Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

lisounek
21. kvě 2008

lukin: i ja jsem mela duvody na amnio jit a bylo jich dost (nebyly to jen pozitivni tripply - ty to rozhodly), ale myslim,ze to je kazdeho vec, jak se rozhodne a ja proste rikam, ze nelituju a ze i presto bych sla...

laada: no to jo to zni vlastne logicky, viroza koluje v krvi..hmm to je sila to je fakt ☹

laada
21. kvě 2008

Já už bych nidky nešla..... to se ale nikdo nemůže divit .................. navíc dnes existuje vyšetření, které odhalí tyto vady do 15tt těhotensví, ale nevím, proč se dělá pouze na specializovaných klinikách a né běžně místo odběru 😠 😠 😠 😠 😠 😠

lisounek
21. kvě 2008

gabka: nenech se nicim ovlivnit, jednej jak sama potrebujes - a proste ver ja to taky tak udelala a volala jsem o vysledky a srdce mela az v krku, ale presto jsem verila - to je nejdulezitejsi...

lukin: a ano kdybych vedela, ze je dite postizene, pak bych si ho nenechala, mozna to zni hrozne a leckdo me muze za muj nazor odsoudit, ale proste tak to citim a s manzelem jsme se na tom shodli a to je pro me dulezite....

a samozrejme souhlasim, ze vsechno to okolo je stresujici a nepusobi to dobre na psychiku, ale verte mi, ze ja jsem si to uzila nekolikanasobne...na zacatku jsem byla tri tydny v nemocnici, kdy jsem ani nevedela, zda se mimi udrzi nebo ne, pak prisly tripply a same negativni zpravy, jen cekani a kdyz bylo vse ok, tak jsem se zase dozvedela, ze mam genetickou poruchu srazlivosti a to je ted v tehu taky nic moc a presto porad verim, ze je nase mala obrovska bojovnice a ze clovek nikdy nevi - proste si rikam, ze co ma byt tak to je a nekdy se to ani ovlivnit neda....tot muj nazor 😵

lisounek
21. kvě 2008

laada: tak to je jasne..mit takovou zkusenost taky tak premyslim a ten screening, ktery uvadis se prave uplne bezne nedela a ja o nem ani nevedela, az kdyz uz jsem na nej nemohla jit, protoze bylo pozde... 😔 noo misto toho odberu by to proste chtelo, jenze bohuzel zatim je porad povinny a je to na draka... 😖

laada
21. kvě 2008

lisounek popsala si to dobře... je to každého věc a taky bych nikdy neodsuzovala jestli se rozhodne dát postižené mimi pryč nebo ne.... je to každého věc... navíc tvé dítě nikdo jiný vychovávat než ty a manžel nebude... takže je to jasné.
Gabka držím pěsti 😉 a určitě napiš

laada
21. kvě 2008

lisounek a to je právě děs...ženou každého na odběr, přitom spojení screenigu a vyšetření NT je prý při správném provedení 98% úspěšnost odhalení těchto vad a poté nemusíš podstupovat ani tripple....proč to u nás není běžné?????????????????????????????????? 😠

lukin
21. kvě 2008

Mě taky hnal na plodovku a v porodnici se na mě dívaly jak na nějakou blbku, že jsem to odmítla 😠

gabka.d
21. kvě 2008

laada: protože žijeme v ČR,TADY MI TO VŠECHNO PŘIPADÁ JAKO V KOCOURKOVĚ

Ještě jednou všem děkuji za podporu, a určitě se ozvu jak jsem dopadla...
teď už jdu spát, jsem KO,no ale v prázdné postely, nevím,nevím(přítel je na služebce 😠 )

laada
21. kvě 2008

gabko kamarádce vyšel špatně test dost hrozivě 1:15 to je hrooozné riziko a dnes má kluka jako buka ... a jak zlobííí jako čert 😀 Přemýšlej si o hezkých věcech a raduj se z bříška a miminka 😉

laada
21. kvě 2008

KOCOURKOV je přesný... já myslela, že se aspoň na ty doktory můžeš spolehnout, když už je celá republika s politikou tak domrvená a ono houbelec... kus jako kus 😠

lisounek
21. kvě 2008

no jo presne to je CR 😠 😠

laada: v tom mas presne pravdu asi jen je NT screening drazsi nez ty podelany odbery jinak fakt nevim... 😨

gabka: drz se pohlad brisko a mysli na pekne veci 😉 😉 moc drzim pesticky a dej o sobe vedet ju?? dobrou noc a zadne slzicky....

laada
21. kvě 2008

lisounek víš kolik stojí odběr plodový vody? 17 000 KČ se nedivím když nás šlo 16 jakej je to vejvar pro nemocnici.... a že tam ženou každýho...
Mě před oběrem dělal doktor na genetice UTZ a řekl, že Down může zcela vyloučit...ale baba 😠 nějaká lékařka z genetiky mě přesvědčila...že to nic není ...budu mít jistotu a zbytek těhu si budu krásně užívat..... a tak mě nahlodala, že jsme nakonec řekli, že to podstoupíme ať nic nezanedbáme.... !
Šup v pátek 18.1.2008 odběr.... 19.1. bolesti zad (teď vím, že to byly kontrakce) a 24.1. jsem našeho mimíska už neudržela i když sem se moc snažila ..... 😔

lisounek
21. kvě 2008

laada: to je hrozny... ☹ ☹ me ta geneticka dala vybrat a nenutila me to nee ale i tak 😲 jestli to fakt tolik stoji...rekla mi, ze je to taky banalita a ze chodi kazda 5 😒

lisounek
21. kvě 2008

vubec si neumim predstavit, co sis prosla taky ☹

ronie
21. kvě 2008

mě dělali NT-sem to chtěla a navíc díky epilepsii-kterou už sem ale ani neměla tak mě poslala do gennetu-asi je dobré si o ten screening říct-já bych si to klíďo i zaplatila..taky nechápu že se to nedělá běžně 😠 a ještě mě napadá-jesi by se třeba nemělo zkusit udělat teda ty krevní testy opakovaně-nevim proč dochází k té falešné pozitivitě-to by mě teda zajímalo čim to je, ale třeba by se to podruhý neukázalo..ale zase než opakovaně krev, tak je teda lepší rovnou NT 😠

laduško malá..je mi to tolik líto-ale hlavu vzhůru a neboj se dalšího těhu-na amnio už nepůjdeš, necháš si udělat všechny potřebné screeningy a bude to v pořádku!!! 😉

a všem které amnio podstupují a podstoupily držim palce!!!!

jaul
22. kvě 2008

lukin: Vsichni chcem verit v "geneticky" zdravy dite, to je preci prirozeny. Mne na tom nepripada nic nenormalniho. Taky jsem verila, ze je vse v poradku, presto jsem na plodovku sla. Navic pracuju uz 3 roky s postizenyma detma a vidim, jaky vsechny vady muzou mit. Pak je na kazdy, jestli se rozhodne pro potrat nebo ne. Ja vedet, ze je dite nemocny a nikdy nebude schopny se o sebe postarat, tak sice s hroznym pocitem, ale asi bych sla na UPT!
laada: Kdyz jsem stala pred tim rozhodnutim, porad jsem myslela na tebe a to byl muj nejvetsi strasak! Ono i kdyz tam jde clovek uplne zdravej, to riziko, ze se to "nepovede" tam stejne je. At uz zavleceni infekce nebo odumreni plodu ☹ Vubec bych si to nedokazala predstavit, vim, ze to MUSI jit dal, ale jsi fakt silna holka! Preju hodne stesti v dalsim snazeni 😉
gabka.d: Pripada mi, ze snad 80% holek vychazi krevni testy spatne! To opravdu zavisi na mnoha faktorech. Vim i o jednom pripadu, kdy zenska mela horsi vysledek kvuli tomu, ze je kurak, coz ji rekli az po odberu.. Ta krev nic nevypovida, je to nahoda, pri dalsim odberu uz bys mohla mit vysledky zase uplne jiny! Tak se nenervuj, tim se nic nevyresi, i kdyz cloveku to neda.

lisounek
22. kvě 2008

ronie: me delali tripply dvakrat - ja osobne jsem mela vysoke HCG a tak uz jsem se jim nevesla do nejakych tech tabulek a v tomto pripade se vyplati ty testy zopakovat, protoze muze jit o mladsi tehotenstvi (v mem pripade to tak i bylo, jenze me nikdo neposlouchal, ze mam cyklus delsi a ze ovulace byla taky dele a poceti taky) a druhy vysledek byl o poznani lepsi, protoze vlastne jsem byla pro ne v 16 tt, kdy berou tripply ale mimi bylo stare treba jen 15 tt a tim se to hned vysvetlilo...jenze stejne porad riziko bylo....

jaul
22. kvě 2008

U me k tomu doktorka pri konzultaci na genetice pristupovala docela rutinne a studene. Kdyz jsme se ptali na opakovani krevnich testu, tak rekla, ze to by nic nevyresilo, vysledek by byl pry stejny. Pro ne jsme jak housky na krame ☹
Jeste jsem chtela zkusit (i mi to radila moje gynda) geneticky UTZ, kde je doktor na 90% schopny rict, ze je vse v poradku, ale na to mi geneticka rekla, ze by se to jen oddalilo, pak bych byla o 2-3 tydny dal a kdyby mi z UTZ rekl, ze je neco spatne, tak by mi pak stejne museli delat plodovku a uz to pak nevychazi presne a pak zacla neco mlet o tom, ze po tom 20tt uz se musi to postizeny dite porodit a to je teprv zazitek... No fakt me uklidnila!
Je fakt, ze za ty odbery maj asi pekny prachy, nas v ty cekarne sedelo ten den asi 7, tak si vydelali.
Pro ne je to prace, ale pro zenskou, ktera ceka prvni dite a ani nevi, co se s ni deje a je rada, ze nepotratila a nema nejaky komplikace je to rozhodnuti strasny a oni do tebe husti jeste takovy bludy 😖

lisounek
22. kvě 2008

jaul: napsala jsi to presne a moc hezky.... 😉

jaul
22. kvě 2008

lisounek: Jee kuju 🙂

gabka.d
22. kvě 2008

ahoj, tak jsem se z toho trochu vyspala, zašla jsem na skok do práce a je mi lépe, věřím, že to bude OK, a jestli tam na té genetice bude nějakej studenej čumák, tak mu to nedaruju!!! 😉
Na všechno se budu a ptát a třeba 3x, od toho tam jsou aby to vysvětlyly.
Jinak je to fakt, že doktoři nás neberou jako lidi, stačilo mi když jsem šla na laparoskopii, na příjmu se my chtělo řvát jaký tam byl hnusný doktor... Řval na mě, jak jé možné, že nevím jestli jsem měla transfuzi nebo ne, a vůbec neposlouchal, že mi při operaci bylo půl roku tak si to nepamatuju 🙂 a před 20lety se s nikým nikdo nebavil, tak to neví ani rodiče, ty spíš zajímalo jestli budu žít, než jestli my dávají krev...Navíc on je doktor, tak si to měl zjistit...

lisounek
22. kvě 2008

gabka: ach jo taky mas teda koukam zkusenosti s doktorama...no ale je to fakt nenech se odbit...ja mela stesti, ze jsem byla na doporuceni znameho v Budejicich a tam byl teda spickovej pristup, takze jsem jen koukala proste perfektni....

amonis
22. kvě 2008

ahojky tak ja jsem na odběr plodove vody musely vyšli mi testy na AFP pozitivni 1:50 takže velke riziko roštěpu pateře na břicha ..ve 12 tydnu jsem byla na screningu a vyšli mi testy negativně taky tomu nerozumím co se stalo..jen tedka musim věřit že ten odběr bude dobry a pak se modlit aby bylo vše dobreale postižene dítě bych mít nemohla....Netušila jsem však že by mi mohli udělat ještě jednou krevní testy a Utz a pak až odběr byla jsem z těch vysledku tak hotová že jsem byla na te plodovce hned ten den a až pak jsem si o tom četla 😢

laada
22. kvě 2008

jaul děkuju ...taky se snažím věřit a doufat, že vše vyjde a taky se budu radovat z mimíska 😵
Nechápu jak tripple můžou dělat 2X to je přeci blbost...tento odběr se má nabíirat přesně na 16tt ani o den míň ani víc 😠

jaul
22. kvě 2008

gabka.d: Jak ti vysla cisla na UTZ mereni (kustky a sije)? Ja na tom byla cca ve 13tt. To taky dost napovi a pokud jsou v norme, tak bych se nebala! Mne to vyslo na jednicku, tak jsem byla rada, no ale pak vysla blbe ta krev. Pritom jiny holky maji ta cisla z UTZ treba vyssi a krev pak v poho.. tak se v tom vyznejte.. 😖

lisounek
22. kvě 2008

laada: me je delala podruhy pak na genetice, protoze jsem mela vysoky jen HCG a to melo vliv na stari tehu...jinak ostatni hodnoty jsem mela v poradku, jenze jedna hodnota spatna = cele triply spatne..a taky ze pak vysly lepe ty triply...ale bezne je dvakrat asi nedelaji to nee...jenze zrovna to HCG mohou posoudit i dalsi hodnotou...

laada
22. kvě 2008

jaul nevím proč ti teda brali tripple pokud máš kombinovaný test v prvním trimestru 😠 to sou šmejdi 😠

lisounek
22. kvě 2008

laada: protoze triply delaji proste vzdycky to ani snad nejde odmitnout... 😠

jaul
22. kvě 2008

Ja myslim, ze ty tripply delaji vzdycky, ale asi urcite mas pravo to odmitnout, nekde jsem o tom myslim tady cetla.. 😕

lisounek
22. kvě 2008

aha tak je to mozne, ja to nevim jiste, ale uprimne se te nikdo ani nepta, zda to chces nebo ne, stezi reknou na co odbery delaji...dnesni informovanost mamin jim ale uz na klidu neprida 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru