Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

martasek
8. únor 2007

Masacek,ty jsi mě teda vyděsila.Já byla na AC včera a asi 2hod mě bolelo břicho,ale pak vše OK.Za jak dlouho se ti ty problémy projevily, až za ty 3 dny,nebo dřív,a jak se projevily?Jestli ti to samozřejmě nevadí o tom mluvit.

macanet
8. únor 2007

martasku, hlavně hodně odpočívej, já jsem první týden ležela a chodila jenom na záchod, v nemocnici nám řekli, ani mejt nádobí, ať vás to ani nenapadne, takže se staral manžel a mije mamka vařila.Mě potom nic nebylo, ale po amnio jsme měli pocit, že máme plný břicho, jako takový když nejdou prdíky ven, jo a hezky mi vyskočilo bříško, to nám říkala sestřička taky, že jak trochu odeberou, tak se to tělo snaží doplnit co nejdřív vodu co tam chybí a to taky vzhledem k tomu, že miminko roste, tak bych řekla, že teď mám konečně pupík.Napíšu vám zítra, jak jsem dopadla.

martasek
8. únor 2007

Macanet,mě doporučili ležet jeden den,ale pak se samozřejmě šetřit.Ale manžel mě pomalu nenechá zvednout ani hrnek 🙂 A s tím bříškem máš pravdu,divila jsem se,že mi nějak rychle porostlo a pak jsem si říkala,že to není možné,že si to namlouvám a vida,nenamlovám

macanet
8. únor 2007

A ležela jsi tam po zákroku? Já jsem si psala s jednou maminkou z Prahy a tu hned pustili domů, nás ani náhodou.Mě řekli, nejhorší jsou první tři dny, ale ležte a odpočívejte týden, nic nezvedat a nechodit na procházky, prostě se nenamáhat.Tenhle týden už jsem vylezla, ale stejně se šetřím.Jinak mě taky hodně pomáhal manžel, mamka tu dvakrát spala, když měl manžel noční, protože máme psa labradorku a to bych s ní musela po schodech z druhýho patra, každou chvíli čurat a na procházku jsem nemohla.

martasek
8. únor 2007

Domů jsem šla hned,ale samozřejmě s doprovodem.Řekli mi jen,že jeden den mám ležet a nemám mít styk,ale neřekli jak dlouho 🙂

macanet
8. únor 2007

No já ho nemám mít do zítřejší kontroly.Manžel trpí, ale on to vyřeší 😀 Takže celých 16 dní.

masacek
9. únor 2007

Nechtěla jsem vás vystrašit!!!!!V Praze jsou nemocnice kde pouštějí domů hned pár hodin po zákroku.Říkají,že to nic není.je to prý jako odběr krve.Já jsem přišla v 7h v 8 jsem šla na odběr.U mě se napoprvé odběr nepovedl a píchali mě dvakrát.Strasně mě to bolelo.Potom jsem měla hodně slabou ozvu srdíčka.Říkali,že to je pro miminko šok ale že se s tím vyrovná.
Druhý den v sobotu jsem šla na kontrolní ultrazvuk a bylo prý vše v pořádku a pustili mě domů.Neměla jsem ani neschopenku.V úterý jsem šla normálně na kontrolu ale už jsem byla bez akce.Myslím si,že mě špatně píchli protože při odběru doktor nekoukal ani na monitor.

martasek
9. únor 2007

Masacek to mě moc mrzí,já taky o jedno miminko přišla-VVV,takže vím jak ti bylo.Ale teď musíme doufat,že vše bude tak jak má! 😉 Mě taky srdíčko kontrolovali hned a vše bylo OK i samotný průběh AC,ale na kontrolní UTZ jdu až za týden v pátek a zdá se mi to hrozně dlouho.

masacek
9. únor 2007

Myslím že to není dlouho.Alespoň vidíš ,že bylo vše v pořádku.Mě pozvali takhle brzy protože se jim to nezdálo.
Hlavně až teď budu v 16tt to pro mě bude dost náročný.Jestli to mám podstoupit znova.Ale chci mít jistotu že mimo bude zdravé.Martasek proč jsi šla na AC?

martasek
9. únor 2007

Já jsem šla na AC automaticky,právě kvůli tomu minulému těhotenství,ale už jsem teď byla ve 12tt na UTZ na ty vývojové vady a vše bylo OK, šíjové projasnění 1,2mm,nosní kůstka přítomna,takže i riziko Downova syndromu je nižší,takže nejsem tak vyděšená jako kdyby mi třeba vyšly špatně triple testy,ale úplně klidná samozřejmě nejsem.Mohla jsem AC odmítnout,ale nevidím k tomu důvod.Já se zcela sobecky přiznám,že postižené dítě nechci,ikdyž mě asi některé holky(hlavně věřící) odsoudí.A myslím,že se nemáš čeho bát,je úplně minimální pravděpodobnost,že by se ti to opakovalo(já vím,lehce se to říká),ale opravdu drtivá většina AC co jsem se dočetla dopadla dobře.A za tu jistotu to určitě stojí.

masacek
9. únor 2007

Možná tě někdo odsoudí za tvůj názor ale já s tebou plně souhlasím a proto taky na těchto výsledcích trvám i za tu cenu co mě čeká a co se může stát.Jak jsi byla na triple testu?Poslal tě tvůj doktor?Je to běžné vyšetření nebo to dělají jen na nějakém pracovišti?Myslím že jsou to nervy ale určitě ti to dobře dopadne.Těch 14 dní čekání je otřesné.Jinak ti je dobře-nevolnost atd?

dashak
9. únor 2007

Masacek, kamarádka taky přišla o miminko díky amniocentéze. Měla placentu na přední stěně, kterou ji museli propíchnout. Přišlo se na to až na poradně, že mimi je mrtvé. Byla už v 6. měsíci, takže chlapečka musela i porodit. Hrozné ☹ . Teď už má další miminko, 2,5 měsíční Terezku, ale říká, že na svého chlapečka nikdy nezapomene.
Já jsem taky byla na amnio a taky mi museli píchnout přes placentu, ale nestalo se nic. Je fakt, že pak jsem rodila císařem v 7. měsíci, malá měla růstovou retardaci, možná i kvůli té propíchlé placentě, ale jinak jsem měla preeklampsii, tak to mohlo být prý i z toho.

martasek
9. únor 2007

Já mám naštěstí placentu vzadu,takže ten zákrok trval všehovšudy pár minut a úplně bez komplikací.

Masacek ty myslíš ten UTZ na vývojové vady?Na ten jsem byla poslaná taky automaticky,normálně se na to nechodí,ale můžeš si to zaplatit,vím že některé holky srpnovky si to zaplatily(asi kolem 1500kč,jak v kterém městě).Tam ti zjišťují vývojové vady na UTZ,šíjové projasnění atd.Je to dost spolehlivé,berou ti i krev a z té taky zjišťují pravděpodobnost VVV.Myslím,že stojí za to do toho investovat.A krásně podrobně tam uvidíš mimíska 🙂

martasek
9. únor 2007

Jo a jinak mi za celé těho nebylo ani jednou špatně(ťuk ťuk).
A triple testy dělají úplně všem těhotným v poradně a právě když vyjdou špatně(pozitivně),tak doporučují AC.Ale na tu mi stejně jdeme automaticky.

macanet
9. únor 2007

Ahoj holky Výsledky amniocentézy mám v pořádku, miminko je zdravé!!Přeju i vám, ať je všechno v pořádku. 🙂

martasek
9. únor 2007

Macanet obrovská gratulace!!! 😀

pessy1
autor
9. únor 2007

ahoj macanet, gratuluju, já si musím 14.dní počkat.Jinak jsem 3 dny ležela, vpich nebolel a bříško potom také ne, tak doufám, že se ještě něco nepřihodí.
ještě jednou gratuluji!!!

macanet
9. únor 2007

Moc díky, odpoledne jsem si úlevou trochu pobrečela, nějak to na mě celý padlo.Jinak jsem byla pořád v pohodě, ale dnes ráno jsem byla hrozně nervozní.Pessy, moc držím pěstičky, ať je to všechno v pořádku.

masacek
12. únor 2007

macanet Moooooooooooooooc gratuluju k dobrým výsledkům.
Nejhorší máš za sebou.
Říká se když vám je na začátku těhotenství hodně špatně tak je miminko zdravé a dobře se uchytí.Je to pravda?Mě totiž od žaludku špatně není jen mě pobolívá v podbříšku jako když mám dostat menzes.

pessy1
autor
12. únor 2007

ahoj masacku, kež by to tak bylo,čekam na vysledky z AM a první tři měsíce jsem umírala!Dokonce jsem byla týden na kapačkách, nemohla jsem nic jíst, i voda šla ven.Tak ti to pak potvrdím, jestli budu mít zdravé miminko.

masacek
12. únor 2007

pessy1 jsou to hrozné nervy ale určitě to bude v pořádku ale držím moc palce!

macanet
12. únor 2007

masacku, já nevím, co je pravdy na tom, když je špatně tak miminko je zdravé, já do dnešního dne ani jednou nezvracela a ani nevím co je to teda ta těhotenská nevolnost. 🙂 Ale miminko mám zdravé, mám na to papír 😉 Taky mě ze začátku pobolívalo břicho a dokonce jsem ve dnech, kdy jsem to měla dostat normálně, tak trochu první dva dny špinila, nic to nebylo, hlavně buď v klidu a odpočívej, pokud to jde.Pessy vzpomínám na tebe a uvidíš, všechno dobře dopadne, my všechny co jsme byly v pátek pro výsledky jsme měly zdravá mimika 😀 I maminky, kterejm bylo 35-37 a patří do tzv. rizikové skupiny.Tak hodně štěstí a napiš jak jsi dopadla.Držím pěstičky. 🙂

lu.
14. únor 2007

Ahoj já jsem byla na odběru taky moc jsem se bála,ale naštěstí odběr dopadl dobře.Bylo to strašných 14dní.Po tu dobu jsme totiž čekali na výsledky.Těď
jsem ve34 týdnu a mám taky pořád málo železa.Teprve před týdnem mi doktor napsal
léky tak to snad doženu.Nevěs hlavu určitě to dobře dopadne 🙂

raduska83
22. únor 2007

bledulka:Dosti jsi mě uklidnila...když jsem tu četla rizika kolem 1:200 a nižší,tak jsem byla celkem přepadlá,protože mě vyšlo 1:96.Jelikož v rodině nemáme žádné postižení,tak snad bude vše ok...amc mám absolvovat až 23.3.,ale potom přetrpět dobu do výsledků...ach jo 😒

pessy1
autor
23. únor 2007

ahojky, AMC mi dopadla naštěstí dobře, riziko jsem měla k věku vysoké 1:210, ale vše je ok.Na výsledky jsem čekala 16.dní.Bledulko, uvidíš, že to bude v pořádku, taky jsme v rodně nic neměli, ale daunův syndrom prý není genetická vada, to jsou zase chromozomy.Držím pěstičky.

masacek
23. únor 2007

Mooooooooc gratuluju!Užívej si to!Mě to teprve čeká mám 1:310 takže taky nic moc.

pessy1
autor
23. únor 2007

Masacku, to bude na stopro v pohodě, to by byla smůla, kdyby jsi byla ta 310-tá.To máš na dovna?jestli jo, tak můj doktor by tě na AM neposlal s takovejma výsledkema.Na dauna posílá jen 1:250 a níže!!!! 😀

bledulka
23. únor 2007

ahoj,po delší době jsem nahlídla 😉
Raduško-jsem ráda,že jsi trošku klidnější ( já když slyšela svůj poměr,tak jsem to vzdávala-všichni měly okolo 1: 200 atd a tak jsem se už s mimčem skoro loučila) Je pravda,že to stejně nezměníme-má-li být zdravé tak zdravé bude-nejhorší je fakt to čekání a nejistota...
Všem holkám co mají výsledky v pořádku moc gratuluji 🙂
(pessy-možná sis mě s někým spletla,já už výsledky cca 14 dní znám 🙂 ,ale to nevadí 🙂 )

pessy1
autor
23. únor 2007

jo,promin, to bylo pro Radušku83.

dashak
23. únor 2007

pessy gratuluju 😉 Já jsem se podívala do papíru kolik jsem měla, měla jsem vysoké HCG a riziko vyšlo 1:950. Jestli jsem z vaší diskuze pochopila dobře, tak jsem teoreticky nemusela ani tu amniocentézu podstupovat?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru