Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

lukin
3. črc 2008

c.xsara: To slyším poprvé, že se na AMC posílá jen pokud je riziko postižení větší než riziko potratu. Čili ty bys na ní podle doktora neměla jít?

lucika
3. črc 2008

Ahoj holky, narazila jsem na zajímavý článek o prenatální diagnostice, je to tam všechno vysvětleno a taky se zabývají psychickou stránkou maminek. Amnio jsem podstoupila a ty 3 týdny čekání byly strašné. Zvlášť když mi řekli, že výsledky budou v pátek a ve skutečnosti byly až v úterý a to jsem tam 2x zbytečně, celá napnutá volala, bylo to další prodlužování stresu. Naštěstí je všechno v pořádku. Ale celé je to hrozně kruté...
http://www.evalabusova.cz/preklady/prenatalni_d...

c.xsara
3. črc 2008

lukin: ano, myslím, že to tak říkal, já ho moc nevnímala, měla jsem v hlavě milion dalších myšlenek. No uvidíme co nám zítra řeknou na té genetice, jsem zvědavá, ale kupodivu nějaká klidná...nervy příjdou asi až po AMC a pak jak se bude na ty výsledky 😨

amonis
3. črc 2008

c.xsara ahojky fisch testy jsou přesne a když ti vyjdou dobře tak se už pak nemusíš bát ono to normálně stojí někde i 10 000kč a jsou to vlastně vysledky jen tři tuším a to ty nejdůležitějši na daun atd.a pak budeš ještě čekat na ten zbytek ale mě na genetice řekli že když vyjdou fisch dobře tak už je to uplně vpohodě....já měla riziko 1:50

c.xsara
4. črc 2008

Tak jdu ve středu na 7:30 ráno na to AMC a budou mi dělat tu fishku a chtěji "jen" 1000,-- což za ty nervy stojí. Tak na mě myslete holky, dám vám vědět.

marie2
4. črc 2008

ahoj tak to budu držet palečky pak dej vědět jak to dopadlo.Já bohužel výsledky ještě nemám mám si zavolat v pondělí tak jsem na to zvědavá to zase budu nervní celej víkend.

marie2
7. črc 2008

Ahoj tak konečně mám výsledky narodí se nám chlapeček a podle prvních výsledků je zdravej!!!!Holky mně se tak ulevilo!!!Jsme s manželem moc šťastný!!!Přeju vám všem at vám to taky dobře dopadne!!!

c.xsara
8. črc 2008

marie2: Moc Ti gratuluji 🙂 ale byly to nervy viď?Mě to čeká zítra a i výsledky, už teď jsem na nervy jak to všechno dopadne. Pak se ozvu. mějte se holky, jdu si lehnou, hrozně mě bolí poslední dobou páteř ☹

marie2
8. črc 2008

c.xsara moc děkuji to víš nervy to byly šílený ale ted jsem už v klidu snad už všechno proběhne dobře.Těšíme se na syna dcerku máme tak se nám povedl páreček jsme hrozně štastný.Držím palečky at ti to taky dobře dopadne!Dej vědět jo?Jo s páteří si to ted taky užívám 😝 je to hrůza ale musíme něco vydržet ne?Tak pa pa a ozvi se

gabka.d
9. črc 2008

Ahoj holky,
Marie gratuluji a c.xsara neboj bude to určo v pohodě...
Já si moc dobře pamatuju jaké to byly nervy a taky nám to dobře dopadlo 🙂
Páteř mě taky děsně bolí, je to k zbláznění..

Všem přeji zdravá miminka!!!!!!

zemli
9. črc 2008

Ahoj holky taky vam neco napisu. Pred par minutama mi volali vysledky tak je vse v poradku. 24.6. jsem byla objednána na amniocentezu kvuli riziku 1:250. Jenze plodovou vodu se jim nepodarilo odebrat. Zkouseli to dvakrat a ani jednou ani kapka. A protoze za den muzou zavest pouze 2 jehly tak mi objednali znova za 14 dni s tim že vysledky mi poví druhý den. Tak sem byla vcera znova a vzorek odebrali hned. Vubec me to nebolelo. Jeste mene citlivy nez kdyz berou krev. Sem moc štastna. Sice bysme raději chlapečka ale hlavně že je to zdravý.
Moc Vám všem držim palce. urcite to dobře dopadne 🙂

samicka
9. črc 2008

zemli: gratuluji k holčičce, tu já bych brala,ale u nás to vypadá dle UTZ na kluka. na odběr jdu v pátek...teda 3x tě trápit, no to jsi hrdinka. pa a užívej si výsledky.

zemli
9. črc 2008

Moc děkuju. Tu druhou jehlu sem tam měla asi 10 minut to bylo dost neprijemny. Ale včera super. Vpich sem skoro necitila.

marie2
9. črc 2008

Ahoj holky!Gabko moc děkuji!Koukám že odběr plodovky není vždycky jednoduchý ale nakonec jste to zvládli to je super.Holky je fakt úplně jedno jestli holčička nebo chlapeček hlavně at jsou miminka zdravá a dělají nám jen radost!!!Zemli také gratuluji k holčičce!Clapečka si třeba pořídíte příště ne? 😉 At to všem dobře dopadne!!!

tilingerovakatka
25. črc 2008

Ahoj ženský,chtěla bych uklidnit ty co toto museji podstoupit,mám to už druhý měsíc za sebou,a tak vim jak vám všem je.Ty nervy jsou fakt hrozný.Vyšli mi špatné výsledky v 16 týdnu z krve,a tak mi řekli,že budu muset na odběr plodové vody,chtěla jsem do genettu,ale protože to potřebovali vědět co nejdřív,a tam bylo hodně obsazeno nakonec jsem jela k Apolinářovi,a bylo to tam super,všichni příjmený,odběr bez komplikací.Taky bych chtěla říct,že to fakt nebolí,nebojte se.Je to moment,a dokonce s vámi může být i tatínek u zákroku,manžel tam byl semnou,a moc mi to pomohlo.No nic méňě jsem měla riziko na roštěp 1:10,tak malý jsem tady ani u nikoho neviděla,takže jsem měla fakt strach,výsledky dopadli dobře,čekáme zdravého chlapečka,takže nezoufejte,v dnešní době už se na to chodí opravdu často,a většina maminek,to má opravdu v pořádku.Ty tři týdny jsou opravdu dlouhé,ale taky utečou,já brečela když mi výsledky řekli,že ani manžel nevěděl co se děje,a byl vystrašenej,že to dopadlo špatně 🙂 no takže tohle moje druhé těhotenství bylo sice šílené,ale snad už budeme mít klid,a na malého se moc těšíme,tak všem držim palečky,a opravdu se nenervujte moc předčasně,a říkejte si moje miminko je zdravé.Vím,že se mi to teď už říká lehko,ale snad vám trošičku od těch nervů moje psaníčko pomůže.

tilingerovakatka
25. črc 2008

🙂

samicka
30. črc 2008

Holky ahoj, taky už je to skoro 3 týdny, co jsem Vám tady psala, že jdu na amnio. Mám to za sebou, odběr byl fakt šup šup,ani jsem se nenadála a jehla byla venku, skoro bych vpich nenašla, bylo to jako štípnutí od komára 😉 a pak jsem si dala oraz, polehávala jsem pár dní a vše OK: Sice mi začalo tvrdnout břichoa,le to je taky dost časté a skoro nromální. Výsledky vím asi 5 minut, všechno je v naprostém pořádku, takže bohužel jsme spadli mezi ty falešně pozitivní...hlavně, že to je OK: Držím všem palečky, ať vám to dobře dopadne!

misenka09
13. lis 2008

Ahojte, já byla na amnio v pondělí ateď se nervuju nad výsledkama. 🙄 A ještě skoro 14 dní budu. Ach jo. Mám 1:170 Ewardse, 1:25 na Smith -Lemli Opitz. Mám strašnej starch o svou holčičku. Ještě před 14 dny jsem všude prohlašovala, že na amnio ani nepůjdu, že si mimi nechám ať bude jaké bude. ALe tváří v tvář možnosti takhle hnusnejch chorob nevím, co bych dělala, kdyby to nedopadlo....JAk moc bych si přála, aby byly výsledky negativní.......

samicka
14. lis 2008

misenka: mela jsem taky rizika na choroby jako ty a vse byl plany poplach. Neboj, bude to OK a zbytecne se nenervuj 14 dni dopredu.

vidnerova
2. pro 2008

Ahojky ja jasem byla 28.11 na odberu plodove vody vysli mi spatne geneticky krevni vysledky tak me tam muj gynekolog poslal.Trosku se bojim jak dopadnou testy tak ja doufam ze to bude vsechno v poradku.Jinak odber me vubec nebolel. 🙂

andreasek82
3. pro 2008

holky, chci se vas jen zeptat, jak dlouho jste po odberu v pracovni neschopnosti vetsinou? diky za odpoved.. 🙂

martas82
3. pro 2008

ahoj,tak já byla na odběru ve středu před 14.dny.paní doktorka mi řekla,že mám odpočívat jen tu středu,jinak nic o neschopence neříkala,ale rozhodla jsem se,že radši budu do konce týdne doma,práci nemám náročnou,ale přeci jenom jsem byla ráda,že můžu ležet,břicho mě trochu bolelo,sice jsem se nervovala,měla jsem riziko downova syndromu 1:10 a to už mě dost vyděsilo,tak sem moc klid neměla.dneska jsem se dozvěděla,že je vše v pořádku,tak mi spadl kámen ze srdce.Takže k tý neschopnosti práce je to individuální,mně stačily ty 4dny 🙂

andykov
3. pro 2008

andrej, já byla včera na genet.konzul., kde mi i mimo jiné nabízeli amniocentézu a dostala jsem k tomu povídání, kde je 2-3dny klidový režim, spíš ležení a týden neschopnost a nic náročného.

katarinad
10. pro 2008

Ahoj,ja som bola na amniocenteze vcera,prebehlo to v poriadku ale uz od vecera mam zvysenu teplotu 37,5 a pobolieva ma brausko.Je to moje 1.tehotenstvo tak mam strach.Mohol by mi niekto poradit,popripade napisat ci je to bezne?Dakujem ☹

corona
25. bře 2010

ahoj holky,já byla na ult. u dr.vlašína,a ten neviděl u jednoho miminka nosní kůstku-čekám dvojčata.byl nepříjemný a otrávený,bylo to už odpoledne,i když to není důvod ☹.Zítra jdu na odběr plodové vody.kdykoliv si na to vzpomenu tak brečím,nedej Bože,aby to nebylo v pořádku ☹ ☹ ☹ ☹ .

janulal
25. bře 2010

Corona: Vím, čím teď procházíš, vyšly nám špatně triple testy, tak jsem šla v 18. týdnu na odběr plodové vody do Brna na Obilní trh, doktoři byly profíci, odběr proběhl v pořádku, komplikace po odběru jsem taky neměla, ale musíš aspoň tři dny ležet a pak mít ještě dva týdny klidový režim. Ty první dva dny po odběru budeš mít asi tlak v podbřišku, ale pak už bys neměla mít žádné potíže, když dodržíš ten klidový režim.
Držím moc palce, ať to všechno dobře dopadne a klučíci jsou zdravý, hlavně se zkus moc nestresovat, i když vím, že je to těžké.
Nám to dopadlo dobře, čekáme zdravou holčičku. 🙂

mosicka
6. kvě 2010

Ahoj holky jsem tu po prve a podle vašich odpovědi vždy dopadlo vše ok ja byla na odběr plodove vody včera je mi fajn mam zvyšene riziko DS ted budu čekat jen na vysledky to je pro mne nekonečne amnio jsem se bala přišerně ale vše bylo dobry jen to fakt trošku pichne ale jinač se to da zvladnout vždyt co bychom pro ty naše mimi neudělali jen mam hruzu že mi testy nedopadnou dobře

janulal
7. kvě 2010

Mosicka: Taky jsem měla hrůzu jít na ten odběr plodovky, bála jsem se toho rizika potratu. Ale jak píšeš, zatím to tady většině dopadlo dobře a čekáme zdravé mimísky. 😉
Tak ti moc držím palce, ať vám to taky dopadne dobře a hlavně odpočívej, ať nemáš nějaké komplikace. 😉

lucie.krajcarova
7. črc 2010

ahojky, taky mi hrozí plodovka kvůli pozitivním triplům. chtěla jsem se zeptat, jestli jste se někdo vyhnul amnio, protože stačil detailní ultrazvuk? a jak dlouho po odběru plodovky jste držely klidový režim? my máme 15měs. miminko, takže klidd moc nemáme..

madelen
7. črc 2010

@lucie.krajcarova Ahoj, mě vyšly špatně NT testy ve 13tt. Napřed jsem si říkala, že mě na amnio nikdo nedostane. Ale postupně jsem si to rozmyslela, napřed jsem objednaná teď v pátek na ten podrobný UZ k odborníkovi a pokud nazná, že amnio je vhodné provést, půjdu . Už se nervuju skoro měsíc a chtěla bych mít klid. Co jsem vyčetla, je po odběru dobré 2 dny ležet a potom týden klidový režim, nic nepřehánět. Taky čekám mimino v prosinci 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru