Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

kacaba74
6. dub 2007

Moc vám děkuji za odpovědi a za podporu 🙂 ....všem vám přeju,aby vám všechna různá vyšetření dopadla dobře 😉 a nakonci bylo nádherné zdravé miminko 😉

macanet
6. dub 2007

Jojo kacab, budem na tebe myslet 😉 Pak dej vědět!

kacaba74
12. dub 2007

Ahoj...
macanet.....tak jsem včera volala na ty výsledky plodovky...jsou v pořádku...hurááááá 🙂

macanet
12. dub 2007

To je paráda, můžeš být klidná a vesele těhulkovat dál 😉 Ta naše cácorka je až moc živá 😀 Jo byla jsem teď v úterý v Hradci na rizikový poradně, bylo to kvůli zbytku z injekce, co jsem dostala po amnio na ty protilátky.Mám krev 0-, ale je to všechno v pořádku 😉

carlisse
12. dub 2007

Kacabo mooooc gratuluju! To je úleva, co...
Macanet tak to je taky suor, navíc už 28tt, tak ty už se můžeš jen a jen těšit🙂

macanet
12. dub 2007

carlesse, to mi povídej, už mě poslední dobou chytá to uklízení a chystám se o víkendu začít prát ty prťavý věcičky 😉 Občas nakouknu k dubnovkám a k vám, probíráte podobný věci, jako my 😀

carlisse
12. dub 2007

Macanet taky jsme takovej ukecanej měsíc jako vy🙂)
Já koukám vždy na aktuální "rodící" měsíc a už se děsně těším, až bude srpen, nebo aspoň ten červenec🙂)

macanet
12. dub 2007

Já bych radši ten srpen, bude po všem a nebude mě už snad nic bolet, zato vás budu sledovat a držet vám všem pěstičky 😀 Teda pokud mi to Aduš dovolí 😀

carlisse
12. dub 2007

Aduš? Já mám naplánováno, že jí (pokud to teda bude ona 😀) budu říkat Adi🙂)

kacaba74
13. dub 2007

Ahoj holky...macanet a carlisse.....moc děkuji za podporu 🙂

macanet...chtěla jsem se zeptat kdo ti řekl,že máš jít do té poradny a jaký zbytky po injekci?...mám taky O- takže jsem dostala taky inj. po amnio,ale nikdo o žádných zbytkách nemluvil 😅 možná je to blbá otázka,ale nikdy jsem to neslyšela 😉

taky teď pročítám duben...je to super a moc se těším až budu pročítat vás 😀

macanet
13. dub 2007

Ahoj Kaci, uvidíš, třeba nebudeš muset, mě brali krev na kontrole 13.3 na ty protilátky, bere se asi 3*. A 5.4 my volala sestra, že mám jít do tý rizikový poradny do Hradce, že jsem objednaná. Tak jsem6.4 šla na gyndu pro doporučení a tym mi doktor říkal, že někdy zůstane po tý injekci, myslím že to je Antiglobulinová inj. zbytek v krvi a ten se ukázal v tý krvi , co mi brali na protilátky. Pokud ti budou brát krev příště na kontrole na protilátky, tak se to tam může ukázat, ale taky nemusí 😉 Neboj, nic se neděje, jela jsem tam vlastně zbytečně, protože mi udělali normální poradnu a doktorka mi řekla akorát, že to množství odpovídá tomu zbytku.Jinak do porodu ta látka vymizí, ale upozornila mě, že si mám hlídat, aby mi tu injekci po porodu znovu dali 😉 Ale mám to psaný v průkazce, tak snad nebudou blbý. 😉 Carlisse my Aduš, nebo Áďa, Adina uvidíme 😅

kacaba74
13. dub 2007

aha...tak díky macanet....uvidím co mi řeknou v poradně 😉

terrysek
14. dub 2007

Ahoj holky vlezu i sem k Vám, příští týden mě čeká amnio, jsem v 18 týdnu.
Ale můj starší syn má neštovice, nevíte zda nejsem já nebo spíš hlavně miminko nějak ohroženo?Když bude samotný odběr a přece jen je to kapénková infekce, děkuji.

carlisse
16. dub 2007

terry ahoj, držím ti palce, ať je vše ok. V těhotenství nevím... Švagrové starší syn měl neštovice, ale to už byl malej na světě, ale myslím, že i v těhotenství by mimčo nemělo být ohroženo, pokud jsi je ty sama už prodělala. Ale nejsem si jistá, radši brnkni na gyndu...

macanet
16. dub 2007

terry ahoj, souhlasím s Carlisse, brnkla bych na gyndu 😉 Jinak já měla neštovice v dětství dvakrát, takže se můžou opakovat 😠 Poprvé v devíti a pak je dostal brácha , když mi bylo dvanáct a já znovu 😠 Tak jsem asi exot 😅

kacaba74
16. dub 2007

ahojda
Terry....nedávno jsem řešila něco podobného...kámošky dvojčata měly neštovice a tak se radši ptala dětského lékaře jestli s nimi mohu přijít do styku 🙂 ...pokud jsi je měla,tak není dá se říct žádné riziko a nejvíc nakažlivé jsou než se vyklubou.....pro jistotu bych ale přeci jen asi zavolala ještě na gyndu,za zeptání nic nedáš...už jen kvůli tomu,že jdeš při tom na plodovku....to by třeba mohl být problém 😒 nevím...hodně štěstí 😉

Macanet....neboj nejsi exot 🙂 moje dcera je měla taky 2x...bylo to tím,že ty první měly slabý průběh a tělo nezískalo ty potřebné protilátky a tak je pak měla ještě jednou...a ty fakt stály za to 😉

macanet
16. dub 2007

Tak to díky,doktor tenkrát taky mamce říkal, že se to občas stává, ty druhý byly fakt horší, měla jsem je všude i v puse 😠

carlisse
16. dub 2007

macanet tak to jsem v životě neslyšela, dvoje neštovky, jsem myslela, že je má jisté🙂))
Terryyyyyy teď jsem si vzpomněla. Když měl synovec ty neštovice, už jsem byla těhu a dokonce jsem s ním přišla do styku, nějak mě občas nenapadne, že nejsem jeden ale dva a musím dávat víc bacha, tak jsem se ptala na gyndě a prý když jsem je já prodělala je plůdek v bezpěčí. Jsem fakt těhotensky debilní...zapomínám vše🙂)) Sakra, jak že se to jmenuju? 😀
Jinak když jsem měla jít na tu AMC, měla jsem velké bolení v krku a byla jsem celkově nastydlá, tak jsem volala doktorce, jestli tam můžu přijít i tak, tak mi říkala, že pokud nemám horečky, tak klidně, že to není žádné ohrožení.

janaf
16. dub 2007

Ahojte dievčatá, volám sa Jana a som zo Slovenska. Zapojila som sa, lebo mám obdoboný problém ako som našla tu. Som v 16. týždni a 25.4. ma čaká amnio. Jednak z dôvodu veku ale pridalo sa k tomu aj šijové presvietenie NT som mala 2,4 mm a doktor to považuje za pozitívny nález. Takže mi nerobili ani AFP testy, rovno idem na amnio. S tým som bola uzrozumená skôr ale tie výsledky NT ma dorazili. Som z toho hotová a doslova "na nervy". Výsledky u nás budem mať u nás až 3 týždne po odbere tj. až okolo 16.5. Dovtedy asi zošediviem. Inak mám už jedného zdravého zlatého synčeka, v septembri bude mať 3roky. V našej ani manželovej rodine sa nevyskytli nejaké genetické poruchy, teda aspoň o nijakých neviem. Som zúfalá a neviem sa na nič sústrediť.

macanet
16. dub 2007

Jani, úplně tě chápu, jak se cítíš, manželova sestřenka čekala miminko a taky šla rovnou na amnio kvůli svému bratrovi, měl roštěp páteře a Tomášek je v pořádku 😉 Tak hodně štěstí, ať to dobře dopadne!!

sylvous
16. dub 2007

Ahoj holky, tak jsem se konecne vysledku z amnia a je vsechno v poradku, huraaaaaaaaa!!!!!!Cekame zdraveho chlapecka 😀 Moc vam dekuju za podporu 🙂

macanet
16. dub 2007

Sylvous, to je paráda gratuluju, tak ať prcek hezky roste!!! 😉 Hezky se odměň sebe i prcka, stojí to za to.

carlisse
16. dub 2007

janaf měla jsem to samé co ty, jen NT nám vyšlo dokonce 2,7 a podle amnio čekáme naprosto zdravé miminko! Nech si udělat ješě jeden Ultrazvuk, nech si nabrat i tripple test (ten mě vyšel 1:8000, ale dělali mi ho až zároveň s amnio). Zkus na to nemyslet, jde to těžko, ale jde to. Říkej si moje mimčo je zdravé a hotovo! Presumpce neviny - dokud ti něco neprokáží, tak je vše ok...

Sylvi gratuluju ke klučíkovi!!!

macanet
16. dub 2007

Škoda, že jsem si ty hodnoty někde neopsala, ale na Dauna jsem měla 1:150 a prcka je až moc zdravá a dravá 😀 Byla tam se mnou mamča a ta měla 36 let a hodnotu na Daun 1:80 a taky je mímo v pořádku 😉

janaf
16. dub 2007

Carlisse, aj mne budú robiť tripple test až súčasne s amnio. Ale tie výsledky amnio sa tam, kde mi ich budú robiť asi nedajú urýchliť. Nemajú zrejme takú lepšiu technológiu ako v Prahe, čo si písala, že predbežné výsledky si mala do 24 h. Ja sa budem umárať 3 týždne. Už sa mi aj kadejaké strašidelné sny snívali, no otras. Inak gratulujem všetkým maminkám, ktorým vyšli super výsledky z amnia. Na ultrazvuk je už tuším neskoro, lebo čítala som, že to šijové presvietenie sa dá prakticky zhodnotiť len medzi 11-13 týždňom. A veľmi málo informácii je o tomto na internete. Bola som aj na iných fórach, ale tuším tam nemal nikto NT viac ako 1,8. Alebo im doktor napísal len NT v norme. Iba vás som tu niektoré našla, ktoré išli na amnio aj kvôli NT. Inak neviete ako dopadla pomfrita? Dávno nepísala.

macanet
16. dub 2007

Janaf, ty předběžný výsledky mají většinou všude, protože mě řekli, pokud nebudou volat , tak bude nejspíš vše v pořádku, ale na konečný výsledky se čeká tři týdny 😉 Ty předběžný jsou proto, že pokud by vyšlo něco špatně, tak aby se to mohlo začít hned řešit 😉

carlisse
16. dub 2007

Jano myslím, že ok, že to tu i psala.
To čekání je nejhorší...
Mě měřila NT ještě znovu doktorka v 15tt na genetické konzultaci, to to bylo 4mm a říkala, že to odpovídá termínu.

janaf
16. dub 2007

Stále sa utešujem tým, že malé je na svoj týždeň väčšie (je týždeň popredu)a možno preto bolo to NT väčšie. Aj doktor mi hovoril, že to môže byť aj tým, ako má hlavičku - keď ju drží vzpriamene, tak vraj NT býva väčšie ako keď ju má v predklone na prsíčkach. A tiež sa utešujem tým, že keby bolo bábo postihnuté tak by hádam tak v predstihu nerástlo. hmm, neviem, uvidíme. Na genetiku som prišla už ku koncu prac. doby a ma už nezobrali, lebo doktorka musela odísť, tak mi povedali (keďže žijem a robím v inom meste ako mám doktora), že stačí aby som tam došla ráno v deň, keď mi budú robiť amnio. 😒

pomfrita
17. dub 2007

Ahoj těhulky, už jswem dlouho nepsala, ale já vlastně ani nemám co. Nic nového nevím... ☹. K mé gynekoložce jdu až 24. 4., doufám, že mi aspoň udělá ty tripple testy (ale o ničem se nezmiňovala, prý že pouze ultrazvuk). No já si ale myslím, že se ty testy dělají každému, nemám pravdu?
Další kontrola mě čeká 2. 5. na genetice a nakonec 17. 5. u doktora Hodíka na spec. ultrazvuku a ten mi (bude-li to nutné, udělá amnio). Ale na genetice mi řekli, že je to skoro pozdě na amnio (protože už budu v 21. týdnu) a že by mi ji radši udělali oni sami už dřív, takže toho asi využiju. Budu to vědět dřív.....

Jani:i moje miminko je skoro o týden (o 4 dny, ať nepřeháním) větší, než by mělo dle poslední menstruace....myslíš, že by to mohl být důvod většího NT, nikdo mi o tom nic neřekl....

Všem: ať Vám bříška rostou a jste všichni zdraví!!!
Obrovská gratulace Sylvous a Kacabě!!! a vůbec všem, které už znají tu radostnou zprávičku...

macanet
17. dub 2007

Jo jo Triple testy se dělají každý 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru