Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

madlis
5. únor 2016

@renulka111 nakonec plodovka dobra, tak doufam, ze teda bude zdravé. Ja mela 1.screenink dobry, ale krev 2x špatná. Držím pěsti, at ti to taky klapne a je vse v poradku, tahle nejistota je hrozná ☹ drž se!

annna79
7. únor 2016

Zdravím, zítra jdu na odběr chol.klků, jelikož mi vyšel DS 1:20 je mi 36. Jsem z toho špatná.Cytologie a krev prý dobrá.utr. Vypadá prý dobře.průtok krve taky.jsem na nervy.

madlis
7. únor 2016

@annna79 a podle ceho vyšly spatne vysledky?

annna79
7. únor 2016

@madlis
Zadával data po utr. do Ps a pak mi řekl hodnotu.

babanci
7. únor 2016

@annna79 Kvůli věku. To je jisté. Nic se neboj,znám mnoho holek,co jim také takto vyšly krevní testy a dítě mají zdravé. Určitě napiš výsledek,který bude určitě dobrý. Co utrazvuk,tak dobré?

madlis
7. únor 2016

@annna79 neves hlavu, ja mela ultrazvuk dobrej, ale krev špatnou, riziko 3:4 a po plodovce dobry 🙂 nez mi rekli vysledky, tak jsem si říkala: nekdo ten procento špatných plodů musi delat. Ale dopadlo to dobre. Držím palce, ať ti to taky dopadne dobre 🙂

annna79
7. únor 2016

madlis
Dík, ale ta hodnota je děsná.Taky jsem koukala do papírů a NT je 3, ale nic mi o ní neříkal jestli je nebo není vysoká.Do miminka pořád šťuchal nechtělo se moc hýbat na měření . A četla jsem, źe 3 je dost.
Moc díky snad budou výsledky brzo.Měl někdo jestě výtok? Já od začátku ibsvětle zelený, ale cytologii v lednu prý v pořádku

81miska
22. únor 2016

@madlis riziko 3 ze 4? a řekli, co mohlo ten výsledek takhle posunout? já byla po I.trim.screeningu na tom 1:724 a 0,5% na DS, po triplu je to 1:7 a 15% ... jsem na makovici, zítra na plodovku do Gennetu ...a výsledky prý cca za 2 dny ... takhle rychle je prej dělaj jen u hodně vysokýho rizika ... a doktorka se mě snažila uklidnit tím, že to není až tak dramatický riziko 😔

annna79
22. únor 2016

@81miska Tak já měla výsledek druhý den akorát genetické testy trvají déle 14dní až 3týdny ins pohlavím dítěte .

81miska
22. únor 2016

@annna79 doktorka mi dneska řekla, že DS bych mohla vědět do 2 dnů, jasný, že kompletní testy trvají dýl, ale DS že je do 2 dnů ... a já mám riziko na to, doufám, že jsem jen ten případ MIMO TABULKY. fakt hodně, i když už počítám se vším

madlis
22. únor 2016

@81miska pry hodne zalezi na krvi, v jakym stavu se do laborky dostane, ze pry staci ze hodinu je v nevhodných podmínkách u doktora po odběru... Držím pěsti, at ti to dobre dopadne! Tri syndromy delaj rychle, zbytek vyvoj.vad je na eso.

81miska
22. únor 2016

@madlis v rámci I.trim.screeningu jsem měla všechny hodnoty hraniční, i tak oproti populačnímu riziku v 34 letech 1:314, jsem dopadla relativně dobře 1:724 ... až ten tripl to posunul, říkala všechny tři hodnoty mírně posunutý ... prostě jsem posunutá ... doufám, že jen já

scai
22. únor 2016

@81miska já měla po triplech taky riziko dawna 7:1, ale plodovku jsem odmítla. Já si byla jistá, že někdo zkazil něco v laborce, nebo spíš v papírech a to těhotenství udělali o 14 dní starší než bylo. Takže jsem tam udělala trošku rozruch, jednoznačně odmítla plodovku (což nechápali) a vyžádala si nové testy! nakonec jsem to ukecalala a udělali je. Mezitím jsem byla na genetické konzultaci, kde se mnou doktorka jednoznačně souhlasila a sama říkala, že ty výsledky jsou tak šíleně špatné, neodpovídá tomu UTZ, ani prvotrtimestrální screening a že to vidí stejně, že někdo udělal chybu! a že je dobře, že jsem si to tam už vyhádala, že by mě tam jinak sama poslala znovu. Pak jsme se dohodly na podrobném sledování a hned ten den jsem měla pořádný UTZ. No a nové testy? riziko najednou 1:2000. Takže 14 dní zbytečných stresů a jen jsem litovala že jsem na ty tripply vůbec šla.
Je to už dýl, doma májm zdravou tříletou holčičku 😉

madlis
22. únor 2016

@81miska ja mela screening dobrej, ale ten vek pak dela skoky. Jo a mas doprovod? Ja nemela a malem me nepustili dom samotnou autem, ale byla jsem na genetice v CB

81miska
22. únor 2016

@scai no ... já bych na plodovku stejně šla, jen s větším klidem, taky je mi to divný ... test s přesnostní 90% s výsledkem 1:724 a "zpřesní" ho triplem, který má 65% přesnost a vyjde 1:7 ... nožičky, ručičky v pohodě, šíjové projasnění 2,0, nosní kůstka v pořádku ... naděje tam je

scai
22. únor 2016

@81miska to bude určitě dobrý. Ty testy jsou fakt na prd a jen stresují. Když i ten UTZ je v poho, neboj se! Já se hrozně bála plodovky, protože jsem ale byla přesvědčená, že mimi je zdravé a plodovkou budu zbytečně riskovat a nechtěla jsem. Kdybych to tak necítila, šla bych na ní.
A ten UTZ co mi pak dělali, to bylo něco úžasného, já viděla každou kost, celou páteř, fakt úplně mnohem líp a jinak než jiný UTZ. Dělala nějaká kapacita, byla v Liberci na stáži a fakt to byl zážitek a hlavně mě utvrdila, že mimi v pořádku.

81miska
22. únor 2016

@madlis jj mám, manžel pojede se mnou, chce se mnou i k odběru, i když se bojím, že tu jehlu nedá ... je strašnej cíta ... no má smůlu, tentokrát ho zachraňovat nebudu ... zase je úžasnej optimista. vzal si dovolenou, takže až do pátku bude se mnou doma ... bez něj bych nešla ... hlavně jdu do Gennetu v Praze a pak jedu domů do Loun ... takže pojede 50, aby se mnou moc nedrncal
víte, co je vtipný? on i kamarádka mi vyčítají, že čtu diskuse a řeším to tu, že je to plný špatnejch zpráv ... by se divili, jak to člověka uklidňuje ... zkušenost je nepřenosná, kamarádce je 38 a na dítku pracuje ... jsem jí říkala, že to časem pochopí.
jste fajn 🙂

81miska
22. únor 2016

@madlis a jako riziko 3 ze 4? to je nějakej omyl ne?

madlis
22. únor 2016

@81miska 🙂 musi si taky clovek vybrat co cist a co ne 😉 to je dobre, ze pojede a pak hlavne tyden klid a ležet! Precejen je to zasah. A budes mit 100% jistotu. Jo a u nas brali krev i manzelovi. Konik je fajn 🙂
3:4 Jako ze 75% ze je syndrom 🙂

81miska
22. únor 2016

@madlis to se jich zeptám, jestli nám neudělají kompletní genetický vyšetření ... protože je to nějaký divný

81miska
22. únor 2016

@madlis a to je přesně to, co člověka zvedne, že tyhle výsledky ve finále nic neznamenaly ... no dám vědět, jak jsem dopadla ... koukám, že to máš za pár ...víte, co to bude?

madlis
22. únor 2016

@81miska to je lepsi varianta, kdyz se ukaze, ze je to blbost 🙂 ale přemýšlím, ze s dalsim tehu půjdu sama na plodovku .
Uz čekáme každým dnem a nevíme 🙂 chcem prekvapko 🙂

81miska
22. únor 2016

@madlis tak to dej vědět, copak to bylo za překvapení 🙂 já to nedám asi, i když budu to chtít vědět pouze v případě dobrého výsledku ... já na tu plodovku půjdu každopádně, patřím mezi ty, co prostě tu jistotu mít potřebujou ... a v 35 jsem s tím prostě počítala, že to absolvuju .... tak příjemný čekání ať si nedává moc načas 🙂

madlis
22. únor 2016

@81miska děkuju a dam 🙂 a ty se drž a dej tez vědět, držím pěsti 🙂

annna79
23. únor 2016

@81miska taky jsem se hrozně bála měla jsem 1:20. A máme zdravé miminko.na genetiku ještě čekám.
Držím palce moc.Vím jaký máš strach.

londy
23. bře 2016

Ahoj holky,tak já jsem dneska byla na genetické konzultaci na doporučení po 2 screeningu kde nebyla vidět(nalezena) druhá ledvina miminka.Paní doktorka nám nabízí vyšetření plodu AMC a stanovení karyotyp plodu,jsme ale již ve 24 týdnu těhotenství a všude kde čtu o tomto vyšetření tak probíhá do 20 týdne těhu!Nevím či vubec na toto vyšetření chodit,prakticky nám ho doporučili jen na základě toho nálezu z 2 creningu a to že byla nalezena jen 1 ledvina!Aby jsme uplně vyloučili jiné postižení související s tou ledvinou...nevím co dělat!!!I kdyby byli výsledky zlé jak by jsme to pak řešili v tomto stádiu těhotenství??Je už na vše pozdě! ☹ Nebo pro klid duše vyšetření absolvovat??? ☹

bulterierka219
23. bře 2016

Ahojky, dnes jsem byla na AMC. Vyskedky jsem měla v šedé zóně, celkový výsledek negativní. Doktorka mi brala krev ve 14 týdnu a zase jsem měla výsledky hraniční. Na amniocenteze byl skvělý doktor. Řekl že riziko že screeningu je malé ale po konzultaci s genetikem že hodnota hcg je docela vysoká tak pokud chci mit jistotu ze tam není něco co ultrazvuk neukáže budu mít jistotu. Nervy jsou to hrozne hlavně co doktor to jiný názor. Připadala jsem si jak ve zlem snů. Ted řeším klidovy rezim. Mám jet v úterý do Prahy na předávání ocenění a teď nevím zda když budu celých 6 dni jen ležet můžu pak jet . Dik za rády to rozhodování mě už unavuje

madlis
23. bře 2016

@bulterierka219 jak to máš daleko a jak bys tam jela? Ja jela vecer po amnio 350km autem jako spolujezdec. Teda byla jsem hodne utahana, ale zvládla jsem, myslim ze po tydnu by to melo byt dobry, ale zaručit ti to nikdo nemuze. Uvidíš jak se budes cítit. Ja ležela asi 2 dny.

bonulinka
24. bře 2016

@londy Pokud je problém " jen " to, že neviděli 1 ledvinu, tak bych na AMC nešla. Žádala bych opět UTZ vyšetření. A neboj, i kdyby se jedna ledvina potvrdila, tak se s tím dá žít celkem dobře. Můj bratr se narodil jen s jednou ledvinou.

londy
24. bře 2016

@bonulinka Děkuju za odpověd a podporu 🙂 Ono na konec jsme k tomuto rozhodnutí došli s manželem i sami 🙂 Na AMC nejdeme!UTZ máme domluvený v prenatálu na 1.4,at ledvinu najdou nebo neee- je to jedno! 😀 Nabrala jsem druhý dech a věřím že malinká je jinak v pořádku..zdravá!Člověka jen mrzí že dětátku nemohl dát všechno..co by pro něj chtěl! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru