Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

gabka.d
20. čer 2008

jitdan- jejda sem tě nějak přehlídla 😅 , i tobě děkuji 😉

mimísek se začal nějak vrtět, asi je taky rád, že je to za náma...

lisounek
20. čer 2008

nenapsali?? to je divny ja to v te zprave mela...uplne nahore pohlavi zenske XX a rikala jsi jim, ze to chces vedet?? 😕 takze ho vubec jeste nevite ani dle UTZ??

jitdan
20. čer 2008

gabka.d: to mimísek slyšel ten balvan-jak spadl na zem-z té úlevy a tak se mu tam teď krásně vrtí a bude 😀
Mně tam dělá vyložené LAMBADU 😀
A ty chceš vědět pohlaví? Pokud ano, tak už si tam stačí jen zavolat. Mně ho řekli do telefonu........

gabka.d
20. čer 2008

jitdan- díky za radu, jdu volat 😀

jitdan
20. čer 2008

gabka.d: dej vědět 😀

gabka.d
20. čer 2008

holčička 😉

lisounek
20. čer 2008

jůůůůůůůůůůů 😵

jitdan
20. čer 2008

😀
Doufám, že jste netrvali na chlapečkovi?

gabka.d
20. čer 2008

na UTZ to nešlo nikdy vidět můj doktor má nějaký zvláštní přístroj, asi starý nebo co..., a v nemocnici se paní doktorka snažila jak mohla, v úterý jdu na 3D, tak se to snad potvrdí, nebo je to 100%?

lisounek
20. čer 2008

na 99 % 🙂

jitdan
20. čer 2008

na výsledky z plodové vody se můžeš spolehnout!!! Jde o chromozomy, které tam najdou. Chlapeček má XY a holčičky XX. V tom se opravdu nepletou...........
Chtěli jste holčičku, ne? Bylo to jedno, ne? Hlavně, že je zdravá?! 😎

gabka.d
20. čer 2008

nám je to šuma fuk,jestli holka nebo kluk, šlo o to zdraví...jen ať nemáme chlapečka v růžovém..ale i to bych přežila 😉

lisounek
20. čer 2008

no vsak jasne - ja si stejne ruzove veci necham po holcicce a kdyby byl pak kluk, tak co no 😀 prece to nevyhodim, kdyz je to nove...hlavne, ze to dobre dopadlo 😵

gabka.d
20. čer 2008

přesně tak 😉

jitdan
20. čer 2008

No, tak to je super. Jen se radujte-je z čeho 😀

gabka.d
20. čer 2008

tak jsme se vrátily z nákupů.. uff, jsem docela utahaná, tak zmrzlina nebyla, měla jsem chuť na rizoto 😀 😀 . tak dobrou holky 😉

laada
21. čer 2008

gabko super...... 😵 😵 😵 😵 moc gratuluju

Jinak odběr plodové vody je na určení pohlaví 100% takže je to opravdu holčička 😵

jaul
24. čer 2008

Ahoj holky,
nejak jsem to tu flakala, chodim do prace, takze to moc nestiham..
gabka.d: Tak super! Vidis, vsechno dopadlo OK 🙂 😉

marie2
25. čer 2008

Ahoj nevadí když se mezi vás takhle vetřu?V pátek jsem byla na aminocentéze kvůli tomu že mi v době porodu bude 35 let zážitek nic moc ale tak hrozné jak mi to leckdo líčil to taky nebylo a navíc jsme s manželem krásně viděli miminko na UZ.Ted čekám na výsledky budou příští pátek zdá se mi že to vůbec neutíká.To čekání je hrozný!Docela je pěkný tady číst jak vám výsledky dopadají dobře člověka to povzbudí.Pořád si říkám že bude všechno v pořádku snažím se tím nestresovat ale moc se mi to nedaří.

gabka.d
25. čer 2008

marie, opravdu žádný stres!!!a odpočívat, riziko potratu je sice malé, ale nějaké přece jen je... na paniku je času dost.. mě teda přišly výsledky za 28dní, a to čekání jsem přežila jen díky holkám tady na koníkovy 😉 😉
určitě to dobře dopadne, držím palečky

marie2
26. čer 2008

Ahoj gabko jo jo odpočívat se snažím ale mám už doma holčičku a to dost čilou a velmi aktivní tak to moc dobře nejde ale zatím je mi docela dobře tak snad bude všechno v pořádku.Ta nejistota je hrozná ale už se to krátí snad to rychle uteče.Tobě gratuluju k holčičce vybrali jste moc hezké jméno 🙂 at to holky všechno dobře zvládnete.

spetra
26. čer 2008

Holky držím pěstičky at to dobře dopadne. Jako nám. Snažte si to nepřipouštět at pak nemáte nerváčka 😉

c.xsara
1. črc 2008

Ahoj holky, mohu se přidat ? Dnes jsem si volala na výsledky krevních testů. Vyšli mi špatně. Riziko DS 1:150 je mi 24 tak to není moc dobrý. Na půl 4 jdu k doktorovi domluvit se na AMC abychom věděli na čem jsme. Mám hrozný strach aby byl prcek zdravý....za jak dlouho od výsledku krve vás poslali na AMC? Já jsem dnes 18tt

spetra
1. črc 2008

Mě říkali průběžné výsledky každý týden. Konečné jsem měla až po 3 a půl týdne. Držím palečky - určitě to dobře dopadne. 😉

marie2
2. črc 2008

Ahoj holky tak ještě musím vydržet do pátku a pak si zavolám jak dopadly výsledky.To čekání je opravdu příšerné vůbec to neutíká a jak se to blíží začínám se opět bát co se dozvím.Pevně doufám že to budou jen dobré zprávy.Těch 14 dní je vážně k nepřečkání ještě že to netrvá dýl.Doufám že nám to dopadne dobře všem a mimča budou krásná a zdravá a budou nám dělat samou radost to je to nejcenější co si můžeme přát že?Tak držím palečky pa pa

c.xsara
2. črc 2008

Já taky doufám, že to dobře dopadne. V pátek jdeme s manžou na konzulataci na genetiku a potom na plodovku ve středu, ale četla jsem u MUDra v čekárně, že u nás dělají i ten rychlotest FISH test - sice si zaplatím 1000,-- ale výsledky jsou do 48 hodin, já nevím, jestli bych 3 týdny přežila,. Už loni jsme o jedno miminko přišli tak máme hrozný strach, tak čím dřív budou výsledky tím lépe. A vy jste měly jaký poměr výsledku ? Já se spletla, neměla jsem 1:150 ale 1:160 no to je v podstatě fuk, furt je to velké riziko,ale včera mě můj gynekolog hodně uklidinl, že to je hooooooodně moc často krát falešně pozitivní a má na to milion faktorů vliv, tak držím všem palečky ať i my jsme ty, co jim to vyšlo blbě jen díky okolním vlivům a miminka budou zdravoučká 🙂

lukin
2. črc 2008

c.xsara: Já myslím, že ty výsledky do 48 hodin nebudou asi moc přesné. Přece se tam musí množit buňky, a tak krátký čas na to nejspíš nestačí. Škoda, že se dělají triply a amnio - mohlo to zůstat jako před dvaceti lety. Těhotné o ničem nevěděly a byly ve větším klidu než teď. Říkáš, že 1:160 je veliké riziko, a co pak teprve amnio? Tam to je 1:100. Přeji zdravé miminko 🙂

marie2
2. črc 2008

Já neměla ty testy před tím mně to dělali všechno najednou až v 16 týdnu na genetice poslal mně tam můj gynekolog protože mi bude v době porodu 35 let.Můžu tě uklidnit fakt ty falešně pozitivní testy měla spousta kamarádek a všechny mají zdravé dětičky.Jinak na té genetice byli příjemní lidé sestry i lékaři všechno nám vysvětlili ukázali co a jak budou dělat ukázali nám mimíska na UZ a celou dobu jsme ho mohli sledovat.samotný zákrok trval jen chviličku a nic hrozného to nebylo.Nejhorší na tom je asi opravdu to čekání nám to trvá 14 dní a jsem docela nervní nemůžu se dočkat pátku až tam zavolám.Je mi líto že si o mimi přišla držím palce at to tentokrát vyjde!!!At máme ty naše zlatíčka zdravá to je momentálně moje největší přání.

c.xsara
2. črc 2008

marie2: mě taky dělali ty testy v 16tt najednou všechny...předtím nic...tak uvidíme. Jaký jsi měla poměr ty ? Ty se míš, že už to máš za sebou a budeš už vědět výsledky....taky bych už to chtěla mít za sebou....sice je tam 1% možnosti potratu,ale budu jim věřit a pak se budu moc šetřit.Už abych to měla za sebou. Ale tusím, že to bude v pořádku, tak snad bude 🙂 i tobě přeji aby to bylo v pořádku. Pak dej určitě vědět jak si dopadla ju? doktor říkal, že na AMC se posílá jen pokud je riziko postižení větší než riziko potratu tak nevím. věřím jim, jsou docela dobří u nás, manža jede se mnou i na tu genetiku, tak uvidíme. A oni na te geentice dělají utz ???

marie2
3. črc 2008

Ahoj Já žádnej poměr neměla já tam šla rovnou kvůli věku(35) to tam posílají všechny samozřejmně aminocentézu můžeš odmítnout.U nás na genetice dělají rovnou všechno pohovor odběry krve i aminocentézu a při tom kontrolujou mimčo na UZ tak proto miho dělali.Musí vidět kde mimi je aby ho nepíchli.Neboj doktoři jsou šikovní bude všechno v pořádku.Ten potrat to je malé riziko neboj u nás na tom byla spousta holek a žádná nepotratila.Když se budeš po zákroku šetřit a dodržíš co ti lékaři řeknou mělo by to být v pohodě.Tak držím palečky at jsme všichni v pořádku.Výsledky bych měla mít snad zítra dám vědět.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru