Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

masacek
29. únor 2008

Ahoj mandragora jak se máte?Jak si užíváš miminka?

ada80
29. únor 2008

Ahoj holky v úterý jsem byla v HK na odběru plodovky a ted jen čekat 3 týdny na výsledky,tak snad to bude v poho 😉

jitdan
29. únor 2008

masacek: docela jsi mě uklidnila, že jsi neměla také výsledky hned........Už jsem si začala přesně říkat, že to je tedy asi špatné......

Holky, dnes se mi objevil narůžovělý výtok...Né, nějak moc, ale přece...Máte s tím nějaká zkušenost???

Já ze začátku těhotenství měla hematom, ale to byla nahnědlá krev.....Tohle je takový vodový růžový výtok-žádná krev.....??? Je možné, že to mám třeba z toho věčného čekání (nervů) kdy už bude všechno o.k.?

Jinak já pohyby poznala tak, že jsem cítila párkrát bublinky a pak takové klepání zevnitř. Po týdnu jsem to cítila už i přes ruku.

jitdan
29. únor 2008

ada80: neboj, vydrž a uvidíš, že to nakonec bude stát za to.....!! Všechny tady v to věříme a držíme si navzájem palečky 😉

denses
29. únor 2008

jitdan: uz je dost hodin, zkus si zavolat nekam na gyndu, nebo na gynekol.pohotovost. Pripadne jestli ti v Zenklove, nebo kde ti delali amc, dali kontakt na 24h linku k nim, tak se preptej. Ale rozhodne nenechavej ten vytok odeznit. Nic takoveho jsem nemela, ale co jsem cetla, tak pokazde lekari doporucuji to konzultovat s nimi a nekam jet na vysetreni, at mas klid.

jitdan
29. únor 2008

denses: já jdu ve čtvrtek na kontrolní ultrazvuk-tam kde mi dělali AMC...Tak mám v plánu se jich zeptat. Je to jen trochu a tak nechci teď plašit a spíš počkat.... Kdyby to bylo ale víc nebo horší, tak hned budu volat!!! Díky a měj se (pokud možno) hezky!!! 🙂

denses
1. bře 2008

jitdan: OK, ale davej na sebe pozor a kdyby se to nejak zhorsilo nebo bylo vyraznejsi, tak urco volej nebo rovnou jed treba na Bulovku. V pondeli mas znovu zkouset volat na vysledky amc? Ja budu volat v utery, tak doufam, ze mi taky nereknou, ze je jeste nemaj.... 😒

jitdan
2. bře 2008

denses: v sobotu to bylo dobré a dnes zatím taky....Tak snad je po problému. Jinak zítra si mám opravdu volat o výsledky. Doufám, že mi je už řeknou. Jsem napjatá jako struna!!! Na úterý Ti držím palce........ 😉

doriaa
2. bře 2008

jitdan drzim palce, ja mam mat vyledky az tri tyzdne po amnio.12.3.ale musim tam prist osobne.

jitdan
2. bře 2008

doriaa: také Ti držím palečky!!! No, osobně-to chce ještě více odvahy než po telefonu......Neboj, určitě to bude dobré!!! Jaký jsi měla riziko? Já 1:65. Ty 3 týdny jsou asi normální, protože já si měla volat po 14 dnech, ale to výsledky ještě neměli. Mám si zavolat v pondělí (zítra) a to je 18.den po odběru.

doriaa
2. bře 2008

Riziko som mala 1:67, radsej by som tam zavolala alebo manzel by zavolal 😔 ale ked si predstavim ze tam cakam s dalsimi maminami tak uz teraz mi z toho nie je dobre. Ale musime vydrzat, je to dobry stres a myslim si, ze to vobec babatkam neprospieva.

denses
3. bře 2008

jitdan: fajn, ze ti to prestalo. Ale davej na sebe vazne pozor! A az budes mit vysledky, tak urco pisni. Verim tomu, ze budou v pohode. 😉
Doriaa: Urcite to budes mit take v pohode. Mozna si cetla, ze ja mam riziko 1:8 a take cekam na vysledky. Zkusim to zitra, coz je 14 dni, ale nedelam si moc nadeje, ze uz by ty vysledky meli. 😕

doriaa
3. bře 2008

Denses drzim ti palce, pocula zo vsetkych moznych zdrojov, ze tieto testy AFP su velmi nepresne a dokonca mi kamaratka lekarka hovorila, ze uz ich chceli zrusit. A verim ze budeme vsetky v pohode 🙂 😉

denses
3. bře 2008

doriaa: tripl testy jsou opravdu nepresne, lepsi je urcite ale vysledek, kdy mas nejake riziko a doktori te proklepnou, nez byt negativni, ale bohuzel falesne. Sice me to me riziko hrozne moc vydesilo, ale diky nemu si me a mrnouse doktori ohlidaji a mam i vysetreni navic, takze kdyz nakonec reknou, ze mimi je v poradku, budu snad do porodu o dost klidnejsi.

doriaa
3. bře 2008

To je pravda, ze starostlivost je vacsia a ked bude vsetko o.k.tak uz to bude pohodka. Po prvom synovi som sa strasne bala porodu (lebo boli komplikacie) ale po tomto prezitom mesiaci to bude asi pohoda 😎

jitdan
3. bře 2008

AHOJ VŠEM: Chci Vás všechny povzbudit. Měla jsem riziko 1:65 a dnes jsem si volala opět na výsledky. Konečně byly hotové a je to o.k.!!!!!!!!!!!!! Takže hlavu vzhůru a hlavně věřte!!! Držím všem palečky!!!!

jitdan
3. bře 2008

denses: zítra den vědět!!!!! Určitě to bude dobrá zpráva-neboj!!!!

jitdan
3. bře 2008

denses: překládám svůj překlep 🙂 : zítra DEJ vědět!!!!!

doriaa
3. bře 2008

Jitdan, tesim sa s tebou 🙂 🙂

denses
3. bře 2008

jitdan: obrovska gratulace!!!! 😀 Tak a hura koupit sobe i malemu neco za odmenu! 😉

denses
4. bře 2008

Ahoj vsem, volala jsem prave do gennetu a co se tyce plodovky, tak vysledky jsou v poradku! 🙂 Jenze dalsi testy, ktere mi delali z krve v poradku nejsou ☹ , bude mi volat dnes nebo zitra geneticka, jedine, co jsem se dozvedela je, ze budu muset byt po cele tehotenstvi hlidana. Vubec netusim, co by to mohlo byt za nalez a za pripadne komplikace, a jak je mysleno to hlidani. Sestricka z gennetu, ktera mi vysledky sdelovala, byla moc mila, ale nedokazala mi vic rict, jen ze mi bude volat jeste doktorka. 😨

doriaa
4. bře 2008

Denses drz sa, tiez by ma zaujimalo co v krvi nie je v poriadku co suvisi s plodovou. Daj vediet co ti povedali.

kacka.va
4. bře 2008

denses: a nemáš třeba protilátky? mně je taky hlídají celé těhotenství.

masacek
5. bře 2008

jitdan MOOOOOOc gratujuju.denses držím palce a myslím že důležitější je že máš plodovku v pořádku.
taky myslím že půjde o nějaké protilátky.určitě dej vědět jak jsi dopadla!
já byla včera na velkém UTZ.naštěstí byl v pořádku ale strašně jsem se bála.Strašně dlouho zkoumali srdíčko.V kterém týdnu se chodí na mateřskou?

denses
5. bře 2008

Vcera jsem jeste jednou volala do gennetu, ze jdu za chvili na gyndu, tak jestli by mi rekli, v cem je vysledek pozitivni, ze bych to sdelila doktorce. Sestricka se nechala ukecat a rekla mi, ze jsem pozitivni na dve mutace genu, jedna neni nic tak hrozneho, ale pak je trombofilni heterozygotni mutace 2 a to je horsi a dedicny. 😖 Nevim, co to znamena, nevi to ani moje doktorka. 😒 Geneticka se mi neozvala, tak snad dnes. Kazdopadne moje doktorka ji chce volat sama, aby si ujasnila, o co jde. Myslela jsem, ze se dostanu vcera na UTZ, ale nebyla jsem na nem, mela jsem jen klasicke vysetreni a pak info o vysledcich nejakych rozboru, ktere jsou naprosto v poradku. 🙂 Mam pry s UTZ pockat az na ten velky, takze do 18.3. 😕 Kazdopadne vecer mi dal zabrat manzel, ktery je take na nervy, ale misto uteseni jak vsechno bude v poradku, me jeste srazil vic na kolena a rekl veci, ktere me rozbrecely. Sice se pak take rozbrecel a omlouval, ale ta jeho slova se vryla tak, ze jsem v noci ani nespala a je mi hrozne dal. ☹

kacka.va: co je mysleno protilatkami? Jeste mi totiz nikdo nic nevysvetlil, stale cekam na tu geneticku
masacek: na materskou se odchazi 8 az 6 tydnu pred terminem porodu.

kacka.va
5. bře 2008

masacek: ve 34. se chodí, ale v některých případech můžeš jít už v 32.
denses: to znamená, že je nesoulad mezi krevní skupinou nebo Rh faktorem a tvoje tělo si tvoří proti miminku protilátky, pokud jsou, tak se celé těhotenství sledujou. Mně našli nějaké na začátku a tak mně pravidelně brali krev, i když pak už jsem tam žádné neměli, ale raději to hlídají. Uvidíš co ti řeknou, pak dej vědět, jak jsi dopadla.

jabber
5. bře 2008

denses - a nezkoušela ses na to podívat na internetu, co to znamená?
Ty protilátky - to znamená, že když ty bys měla Rh - a manžel Rh + , tak dítě může mít Rh + a ty pak proti němu vytváříš protilátky. A taky se sleduje, když má matka krevní skupinu 0, to byl můj případ, mám sice 0+, ale kontrolovali mi je asi 3x taky, že prý podle nejnovějších poznatků si 0 někdy dělá protilátky taky, i když je +.

Na to co ti řekl manžel prostě zapomeň, máte zřejmě oba nervy na pochodu, tak z člověka vypadnou všelijaké věci - neboj , to bude dobrý, uvidíš 😉 držím pěsti a dej vědět.

jitdan - gratuluju 🙂

kacka.va
5. bře 2008

jabber: tak to jsme na tom s krví stejně 😀

jabber
5. bře 2008

kacka.va - a taky tě hlídali? Já jsem z toho byla celkem překvapená, do té doby jsem nic takového neslyšela - o nule 😕

jitdan
5. bře 2008

Ahojky VŠEM: moc Vám děkuji za gratulace!!!!! Zítra jdu ještě na kontrolní UTZ a začnu si to snad krásně už užívat.

Denses: strašně Ti držím palečky!!!! Kdy Ti brali tu krev? Před odběrem plodové vody nebo až potom? Mně totiž žádnou nebrali. Naposled když mi dělali ty tripple testy a kvůli nim jsem šla na tu plodovku...... Vím,že to máš teď těžké a nervy na pochodu, ale drž se, prosíííííím. Uvidíš. že vše bude nakonec o.k. a ty si pak řekneš, že jsi i to mimčo zbytečně stresovala.... Jako JÁ. A co manžel-je to už dobré? To víš.......i on to prožívá a asi to zrovna nezvládl...

Mě si objednali na vyšetření těhotenské cukrovky. Dělali Vám to všem???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru