Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

laada
22. kvě 2008

Najdu vám jeden odkaz 😉 a vložím
Pokud se v prvním trimestru provádí kombinovaný test tak není doporučeno provádět tripple kvůli zkreslení... kombinovaný je přesnější než tripple... ale jdu to najít a vložím 😉

laada
22. kvě 2008

http://www.porodnice.cz/poradny/22?page=15
první dotaz ...jeden z mnoha odpovídá...

laada
22. kvě 2008

našla jsem ještě jeden

Dobrý den pane doktore,ve 12tt jsem postoupila combinovaný screening v I.trimestru riziko Downovasyn vyšlo 1:6200 a Edvardse 1:100000 BPD 20mm NT 1,7mmNB 3,0...víc hodot bohužel neznám. Lékařkamě tedy už neodesílá na Tripl testy že nejsou potřeba.Můžu těmto výsledkům opravdu věřit a v kludu si užívat těhotenstvo? Mám strach aby se něco nezanedbalo.Děkujem
Dobrý den,ano,proběhl-li test na certifikovaném pracovišti, tripple test bych taky nenavrhoval. "Tuny" informací viz
http://clanky.gynstart.cz/article.php?sid=154&m...
Kombinovaný test má šanci zachytit Downův syndrom z cca 95%, tripple test jen cca 65% - je zbytečné provádět ještě navíc méně přesný test....

gabka.d
22. kvě 2008

jaul:m to nevím jaké mám ty výsledky, čekáme prvního mimíska, tak v tomhle docela plavu, vždycky sem se jen ptala doktora jestli je mimi v pořádku a on říkal že jo a do detailů jsem nešla, protože tomu stejně prd rozumím... ale teď jak jsem byla v 16tt na UTZ tak říkal že podle nějakých norem a tabulek je mimi úplně v pohodě... no tak věřím že i ta plodovka nám vyjde dobře

lisounek
22. kvě 2008

laada: kdyz on ma na to kazdy doktor uplne jiny nazor, takze to taky zalezi na tom, kolik jich je pro a kolik proti .. myslim,ze tento je jeden z mala, co napise, ze je pak tripple zbytecny...u ostatnich tomu bohuzel tak neni...a kazdy nema to stesti, aby na nej natrefil..me ten muj ani nesdelil, ze se nejaky NT dela a tak jsem to zjistila pozde a jak pise gabka jsem taky prvne tehotna a vsechny informace jsou pro me nove a jsem z toho jelen...ted mi treba i ten muj oznamil, ze nedela ten glukozo-peroralni test a co ja jako s tim mam delat..vim,ze by se delat mel, ale hadat se s nim neminim...ach jo..chtela bych vymenit doktora, ale neni to tak lehky ho sehnat...

jaul
22. kvě 2008

Tak ja nastesti na tyhle EXTRA procedury pokazdy musela mimo svou gyndu, takze jsem vedela, ze se deje neco "navic"!
Na UTZ mereni jsem byla na genetice, doktor diktoval ta cisla do zpravy, kterou jsem pak dostala s sebou.
Na krvi kvuli tripplum jsem taky byla na genetice a na cukr se budu muset objednat nekdy v cervnu do nejaky laborky. Miluju tohle litani po doktorech!!
gabka.d: Ja jsem taky tehotna poprvy a kdysi jsem ani nevedela, co znamena to +1 az 6 za tydnem tehotenstvi 😀 😀 Ale uz se v tech vsech terminech docela orientuju. To UTZ mereni je neprehlidnutelny a hlavne by te asi doktor mel informovat co dela, je zvlastni, zes to nepostrehla.. 😅

lisounek
23. kvě 2008

jaul: jenze tyhle extra procedury musi odnekud vychazet a ja diky tomu, ze jsem sla na genetiku, tak taky slo spoustu veci mimo meho gyndare, tomu uz chodily jen zpravy...prislo mi to nefer, jelikoz co k nemu chodim, tak mi delal jednou UTZ a to jen na zacatku...a pak jsem je mela vzdycky jinde, protoze to chtela geneticka, ale ze by nekdy mimco zkontroloval on sam to ne 😠 .. a na ten test na cukr me taky musi poslat on, ikdyz je to v laborce nekde jinde...ale dnes jsem mu zavolala a najednou to jde, jenze uz je to na posledni chvili pekne.... 😨

gabka.d
23. kvě 2008

jaul: me doktor rekl že bude dělat podrobnější ultrazvuk, pak něco načmáral do průkazky a bylo to, řekl mi že vše je OK, no tak asi takhle nějak to šlo mimi mě... a co to teda je to +1 za týdnem?
No jinak mi dneska udělali tu amniocentézu, trochu mě píchá v podbříšku, tak snad je vše OK, pořád jen ležím, nebo sedím, chodím minimálně, nechci aby se něco stalo. Ale řeknu vám, že to teda nebylo zrovna příjemný... Nějak mu to nešlo odsát nebo co, tak mu u toho sestra asistovala, a to samotný odsávání je teda docela fuj. No tak teď už doufám že jsme si to už vybraly a bude už jen dobře.

lisounek
23. kvě 2008

gabka: tak odpocivej, to pichani jsem mela taky po tom odberu jeste skoro pul dne....prijemny to neni, ale hlavne, ze uz to mas za sebou...

to cislo za tydnem je den tzn. ze paklize jsi treba 17 tyden a 3 dny, tak se to pise jako 17+3 tt 😉

drz se a pekne lez ju?? papa 🙂

gabka.d
23. kvě 2008

lisounek: dikes 😉 zase sem o něco chytřejší

jaul
23. kvě 2008

lisounek: Me moje gynda delala naposled jeste vnitrni UTZ asi v 10+3tt a od ty doby nic a asi ani zadnej dalsi delat nebude. To je jedna z tech, ktera udela 3 povinny a vic ani tuk! A jsou zas doktori, kteri ti ho udelaji pri kazdy navsteve a reknou ti, ze je to potreba! Poradny jsou strasnej vopruz 😖 😝
gabka.d: Ja nic necitila, ale pro jistotu jsem se 3 dny jen valela. Nic nedelej a odpocivej 😉

lisounek
23. kvě 2008

jaul: tak to je presny to je muj gyndar - poradny jsou fakt skoro nanic, protoze vzdy jen premeri pupek, zmeri tlak a zkontroluji moc, ale jinak jsem si vse odbila nekde jinde..presne jak pises...ale ten test na cukr, jsem si dnes vytelefonovala...a clovek si jeste pripada jako kdyz se doprosuje za neco 😠

jaul
23. kvě 2008

lisounek: Moje "zatim" 2 tehu poradny spocivaly v tom, ze jsem tam hodinu a pul cekala v cekarne, pak vlitla do ordinace, poprvy do me jen sahla, rekla v poradku a nazdar, byly jsem tam fakt 10 vterin, no a pri druhy to samy, jen poslechla srdicko nejakym pristojem. Nemerila mi nic, neresila nic. Nezbyva mi, nez verit tomu, ze je to dobry, kdyz to rika.. Ja uz se fakt radsi na nic neptam, pac jinak si pripadam, ze otravuju. Ve stredu znova, uz se tesim 😝 Pak poreferuju 😅

thea71
23. kvě 2008

ahoj, dovoluji si se vmisit do diskuse. Me delali screening jen ve 13. tydnu, pry je 95% zachyceni mozne vady, doktorka pak rekla, ze triple test je v tomto pripade uz zbytecny, protoze je nepresny a zachyti jen cca 60% vad. Myslim, ze idealni je kombinace screening 11.-13. tyden (krev + ultrazvuk) a pak okolo 22. tydne kvalitni geneticky ultrazvuk.
Legracni ale bylo, ze mi screening vysel sice negativne a doktor me stejne navrhl genetickou konzultaci, protoze uz je mi 36 let. Amnio jsem nakonec odmitla, prijde mi, ze riziko potratu pri amnio je pomalu vyssi nez riziko postizeneho ditete. Tak jen doufam, ze nebudu litovat...
Mejte se hezky.

lisounek
23. kvě 2008

jaul: tak to takhle chodi i u me, na to si zvykni 😀 to je presne cekani, pak me postoura prstem kvuli cipku, pomeri delohu zvenku, kvasinky diagnostikuje od stolu a kdyz nic nechci, tak jsem taky hned venku...proto nechapu, jak jsou tam vzdy ostatni dlouho .... 😝

laada
23. kvě 2008

gabko držím pěsti a dopadne to dobře 😉

gabka.d
24. kvě 2008

ahoj holky, tak mě čeká další den válení, je to paráda... přítel umyje nádobí bez keců, uklidí, uvaří a zrovna šel pro rohlíky 😉 , kouknem na DVD, venku je stejně naštěstí zataženo, tak mě to tam netáhne.
Všem děkuji, že jste mi pomohly to překonat.''stěhuji'' se odsud, amnio už mám za sebou, tak jdu někam kde na to trošku zapomenu.. papa a všechny se držte, přeji vám krásná zdravá miminka

laada
24. kvě 2008

gabko dej určitě vědět jestli to bude Jakoubek nebo Nikolka 😉

sima72
24. kvě 2008

ahoj holky, jsem tu dnes poprvé, čtu tu vaše odpovědi... Já byla včera na odběru plodovky. A musim říct, že jsem byla překvapena, samá ochota, velmi příjemný personál, vše nám několikrát vysvětlili. Přítel byl celou dobu se mnou, udělai nám i 2 fotky z 3D ultrazvuku, ještě půjdu v 21 týdnu znovu na 3D ultrazvuk. A co se týká mého gynekologa, tak taky si nemohu stěžovat, pokaždé mi dělá ultrazvuk a to pořádně dlouhý, udělá mi vždy fotku, vše mi vysvětlí a pak se chvíli koukáme jak se tam pěkně mrská 🙂 pokaždé se ptám na různé věci, vše mi vysvětli, že jsem tam kolkrát i hodinu. Nikdy v čekárně nečekám, a když ano tak max 10 min.
Cítila jsem malé štípání při močení, tak jsem mu volala, tak hned ať přijedu, udělal mi ultrazvuk, poslal moč na vyšetření a ještě ten den jsem měla výsledky 🙂
Na genetice nám potvrdili kluka. Tak se tu mějte a přeji ať je vše v pořádku, papa 🙂

lisounek
24. kvě 2008

teda simo to zni jako z pohadky 😀 Tobe taky at je vse v poradku...

sima72
24. kvě 2008

lisounek: no, když to tady čtu, tak mi to přijde jak horor, já si nemůžu fakt stěžovat a to ještě sestřička co je u mého gynekologa, tak rodí v porodnici, tak jsem s ní domluvená, že se tam před porodem půjdu ještě podívat, abych věděla, jak to tam bude probíhat 🙂

lisounek
24. kvě 2008

tak to ja pujdu taky juknout do porodnice, ale na kurzu a taky prave ta pece je uplne jina..vse si musim vydupat sama, ultrazvuky ty nejsou vubec (teda ne u meho gyndare) a to cekani je vsude...ach jo...ta tva pohadka by se mi libila, tak bych si predstavovala idealni peci v tehotenstvi... 😵

lisounek
24. kvě 2008

ale je dobre, ze alespon nekdo to zna, takze bud rada a uzivej si to !!!! 😉

sima72
24. kvě 2008

odkud jsi? já se přestěhovala z Prahy k přítelovi kousek od Plzně 🙂

sima72
24. kvě 2008

Už to vidím,Benešov, jezdila jsem tam do Pyšel ke kámošce na chatu. 😵

lisounek
24. kvě 2008

no jo to je kousek 😉

jaul
24. kvě 2008

sima72: Ja jen tise zavidim, ale je dobre, ze jeste existuji takovi doktori, ovsem cte se to fakt jak pohadka. Ja krom znamyho zubare na ne nemam stesti vubec nikdy. Dokonce jsem od svy obvodni, kdyz jsem si u ni byla pro razitko do tehu prukazky prisla s brekem a bulila pul dne ☹

sima72
24. kvě 2008

jaul: no musim říct, že co mě tady dobrého potkalo je gynekolog a zubařka, je také skvělá, jinak já mám panickou hrůzu ze zubaře ☹ copak Ti řekla obvoďačka???

ilci
24. kvě 2008

tak můj gyndař taky nic moc, jenom šáhne na čípek
na začátku těhu mě hned spražil a teď při poradně mi ve dveřích řekne : nic vám není, že?
pokud mám nějaké problémy, tak buď řekně, že je to normální nebo neřekne vůbec nic
přitom nejsem nejmladší, museli jsme na umělko, dojíždím denně 90km do práce, ale doma mě nechat nechce
člověk má strach, aby bylo všechno OK

jaul - na rozdíl od tebe mám super obvoďačku

sima72
24. kvě 2008

Mě doktor prohlédnul, když jsem k němu přišla na začátku těhotenství, od té doby se snaží vše řešit přes ultarzvuk, zastává názor, že míň do mě bude šahat tím líp pro mimčo i pro mě a já stím jedině souhlasím. Vždy se mě ptá zda mám nějaké problémy, výtok, špinění a tak, když nic tak pořádně udělá ultrazvuk a je to. Sestřička změří tlak, zváží mě, udělá test moče. Těď mě doktor prohlížel pžed tím odběrem plodovky, a to se ještě omlouval, že je to nutné ohledně toho odběru. Vše mi řek, jak vypadá čípek, že tam neni žádný výtok, že se děloha pěkně roztahuje v bříšku. Když to čtu co píšete, tak se to snad nedá ani věřit. Já jsem osvč, ale kdybych byla zaměstnaná, tak nebyl žádný problém, aby mi doktor napsal rizikové těho, i mi ho nabízel, ale já mu řekla, že je mi to k ničemu ☹ Kamarádka šla také na umělko a automaticky měla rizikové a byla hned doma. nemůžeš zm 😔 ěnit doktora???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru