Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

adenka84
28. dub 2011

@mimys tak to ti gratuluji.. 🙂
mě to čeká zítra...už bych chtěla znát výsledky..ale to si musím bohuž 14 počkat..snad to nějak psychicky ustojím... 😒

mimys
29. dub 2011

@adenka84 kam jdes na plodovku? v genetu ti reknou prvni vysledky druhý den. teda ty celkove trvaji tech 14 dnu, to jo... to jsou nervy... ja nespala celou noc a pocitala minuty do 14 hod, kdy jsem mela volat...14 dnu je strasna doba 😒
Drzim ti palce a uvidis, taky to bude dobré !!!!

lucielorenc
29. dub 2011

@spimira 🙂 Pořád v to věřím a říkám si, že je pořád 80% šance, že prcek bude zdravý.

helulela
29. dub 2011

@lucielorenc ahoj, jedna povzbudivá zpráva - my měli riziko DS 1:6 a podle výsledků je chlapeček v pořádku. To číslo vypadá hrozně, ale jak říkala paní doktorka, i při 1:2 máš pořád 50% šanci, že to bude dobré. Tak se drž a ať už jsou výsledky brzo, držím palce.

lucielorenc
30. dub 2011

@helulela ..tak to je krásná zpráva, moc gratuluju 🙂 ...ani nevíš jak moc jsi mě potěšila 🙂

helulela
30. dub 2011

@lucielorenc to jsem ráda, že jsem ti to čekání aspoň trochu ulehčila

adenka84
1. kvě 2011

@mimys na plodovce jsem byla na genetice v Plzni u Mudr. Lošana..
Máme 100% potvrzenou holčičku..podle UTZ vše v pořádku..
výsledky budou až za 3 týdny..mám si zkusit zavolat za 17 dní, jestli už budou něco vědět..
já šla na plodovku, kvůli chromozomální vadě..ne kvůli DS ani kvůli žádnému jinému syndromu..
na tyhle výsledk yse bohužel čeká tak dlouho, uspíšit to nejde..musí se mnohme déle polodová voda klutivovat než u ostatních vad..proto vy už výsledky znáte tak brzy...

@helulela tobě moc gratuluji..

jeta
1. kvě 2011

Ahoj. Také moc gratuluji. Čekala jsem že dopadneš dobře. A gratuluji k holčičce.

helulela
1. kvě 2011

@adenka84 díky🙂 ať se u vás taky zadaří...

jeta
4. kvě 2011

Ahoj. Tak co je zde něco nového? Třeba nějaké výsledky komu už přišly nebo telefonicky.

adenka84
4. kvě 2011

@jeta ahojky já mákm volat na výsledky až 16. května dříve prý nebudou...je to ještě téměř 14 dní..dlouhá doba.... 😒

jeta
4. kvě 2011

Ahoj. Myslím ale že to budete mít vpořádku. Uteče to jako voda uvidíš to čekání.

adenka84
4. kvě 2011

@jeta No v to doufám...

lucielorenc
5. kvě 2011

Strašně se to táhne, my by jsme měli vědět výsledky příští týden a už tento týden špatně spím a zdají se mi šílené sny. Čím víc se to blíží, tím větší mám strach.

jeta
5. kvě 2011

Ženy zkuste myslet na něco hezkého i když já jsem na tom o moc lépe nebyla myšlenkově ale snažila jsem se alespoň trochu být v klidu protože tomu miminku stres moc neprospívá a potom po narození častěji pláčou a je to zbytečné se stresovat. Bude to dobré. Kdo byl na té fish metodě ta se týká syndromů tak ví ještě ten týden jak je na tom. Hned při prvním utz na genetice řeknou jestli je nějaký průšvih nebo ne a od toho se to taky odvíjí, takže si to dejte dohromady jak se doktorovi zdál utz a uvidíte že to bude dobré.

jeta
9. kvě 2011

Ahoj. Tak co je u někoho něco nového co se týče výsledků plodové vody. Představte si, že mi genetika už dávno posílala výsledky poštou domů a pošta není schopna to doručit, tak to chudáci poslali znovu, tak jsem zvědavá jestli už se poště tentokrát zadaří. To je hrůza jací jsou to občas lemplové ta česká pošta. Tak doufám, že všem ostatním se toto nestane.

lucielorenc
10. kvě 2011

Ahoj holky,
dnes mi volali z genetiky kvůli vysledkům z plodové vody. Downův syndrom, ani Smith- Lemli – Opitzův syndrom nebyl potvrzen, ale za to se jim tam ukázala nějaká chromozomální odchylka ( nevím jestli jsem mu dobře v telefonu rozuměla, ale snad odchylka 22 chromozomu ). Tak tu brečím jak želva a říkám si, že je vše v p.deli. Zítra jdu v 10 hod na genetiku a tam by se měl dělat ještě nějaký ultrazvuk pro potvrzení, nebo vyvrácení výsledku.Říkám si, proč to muselo potkat zrovna nás.

jeta
10. kvě 2011

Ahoj. Moc ti držím palečky aby nešlo o nic závažného a nebreč, musíš doufat že to bude vpořádku. Neplakej aby ti potom neplakalo maličké hodně se na nich stres potom ukazuje, který prožijeme v těhotenství. Je to hrozné když nevíš co se děje ale zítra se vše dozvíš a nevěš hlavu. Taky jsem ztrácela hlavu než mi volali výsledky na DS a dopadli jsme dobře. To ale ještě není vše, ještě musíme být donošeni a nejlépe přirozenou cestou porozeni a to ještě bude stát trochu úsilí. Tak hlavu vzhůru a potom dej vědět.

lucielorenc
11. kvě 2011

Ahoj holky,
dneska jsem byla tedy na té genetice a pan doktor mi vše vysvětlil. Jedná se o vzácnou vadu chromozomu č. 22 ( mozaiku ),která se projevila snad jen u 14 případů, kdy byla odebrána plodová voda. Může způsobovat spont. potrat, srdeční vady, vady skeletu a hydrocefalus. Byla jsem tedy poslána na ultrazvuk, který zatím vypadal v celku dobře, miminku nic nechybí, nejsou tam žádné roštěpy a zdá se být vše v normě. Jen páteř, nešla přeměřit, protože mimi bylo nějak špatně natočené a u srdíčka byly špatné akustické podmínky. Ale to je pravděpodobně způsobeno tím, že těhotenství je asi o 2 týdny mladší než mám uvedeno v TP. Vím, že mi můj gynekolog říkal, že termín porodu mám podle UZ 9.10., ale v TP mám napsán dle menstruace ( kterou samozřejmě nevím přesně ) 28.9.2011. Dnes pan doktor říkal, že dle uz vypadá datum porodu na 13.10.2011. Prostě tam 2 týdny nějakým způsobem lítají a to je hraniční. Proto jdu za 14 dnů opět na podrobný ultrazvuk, kde se uvidí, jestli jen byla jen špatně spočítaná délka těhu, nebo se mimi nevyvíjí, také by mělo být změřitelné srdíčko. Pokud ultrazvuk dopadně dobře, tak bych měla jít ještě na echokardiografické vyšetření. Každopádně uvidíme za 2 týdny. Ani nevíte jak se mi šíleně ulevilo, že je tam šance…včera jsem vůbec nespala a jen brečela. Takže držte palce …jo a čekáme holčičku

🙂

adenka84
11. kvě 2011

@lucielorenc tak to je moc dobře, že je vše zatím v pořádku a určitě bude i nadále...naprosto chápu, že se bojíš..já mám také velký stcah...já jsem byla na plodovce také kvůli chromozomální odchylce, která se projevila u manžela....teď čekáme na výsledky..v pondělí si mám zavolat a dokonce příštího týdne bych je měla mát doma i písemně...jsem nervozní jak vrata..teď v pátek to bude už 14 dní a já stále nic nevím...jsou to nervíky, ale snažím se být klidná a věřím, že bude vše Ok..kdyby nebylo určitě by volali sami...
držím ti palečky ať se mimísek dobře vyvíjí...a gratuluji k holčičce...my ji čekáme také...

eviss
11. kvě 2011

Ahojky holky, tak se k vam dovoluju pridat a zaroven se zeptat,jestli nemate nekdo podobnou zkusenost?..ve 12tt. mi delali testy na screening a dnes volala sestra, ze mi vysla hodne zvysena hodnota HcG.. 30.5 jdu znovu na odber a 1.6. by mela byt konzultace + plodovka ☹ .Dneska jsem prorvala celej den a je mi vazne na nic ☹...

vrtenka
11. kvě 2011

@eviss Měla jsem to stejné ... ve 12 týdnu zvýšené hcg, proto jsem musela na triply, ty dopadly špatně riziko Downa1:65, takže odběr plodovky, připlatili jsme si za zrychlené výsledky a vše dopadlo dobře, čekáme zdravou holčičku ... takže klídek ... a moc držím pěst

eviss
11. kvě 2011

@vrtenka tak to moc gratuluju! sobecky zavidim, ale samozrejmne preju hodne stesticka 🙂..Kde ti to delali??

jeta
11. kvě 2011

ahoj lucie. To že je holčička o dva týdny mladší než je uvedeno v TP se stává, což tě může uklidnit v tom, že je holčička vpořádku. Hodně jsem četla na netu a i o tomto byla zmínka, že když se stáří plodu netrefí, tak jsou výsledky úplně jiné než by měly být. Takže tam to bude určitě ok. O tom zvýšeném hcg vše nevím, ale mne vyšlo snížené AFP takže DS 1:120 takže jsem musela na plodovku také a bylo to ok. Taky jsem toho všeho měla plnou hlavu ale jelikož už mám tři jezulátka, tak jsem neměla ani čas nad tím moc přemýšlet, takže jsem se slz a stresu vyvarovala. Takže všem hodně štěstíčka.

eviss
11. kvě 2011

@hormoni ahojky ctu tvuj prispevek a muzu se zeptat u jaky geneticky jste byli?Ja tam jdu 1.6 a uz predtim jsem byla u Hejtmankovy

vrtenka
12. kvě 2011

@vrtenka Já jsem byla v Brně na genetice v dětské nemocnici doktor Kalina a odběr plodovky mi dělali v centru reprofit, kam chodím na gynekologii. Samotný zákrok cca 5 minut, nebolelo to, jen trošku nepříjemné táhnutí v děloze a pak hajat a hajat a nechat se obskakovat 🙂 - věřím to budete mít ok. Držím pěst

vrtenka
12. kvě 2011

@eviss em byla v Brně na genetice v dětské nemocnici doktor Kalina a odběr plodovky mi dělali v centru reprofit, kam chodím na gynekologii. Samotný zákrok cca 5 minut, nebolelo to, jen trošku nepříjemné táhnutí v děloze a pak hajat a hajat a nechat se obskakovat - věřím to budete mít ok. Držím pěst

eviss
12. kvě 2011

@vrtenka a jak dlouho musi byt clovek v klidu???

vrtenka
12. kvě 2011

@eviss no ten den zákroku totální hajání jen si dojdi na záchod 🙂 další dva dny bylo bylo taky fajn dojít si jen pro jídlo a na wc a jinak nejkritičtější je prý první týden po zákroku, ale cca 14 dní klidový režim - nic netahat, žádné dlouhé prochajdy atd.

eviss
12. kvě 2011

@vrtenka ach jo ☹ to fakt nevim jak zvladnem, pac 1.6. by mel byt zakrok a 6.6. my jde dcera na operaci, to tam s ni nebudu asi moct bejt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru