vůbec schopná něco normálního vykouzlit......dělám s číslama a to by byly výsledky 😕!!!!
Uvidíš, že na UZ to bude dobré. Já byla v úterý a bylo. Jen můj mrňous je prý maxi mrňous. Má 25cm a 300g.. Termín mám 18.7. ale jak tak vesele roste, tak termín upraví asi na dřív....
Určitě si tu radost uděláš!!! Já už také doufám, že budu moc koupit 1. věcičku pro mrňouska......!!!
Tak hezky večer a měj se hezky!!!

masacek
28. únor 2008

Neporadí mi někdo kde by se dalo na internetu najít co vše se dá odhalit odběrem plodové vody?

denses
28. únor 2008

Jitdan: tak pak dej urcite zpravu, jak to dopadlo. Verim ale, ze dobre. Ja mela ty urychlene testy na downa kvuli tomu hnusnymu riziku 1 z 8, ale ty ostatni vysledky se urychlovat nedaji. Taky doufam, ze je budou mit uz v pondeli nebo utery, i kdyz me varovali, ze toho maj hodne a je moznost, ze se to protahne az na tri tydny... to uz fakt ne, je to desny napor na nervy! 😒
Mrnous je pekne velikej! Ja mam dojem, ze ten nas bude taky, protoze jsme s manzelem oba dlouhani...no, pockam do uterka, co mi z toho UZ vyctou. Hlavne at nejsou zadny komplikace a vsechno dobre dopadne! 😉

macasek: info o plodovce muzes najit i na www.gennet.cz, a pak tady je jeden clanek http://www.vasedeti.cz/clanky.php?clanek=1046

masacek
28. únor 2008

Já měla výledky až za 22dní.Prý musí vše nějakou dobu kulminovat.jsou to šílené nervy!Kdy jdete na sceening v 2.trimestru?

denses
28. únor 2008

Jezismarja....v papirech mam napsano, ze mam volat za 14 dni a doufam, ze vysledky uz budou... Dele uz vazne cekat nevydrzim!
Vysledky jsi mela v pohode? Myslis screening UZ? Ja jdu az 18.3.

jitdan
28. únor 2008

Ahojky, dnes si mám po 14.hodině volat o ty výsledky.... Začínám být nervozní a doufám, že už budou hotové.... Protože další týden čekání je hrozná představa. 🙄
Jinak koukala jsem na ty různé odkazy na tu amniocentezu a musím říct, že mě nikdo při odběru nic neznecitlivoval?
Vás ano?

denses
28. únor 2008

To cekani je na vsem nejhorsi, vid? Takovy ten pocit nejistoty...brrrrrrr 😖
Nikdo mi take nic neznecitlivoval...ale asi se to dela vsude mozne jinak. Mam doma knizku o tehotenstvi a jsou tam fotky z uz pri odberu plodovky a tam je zpusob, ze znecitlivi nejak bricho, aby se ani prcek nehybal a odber se provadi v miste za jeho zatylkem. Docela hnusny. Mam dojem, ze to je knizka z Anglie, takze metody jsou asi vazne ruzny.

jitdan
28. únor 2008

No, jsem ráda, že nám to dělali v Čechách 😀 a že máme aspoň tohle za sebou...... 😅
Za to, aby jsme pak byly klidnější, to snad stálo.......

denses
28. únor 2008

Urcite je dobry, ze vylouci geneticky vady a kdyz je nahodou potvrdi, ze mas moznost se rozhodnout, a ne ze pri narozeni ti reknou, je nam lito.... Kazdopadne to cekani je obrovsky stres, ktery nedela dobre ani nam, ani mimcum. Takze zatim si rikam, ze kdysi ty mamky to mely jednodussi, nebyly zadne testy a moznosti, jak zjistit nejake vady, tak se proste od pocatku tehotenstvi na tom male jenom tesily a nedelaly si starosti. Samozrejme to byl pak obrovsky sok po porodu, kdyz se neco semlelo. Jenze to se stava i ted diky falesne negativite triplu.
Ja mam dojem, ze i kdyz mi reknou, ze je vse v poradku, tak az do porodu se budu klepat, ze se neco muze stat a ten nervik pochybnosti u me bude furt pretrvavat. 😕

masacek
28. únor 2008

Já mám právě to samé jak jsi denses napsala.Výsledky mám v pořádku ale teď se zase bojím aby něco nenašli na sceeningu v 2.trimesrtu.Prostě to budou nervy celou dobu!!!!

samsa
28. únor 2008

Masacek, jestli jsem to dobře pochopila, tak ti vyšel špatně kombinovaný screening v prvním trimestru a proto ti provedli odběr plodové vody a výsledky máš O.K. Screeningem v 2.trimestru myslíš triple testy? Ale na ty je zbytečné chodit, pokud máš plodovku v pořádku.

kacka.va
28. únor 2008

samso: v převážné většině případů se plodovka odebírá až na základě výsledků triple testů.

denses
28. únor 2008

masacek: co myslis za screening v 2. trimestru? Ja myslela, ze jen ten screeningovy ultrazvuk, na kterem se zjistuje fungovani srdicka, pak krevni reciste a asi streva nebo neco takoveho. Doktor mi to moc nepopisoval, vlastne mi to rekl jen diky tomu, ze pred amc mi ultrazvukem prohlizel mimco na zakladni deformace kvuli dawnovi a ty se ultrazvukove nepotvrdily. Ale zaroven mi rekl, ze dalsi vadou muze byt srdicko a cevy, ale protoze je prcek jeste moc malinky, tak me ceka ten screening, co se dela po dvacatem tt.
Ale ja porad nevim, co vsechno me ceka, bude se to odvijet samozrejme podle vysledku amc, snad uz pristi tyden se je vazne dozvim.

masacek
28. únor 2008

Já měla kombinovaný sceening v pořádku.Ale vzhledem k předchozím problémům jsem šla na odběry.Ale teď jdu ještě na sceening v 2.trimestru,který je zaměřený na vývoj a vnitřní orgány miminka.Prý se dělá všem maminám.

kacka.va
28. únor 2008

ve 20. týdnu se dělá normálně velký ultrazvuk 🙂

denses
28. únor 2008

Tak to bude ten ultrazvuk, ne?

samsa
28. únor 2008

Kacka.va: to máš pravdu.
Na základě výsledků kombinovaného testu v 1.trimestru se odebírají choriové klky, ale protože je větší riziko ztráty plodu, tak se někdy čeká do cca 16. týdne a provede se amnio, která není tak riziková a nečeká se na triple test.

denses
28. únor 2008

kacka.va: ty uz mas amc, velky UZ za sebou a vsechno OK, vid? Prislo pak uz jen teseni, nebo mas porad nejake obavy? Nechavala sis delat i 3D nebo 4D UZ?

samsa
28. únor 2008

Masacek, to bude určitě ten ultrazvuk. Tak ať všem všechno dobře dopadne. Jsou to stresy, taky jsem to zažila a teď se pořád odhodlávám, jestli si pořídit druhé dítko.....Ty nervy, sebralo mi to nejmíň 5 let života.

denses
28. únor 2008

samsa: mas preci zdravou holcicku, tak ta ti urcite zas ta leta sebrana stresem ted navraci, tak se urco nebran druhemu ditku! 😉
Ja bych takhle uvazovala asi jen v pripade, ze by mi ty amc testy dopadly blbe a dali by jsme mimi pryc... 😒 Nechci o tom ani premyslet, jaka hruza by to pro nas byla...

samsa
28. únor 2008

Denses, to jo, malá mi to vynahrazuje. Já tenkrát na amnio nešla, měla jsem strach z potratu a no a pak jsem se nervovala skoro půl roku.U tebe to určitě bude dobré, ty rychlotesty jsou opravdu spolehlivé. Tak držím pěsti.

masacek
28. únor 2008

Tak ať nám všem ten velký ultrazvuk dobře dopadne!!!

denses
28. únor 2008

samsa: jake jsi mela tehdy riziko? U me znamenalo vetsi riziko na amc nejit...
masacek: uz mas termin na UZ?

masacek
28. únor 2008

Na UTZ jdu v úterý to budu v 21tt.holky já jsem už jednou po amnio potratila/mimi bylo v pořádku/ ale podstoupila jsem to znova protože z nemocného miminka mám ještě větší strach.

jitdan
28. únor 2008

Masacek: já Ti strašlivě držím palce. Uvidíš, že to bude dobré. Takovou smůlu nemáš!!!! A za tu jistotu a klid to stojí..... Určitě dej vědět a ničeho se neboj.... Já si mám za půl hodiny volat o výsledky z AMC-klepu se jak ratlík....Tak zatím všem ahooooooj

samsa
28. únor 2008

Denses, já měla 1:140. Kdybych měla takové jako ty, tak bych na amnio taky šla. Já jsem měla velké dilema, protože jsem se dočetla, že 1 ze 100 potratí, takže jsem si řekla, že je pravděpodobnější, že potratím, než že budu mít postižené mimi.

masacek
28. únor 2008

Toto je můj čtvrtý pokus o mimi tak už určitě vyjde.I když se zdá vše v pořádku tak nervy jsou to šílený-každá kontrola!!!!jitdan držím pěsti na výsledky-určo budou v pořádku!

denses
28. únor 2008

masacek: nevim, jestli se ti o tom chce mluvit, ale jak to vzniklo, zes po amc potratila? Zacly ti ty komplikace, pred kterymi varuji? Vim, ze je to tezke a pochopim, kdyz na tuhle hruzu nebudes chtit vzpominat.
Kazdopadne pokud mas zatim vsechny vysledky dobry, tak se tolik neboj. Urcite ti v utery potvrdi na UZ, ze je vse OK a podivas se, jak ti tam ten prcek dela kotouly a strka si prstiky do tvare... 😉

Jitdan: dve hodiny pryc...tak dej urco vedet! Drzime vsechny palecky vsechny tady i ty nase mrnata! 😅

samsa: to jsi tedy byla statecna. Hodne holek plasi i z 1:250.

masacek
28. únor 2008

Nevadí mi o tom psát.Na odběrech jsem nikdy nebyla tak nevím jak měl vypadat.aAž dnes vím že mi ho udělali špatně.Když jsem šla za 3dny na kontrolu byla jsem bez akce-přestalo být miminku srdíčko.Vůbec nic mi nebylo.Žádné bolesti výtok nic.ale nechci už nikoho strašit!!!!!!!
Už cítíte pohyby?Jak často,silně?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru