Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

jezinka
29. led 2007

Ahoj, ja jsem byla na AMC a mame zdravou holcicku. Ty triple testy jsou opravdu jen hodne orientacni a velice casto jsou "falesne pozitivni". Odber plodovky neni moc prijemny, ale zas tak strasny to taky neni. S nejvetsi pravdepodobnosti bude u tebe vsechno ok, stejne jako u nas, co jsme to tehdy podstoupily (8 tehulek, vsechny vysledky v poradku). Preju hodne stesti.

jazzina
29. led 2007

Ahoj,
já jsem také podstoupila AMC, kvůli výsledku 1:199. Vše v pořádku mám už téměř roční zdravou holčičku. Samotný odběr nebolí, jen je velmi nepříjemný a já se strašně bála o miminko, protože otěhotnět nám trvalo 3 roky.
Nemáš se čeho bát

dashak
29. led 2007

Pessy ahoj, taky jsem byla na amnio, měli jsme zvýšené riziko downova syndromu. Je to akorát trošku nepříjemné, já jsem měla placentu na přední stěně, takže mi ji museli propíchnout, trochu to bolelo, ale v pohodě. Horší bylo, že malá se pak strašně vrtěla, tak to nebylo zrovna dvakrát příjemné. Na ten odběr jít nemusíš, je to tvoje rozhodnutí, ale měla bys aspoň jistotu. Na druhou stranu to má i svá rizika. Já jsem nakonec rodila v 7. měsíci, ale nemělo to s tím asi souvislost.
Tak přejeme hodně štěstí.

doubek
29. led 2007

Ahoj, ja jsem na odberu byla, po precteni vsech hruzostrasnych pribehu jsem mela strach, ale vubec to nebolelo a doma jsem ani nemohla najit misto po vpichu. Jeden den jsem pak pro jistotu lezela, ale nic mne nebolelo. 🙂
Sla jsem kvuli veku.

gillian_80
29. led 2007

pessy - já byla na odběru na začátku ledna, taky špatné krevní výsledky... doktor mě předem poučil, že ze 200 odběrů je jedno nemocné miminko a že riziko infekce je minimální. Předtím se mnou sestra sepsala velmi podrobný rodokmen, pak se na miminko doktor podíval před UTZ, všechny velikosti změřil, zvážil porovnal a konstatoval, že je vše v pořádku... odběr samotný vůbec nic nebyl, nebolelo to, nepřipadal mi ani nepříjemný... jen jsem pak měla den ležet

marketah
29. led 2007

Ahoj, taky jsem měla strašný strach, ale nakonec vše dobře dopadlo. Pro jistotu jsem ležela asi tři dny. Nejhorší ze všeho bylo čekání na výsledky...držím palce.

pessy1
autor
29. led 2007

díky za podporu, jsem klidnější.

andrea73
29. led 2007

holky už se to tu probíralo 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

makalka
29. led 2007

Pessy, pošlu Ti nějaké informace do IP.
Buď v klidu, zvládneš to a jistě bude vše v pořádku 🙂

gondola
30. led 2007

Ahoj Pessy, byla jsem amnio před týdnem, takže mé zážitky jsou docela "čerstvé".
Bála jsem se úplně strašlivě.
Samotný zákrok nebyl příjemný, ale přežít se dá.
Mně bylo teda spíš blbě až potom. Ležela jsem tam dvě hodiny a pak odfrčela domů. Ještě 3 dny jsem byla unavená a pobolívalo mě břicho.
Ale pokud budeš odpočívat, myslím, že v pohodě.
Můj názor je, že z anémie se určitě postižené mimi nerodí.
Řekla bych ti buď v klidu, ale protože mě čekají ještě 2 týdny čekání na výsledky, nebudu to dělat. Je to hnusný nervák.
Zpětně přemýšlím, jestli bych na amnio šla znovu. Protože až mi všechno došlo, zjistila jsem, že si stejně nechám miminko i když bude postižené.
Ale kdyby to přece jenom bylo tak, tak ať to vím, něco načtu a zjistím a také doktoři budou mít čas potom zareagovat.
Takže amnio doporučuji.
Ale pokud v rodině nemáte žádnou vadu (my také ne), bude vše určitě úplně v pohodě.Zdravím a držím palečky.

macanet
31. led 2007

Ahoj pessy1, byla jsem na odběru minulý týden v Trutnově.Bála jsem se, ale nebylo to nic hroznýho.Teď čekám na výsledky, doufám, že budou v pořádku.Je mi 26, v rodině nemáme žádný vrozený vady, jde tu asi o falešnou pozitivitu testu.Ale chtěla jsem mít jistotu, tak jsem to podstoupila.Teď už jen odpočívám.První dva dny jsem ležela a staral se manžel, moc hezký pohled, dokonce i vařil 😀 . Jak už se tady psalo, ty triple testy jsou dost nepřesný a ukazujou často falešnou pozitivitu, tak ti držím pšsti, ať je všechno v pořádku 🙂

musko
31. led 2007

Tiež som bola na amniocentéze, mala som obavy, lebo my sme boli obaja už na prvorodičov starší - ja som mala 33 rokov. 2 týž čakania boli síce dosť náročné na psychiku, ale nakoniec všetko dobre dopadlo a máme zdravého chlapčeka. Držím Ti palce!!!! 😉

pessy1
autor
1. únor 2007

děkuji za odpovědi a podporu.z triple testu vyšlo, že mám zvýšené riziko daunova syndromu. Je mi 25, v rodině nic není a lékař mi řekl, že je zde poměr 1:210,tj. jedno postižené dítě z 210 žen, tak budu jen tajně doufat, že to nebudu já.z toho čekání se asi zblázním.

macanet
1. únor 2007

pessy1 byla jsem na amnio, ty jdeš taky?

macanet
1. únor 2007

mě taky vyšlo zvýš. riziko daun. ,ale vzhledem k věku by to mělo být dobrý, je mi 26 a teď čekám na výsledky.Na kontrolu jdu 9.2 tak snad to bude v poho.Ty triple. testy jsou dost nepřesný, často vycházej falešně pozitivní.

pessy1
autor
1. únor 2007

macanet-jo, bohužel jdu, ted v utery do HK.

macanet
1. únor 2007

Tak se hlavně nenervuj, ono to dobře dopadne 🙂 Mě to nebolelo, jen mi doktor neřekl, že to trochu píchne a já jak jsem se nedívala, tak jsem se trochu lekla.Já jsem koukala na ultrazvuk na mimi a to bylo úplně jinde než jehla. Jen se potom šetři, nic nezvedej a první dny lež. Mě víc bolela injekce do zadnice, tu jsem dostala na protilátky, mám krev sk. 0-.Jen doufám, že až tam pojedem na kontrolu tak se doktor neprořekne a neřekne co tam mám 🙂 Jinak jsme byli pod stálou kontrolou a pustily nás domů po gynek. prohlídce.Dělali to ráno v 8 a domů jsme jeli o půl jedný.

pessy1
autor
1. únor 2007

macanet-zákrok krvá asi 10 minut, ne?to tě pak hned nepustí domů?Musíš tam chvíli zůstat?

macanet
1. únor 2007

Zákrok trval jenom chvilku, těch 10 minut to bylo i z ultrazvuke. Já nevím, jak je to v Hradci, ale v Trutnově, než nám ji dělali, tak nám udělali prohlídku a zeptali se, jestli nás nebolí v podbřišku, nebo nemáme nějaký problémy, potom jsme šli na amnio a pak jsme tam leželi , psala jsem , že mi to dělali v osm a o půl jedný nás pouštěli po prohlídce domů.Každou chvíly se chodila sestřička ptát, jestli nás něco nebolí a tak. Ale nic nás nebolelo, ani ten vpich jsem pak necejtila, ani maminky co tam byli se mnou.Jen si vem svačinu, nám řekli v genet. poradně bačkory, ty jsem měla ale jídlo ne, tak jsem poslala manžela pro jídlo 🙂 Nevím teda jak to je v Hradci, jestli hned pouštěj domů.Nám dokonce nabídli, jestli se některá z nás necítí na to jet domů, že tam můžeme zůstat do druhýho dne, ale všem nám bylo fajn.

masacek
7. únor 2007

Chtěla jsem se zeptat jestli má někdo stejné problémy.V loňském roce jsem byla těhotná a vzhledem k věku jsem v 18 tydnu podstoupila odběr plodové vody.
DO odběru jsem byla v pořádku a bez obtíží.Odběr témeř nebolel ale pak mi nastaly problémy.3 dny po odběru jsem o miminko přišla.Jednalo se o zamlklý potrat.Výsledky byly naprosto v pořádku.Byl to zdravý chlapeček.Žádný důvod potratu se neobjevil a proto si myslím že to bylo tím odběrem....Nyní jsem opět těhotná na miminko se moc těšíme ale mám hrůzu z toho že se to bude opakovat.Protože bych chtěla vědět zda bude miminko zdravé a odběr podstoupit znova.Nevíte někdo o jiné formě takového vyšetření?Klidně i za peníze?Má někdo podobné zkušenosti?

macanet
7. únor 2007

pessy, vzpomínám na tebe, jak je, doufám, že odpočíváš 🙂 Masacku,přeju ti aby to tentokrát dopadlo dobře, jsem zareg. na červenec2007 a tam některá z nás, myslím, že Lucie13 psala o nějakým lejzru, že se nemusí na plodovku, zkus se k nám podívat a napiš jí 🙂

carlisse
8. únor 2007

ahoj holky, dneska jsem byla na NT screeningu a výsledek je 1:520, což je hraniční. Byla jste některá ne genetické konzultaci před amniocentézou, jak to probíhalo?

bledulka
8. únor 2007

carlisse-mě vyšlo riziko rozštěpové vady 1: 35 !!! (z krve) a samozř. jsem byla poslána na genetiku.Dostala jsem dotazníky-pro mě i pro manžela-všechny choroby,operace atd u tebe a tvých příbuzných(sourozenci,rodiče,prarodiče,sourozenci rodičů a jejich děti)a dotazník ohledně tohoto těhotenství- a pak se to ústně probíralo-a na základě zjištěných skutečností mi doporučili AMC. Na té jsem byla a dneska (asi hodinu)znám výsledky-miminko je zdravé!!! Takže i při takto šíleným poměru jako u mě to může být OK.
Jinak samotná AMC je v pohodě-spíš tam je horší ta psychika (strach o mimi atd)
Tak ať ti to dobře dopadne
Ty máš riziko čeho-Downova syndromu nebo rozštěpů-a stanoveno ultrazvukem-projasněním šíje??

carlisse
8. únor 2007

bledulko tak to je supr, že máš tak dobré zprávy. Je to riziko Downova syndromu, NT bylo 2,7mm (1,67 MoM)

carlisse
8. únor 2007

ještě mi řekni jak to, že znáš okamžitě výsledky? Slyšela jsem (a četla tady od holek) že se čeká cca 3 týdny!

bledulka
8. únor 2007

carlisse-NT má být prý do 3 mm,takže jsi se ještě vešla,ale chápu,že pro klid duše chce člověk vědět na čem je.Co se týče výsledků-čekala jsem na ně taky dlouho-na amc jsem byla 16.ledna....u rozštěpů dokáží říct výsledek podle hladiny AFP v plodové vodě dřív(cca 10 dní),ale co se týče chromozomů-to trvá déle a na ně jsem si taky musela počkat-dnes mi to telefonicky řekli a zítra si půjdu pro papír,ať to mám černé na bílém...
tak moc držím palce,ať ti to vše dobře dopadne a máš zdravé mimi 🙂

carlisse
8. únor 2007

aha, špatně jsem četla, četla jsem že jsi na ní byla dneska a znáš výsledky.
Díky moc, pak tu napíšu jak jsem dopadla.

bledulka
8. únor 2007

tak se drž a ať Ti to dobře dopadne 🙂

masacek
8. únor 2007

Holky já jsem sice tak dobře jako vy po odběrech pl.vody nedopadla ☹ ale paní co se mnou ležela na amino tam šla taky že měla vyspké procento v krvi.Nakonec ji to dobře dopadlo a mimi měla zdravé.Tak se drž určitě to dobře dopadne.

macanet
8. únor 2007

bledulko gratuluju k dobrým výsledkům, tak teď si už opravdu užívej.Já si jedu pro výsledky z amnio zítra ráno, doufám, že bude vše O.K, nevím jak dospím do rána.Já jsem na výsledky čekala skoro 16 dní.Měla jsem riziko vrozených vad 1:130.Carlesse uvidíš, že bude všechno dobrý, aspoň si řekneš, žes udělala všechno co jsi mohla.Vím co to je čekat, první týden utekl jak voda, ale teď se to táhlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru