Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

lukin
19. bře 2008

kacm: Já na amniu nebyla, ale doktor mě tam chtěl poslat a říkal, že mě ale musí upozornit na riziko 1:100.

lisounek
19. bře 2008

no me rekli 0,5 - 1% a to tak odpovida tomu riziku 1:100 taky me to desi...ze to kazdy ma v pohode, ale ja ze mam vse s problemy, tak se obavam.....ale zvladlo to tolik jinych mamin 😒

lisounek
19. bře 2008

ja na to jdu uz zitra ☹

kacm
19. bře 2008

lisounku moc ti přeju aby jsi byla zítra v pohodě a měla pevné nervy, budu na tebe myslet, já na to jdu za týden ve středu, určitě mi napiš jaké to bylo, budu se chodit a dívat se zda jsi už napsala.....držím ti pěstičky.... 😉

lisounek
19. bře 2008

kacm: urco se ozvu hned jak to pujde, jen par dni asi nebudu moci vubec na pc, jedine ze by mi manza pujcil notebook, ale on me bude hlidat a nic mi nedovoli, jak ho znam 😅 . Ja se pak urco hned ozvu, ted mam nervy na pochodu....dekuju za podporu, je to proste takovy divny, kdyz clovek nevi do ceho jde no ☹

kacm
19. bře 2008

Lisounku já vím, cítíme se asi stejně, ale musíme věřit v to dobré, že se vše povede a my si pak budeme konečně užívat too vysněného miminka.......drž se 🙂

lisounek
19. bře 2008

snad mas pravdu, jinak koukam, ze mas termin porodu na 18.8.08 to je krasa, ja mam ten den narozeniny 😅 a tak jen aby to vyslo...ja mam o par dni dele, ale kdybych mela mimi jako darecek k narozeninam, tak by mi to vubec nevadilo 😉

kacm
19. bře 2008

Jé já mám také v srpnu narozeniny 22.8 také jsem si říkala, že bych mohla dostat ten nej. dárek k narozeninám.....tak je to snad dobré znamení........ 😀 😀 😀

lisounek
19. bře 2008

jéé tak to je dobra nahoda, ale neboj v tom pripade jsme lvice a vse zvladneme a mame i silna miminka.... 🙂

kacm
19. bře 2008

Určitě, musíme to zvládnout jsme bojovnice 🙂 necháte si říct co to bude podle plodovky to vědí na 100%

kacm
19. bře 2008

Já bych asi chtěla, ale manža né, takže stále nevím.......

lisounek
19. bře 2008

no jasne, my uz to chceme vedet snad od 13 tt 😀 a uz tehdy to vypadalo na kluka, takze mozna uz zitra nam to reknou pri tom odberu....nechce se mi teda ani tak cekat az za ty 3 tydny, doufam, ze to budeme vedet driv....a pak se to jen ujasni, ze to bude fakt na 100% 🙂

lisounek
19. bře 2008

ja se citim na kluka od zacatku, tak to asi i tak bude - uvidime, jsem sama zvedava.... 😀

kacm
19. bře 2008

Já ani nevím na co se cítím, drahá polovička to vědět nechce, tak jsem ani nějak po tom nepátrala co by to mohlo být.....lisounku kolik jsi nabrala do 18 tt.....prý když se nabírá méně, tak je to kluk, no nevím...... 😀

lisounek
19. bře 2008

ja prave asi 3 kg 😕

lisounek
19. bře 2008

tak si to nech rict jen ty, ale pak bys musela vydrzet mu to nerict a stejne by se clovek asi prokecl (teda jak ja se znam) a bylo by to poznat asi i podle barvicek hadriku, no tak uvidite...ja bych to ale nevydrzela az do porodu, mozna u druheho mimca, ale to prvni chci moc vedet 😀

kacm
19. bře 2008

No tak to bude asi kluk.......já jsem přibrala asi 4 kg ale když se nafutruju a večer se zvážím tak i 5,5 mám navíc..... 😉

lisounek
19. bře 2008

tak to ja po jidle a vecer mam taky asi vic, ale jinak se radeji vazim po ranu nalacno 😀

lisounek
19. bře 2008

nechces jit za nami do zacinajici druhy trimestr?? at jim tu nekazime tuhle diskusi?? 😨

kacm
19. bře 2008

oki

denses
20. bře 2008

Ahoj holciny, tak i po dobrych zpravach z plodovky prisly konecne dalsi. 😅 Mam za sebou velky UTZ a mrnous je v poradku. 😀 Takze jedine, co kazi naladu jsou ty trombofilni mutace, co mam. A dohodli jsme se s genetickou, ze udelaji z plodovky na tu mutaci rozbor i mimcu, protoze manzel je nerv a vadi mu ta moznost, ze by nase dite v rodove linii tohle zdedilo. Kez by vyslo tech negativnich 50%...proste sance je pul na pul. 😕

Vy, co jste tu nove, tak se amnio a napsaneho rizika nedeste. Kdyz pujdete o par stranek zpet, zjistite, ze moje riziko bylo 1 z 8, po amnio jsem mela problemy. Nakonec je vse ok, mrnous ma pry i krasne vyvinute organy (uplne pravidelne tvary...doktor z toho byl hotovej!) a moje problemy s oteklym a bolavym podbriskem po odberu byly asi diky napichnuti nejake drobne zilky nebo tak neco, a pak k tomu prispely i trochu blokla zada.
Ale chapu vas stres a obavy, taky jsem si tim prosla. 😒

rabbit
20. bře 2008

Ahoj holky, na odběru plodové vody jsem byla včera, jen vás chci ujistit, že odběr vůbec nebolí !!! Strach z bolesti bývá většinou horší než bolest sama. U odběru se mnou mohl být manžel a bylo krásné vidět při tom na ultrazvuku miminko 🙂 Snad bude v pořádku 🙂

kacm
20. bře 2008

Holky, to jsou hezké zprávy u denses, že vše dopadlo dobře a rabbit, že už to má za sebou........přeji pevné nervy na čekání výsledků........Mě to čeká ve středu, nemám strach z bolesti, ale spíše z výsledků a také přip. potratu....... 🙂 ale nechci se nervovat, vím, že to negativní ze mě jde do miminka a o to mu moc nepomůže.

kacka.va
20. bře 2008

jéééé, denses, gratulaceeeeeeeeeee.Určitě dopadnou dobře i ty mutace 😉

rabbit
20. bře 2008

Kacm já se potratu až tak nebojím, riziko je pouze 0,5 - 1%, což je, doufám, zanedbatelné číslo. Důležité je po odběru odpočívat....nechej se opečovávat manželem....je to fajn 🙂

kacm
20. bře 2008

Holky já se 26.4.08 vdávám a jsem z toho docela na palici, člověk stále přemýšlí co když......to vyjde špatně nebo co když se něco může stát s mimi a čekání na ty výsledky......no už jsem přemýšlela, že bychom tu svatbu zrušili, ale vše je zařízené a nakoupené......ach jo.....člověk si to ani neužije....

rabbit
20. bře 2008

kacm:
Svatbu neruš a nekaz si předsvatební přípravy zatím zbytečně chmurnými myšlenkami. Užívej si předsvatebních příprav plnými doušky 🙂 Taky se bojím, že naše výsledky z plodové vody dopadnou špatně, ale věřím v dobrý konec.... Ty mysli na svatbu a jak si svatební den s manželem užijete !!! Je to krásný den plný nezapomenutelných okamžiků 🙂 Teda alespoň u mě to tak bylo.... Tak se těš a na špatné věci nemysli !

jabber
20. bře 2008

denses - tak to je super zpráva, gratuluju 😉

kacm - já jsem to měla taky tak - AMC pár týdnů před svatbou, taky mě to napadlo, co když.... ale pak jsem si to přestala úplně připouštět, že by něco mohlo být špatně - a uvidíš, že ty to budeš mít taky všechno v pořádku 😉

Holky, držím vám palce 😉

lisounek
21. bře 2008

ahoj holky, tak plodovou vodu uz mam taky za sebou, ale reknu vam, ze to byla takova rychlost, ze jsem to pomalu ani nepostrehla...byla jsem na tom vcera a dnes uz si jen hovim v pelisku a mam notase, takze nejsem zase tak odriznuta od sveta 😀. Tak ted jen co to udela, ale zatim se citime dobre a snad zadne komplikace nebudou. Jen nevim, zda se muzu sprchovat a zda sundat konecne naplast a tak. Je mozne, ze by se tam mohlo neco dostat tim vpichem?? No ale snad neeee....tak se vsechny drzte a fakt nebojte, ten stres pred tim je fakt horsi nez ten vykon...

kacm
21. bře 2008

Ahooojíkkk lisounku, tak čtu že už máš po tom, já jsem včera na tebe tak urputně myslela, snad ti ta má energie na dálku pomohla 😉 ........ tak pěkně odpočívej, no a povídej, jak to probíhalo.....jsem napnutá jak luk.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru