Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

jitdan
19. únor 2008

Agy: já byla na odběru ve čtvrtek. Bylo mi řečeno Dr., abych se šetřila ten den a druhý den. To jsem si na pátek brala dovolenou. Prostě jsem buď seděla nebo ležela. V sobotu už normálně chodila, uklízela, vařila atd...a v neděli jsem už vyrazila i ven. No a od pondělí normálně do práce.... Takže tak....Myslím si, že pokud odběr je proveden bez komplikací, tak je to takhle a neschopenka se prostě nedává. Mně ji nikdo ani nenabídl... To, že se nemá zvedat nic těžkého je jasné, ale v celém těhotenství........

Denses: to je super. Musím říct, že koukám, že už Ti řekli nějaké předběžné výsledky a to takhle brzy. Mně je řeknou nejdříve 14 dnů po odběru, že se buňky musí namnožit a kultivovat.... A ke klukovi Ti gratuluji. Sama jsem napnutá co to bude. 😀

Mějte se všichni a držte se!!

laaala
19. únor 2008

Ahoj holky, mě čeká taky nejspíš amnio - kvůli hraničnímu komb. screeningu v 1. trimestru. Riziko Down 1/250 😖
Já to tady pročítám a říkám si, jak strašně jste statečný. Já jsem to zatím odmítla, počkám si na výsledky tripplů...
Měla bych jít do Gennetu. Ježiž, já mám takovej strach ☹ , že mi píchnou do toho mrňouska ☹

jitdan
19. únor 2008

laada: mě tripple testy dopadly špatně..... Rizika 1:65.
28.2. bych měla vědět výsledky z plodové vody. Odběru se případně opravdu neboj. Je to spíš dost nepříjemné než bolestivé a mimíska sledují, tak nic nehrozí........ Držím Ti palečky!!!

laaala
19. únor 2008

jitdan, moooc držím palečky - už aby byli ( ty mrňata ) venku, viď ?
Kde ti dělali amnio ?

kacka.va
19. únor 2008

laaala: neboj nepíchnou, sledujou to na ultrazvuku.
jitdan: občas nechávají dělat zrychlené testy a tam se ví výsledek do tří dnů

jabber
19. únor 2008

laaala - neboj, Gennet je výborné pracoviště a určitě tak školáckou chybu - píchnout do mimíska - neudělají 😉 Držím pěsti 🙂

denses - veĺká gratulace 😉

agy
20. únor 2008

Denses - já bud vědět konečné výsledky asi příští čtvrtek, to to bude akorát tři týdny, tak uvidíme, ale říkám si že už by snad volali?? S tou neschopenkou je to zvláštní, mě ji dala doktorka rovnou na tři týdny a řekla: být v klidu, nic nezvedat, žádný dlouhý procházky, žádnej sex, namáhání... tak jsem z toho taková zmatená, když píšete, že jste šly za tři dny do práce 😕 připadam si jako hypochondr ☹ . Ale říkala jsem si budu dělat co mi doktorka řekne, nejde už jenom o moje zdraví...
Pěknej den všem!!

kacka.va
20. únor 2008

no ona se často neschopenka dává, ale podle mně je to spíš, že si o ní maminy řeknou, tak sestřička už se mně automaticky ptala, jestli jí chci taky napsat. Kdyby mi bývalo nebylo ok, tak bych si jí nechala napsat na té kontrole na kterou se chodí další týden po AMC.

denses
20. únor 2008

laaala: neboj se, tvoje riziko je fakt maly. Ja se hroutila od ctvrtka, kdyz jsem si precetla, ze mam riziko 1 z 8 na downa. A vidis to, udelali mi v pondeli amnio, vcera jsem si volala o predbezne vysledky a jsou v pohode. Samozrejme jsem moc rada, ale porad mam v hlave tu otazku, jak dopadnou ty zaverecne vysledky za dva tydny. Jo a byla jsem take v Gennetu. Krom toho ten nas klucina se furt mrska, tak ho podrzeli UZ, aby se nehybal k jehle. Vztekle kopal nohama. 😅 Po odberu jsme poslouchali srdicko, takze jsem v klidu, ze se mu nic nestalo.
Co se tyce urychlenych testu, tak asi zalezi take na tom pomeru rizika. Nekdo rika, ze se plati, kdyz je chces do druheho dne. Ja to mela gratis a jeste mam vysetreni navic, protoze proste to riziko je velke.
A neschopenka? No, tak ja se slozila po tom ctvrtku, takze ji mam od patku. Kazdopadne mi ji v gennetu nabizeli. Mam tri dny byt v naprostem klidu, hlidat se, a pak tyden odpocivat. Rekli mi ale, ze kdybych mela sebemensi pochybnost, jak zvladnout pracovni nasazeni, tak se mam nechat jeste doma. Docela se mi chce doma zustat, mam hodne stresove zamestnani a jsem tam v prumeru pres devet hodin denne. Tady bych si aspon vyridila resty a ucila se na zkousky na fakulte. Ovsem muj manzel dnes rano povida neco o tom, ze chce, abych sla v pondeli do prace, protoze nejake ostatni holky...blabla.
Agy: bud v klidu, fakt s tou neschopenkou zalezi na tom, kdo ti ji pise.

denses
20. únor 2008

kacka.va: koukam, ze to mame kazda jinak. Ja zadnou kontrolu tyden po AMC treba nemam... 😨

masacek
21. únor 2008

ahoj holky,neví někdo co vše za nemoci se dá zjistit odběrem plodové vody?Samozřejmě mimo genetické vady!Myslím jestli se třeba taky pozná srdeční vada nebo ledvin atd!Děkuju

jabber
21. únor 2008

masacek - to myslím, že ne, to kontrolují na ultrazvuku

masacek
21. únor 2008

já si to myslím taky ale jedna paní mi povídala že když je v pořádku plodovka tak je prostě mimi zdravý a basta.To se mi právě nezdá!

kacka.va
21. únor 2008

denses: mně to řekli přímo genetici, že do týdne po AMC se dělá ultrazvuk, kde se zjistí, jestli je vše o a i jestli se doplnila plodová voda. Já šla další týden do poradny, takže mi to zkontroloval rovnou při tom.
jojo, jak píše jabber: srdíčko kontrolují při velkém ultrazvuku. AMC je hlavně na Downa, Edwardse a rozštěpy.

denses
21. únor 2008

kacka.va: a kde ti delali amc? Taky v gennetu? Kontrolovala jsem si vsechny papiry, jestli mi to nahodou nekam nenapsali a jen nerekli, ale fakt nikde nic.
holky, co jste prosly odberem plodovky, sly jste vsechny na kontrolu tyden po amc?

kacka.va
21. únor 2008

ne přímo mi ji odebíral můj doktor na středisku a genetici tam docházení 2x týdně. Mně to říkali ústně, že si mám do týdne dojít na kontrolu, ale třeba to mají někde jinak.

denses
21. únor 2008

Tak to bude asi tim. Mne jen rekli, ze mam zavolat, kdyby se neco delo. Po pravde receno, byla bych za kontrolu docela rada. Plodovka se urco doplnila a jeste o vic, nez byl odber, mam nejak moc velky brisko. 🙂 Ale ta kontrola by ukazala, ze prcek to zvladnul bez uhony a nikde se nic nedeje, treba s placentou, kterou mi museli propichnout...

kacka.va
21. únor 2008

někdo říká, že se plodovky udělá 2x tolik než ti jí odebrali.

jabber
21. únor 2008

denses - ty jo, tak to už si fakt nepamatuju 😕 , to je teda děsný jak člověk všechno zapomene, včetně jména doktora, když už to není důležitý 😀 . Dělali nám to s jitdan na stejném pracovišti.

denses
21. únor 2008

kacka.va: tak to tam ma mrnous peknej bazen! 😀
jabber: tak to myslim v gennetu nebylo. Nedelali vam to nekde na P8?

jabber
21. únor 2008

denses - jojo, v Zenklový

denses
21. únor 2008

jeste jednou jsem koukala do papiru a fakt po tydnu kontrolu nemam. Mam ji az 18. brezna, takze mesic po amc!

kacka.va
21. únor 2008

já teď koukala, na nějakou diskuzi a tam taky psali že kontrolní ultrazvuk měly. No fakt je to asi jak kde. Mně to do průkazky nepsali, že mám přijít, tam jsem měla napsaný jen termín klasické poradny

masacek
21. únor 2008

Mě taky o kontrole za týden nikdo nic neříkal ale objednala jsem se sama.Čekání na výsledky je hrozný!Za jak dlouho jste volaly na výsledky?Já byla u apolináře!Dnes jsem to 17dní po odběru.

kacka.va
21. únor 2008

Já měla ty zrychlené testy a na ty celkové výsledky mi řekli, že mám zavolat za 14 dní, ale to ještě nebylo, takže jsem mi řekli, ať zavolám další týden, takže to bylo asi 20 dní po odběru.

denses
21. únor 2008

hmmm, jdu 4. do poradny, kde budu mit opet UZ, tak snad nebudou zadne komplikace.

denses
21. únor 2008

macasek: Jinak vysledky na downa jsem mela nasledujici den, ted budu jeste deset dni cekat na celkove vysledky.

kacka.va
21. únor 2008

jenže masackovi asi nedělali ty zrychlené testy, jestli jsem to dobře pochopila 😉

denses
21. únor 2008

to asi ne. pry je to podle vysokeho rizika dany automaticky, u nizsiho rizika snad na pozadani a za poplatek dva tisice, ale to presne fakt nevim.

masacek
21. únor 2008

Já neměla zrychlený testy.zkusím to po neděli.Pak mě 4.3.taky čeká sceening ve 21tt.To budou další nervíky.
Nemám totiž nejlepší zkušenosti tak to dost prožívám.Držím všem palce a pevné nervíky!!!!!!!!§

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru