Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

hanka.knizkova
20. led 2011

@34blondie Ahoj,snaž se zůstat v klidu,určitě to dobře dopadne 😉
Já něco podobného zažila před 2 roky,v 18tt mi vyšli špatné testy na roztěpy,měla sem 1:160,musela sem se objednat do porodnice na podrobnější ultrazvuk..objednala sem se k Apolináři,kde sem měla už od 9tt registraci k porodu,termín mi ale dali až za 3 týdny 😠 mezitím sem byla u své gynekoložky ve 20tt na ultrazvuku kde zjistila že mám málo plodové vody,další týden sem už šla k Apolináři,kde maní doktorka která mi začla vyšetřovat povídá sestře at zavolá pana primáře, ty nervy si asi umíš představit,já hned začala řvát,představovala sem si to nejhorší,pan primář jen suše konstatoval že je špatná viditelnost a že má dcera nějakou šišatou hlavičku-to doslova a že je tam téměř na suchu-středně těžký ologohydramnion a to většinou značí nějaké postižení,řekl že máme přijít příští týden,to už sem byla ve 22 PLUS 6,výsledek byl stejný jako před týdnem,jediný plus bylo že malá trochu povyrostla,to zančilo že se má snad dobře,takže nás ještě ten den objednali na genetiku a druhej den sem šla na amniocentézu,malá mi už víc jak 14 dní kopala,vůbec sem si nedovedla představit že bych měla jít na potrat,takže ve čt 12.2 sem ráno šla na amniocentézu,to sem byla ve 23 plus 0,dcera tam vody měla tak málo,že to panu doktorovi nešlo vůbec nabrat,takže ačkoliv maminky přede mnou říkali že to nebolí mě to bolelo hrozně,jak tam hledal tou jehlou vodu,bylo domluveno že výsledky budu vědět do druhého dne,protože to vše spěchalo,potrat se tu dělá až do 23 plus 6t pak doktor mi říkal že jestli budou výsledky špatné hned v pondělí můžu nastoupit na potrat,od 24tt to berou jako porod..co ti budu psát kdo to nezažil,nepochopí,já se úplně složila,na výsledky musel volat manžel,já jen ležela a řvala,naštěstí výsledky dopadli dobře,pak sem ještě měla problémy ve 24tt sem ležela v nemocnici na riizikovém,kvůli úniku plodové vody,prej předčasně porodím,no strašili mi celé těhotenství,naštěstí všechno dopadlo dobře a já o 7 dní ještě přenášela..
Doufám že sem tě moc nevystrašila,ale spíš uklidnila,výsledek nakonec dopadl dobře,dcera je zdravá,vůbec nechápu kde byl celou dobu problém,ale naštěstí to na Sofinku žádnej vliv nemělo..
Tobě přeju,aby si donosila zdravé miminko a halvně co nejméně nervů 😉 budu na tebe zítra myslet a držet ti palečky,neboj vše bude v pořádku 🙂

lucie.krajcarova
20. led 2011

@makreluska když jsem se objednávala do gennetu, vzali mě fakt brzy a to jsem ještě musela jet později, protože jsem byla mimo Prahu. tak se tam zkus zeptat.
@34blondie tady je legální potrat ze zdravotních důvodů do 24tt. takže když náhodou maminka rodí do tohoto týdne, tak dítě většinou ani nezachrańují, bere se to jako potrat.. Budu ti držet moc palce. i když, podobné riziko jsem měla i já 😔 podle triple testů jim vyšlo riziko na něco, down, turnerův syndrom nebo ještě něco, to jsou většinou vrozeneé vady neslučitelné se životem.. tohle by ti ale měli říct.

34blondie
20. led 2011

holky mne to ani nemusí říkat co je a co není neslučitelné se životem,jsem celý život zdrav.sestra....chir,záchranka,aro.....o to je to horší,viděla jsem toho v nemocnicích tolik,že jsem často přemýšlela,že někdo dovolil,aby se to narodilo.....sama bych to nikdy nedopustila.......o to je to možná závažnější,že vidím laxnost v zdejším zdravotnictví...holt je to legální,tak je to divný,tak pryč s tím......zlatý český zdravotnictví,to je na špičkové úrovni....tady je to náký pošahaný.....kdybych o tom sama nic nevěděla,tak mi ani sami nic neřeknou......a pro Haničku.....tak ted si mne úplně uklidnila 😨 jsem klidná jako nikdy předtím 😀 ....ale kdybych ti vyprávěla horory s prvním těhotenstvím,tak to bylo taky na kolaps....ale to mi bylo 19 a byla jsem ve sladké nevědomosti a můj krásný veliký synek(bude mu 18)měl z pekla štěstí a narodil se císařem v momentě kdy měl srdeční zástavu a rvali ho tak násilím ven,že mi roztrhli i močový měchýř a zkončila na aru s peritonitidou.....

makreluska
20. led 2011

Holky,tak jdu zítra na ten odběr.Než by mě vzali do Gennetu,tak už u nás budu znát předběžný výsledek,to jest ve středu.Gynekolog mi dnes předepsal Diazepam,abych to nějak psychicky zvládla,myslím ten odběr.Fakt si zítra oddechnu.No,pak ty nervy do středy.....

34blondie
20. led 2011

jé ty se máš...taky jdu zítra na amnio...diazepam🙂))))mnam mnam ten by se mi mooc hodil.....to já dostala prd 😖 ...budu holt řvát 😲 ...a nejpikantnější je na tom to že mužskýho akutně odvolali v práci tisíc km daleko a vrátí se až v sobotu,tak tam se mnou posílá svého známého,kterého moc neznám.......přijde mi to dost intimní a já určitě se společensky znemožním.....no v noci asi spát nebudu 😠

makreluska
20. led 2011

@34blondie Držím ti palce !!!! Já bych brečela,to vím,fobie z jehel je fobie z jehel,kor z velkých dlouhých.A je úplně jedno,že to nebolí. Tak zítra písni,jak si to přestála,pokud budeš moct na PC. Já ho budu mít v posteli....

cincinnati
20. led 2011

@makreluska
@34blondie Já jdu taky zítra na tu plodovku, tak to už jsme tři... Přeju hodně štěstí 😉

ivuu
20. led 2011

@makreluska držím na zítřek palečky... 😉 😉

a ještě jsem chtela
@34blondie nehorazna drzost říct at těhotenství ukončíš na zakladě krve 1:48?myslim že jsi to tak psala..je to sice vyšší riziko ale mě dr řekla při sonu kdy jsme se ptali na naše riziko jestli je velké..že se to takhle neda bakatelizovat že někdo ma zdrave dítě při 1:30 a při riziku 1:250 se prostě díte z DS narodí..

nehaž ještě flintu do žita..me kamošce vyšel hodně hodně špatnej NT ..z krve jasnej DS ale kluk zdravej jako buk...držím Vám moc palce 😉 😉

cincinnati
21. led 2011

Tak mám po plodovce, celkem mě to bolelo. U mě to bylo komplikovanější, protože jsem tlustější. Zrovna byly i výsledky triplů a dopadly mi výborně. V kombinaci s blbýma výsledkama z NT screeningu vyšlo i tak riziko 1:27000.
Výsledky z plodovky budou v pondělí odpoledne, kompletní pak za 14 dní.

lucie.krajcarova
21. led 2011

@cincinnati tak to je paráda!!! vlastně si divím, že s plodovkou nečekali, až budou hotové triply? třeba bys na ni vůbec nemusela.

makreluska
21. led 2011

@cincinnati Já mít pak takové výsledky tripplu,tak na plodovku nejdu.Gratuluji !!! 😀

makreluska
21. led 2011

Já jsem měla ten Diazepam,pomohl mi,začala jsem brečet až při vstupu na sál,nedokázala jsem ani vyslovit své jméno,ale jen jsem řvala,nebyla jsem hysterická,ani jsem se nerozhlížela,nechtěla jsem zahlídnout tu jehlu.Sestra byla moc hodná,snažila se mě zaujmout hovorem a držela mě za ruku a zbylí tři co dělali nevím,jelikož jsem ani nekoukala na utz,ale měla zavřený oči a slzy jako hrachy.Jo a prootže jsem trochu cukala nohama,tak jsem požádala někoho z nich,aby mi je přidržel a cítila jsem se lépe.Jinak vpich mě bolel,ale to bylo tím,že jsem byla v nervech,i ted mě to pobolívá.Ale pokud odmyslím tu moji jehlohrůzu,tak to vlastně nic není.
Uff,jsem ráda,že je to za mnou,ted čekání do st.

janulal
21. led 2011

Ahoj holky, moc vám všem držím palce, aby vám odběr plodovky dopadl dobře a měly jste krásné zdravé miminka. 😵
Výsledky triple testů bývají často falešně pozitivní, mě vyšlo riziko 1: 25 na SLOS syndrom a 1: 130 na Edwardsův syndrom, tak jsem šla na plodovku a byla z toho úplně psychicky na dně, tak chápu, co prožíváte. ☹
Naštestí se nic nepotvrdilo a máme krásnou zdravou holčičku, ikdyž se narodila předčasně.
Důležité je věřit, že miminka budou zdravé a nebýt z těch výsledků triple testů špatný. Doufám, že je brzo nahradí tím screeningem v 1. trimestru, který je mnohem přesnější.
Tak se držte a moc vám všem přeju, ať výsledky dopadnou dobře a můžete se těšit na zdravá miminka. 😵

makreluska
21. led 2011

já dneska poprvé cítím pohyby,jak mě mimčo kope.A jsem dnes po odběru.Není to divný? jako prvorodička bych to měla podle inetu citit až ve 20tt.Škoda,že je pátek a nemůžu se zeptat lékaře.

cincinnati
21. led 2011

@makreluska Holky z naší diskuze taky některé už cítí pohyby a jsou to prvorodičky.

ivuu
21. led 2011

@makreluska super jsi to zvladla 🙂 a pohyby jsem citila ještě dřív a druheho později 🙂

34blondie
21. led 2011

tak já jsem dneska taky po amniu.....nejdřív dlouhý rozhovor s genetičkou....a padla tam zajímavá otázka,jestli není někdo od nás žid....prý mají ještě pro ně víc testů,protože mívají specifické postižení,no to mají asi z toho jak se pořád kříží mezi sebou........pak samotný odběr......bála jsem se jako blázen,měla jsem srdeční akci téměř totožnou s mimčem......pak vpich...hodně vysoko,pod prsama a vůbec to nebolelo,úplně jsem se divila,jako bych to tam měla mrtvý.......ale ted doma mne to docela bolí,takže se radši peleším......znásilnila jsem jednu mladou studentku,když doktor odešel,jestli by se mi nekoukla na pohlaví mimča......no moc to ještě nezvládala,ale shodly jsme se že vyloženě mužské partie nevidíme....takže je to možná holčička......ještě aby byla zdravá.....ted čekat na výsledky 2 a půl týdne(tady to dřív dělají jenom těm co mají riziko pod 10 a nebo když jsou po 20t,jinak prý kompromisy nedělají)....takže to bude nekonečné...... 😠

makreluska
21. led 2011

akorát jsem necítila tzv.motýlí křídla,ale takové občasné tuk tuk.Jsem si naprosto jistá.Akorát se moc neraduju,když ještě nevím výsledky testů......

makreluska
21. led 2011

@34blondie tak hodně pevné nervy! a hodně štěstí ! Mě to brali nad stydkou kostí,měla jsem úplně shrnuté kalhotky,pod prsy si to neumím dost dobře představit,když dítě je dole. Jinak my pohlaví vědět nechceme,dokud nebudeme vědět výsledky,abychom eventuelně nevěděli,o co jsme přišli

margotg
21. led 2011

@makreluska ahoj, tak já cítila pohyby už okolo 17 týdne, jestli jsi štíhlá, co by ne 🙂 🙂 a u dalších už jsem věděla co a jak, tak jsem si byla jistá taky tak v 16 n 17týdnu 🙂 A moc držím pěstičky na ty výsledky, taky jsem to zažila, jenže ono už se nám to radí, když to máme za sebou, že 🙂 a krevní testy maj přesnost +-autobus 🙂

makreluska
21. led 2011

@margotg štíhlá jsem,mám 54 kg)))))

margotg
21. led 2011

@makreluska no já měla 55🙂)))

34blondie
21. led 2011

@makreluska ....no vzal si ultrazvuk,zatlačil s ním na břicho a jako když posouvá to miminko dolů k stydké kosti a přidržuje ho tam a vpíchl to do horní volné části dělohy,která ti v leže končí pod prsy.....opravdu jsem byla ráda,že to bylo tam,protože myšlenka,že mi to píchne do břicha v okolí pupku mne děsila,tam to musí bolet mnohem víc....pod prsy to totiž máme tak ošoupané a necitlivé od podprsenek push up,že jsem vážně skoro nic necítila........jinak taky mám pohyby tak týden a jsem od včerejška v 18t .......jinak to pohlaví jsem chtěla vědět i když to nedopadne,chtěli jsme vymodlenou holčičku(2 velké kluky už máme)...a pokud skutečně bude nemocná,nedá se nic dělat.....tak pak by mi bylo jasné že případně další těhotenství by byl zase na řadě určitě kluk...........po prvním klukovi jsem měla jeden potrat,a pak se narodil zase další kluk......nechce už pánbůh jednou dát u mne holkám šanci???protože další mmčo by bylo u mne statisticky určitě zase kluk..... 🙄

ludva
21. led 2011

@makreluska
@34blondie
Ahoj, tak je to za Vámi? Držím palečky, aby výsledky byly jen ty nejlepší 😉 A mohly jste si těhu užívat a těšit se v plné síle 😉 Hlavně hodně odpočívejte a snažte se být v klidu 🙂

@34blondie No vidíš, a tady si spousta lidí myslí, že v Ámerice je všechno nej nej. Přitom znám pár čechoameričanů co jezdí sem k nám do "Vidlákova" k zubaři, na oční a občas i na nějakou tu operaci 😀 Určitě je to tady pro ně levnější a Čecháčkové nechtějí dávat 30 kaček u doktora....

34blondie
21. led 2011

@ludva tak kanada je ještě jednou tak drahá než usa....opravdu si všichni nechávají všechno do čech....už jen letenku do čech si tu pořídíš tam i zpátky z půlky měsíčního platu......kolik musíš dát ceých platů v čechách na cca 55.tisíc?....výhodné se ti to ovšem zdá,jen když utrácíš dolary v čechách.....tady je všechno hrozně drahé,takže za plat si žijeme průměrně,obyčejně......aspon to zdravotnictví(narozdíl od usa)je tady v albertě zdarma......já si taky chystám zubaře a nákup dioptrických brýlí do čech🙂)))).....už jen jaký mám dlouhatánský seznam věcí co potřebuji nakoupit,až jsem v létě pojede rodina.......ted když brouzdám po mimináckých krámech,tak objevuju tu nádheru dětských věciček,které,nevím proč,ale vypadají hodně jinak než u nás.....i u nás jsou nádherné věcičky(i když ty krásné jsou dost drahé)ale tady jsou tak nějak lákavější......možná je to taky tím,že tady se prodávají většinou všechny věci značkové a není to tu ani moc drahé(vzhledem k platům v dolarech)......tak třeba 5 ks body,načinčaných calvin klein...12 dolarů(asi 230 kč)...no a tak dál............uplně mne svrbí ruce...sakra a já musím čekat na výsledky......budto tam vletím a vybílím to ...a nebo nebude nic a můžu na to zapomenout jaká krása tam leží ☹

34blondie
21. led 2011

@ludva ...jejda napsala jsem ti tam slátaninu....prostě všechno je tu dvojnásobně dražší než v usa,kromě benzínu,letenek,některé elektroniky a některého oblečení.......jinak hlavně zubař,očař,veterinář jsou absolutně nedostupné...to je v řadě cca tisíců dolarů,tak třeba například našemu psovi natrhl jiný pes ucho a jen ošetření stálo 800 dolarů(tak 16 tis)...u nás by jsme se vešli do 1000,-kč.......zlaté čechy 🙂

makreluska
23. led 2011

Ahoj.Takže už odpočívám a většinou ležím už třetí den po odběru a jsem z toho tak otrávená,že už mě nebaví absolutně nic !!!! Takže tímto lituji ženy na rizikovém,které musí ležet pořád nebo jsou v nemocnici,protože já jsem jinak hyperaktivní a tohle je pro mě šílenost !!!!

cincinnati
23. led 2011

@makreluska Já jsem ležela v den odběru a další den, dnes už mě to nebavilo... Vařila jsem, uklízela... Taky mě to nebaví jen ležet ...

makreluska
23. led 2011

@cincinnati Být tebou,tak moc neuklízím,myslím,že i luxování namáhá.Budeš mít zdravé mimi,tak at nepotratíš.Já skládala prádlo a vyndala nádobí z myčky,než mě načapal chlap a zahnal do postele.Ted zrovna krmí králíky,tak jsem v kuchyni,jinak nesmím nic( .On má strach o mimčo,ne že by mi tak velel,kalhoty nosím jinak já)))

tucla
23. led 2011

Ahoj holky chci vás trochu podpořit. Já měla riziko na Downa 1:25 a dcera je naprosto zdravá. Tenkrát jsem z toho byla na nervy, zdálo se mi to riziko hrozně vysoké. Hned po odběru jsem začala cítit pohyby a nedokázala jsem si představit, že bych šla na potrat. Naštěstí vše dopadlo dobře.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru