Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

jabber
5. bře 2008

jitdan - mě jo, pár stránek zpátky jsme to tady s kackou řešily 🙂

jitdan
6. bře 2008

jabber: díky za info. Početla jsem si o pár stránek zpět 😅
U mě to bude tak, že v 7:00 mám přijít, neberou mi krev, napiju se toho báječného nápoje a pak mám na 2 hodiny ODEJÍT a v 9:00 se zase ukázat a vezmou mi zase krev....... Všude se to dělá asi opravdu jinak. Nebudu ale odbočovat a zpátky k plodovkám 😀

Přeji všem pevné nervy a držím moc palečky!!!

denses
6. bře 2008

Holky, na protilatky v krvi mi testy nedelali, nebo o tom alespon nevim. To by museli i manzelovi brat krev? Ja jen vim, ze mam A pozitivni a negativni protilatky. Tak jestli je to ono.... 😕
Mate pravdu, ze mame oba s manzelem nervy na pochodu, kazdy z nas chce zdrave miminko a ty mutace genu, co mi v krvi nasli, maji dedicnou pravdepodobnost. Zatim o tom vic nevim, protoze geneticka v utery nevolala a vcera nebyla v gennetu. Tak snad dnes se dozvim co a jak.
Jitdan: krev mi brali hned po plodovce, kvuli rodovemu chorobopisu. V obou nasich rodinach jsou rakoviny, infarkty a u nas jeste zilni onemocneni, tak proto si me proklepavaj. Hlavne kvuli tomu, ze mama, jako dalsi z rodiny, vloni bojovala s prave diagnostikovanou rakovinou (prozatim ma vyhrano! 🙂 ) a tatu mi nekolikrat zavreli do nemocnice s rozsirenou trombozou a ve finale z toho mel plicni embolii. A oba museli hodne zabojovat, aby se z toho dostali a ja mam od lonska prave nervy v kyblu. 😢

masacek
6. bře 2008

denses myslím že to nebude nic vážného protože většině z nás nic takového nedělalia ani nám a to jsme vloni měli miminko s VVV a šla jsem na přerušení.Všwchna možná vyšetření mám za sebou.v Gennetu je dobrá genetička jmenuje se Krutílková.Taky jsem byla ze všech těch vyšetřeních dost na nervy.Říkala že 90% žen má různé mutace.Já je měla taky tak jsem brala nějaké vitamíny a ani na kontrolní odběr jsem nešla.Asi záleží co je to za mutaci to nevím ale zatím se netrap.Jak vždy říká můj partner ,Netrap se dopředu něčím čemu nerozumíš a nelze to ovlivnit!Já vím že je to těžké.Ale plodovku máš v pořádku a to je nejdůježitější.držím Ti palce 🙂

denses
6. bře 2008

masacek: No, u me se na to prave schvalne zamerili, protoze to neni nic dobreho. Vim, ze minimalne u jednoho typu mutace, na ktere me testovali, je v souvislosti se srazlivosti krve vyssi pravdepodobnost potratu. Co se mi podarilo dostat ze sestricky je, ze budu muset podstoupit ruzna vysetreni, budu sledovana, budu muset dbat urcitych pokynu a dostanu nejakou karticku, kde bude napsano, ze mam to a tohle a tu musim mit furt u sebe. Takze asi to uplna malickost nebude. 😖

masacek
6. bře 2008

A to máš stále jen v těhotenství?Zase je lepší že tě budou hlídat!Jsi doma nebo chodíš do práce?

masacek
6. bře 2008

Myslím Jestli to máš v krvi stále nebo jen v těhotenství.

denses
6. bře 2008

masacek: nevim, jestli to mam normalne nebo jen ted. To je proste furt to cekani na vysvetlivky... Volala jsem do gennetu a doktroka nemela cas. Ach jo. Cekam na zavolani. 😠
Jinak chodim normalne do prace, ale ted jsem uz treti tyden po amc doma. Mela jsem problemy s tim, ze mi otekla prava cast podbrisku a jakoby se mi delala modrina, a pak diky tomu nevydrzim normalne sedet, protoze po hodine mi zacnou brat do podbrisku krece. V utery mi na gynde doktorka rekla, ze to je paradoxne od patere, takze me ceka jeste ortopedie a rehabka k tomu vsemu ostatnimu. No jo no...clovek jednou vleze k doktorovi a uz se veze! 😀

jitdan: kdy jdes na ty testy na cukrovku?
Dik za podporu...taky doufam, ze to bude vsechno OK. Uz se tesim, az vlitnu nekam do obchodu s vecma pro mimco. Napadlo me, ze bychom se mohly domluvit a jit nekam spolu... 😉

kacka.va
6. bře 2008

jabber: jojo, taky mně hlídají. já z toho byla trochu vylekaná, že jsem + a měla bych mít protilátky, ale prý se to u nulek stává, takže to raději hlídají, než aby pak byl problém 😉.
denses: protilátky se určují, jen když jsi Rh - a nebo krev. skupina nula. Dělají to pak automaticky když ti berou krev.

denses
6. bře 2008

kacka.va: no hura, konecne jsem aspon necemu unikla! 😀

Volala mi pred chvili sestricka z gennetu, mluvila s genetickou a ta mi vzkazuje, ze si promluvime 18.3. na konzultaci po velkem UTZ. Zatim si pry nemam delat starosti, jen pry urcitou opatrnost a bacha na zily...takze na krecaky a trombozu.

jabber
7. bře 2008

jitdan - tak to ti to budou dělat přesně jako mě 🙂 , napadlo mě jestli nemáme stejnou gyndu, když tě poslali na AMC tam co mě a teď máš stejné i tohle 🙂. Ale fakt to není s tou glukózou tak strašný... 😉

denses - to nebude nic tak hroznýho, neboj, když ti řekla, že si nemáš dělat starosti.... 😉

jitdan
7. bře 2008

jabber: já chodím na gyndu do Letňan. Tu glukózu zvlávdnu 🙂 - bála jsem se odběru AMC a tohle už beru jako maličkost......U všeho si teď říkám-porod bude horší 😀

denses: na ty testy jdu 25.3.
Jinak ničeho se fakt neboj. Bude to dobré, uvidíš. Vím, že se to dobře říká, ale mě tohle přesně říkali všichni a měli pravdu!!!!!!! Dej pak hned vědět.
Já byla dnes v obchodu a mám 1.obleček!!! Brzy na to vlítneme třeba spolu 😉 a pak se z těch krásných věciček úplně zblázníme 😅

jabber
7. bře 2008

jitdan - tak to nemáme stejnou dr, já chodím na Vinohrady 🙂

jitdan
8. bře 2008

jabber: aha, tak mají stejné postupy a místa. Na Vinohradech já pracuji 😉

denses
9. bře 2008

jitdan: jak ti dopadnul ten kontrolni UTZ? Koukali jste na srdicko atd? A cos koupila za oblecek? 🙂
Ja uz tak chci 18.,abych mela za sebou jak UTZ, tak i tu genetickou konzultaci. Na nervy uz tolik nejsem, ale stejne ta nevedomost, co se vlastne deje, je hrozne neprijemna. A jak se pozoruju, tak ted uz o to male budu mit strach az do porodu, a pak uz to budou jine obavy.

jitdan
10. bře 2008

denses: kontrolní ultrazvuk byl úžasný-vše o.k. a prcek tam předváděl akrobatické kousky 😀
Prý po AMC je možný mít 2x tento velký UTZ a tak si mě objednali ještě na 3.4.08. Takže ho uvidím takhle detailně ještě 1x. Bylo tam vidět úplně vše: močový měchýř, žaludek, pupeční šňůra, srdíčko a jeho komory, ledviny a všechny prstíčky!!! A 2.4. jdu na 3D 😎
Za obleček jsem koupila takové lehce zelenkavé dupačky (na nich je vyšitý lev-prcek bude buď rak nebo lev a tak se třeba trefíme i do znamení 🙂 ) a k tomu bylo i takové proužkaté tričíčko 😲
Ty se hlavně ničeho neboj a zkus si to těhotenství trochu užívat, jo? Uvidíš, že vše bude o.k. Držím Ti pěstičky!!

jabber
10. bře 2008

jitdan - já jsem chtěla buď blížence, raka nebo lva - a trefili jsme se doprostřed 😀 , ono jestli budeš pár dní přenášet, což je u prvorodiček běžné, tak toho lvíčka mít budete 😀

ada80
11. bře 2008

Holky chtěla jsem se zeptat byla jste některá na odběru plodovky ve fakultce v HK?Já byla 26.2. a ted čekám na výsledky.Kdy jste měli výsledky vy?

venousek
11. bře 2008

Ahojky ada, já do Hradce mířím 18.3. a taky se trochu bojím. Má kamarádka byla na plodovce 20.2. a výsledky na genetice měli po 14 dnech,ale musejí je ještě zpracovat. Protože byli jarní prázdniny, nestihali a tak veděla vysledky až včera.Ceká dvojčata a vše je O.K. Držím palce.

ada80
11. bře 2008

Ahojky venousek,neboj dobře to dopadne a přeju Ti zdravé mimčo. 🙂 Tak myslíš,že by moje výsledky už mohli mít,když jsem byla 26.2.?víš já při prvním těhu měla u mimča vrozenou vadu tak mám strach aby to ted dobře dopadlo.Kamarádce gratuluju.A pro výsledky si volala,nebo jí přišly poštou?

venousek
11. bře 2008

Já bych počkala ještě do zítra,to už je budou mít určitě zpracované. Ona si tam zavolala. Do konce týdne dorazí poštou. Hodně stěstí přeji. Jdu trochu na vzduch.

lisounek
12. bře 2008

Holky prosim Vas nevite co znamena v tripple testech vysoke HCG?? Vim, ze se posuzuji jako celek a ja je mam pry pozitivni kvuli tomu HCG, ale ten pomer mi dr. nerekla.... pry se muze jednat o mladsi tehotenstvi...diky moc

doriaa
12. bře 2008

Tak dnes som si bola pre vysledky na genetike a sme zdravi a je to chlapisko 😉 Velmi mi odlahlo, tie tri tyzdne boli hrozne.

ada80
13. bře 2008

ahojky holky prosím Vás chtěloa jsem se zeptat.. jsem byla v hK na odběru plodové vody a v úterý to bylo 14dní a já jsem zvědavá jak to dopadlo a co budeme mí.Myslít,že by už mohli vědět výsledky?Mám pořád nutkání si tam zavolat a zeptat se,ale pak si to zase rozmyslím.Nevolala jste si tam některá?Díky

ada80
14. bře 2008

Ahoj holky ted jsem si volala do Hradce na výsledky plodovky,prý je dělají ale mají toho moc tak si mám zavolat v pondělí,já už jsem tak nervozní. ☹

masacek
14. bře 2008

ada80 buď klidná já měla to samé.Už jsem si myslela že tam něco našli proto to tak dlouho trvá ale bylo vše OK!
Prý toho je opravdu moc.

ada80
14. bře 2008

masacek,díky za podporu já už mám fakt nervy.A co budeš mít?

masacek
14. bře 2008

já jsem to říct nechtěla.Je mi to jedno.myslela jsem že mi nervy skončí ale včera mi zase našli bílkoviny v moči a za týden budou výsledky výtěrů tak se taky bojím.Budeme se bát pořád až do porodu!

ada80
14. bře 2008

Jo jo to máš pravdu,člověk aby se pořád jen nervoval a bál,a pak se zase budem bát o dítě,prostě strach až do konce života

ambret
17. bře 2008

Ahojky chtěla bych se zeptat, zda na toto vyšetření musíte mít nějaké doporučení a nebo si u doktorky můžu říct že bych to chtěla podstoupit třeba jen kvůli tomu abychom věděli pohlaví minka? Moc děkuji za odpovědi 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru