Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

lucie.krajcarova
7. črc 2010

Madelen, mě překvapuje, že v tom gennetu nedělají ten podrobný utz... jinak si už manžel zajistil dva dny volno nebo spíš home office a budem to muset nějak přežít...

madelen
8. črc 2010

@lucie.krajcarova - třeba mi ten UZ k ničemu nebude. Předpokládám, že mi dr. řekne, že záruka je jen z plodovky a pak ho budu prosit, aby mě vzali co nejdříve, to věčné čekání mě ubíjí... Každopádně dám v pátek vědět, jak jsem dopadla, už aby to bylo.
A koukala jsem na stránky Gennetu a podorbné UZ tam dělají, to by bylo divné kdyby ne když je to spec. pracoviště. Tak kukni a zkus se na to objednat a pak dej vědět.
http://www.gennet.cz/konziliarni-ultrazvukova-v...

lucie.krajcarova
8. črc 2010

Madelen, doufám, že mi to při konzultaci sami navrhnou. jinak do plodovky půjdu rovnou, delší čekaání by mně snad zabilo... jinak nečetla jsi, jak dlouho se tam čeká na výsledky? já to nenašla....
docela mi pomohlo pročítat podobné témata tady na koníkovi, kolika holkám triply vyšly falešně pozitivní, takže vše v normě.

madelen
8. črc 2010

@lucie.krajcarova Já byla původně rozhodnutá, že mě nikdo na plodovku nedostane tak jsem se objednala přímo na tento UZ. Na plodovku bylo stejně ještě brzy. Ale co jsem pročetla příspěvky, už jsem odhodlaná do plodovky jít ,prostě chci mít klid a jasno, ale ten UZ napřed absolvuju. Já jdu do Prenatalu v Brně, zrychlené výsledky z amnio se zde dají zaplatit a výsledky víš ještě ten den http://www.prenatal.cz/index.php?id=83 . Předpokládám, že to půjde i v Gennetu .

lucie.krajcarova
8. črc 2010

madelen, v kterém tt teď jsi?

madelen
8. črc 2010

@lucie.krajcarova dle MS 15+4, dle UZ cca o 10 dní více. Tak já už ani nevím 😀 , asi něco mezi 17-18tt .

lucie.krajcarova
8. črc 2010

teda, tak to jsme na tom skoro stejně časově. a jaký ti napsali termín porodu do průkazky?

madelen
9. črc 2010

@lucie.krajcarova Doufám, že nám to oběma vyjde bez problémů, já už si jich teda užila dost.... ☹ . TP mám napsaný v průkazce dle PM 27.12., dle UZ 21.12. a pak po NT screeningu 17.12. a pak jsem z papírů vyčetla 15. 12 - ale to nevím, jestli se neupsal.....Už su šíleně nervní z dnešní návštěvy u MUDr. Vlašína, kolem 13 hod. jedem. Pak dám vědět, modlím se, aby to bylo vše ok a objednání na amnio co nejdříve...

lucie.krajcarova
9. črc 2010

Madelen, máš to teda zajímavé.. já mám jen jeden dle utz 10.12., jinak nic...
držím palečky a dej vědět 🙂

lucie.krajcarova
9. črc 2010

jinak mi říkaly holky, že triply vycházejí dost divně, pokud se neudělají přesně v termínu... u tebe to taky nevypadá přesně, když se ti plod o tolik liší.. u mně zas nebyla menzes, takže vše se určuje pouze podle utz..

madelen
9. črc 2010

@lucie.krajcarova Tak jsem tady, uf uf , mám ze sebe 75% psych.břemene dole 😉 . UZ dopadl na výbornou. ALE : MUDr. Vlašín amnio doporučil kůli dost zvýšenému hCG a minulému celkem pozdnímu potratu a samozřejmě věku. Říkal, ať si to rozmyslím a pak se objednám. Ale to já už měla jasno a překvapila jsem svou reakcí, že mi to můžou klidně píchnout hned, protože i když na to nevypadám jsem na to psych.připravená ale že vím, že nejdříve v pondělí, protože už je později odpoledne. Ale to on zase překvapil mně a říkal, že v laboratoři jsou a že jsou šikovní a amnio provedou 🙂 .Pak následoval pohovor u genetičky, podepsání "tisíce" papírů a zpět k panu doktorovi na samotný výkon. Mám to za sebou, hurá.
K samotnému odběru: jaká já jsem " hrdinka", která se toho opravdu děsila a ještě jsem si zakrývala výhled na břicho sukní a hypnotizovala monitor 😀 , bylo to opravdu jenom maličkaté povrchové štípnutí , jinak nic. Jde spíše o ten psychický pocit. MUDr. Vlašín je bezvadnej, přidávám kladné hodnocení k ostatním. Říkal, že výsledky by měly být ok, tak v to doufám. Potvrdil nám kluka, takže z amnio to bude už jen černé na bílém. Připlatili jsme si rychlovýsledky na 5 vad, budou až v pondělí, protože už jsem tam byla dnes pozdě ale jsem strašně ráda, že to mám odbyté a pak už budu mít tu druhou polovinu těhu klidnou. Navíc je víkend a manžel se postará o malou a já se můžu válet. Ještě jsem se Vlašína ptala, v kolikátém týdnu jsem a říkal, že 17tt a do Vánoc budu z porodnice doma 🙂
Teď mám 2 - 3 dny polehávat a pak se ještě šetřit., popíjím šumivý magnesko a nechám se obsluhovat od manžela 😉 .Teď mi jel pro zmrzlinu.

lucie.krajcarova
9. črc 2010

Madelen, tak to jsem moc ráda, že ti to tak dobře dopadlo!!!! Moc šikovný pan doktor, že s ničím neotálel. a hlavně když už dokáže říct, že to dobře dopadne. je moc fajn, že se člověk dozví i pohlaví, to je takový bonus, neboli jak já říkám, na všem špatném něco dobré 🙂 to jsem nevěděla, že máš taky ještě jedno dítě, tak to na tom budeme stejně. asi je fajn, že ti to teď vyšlo na víkend, že se manžel může postarat o vás obě. jinak koukám, že ti řekl, že budeš na vánoce doma, co když budeš přenášet?

madelen
9. črc 2010

@lucie.krajcarova To, že čekám kluka, to už mi řekl můj doktor, tady to jen potvrdil . A dělají tady krásné fotky, jednu jsem vyfasovala 🙂 Moje malá už je celkem samostatná a chápavá, absolvovala to celé s námi.. Zítra jedou s manželem k babičce, budu mít celý den úplné leháro a klid. Ty to budeš mít s malým horší, co ho dát nějaké babičce na 3 dny ? Už jsi objednaná ? To věčné čekání je šílené, já vím,proto jsem moc ráda, že v Prenatalu byli tak vstřícní a ušetřili mě čekání přes víkend. A pokud to půjde, nech si udět ty rychlotesty, dělá si to hodně mamin, za ty nervy se to vyplatí...Já bych asi za dalších 14 dní čekání zešílela 😀

lucie.krajcarova
9. črc 2010

Na babičky spoléhat nemůžu, u jedné jsme teď a zítra se vracíme 360 km domů a druhá ještě chodí do práce. ale manžel se postará, bude pracovat z domu. určitě taky požádám o ty rychlotesty, prý jsou výsledky do 24 hodin. objednaná jsem na úterý, protože do dneška jsme u rodičů a v pondělí jdu na kontrolu s malým. takže je to nejdřív, jak to šlo. no a případnou plodovk by mi píchli rovnou, žádné další objednávání.

zuya
9. črc 2010

Ahoj , dnes jsem si byla pro výsledky Triple testu, a vyšlo to pozitivní podezření na downův syndrom 1:240, je mi 24let, doporučili mi odběr plodovky, myslíte zda je možné si zaplatit třeba podrobnější ultrazvuk , kde by vše přeměřili? 😕

lucie.krajcarova
9. črc 2010

Zuya, to ti nevyšlo moc, mě 1:50 😒 netuším, jestli se to dá objednat zvlášť, většinou se to dělá ve stejném centru jako plodovka. už jsem se rozhodla, že to nebudu hrotit, prostě když mi rovnou navrhnou plodovku po sepsání rodokmenu, tak na to prostě půjdu..

madelen
9. črc 2010

@zuya mě vyšly pozitivní NT testy v 1. trim. taky 1:240. TAky jsem chtěla absolvovat pouze podrobné ultravukové vyšetření. To mi dopadlo dobře ale Dr. mi stejně amnio doporučil, protože chromozomy prostě přes UZ nevidí. Tak mi to rovnou dnes odebrali jak jsem psala výše. A mám klid. V pondělí budou výsledky, dle doktora by měly dopadnout dobře tak doufám, že má pravdu. Jinak rychlovýsledky bývají ještě týž den večer ale dnes jsem tam byla až odpoledne, proto se to protáhne. Ale lepší než čekat 14 dní.

lucie.krajcarova
13. črc 2010

ahoj holky, tak už to mám za sebou. dokonce i velký utz, ale moc nám nepomohl, mudr. tam našla nějaké odchylky.. takže riziko 1:40. plodovka byla nezbytná. zákrok ani nebolel, rozhodně míň, než když mi berou krev. ale už za půl hodiny jsem byla unavená, to je normální. prej klidně půl dne prospím.. tak si zítra nanosím věci do postele a budu ležet a číst a tak.. jinak už víme, co to bude, ale počkáme na výsledek. normálně je do druhého dne, ale při naší smůle zítra mají servis na ty přístroje, takže tobude až za dva dny.. nezbývá než věřit

madelen
14. črc 2010

@lucie.krajcarova - tak to máš za sebou. Já měla taky smůlu na přístroje 🙂 . Měla jsem mít výsledky už v pondělí kolem poledne a pořád nic. TAk jsme tam v 15.30 volali a oni se divili, že ještě nikdo nevolal a že zavolají do 20ti min. Pak konečně volali,my už byli nervózní jako psi a naštěstí je to vše ok, spadl mi kámen ze srdce, Zaplatili jsme si rychlotesty na 5 chromozomů. Měli menší poruchu na přístroji tak se omlouvali za zdržení. Uf, teď už nastane snad ta lepší polovina těhotenství. Už víš výsledky ?

lucie.krajcarova
14. črc 2010

Madelen, tak to moc grtuluji 🙂 mně to hned neřekli, protože prostě i na tom utz něco bylo.. takže riziko 1:40. ale sama doktorka říkala, že viděla horší pravděpodobnost a nakonec vše dopadlo dobře. tak uvidíme. budu volat zítra hned ráno.

madelen
14. črc 2010

@lucie.krajcarova tak moc držím palce ať to dopadne dobře, ty nervy si dovedu představit......i když já UZ měla ok ale přece jenom mě uklidnily až výsledky .......

zuya
14. črc 2010

@lucie.krajcarova - tak jsem se taky rozhodla že na tu plodovku půjdu, jsem objednaná na 21. do HK , tak doufám že to dobře dopadne 🙂

zuya
14. črc 2010

@madelen ono jde si říct o rychlovýsledky? 😲 a kde jsi byla ? já jdu do HK.

lucie.krajcarova
14. črc 2010

Zuya, tak držím palečky. zkus se podívat na stránky centra, kde ti to budou dělat. u nás nic nepsali, tak je to zadarmo. a někdy je to i podle toho, v jakém tt je žena. dostala jsem papír, že odběr je nejvhodnější v 15-17tt týdnu, což u mně se nedalo stihnout, proto jsou možná výsledky dřív...

zuya
14. črc 2010

Děkuju za podporu 🙂 , no já budu právě toho 21.7 jak na to mám jít už v 19 týdnu, tak by sebou mohli hodit 🙂 ,

lucie.krajcarova
14. črc 2010

snad jo. u mně to bylo taky v 19tt..

zuya
14. črc 2010

uvidíme, nějak to dopadne ale 3 tejdny by se mi na to čekat nechtělo:o) hlavně se bojim abych sebou nejak necuklla až mi to budou píchat ...br..

lucie.krajcarova
14. črc 2010

Zuya, ono to není tak strašné, není to ostrá bolest. když tak nekoukej na tu jehlu, jen na utz, jak chceš. fakt to není nic strašného. ani po odběru jsem nic necítila. to jsem se víc třásla, když se mudr dívala na utz a říkala, to je pořádku, to vypadá dobře, tam jsou nějaké cystičky 😲

kukulinka
14. črc 2010

Holky, já byla ma AMC včera na konci 17.tt podle poslední MS, podle UTZ jsme o 4 dny starší. vyšel mi špatně NTskríning v 16.týdnum byl tam Down 1:100. Odběr nebolel, jen jsem cítila tupý tlak, celou dobu jsem se dívala na miminko a ne na jehlu. Výsledky jsem se dozvěděla dneska, posílali to z Kladna do Prahy do Gennetu a všechno je v pořádku!!!!!!Jsme zdraví podle metody PCR, kterou spočítají chromozomy a víme, že to bude chlapeček!Komplet výsledky budou na konci dalšího týdne, to už se tam snad nic nenajde. 🙂

lucie.krajcarova
14. črc 2010

tak už mi volali aje to špatné 😢 opravdu to vypadá na downův syndrom.. zítra tam jedeme na konzultaci. na 99% končíme... ach jo, ta bezmoc je strašná ☹ přeji vám všem jen zdraví a zdravá miminka, ostatní se všecho přidá nebo koupí... zdraví je nejdůležitější....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru