Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

lukin
19. led 2008

suzia: Trochu ano, ale nezabila bych ho jen proto, že bude "jiné". Takže amnio by bylo u mě úplně na prd. A navíc riskovat potrat po amniu se mi fakt nechtělo.

licina
19. led 2008

Suzia:

Taky brouzdám na netu a hledám tabulku "normálních hodnot" tripl testů.
Mě naměřili zvýšenou hladinu hCG a nemůžu se ničeho dopátrat...

licina
19. led 2008

Suzia,

zkus si přečíst téma zvýšené hCG po tripl testech - obnovým ho, aby bylo nahoře....

lenkabu
19. led 2008

suzia: ty hodnoty ti neporadím, přesně to neznám. Tady ty zrychlené testy opravdu nemají, já se o to tenkrát zajímala a dělají je v Praze v Gennetu a to jen holkám s hodně velkým rizikem,mají toho hodně. Mně řekla moje Dr. i na amniu že kdyby se potvrdil Down, volají do týdne...ty testy na DS josu hotové první a pak se dodělává ten zbytek.Já se cítila dobře celou dobu, jen mně po odběru trochu bolelo břicho když jsem odcházela,pak už nic. A genetický uzv mi nedělali předtím 😉 Triple testy ovlivňuje hrozně moc věcí,stačí aby se odebrali o pár dní jiank než by se mělo a už jsou zkreslené. Nebo když jsi v prvním trimestru třeba špinila,tak je to zkreslí taky....máš to určitě v pořádku, neboj 😉

andrejak
19. led 2008

ahoj petule 24, včera jsem ti psala na 3-krát, ale pokaždé mě koník spadl 😠 ,tak snad dneska budu mít štěstí.....
Mám velkou radost, že ti výsledky vyšli dobře 😀 . S tou kr¨ví to je taky fajn, ja mám rh - takže jsem dostávala protilátky pro mimi.............
Máš pravdu jednou bych musela mezi lidi a jsem ráda že jsem to udělala už teď, kdybych byla doma tak by to kničemu nebylo, jen bych na to pořád myslela... ☹
Bývalí mě neustále kontaktuje že jsem jediná , že beze mě nemůže být a bla bla bla bla,díky tomu co se stalo jsem se odmilovala nejrychleji jak to bylo možné a netrápím se vůbec nad ztrátou partnera,spíš děkuju že se jeho práva povaha projevila teď 😒
Pomalu si říkám, že přísloví: CO TĚ NEZABIJE TO TĚ POSILI na mě začíná sedět 😉
K doktorovi jedu v ponděli na kontrolu po to m všem, když mě propouštěli z nemocnice,tak me nijak nevyšetřovali (zřejmě se to po tom nedělá), doufám že bude vše v pořádku a nebudu mít ještě nějaké komplikace. Výsledky mé holčičky by měli být koncem ledna a tak nějak mají být krevní výsledky moje co mě brali na hromozonální vady jestli nějaké nemám.
Určitě napíšui až je budu vědět.
P.S. nerozumit te zkratce SMA kvůli které jsi se raději objednala do genetické poradny, sice nevim co to je ale schvaluji ti to,tam tě alespoň ujistí že je vše v pořádku a ty si budeš báječně užívat těhotenství 😀

Holky co čekáte na výsledky držim pěsti pa

suzia
19. led 2008

MOOOCinkrat vam dekuju ... nerikali vam doktori jak dlouho po amc jste jeste ohrozeny??To riziko potratu kdy mizi nebo jak by se ten spontani potrat poznal???Poznala bych to nejak nebo muze byt mimi mrtve a ja to ani nepoznam?? ☹

e.k.t
19. led 2008

ahoj holky, když jsem podepisovala papír o seznámení s rizikem tak dle statistiky pracoviště G-Med Pardubice mají ríziko potratu 0,5%. Když jsem říkala že i to se mi zdá hodně aby mi to nějak osvětlili, říkali, že většina z těch případů se po výsledcích stejně projevila s nejakým syndromem, ale část byla u holčin které neodpočívaly po odběru a třeba šly nakupovat a podobně. Takže jsem předpisově ten den opravdu ležela a další 3 dny hodně relaxovala. Pravda druhý den mne manžel dovezl na pravidelnou kontrolu k doktorce a ta mne aspoň uklidnila že mimi je v pohodě. jo a riziko mají větší bohužel i ženy které mají placentu zepředu.

andejko, jsi hodně statečná a věřím, že tě tvé okolí podrží a brzy to nejhorší přebolí, kluka kterého nyní najdeš určitě budeš mít jako oporu a to ti opravdu přeju

lenkabu
19. led 2008

suzia: 3 týdny po amniu je zvýšené riziko komplikací a měla bys dodržovat klidový režim. Jestli se bojíš o miminko, domluv se s doktorkou na dřívější kontrole. Já už měla tenkrát pohyby a shodou okolností den po odběru kontrolu,tak jsem byla klidná,ale jestli se tvoje mimi ještě tolik nehýbe(toho se neboj,je to normální),tak si klidně zajdi k dr. dřív ať ti ho zkontroluje.

andrejak: doufám že sis všechno hnusný už vybrala. Moc ti držím palce 😉

jabber
19. led 2008

suzia - hlavně klid, musíš myslet pozitivně a nepřemýšlet o takových věcech. Uvidíš, že to bude v pořádku 😉.

Holky proč vlastně hledáte pořád ty normální hodnoty těch hormonů? Já tomu nějak nerozumím, vždyť vám ty čísla jako laikovi nic neřeknou, ne? Zjistíte tak maximálně o kolik se vám to liší od normálu, to jo, ale co z toho vyvodit?

licina
20. led 2008

jabber:

Ty hodnoty hledám právě proto, abych věděla o kolik se liším od noromálu a jakou k tomuto číslu hodnotu ostatních hormonů.

ceeruti
20. led 2008

SUZIA-ja byla na odberu choriových klku-mela jsem riziko DS-1:9 a to z biochem.screeningu v prvním trimestru..ktery je pry mnohem přesnejsi než tripple testy.CVS-odber chor.klku,je na stejne bázy jako AMC,jen jsou vysl.rychlejsi a tyden po nich jsme odletala na dovcu..riziko tam je,ale nam dovcu Dr doporucil..Vím,že je to strasny stres,ale miminko bude v poradku,tripply jsou hodne nepřesne..Držím pesti!!

ceeruti
20. led 2008

andrejak-to je hrozné,co Tě potkalo,vůbec nenachazim slov,ale musim Ti vyseknout poklonu,jsi strašně silná ženska!!!!!!!!! Určitě už se Ti nic podobného nikdy nestane,přeji Ti hodně sil a strašně moc štěstí,zasloužíš si ho strasně moc!!

ceeruti
20. led 2008

Ješte Suzia-nam vyšel špatne igeneticky ultrazvuk-nepritomnost nosní kustky,ktera znaci DS..No a nosík ma jeste strasne malinky a dle vysledku je zdrava..I Dr říkal,že nevěřil..Někdy i přes velké podezření jsou vysledky v poradku..

e.k.t
20. led 2008

tak to je hlavní že výsledky jsou dobré, tak bude mít nosík jak knoflíček, taky to je milé

suzia
20. led 2008

jabber-jo souhlasim s LICI hledam to abych se malinko uklidnila ze to jeste neni tak hrozny doktor mi totiz ubec nerek ze mam zvysenou hladinu hcg afp ubec nic tak prave hledam neco kuli cemu mam ten test pozitivni. jo a jinak diky 😉

suzia
20. led 2008

ceeruti- Teda ty jsi musela mit ale pevne nervy pri takovychto informacich to je na psychicky zhrouceni ne??A jak si to vse zvladala??Ja uz jjsem zhubla o pondelka 4 kg..je to fakt des,,misto aby se clovek radoval z kazdeho dne tak musime prozivat tohle a miminka s nama ☹

suzia
20. led 2008

Ceeruti jinak moooooooooc gratuluju ze ti to vyslo v poradku budes krasna mamina 😉

suzia
20. led 2008

e.k.t Ty taky cekas na vysledky??Jak tobe vyslo riziko???

licina
20. led 2008

Suzia:

Mě dal doktor výsledky testů do ruky. Tobě ne???

suzia
20. led 2008

Licina jj dal asi jsem to spatne napsala ja se v tom papire nejak nevyznam je tam jen napsany zvysene riziko Down ale nepisu na zaklade ceho jestli ty hodnoty afp nebo hcg vis nechapu co je ten hlavni duvod. 😒

e.k.t
20. led 2008

já vlastně ani nevím, 8 mi volali že 9 jdu na odběr, že mám nízké hodnoty, ale ani moje doktorka ještě 10 neměla výsledky triplu a to jsem byla 13.12. asi se to někde cestou zatoulalo. tak vše budu vědět až 29.1. ale to je za chvíli, vbůbec se nenervuju, to nemá smysl stejně bych na potrat nešla, jen pro svůj klid chci teda vědět jak na tom mimi je abych mohla nastudovat co a jak a abychom se na to s mužem připravili, jenže to beztak bude ok, jako většinou

lukin
20. led 2008

Holky, které tady píšete, že jste Rh- a dávají vám protilátky, to už jako teď? A co má váš manžel? My jsme oba 0-, tak mě překvapilo, že se něco takového dělá.

e.k.t
20. led 2008

když máte stejné rh faktory tak by to mělo být v pohodě, dělá se to když je podezření že mimi bude mít faktor + ale berou výsledek otcova faktoru pouze když je zjištěn na základě odběru s ženou nebo jako dárce, jinak myslím preventivně.

licina
20. led 2008

Suzia,

já na tom papíru (na výsledcích triplů) mám celkem 3 hodnoty (afp, hcg, a nějakou další třetí)
Pod tím mám nějaké povídání - riziko Down atd....
Pak hodnocení: uvádí se buď negativní, pozitivní ......

Jak jsem zjistila, tak vzhledem k tomu, že se jedná o tripl test, tak může být některá z hodnot mírně zvýšená nebo naopak, ale vždy se to posuzuje jako celek. Tak na to koukni....

suzia
20. led 2008

Licina,
Ja jsm tady ty sve hodnoty psala ale je to strance 30 tady uz jsme na 31 tak na to kdyztak mrkni..


e.k.t Neboj to vis ze to bude ok kdyz se na vas dva podivam takovej stastnej par to ani jinak byt nemuze 😉

e.k.t
20. led 2008

no to my zase ano, v březnu jsme spolu 16 let a nějak jsme se ještě ani nestihli pohádat, v červenci jsme 5 let vzatí taky pohoda. Jen to mimi se nějak nedařilo až teď, zatím říkáme že to bylo to jediné co nám ještě chybí ke štěstí a protože možná žádné další nebude když jsme na toto čekali přes 6 let tak je nám celkem jedno jaký bude výsledek a jsme oba v pohodě.

licina
20. led 2008

Suzia:

A celkový hodnocení testu máš jaký???

suzia
20. led 2008

Licina-nevim co tim myslis ke tam jen napsany Vysledek: Skrining pozitivni Duvod:Zvysene riziko Down
jinak nic jestli je nejaka hodnota vyssi ci nizsi..ty tammas co???

suzia
20. led 2008

e.k.t MMMMOOOOOOOOOOOOOOCCCCCCCCCCc Vam to preju ze srdce 🙂

licina
20. led 2008

Já Výsledek: skríning negativní , ale vedle dopsané Skríning atypický
Riziko M.Down: 1 z 1700 (v termínu)
Riziko NTD: 1 z 5000
Poznámky: I když je základní riziko M.Down pouze vzhledem k věku matky vyšší (1 z 620), po kombinovaném zhodnocení MS-AFP,uE3 a T-hCG a věku je výsledné riziko sníženo.

Hodnota MS-AFP:43,47 iu/mL , 1,13 Mom
Hodnota uE3: 7,51 nmol/L , 1,12 Mom
Hodnota total hCG: 40,04 iu/mL , 2,16 Mom

Já mám zvýšenou hodnotu total HCG - normální je prý do 2,00

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru