Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

editah222
22. zář 2010

@marcalka1 já jsem si taky zaplatila ten rychlotest, bylo mi řečeno, že je 100% a i kdyby 99% je vysoké číslo. Nikdy nic není definitivní. Kamarádka měla všechny testy naprosto OK a stejně má postiženou holčičku. Prostě přírodě se stejně poručit nedá.
Pokud ti amnio vyjde OK tak je to určitě OK.

matysekk
22. zář 2010

@madelen děkuju moc.Jsem klidnější.Doktorka mě mylně informovala.Už jsem přemýšlela,že půjdu jinam.Trochu jsem si zjišťovala možnosti a můžu Ti říct,že se ceny dost liší.
Přeji hezký večer.

matysekk
22. zář 2010

@tlap.ka to je a po zjištění,že ceny jsou po celé republice různé i po Brně.

aleks
22. zář 2010

Zdravím vás,
občas sem zaskočím a pročtu.....

ad Baca - taky mi ty testy přijdou stresující a udivilo mě (vzhledem k četnosti odmítnutí amnio) a vlastně i potěšilo, že se našla další mamina, která se tím stresovat nechce a odmítla podstoupit genetické vyšetření (reaguji na tvůj příspěvek ze 6. 9. 2010).
PEVNĚ VĚŘÍM, ŽE NAŠE MIMI JSOU ZDRAVÁ

fiallinka
22. zář 2010

@matysekk opravdu si amnio nemusíš platit, jen pokud bys ji neměla doporučenou - platí se jen fish test ( a podobné metody), kde se zjistí výsledky rychle... ale ani ty se neplatí v určitých případech (nevím přesně kdy, ale zejména tam, kde je amniocentéza indikovaná i po ultrazvuku - tak jsme to měli my: chtěla jsem si to zaplatit a řekli, že v našem případě nemusím...)

matysekk
23. zář 2010

@fiallinka děkuju.To je neinformovanost.Měj moc hezký den. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
boruvkova
23. zář 2010

ahoj holky,

tak máme výsledky amnia - Down + další syndromy vyloučeny, cytogenetika hotová, v normě, hodnoceno 21 mytoz - nevíte někdo, co to znamená?

fiallinka
23. zář 2010

@boruvkova mitóza je název pro buněčné dělení, takže asi hodnotili 21 buněčných útvarů? No prostě bych řekla, že super výsledky, ne? 🙂

boruvkova
23. zář 2010

fiallinka: Asi jo 😀 tak super, děkuju za názor, ještě sice máme kontrolní utz, ale když amnio dobrý, tak snad dobrý 🙂

anavirez
27. zář 2010

ahoj, byla jsem dnes u sve dr., protože jsem měla strach, že se stalo něco mimi. O víkendu jsem se bohužel bouchla do břicha a dnes okolo 16h jsem trošku špinila. bohužel při kontrole UZ jsme zjistlily, že se miminko vůbec nehýbe a že mu netluče srdíčko. Jsem objednaná na středu na zákrok. Bohužel k velké bolesti mé těhotenství skončilo. Nejspíš bylo doopravdy nemocné a nemělo síly dále žít. ☹ ☹ ☹ je to těžké, moc vám za vše děkuji a přeji vám jen to nejlepší a to hlavně pevné zdraví

matysekk
27. zář 2010

@anavirez ahoj,je mi to moc íto.Takové věci by se stávat neměly.Ale neboj,život jde dál.Máš Adélku a příště se určitě zadaří.Budu držet pěsti.

matysekk
27. zář 2010

@boruvkova ahoj,nevíš do kterého týdne se dá amnio udělat?Jinak gratuluju. 🙂 🙂 🙂

lucie.krajcarova
27. zář 2010

@anavirez je mi to strašně líto.. bylo to típ pádem???
@matysekk myslím že do 23tt, protože do 24 tt se dělají potraty ze zdravotních důvodů. takže čím dřív, tím líp,. my byli na plodovce v 18tt

matysekk
27. zář 2010

@lucie.krajcarova děkuju,já mám totiž počítačový kurz do konce října tak bych ho nerada přerušila.Ale zase nechci něco zanedbat.

boruvkova
27. zář 2010

Nejsem si jistá do kdy amnio dělají. My byli v Gennetu a když jsem tam byla na itu v 20tt plus tři dny, musela jsem jít hned, čekali jsme na výsledky přes dva týdny, jinak by se už nestihlo případné přerušení to jde do 24tt. Výsledky na Downa a takové ty těžké syndromy byly do druhého dne, ale nám dělali metodu array a ta trvá právě dva týdny, ale jak to byla akce kulový blesk, tak vlastně ani nevím, jaké postižení by eventuelně ukázala. Raději bych se být tebou zeptala nějakého odborníka. V tom moc neporadím, 😨

lucie.krajcarova
27. zář 2010

@boruvkova to jsi čekala strašně dloho... nám volali druhý den. bylo na nás kdy na bulovku půjdem, byla jsem 19tt. ale šla jsem hned. a za 14 dní měli kultivované buňky z plodovky a opět se to potvrdilo.

tulamatula
27. zář 2010

@editah222 Ahoj, moja kamarádka má tiež zlú skúsenosť, okrem toho, že to bolo veľmi nepríjemné a podarilo sa im to až na druhý pokus, ležala 3 dni v strachu, aby nepotratila a navyše pozná dve maminy, jednej z nich vyšlo, že bude mať dieťa zdravé a keď sa narodilo, bolo postihnutéa tá druhá mala výsledky špatné, ale keďže bola hlboho veriaca, na potrat nešla a narodila sa jej zdravá holčička...ja osobne by som nešla...keď si predstavím, že vpichom možu zaniesť do maternice infekciu a za následok to može mať aj oslepnutie, potrat a iné riziká...to je proste moj názor...

lucie.krajcarova
27. zář 2010

@boruvkova co je to za metodu? to vůbec neznám..

anavirez
28. zář 2010

@lucie.krajcarova
ahoj, tak to bohužel nevím. dr. při prohlídce prohlásila, že za tomůže ten placentarní mozaicismus. taky mě napadlo, jestli za to nemůže ten odběr klků z placenty.

chtěla bych se tedy zeptat vás všech: byly jste i na odběrech klků, když vám špatně dopadl triple test? předem se omlouvám, jestli jste se o tom bavily už dříve, nemám sílu si pročíst všechno. děkuju

boruvkova
28. zář 2010

lucie: my jsme měli výsledky na downa a další syndromy do druhého dne, ale čekali jsme pak na ty ostatní, právě na array. No nejsem moc schopná vysvětlit, co by měla všechno ukázat. Po tom špatném utz jsem jen brečela a brečela i u genetičky, takže teď mám všechno v mlze. Ale ve čtvrtek jdeme na kontrolní utz a tam dostaneme všechno napsané ve zprávě.

lucie.krajcarova
28. zář 2010

@anavirez mám za to, že odběr klků je do 12tt, triply kolem 16tt a plodovka kolem 20tt. takže po triplech nemůžou být klky..

@boruvkova jj to my jsme měli taky, ty výsledky jsme viděli po 14 dnech. jen jsem nevěděla, že se tomu říká array.

pe.martina
29. zář 2010

Ahojda, potřebuju se poradit, dneska jsem se byla zeptat na výsledky Triple testu a vyšla mi vysoká hodnota HCG, výsledky mi řekla jen sestra a nevěděla co to znamená .............. zítra si mám zavolat Dr. a ta mi řekne co dál .......... o jedno mimčo jsme už vloni v prosinci přišli a tak mám strach ☹

madelen
29. zář 2010

@pe.martina - ahoj, na vysoké hCG Ti nikdo nic moc neodpoví, oni doktoři neví......Já měla taky šíleně vysoké už od začátku, pak mi to udělalo i špatné výsledky v NT screnningu, byla jsem na amnio a vše dopadlo OK. Pokud k tomu nemáš nízké PAPP, mělo by to být dobré 😉 🙂

pe.martina
30. zář 2010

@madelen Tak jsem mluvila s Dr. a občas se prý stává, že mají maminky vysoké hodnoty a nic to není. Zítra se mám stavit pro žádanky a objedná mě na genetiku a když tam doporučí amnio, tak na toa si půjdu ........... i když strach mám velkej ............. moje kamarádka po amnio o miminko přišla ☹

madelen
30. zář 2010

@pe.martina - jo, ono se to stává ale oni neví proč a pak se " nevlezeme do tabulek " 🙂 . Uvidíš, co Ti řeknou na genetice. Mě dr. udělal podrobný UZ a říkal, že po stránce vizuální je vše ok ale do chromozomů nevidí 😒 , tak jsem amnio podstoupila. Jestli na amnio půjdeš, běž na specializovanou kliniku, tam je roziko příp. potratu minimální. ALe bude to dobrý, neboj. Vím co prožíváš, já měla nervy taky na pochodu 😒 . Držím palce 🙂

baca
30. zář 2010

Ahoj děvčata, tak vidím, že tady zas přibývají další kompilkace. To je teda pech.
My jsme dnes byli na kontrolním utz opět v Bohunicích. Byl tam zas jiný doktor, protože dr., u které jsme byli před 3 týdny, měla dovolenou. Ale pan dr. byl moc milý (a pohledný 😀), dokonce nám řekl, že jsme udělali doře, že jsme nešli na amnio (no chápete, každý dr. vám řekne něco jiného 😒 ), že jsou pro něj víc relevantní výsledky screeningu z prvního trimestru a ty máme ok. Utz byl opět v pořádku, můžem teda ještě na spešl ke kardiologovi, ale pokud by něco našel, tak jedině nějakou drobnost. To jsme odmítli, už mě to tahání po doktorech neba. Taky říkal, že je dobré jít na triply tam, kde se dělal ten prvotrimestrální screening, že to pak dají dohromady a má to nějakou váhu. Ale pokud je to poslaný do jiné laboratoře (jako u nás), tak se to nedá nijak porovnat. Sice nechápu, to mají jako všude jiné stroje a tabulky, či co?!

baca
30. zář 2010

Jo a taky jsem vyplajzli 150 Kč za 2 fotky 😀 Posledně nám je udělali zadarmo.

fiallinka
30. zář 2010

@pe.martina může to signalizovat Downův syndrom, ale taky to často neznamená vůbec nic, někdo to tak prostě má... držím palce.

pe.martina
30. zář 2010

@fiallinka Já vím, už jsem na to koukala na netu .............. jenže screening v I. trimestru dopadl úplně v pořádku, tak to nechápu ................ přece není možné aby se downův syndrom začal projevovat až po screeningu ................. ještě, že jsem si ten test zaplatila, už takhle mám nervy na pochodu, ale uklidňuju se tím prvním testem, tam by to zjistit museli

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru